Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. ledna 2017

Hledáme sociálního pracovníka / sociální pracovnici do nízkoprahového klubu Pavlač

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovnice/sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Pavlač. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup únor 2017.

19. ledna 2017

Startuje “LEADERSHIP ACADEMY” pro kapitánky dobročinných organizací

Praha, 19. ledna 2017 - Více než 40 žen ve vedení předních dobročinných organizací a mentorů/mentorek z byznysu vstoupilo do zážitkového studijního programu Spiralis. Roční intenzivní kurz pro občansky aktivní ženy “LEADERSHIP ACADEMY”, který je jednou z aktivit platformy Spektrum rozvoje žen, byl oficiálně zahájen 11. ledna na půdě OSN - Česká republika. Účastnice z celé ČR dostanou nejen dávku inspirace a znalostí, ale především příležitost přetavit své dosavadní zkušeností ve společenský vliv.

15. ledna 2017

Literární soutěž Internet a můj handicap čeká na třináctého vítěze

Kdo zvítězí ve 13. ročníku, který vyhlásilo opět BMI sdružení?

6. ledna 2017

Začala registrace na konferenci INSPO 2017

Praha, 6. 1. 2017 – Registraci účastníků konference INSPO 2017 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 17. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Jedním ze zásadních témat bude internet věcí. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont, ČSOB a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

4. ledna 2017

Česká manažerská asociace partnerem projektu Srdcerváči

Česká manažerská asociace (ČMA) vstupuje do roku 2017 s novým partnerstvím. Spolupráci navázala s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) zaštiťujícím projekt Srdcerváči.

2. ledna 2017

DOBROTY PRO CHARITU

Adventního termínu akce „Dobro+Ty pro charitu“, který proběhl v Nákupní Galerii Myslbek 15. prosince, se kromě patronky projektu Evy Čížkovské zúčastnili také její herečtí kolegové ze seriálu „Ohnivý kuře“.

31. prosince 2016

Jaký byl rok 2016

Více než 40 tisíc zhlédnutí videí a přes 40 tisíc unikátních návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2016 a přejeme úspěšný rok 2017.

23. prosince 2016

Děti dětem

Celkem 11 rodin z farnosti připravilo rodinám ze SAPu a jejich dětem dárečky na míru

12. prosince 2016

PĚT LET BURZY FILANTROPIE: DOBROČINNOU MYŠLENKU OCEŇUJÍ DOMA I V ZAHRANIČÍ

Dobročinná Burza filantropie letos zažila svůj pátý ročník. A lze říci, že byl vskutku přelomový. Burza překonala několik svých rekordů, získala mezinárodní ocenění a začala se šířit dále Českou republikou. V pátém roce konání překonala také hranici 5 milionové hodnoty celkových vybraných darů. Na konci roku 2016 se číslo zastavilo dokonce na sumě 6 442 500 Kč.

5. prosince 2016

Cena Nadace Vodafone Rafael: 200 000 korun pro neziskovku

Na dnešní tiskové konferenci v Praze byl vyhlášen již třetí ročník Ceny Nadace Vodafone Rafael, která oceňuje neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. S Cenou je spojená finanční odměna 200 000 korun.

3. prosince 2016

V pondělí je Mezinárodní den dobrovolnictví, desítky dobrovolníků zpříjemní Vánoce stovkám starých lidi

Pondělí 5. prosince je mezinárodním dnem dobrovolnictví. Život 90 se za pomoci desítek dobrovolníků chystá zpříjemnit Vánoce stovkám starých lidí. Filmové medailony, které vznikají, ukazují, jak prospěšná je práce dobrovolníků v praxi.

1. prosince 2016

Zapojte se do fotosoutěže na téma TRANSPARENTNOST A SPOLEHLIVOST!

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR vyhlásila fotosoutěž.

1. prosince 2016

Pátý ročník benefiční dražby beachvolejbalistů přinesl rekordní výtěžek půl milionu korun

O víkendu se sešla česká beachvolejbalová komunita na tradiční akci z dílny aktuálních mistrů republiky, Martina Tichého a Jindřicha Weisse, „Vyber si, vydraž si, zahraj si.“ Letošní dražba nejlepších hráček a hráčů přinesla nový rekord. Vybralo se celkem 501 000 korun. Po pěti letech tak beachvolejbalisté získali pro charitu již přes 1 300 000 korun.

29. listopadu 2016

Leadership Academy 2017 - Program pro občansky aktivní ženy

Jste žena ve vedení neziskové organizace? Je pro vás vaše práce posláním a chcete jí dělat, jak nejlépe umíte? Chcete, aby vaše organizace a její téma získaly zájem a pozornost veřejnosti? Právě pro vás otevírá Spiralis LEADERSHIP ACADEMY.

29. listopadu 2016

DOBROVOLNÍCI, NEZISKOVKY, ODPOVĚDNÉ FIRMY – TRIO, KTERÉ POMÁHÁ!

V Pardubicích se 28. listopadu konal Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem. Za své výjimečné počiny, pomoc druhým a zlepšování života v Pardubickém kraji si odneslo ocenění 19 dobrovolníků, 12 firem a 5 neziskovek.

24. listopadu 2016

Darů a veřejných sbírek se EET netýká

Povinnost vést elektronickou evidenci tržeb (EET) se bude vztahovat i na řadu neziskových organizací. Oblast účetnictví a daní je však u neziskovek v současné době už značně nepřehledná a zanedbaná, proto zde i EET vyvolává řadu otázek. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) proto uspořádala pro své členy i další zájemce z řad neziskovek diskuzní workshop, na který přizvala zástupce Ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a další odborníky. Společně debatovali o povinnostech, které na neziskovky dopadnou.

22. listopadu 2016

Všímavost aneb pomoc při depresi

Monika Stehlíková je lektorkou všímavosti/mindfulness. Rovněž je terapeutkou Terapie přijetí a odevzdání ACT a specialistkou pro nadané dospělé a nadané děti.

21. listopadu 2016

NÁKUP PŘES VYBRANÉ E - SHOPY POMŮŽE DĚTEM ZAŽÍVAJÍCÍM DOMÁCÍ NÁSILÍ

Téma společenské odpovědnosti a ochota pomoci potřebným se týká stále většího počtu firem a obchodníků, a to i těch internetových. Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 budou svou podporu demonstrovat e-shopy SmallCars.cz, TimeUp.cz a Dobre-knihy.cz. V tento den totiž věnují část svého denního výdělku Centru LOCIKA, které pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí.

18. listopadu 2016

Charitativní koncert a křest rodinného kalendáře EDA s VIP osobnostmi

Praha, 15. listopadu 2016 – Nezisková organizace EDA pořádá v úterý 22. listopadu 2016 v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“. V programu vystoupí skupina Xavier Baumaxa, United Heads, Juwana Jenkins a Adam Mišík. Během večera proběhne také křest rodinného kalendáře pro rok 2017, aukce originálních brýlí Adama Mišíka a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost organizace, aby mohla i v dalším roce co nejlépe pomáhat svým klientským rodinám.

16. listopadu 2016

Počet seniorů s Alzheimeremroste. Jak zajistit potřebnou péči?

Ztráta paměti a schopnosti úsudku, dezorientace, nesamostatnost. Problémy, kterým denně čelí senioři s demencí. Nejčastější příčinou demence je Alzheimerova choroba, nevyléčitelné onemocnění, které způsobuje úbytek mozkové hmoty. Lidí s touto diagnostikou každým rokem přibývá.