Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


31. srpna 2015

Nakladatelství Portál - informace o novinkách

Klinická psychologie a nová řada Portálu - Populárně naučná literatura

29. srpna 2015

Nenechte si ubližovat

Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji. Pro mnoho žen je však domov místem, kde prožívají utrpení, ponížení ze strany svého partnera.

29. srpna 2015

Rekonstrukce Domova Harmonie dokončena, po roce se opět otevírá klientům Diakonie

V pondělí 24. srpna Diakonie Vsetín slavnostně otevřela zrekonstruovaný domov pro seniory na sídlišti Ohrada. Při této příležitosti se sešla řada významných hostů a na dvě stovky návštěvníků, kteří měli možnost si nově zrekonstruovaný objekt prohlédnout. Klienti Diakonie se v obnoveném domově zabydlí v průběhu prvního zářijového týdne.

24. srpna 2015

Hledání toho pravého zaměstnání je běh na dlouhou trať, který vyžaduje trpělivost.

Jsem pracovní konzultantkou v neziskové organizaci Asistence, o. p. s. ve službě Podporované zaměstnávání. Ráda bych vám na těchto řádcích ve stručnosti představila naši službu včetně právě probíhajícího projektu s názvem „Do práce s podporou a praxí“.

19. srpna 2015

Firemní dobrovolníci vymalovali dětské centrum

Zapojováním dobrovolnických dní do firemní filosofie a naplňováním konceptu společenské odpovědnosti (CSR) se dnes zabývá mnoho firem. Ty se tak chtějí odlišit od konkurence, dát svému podnikání přidanou hodnotu, stát se pro potenciální zaměstnance i zákazníky důvěryhodnější a podpořit tak status společensky uvědomělého podniku.

19. srpna 2015

Anabell nabídne pravidelnou dávku informační potravy ze svého centra

Centrum Anabell chystá službu zasílání newsletteru, jehož prostřednictvím chce zájemce informovat o dění v organizaci, která se zabývá pomocí osobám s poruchou příjmu potravy.

11. srpna 2015

INEX-SDA vyhlašuje soutěž fotografií ze zahraničních rozvojových projektů. Letos v novém

Soutěž vyhlašuje tradičně INEX-SDA (sdružení dobroovlných aktivit) – největší český sprostředkovatel dobrovolnických projektů. Letos již po deváté. Nově je ovšem letos ošperkována i myšlenkou etiky a boje proti stereotypům.

10. srpna 2015

Smíšek pomůže k životnímu startu dalším patnácti dětem

Občanské sdružení Smíšek otevře 1. září v 15 hodin v Praze 3 (U Kněžské louky 53) již čtvrtou Integrační školičku Smíšek pro děti z převážně znevýhodněného prostředí. Dalším patnácti dětem, které se nenarodily do ideálního prostředí fungující rodiny umožníme tak běžnou věc jako objevovat svět a učit se novým věcem.

10. srpna 2015

Průzkum k možné nové mobilní aplikaci pro uživatele léků

Tisková zpráva, 10.8.: Dovolujeme si vás požádat o pomoc s výzkumem k vytvoření aplikace pro chytré telefony, která by měla jednoduchým způsobem evidovat, jaké léky uživatel užívá a během několika vteřin vytvořila také záznam pomocí naskenování EAN kodu léku.

10. srpna 2015

100% nebo nic – Bajkazyl Brno hledá pomoc

30. 7. 2015, Brno – Nezisková organizace Ratolest Brno rozjíždí nový sociální podnik s názvem Bajkazyl Brno, a to přímo u největšího dopravního uzlu v Brně na ulici Dornych. Nový podnik spojuje dohromady kavárnu, cyklodílnu a kulturní scénu, s přidanou hodnotou sociální práce. Vznikají zde tréninková pracovní místa pro klienty této neziskové organizace. Pro doladění a úpravu prostor však Ratolesti Brno chybí část peněz, které se snaží, skrze zapojení široké veřejnosti, získat formou crowdfundingové kampaně.

10. srpna 2015

Tisková zpráva ze 17. ročníku benefičního koncertu "Noc s hvězdami" na zámku Zahrádky‏

Na zámku Zahrádky v obci Zahrádky u České Lípy se uskutečnil poprvé v historii známý benefiční koncert „Noc s hvězdami“, který se před tím konal 16 let na hradě Houska. Očekávání, zda diváci zaznamenají tu velkou změnu v místě konání a zda dorazí v hojném počtu, bylo úplně zbytečné, protože koncert byl zcela vyprodán a dokonce se musely začít prodávat i vstupenky na stání, jak prozradil zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France.

10. srpna 2015

DOMÁCÍ NÁSILÍ PRÁZDNINY NEMÁ. V CENTRU LOCIKA PŘIBÝVAJÍ DĚTI, KTERÉ POTŘEBUJÍ POMOC.

Více než 30 dětí, které zažívají domácí násilí (jako svědci či přímé oběti), získalo pomoc v novém specializovaném centru LOCIKA. Téměř 400 třicetiminutových konzultací a terapeutických sezení poskytli odborníci centra LOCIKA za dva měsíce od jeho otevření.

8. srpna 2015

Posekali kokořínské louky, postavili hradní zeď na Lukově. V červenci brontosauři pomohli desítkám míst

Stovky dobrovolníků věnovaly v první polovině léta svůj volný čas nezištné pomoci přírodě, památkám a lidem. Vyrazily na Prázdniny s Brontosaurem, dobrovolnické tábory Hnutí Brontosaurus.

29. července 2015

Na pomoc uprchlíkům poputuje téměř čtvrt milionu. Lidé přispěli při Husovských slavnostech

PRAHA (24. 7. 2015) – 105 026 korun vhodili při Husovských slavnostech 5. a 6. července 2015 do kasiček návštěvníci akcí na Staroměstském náměstí a v blízkých kostelech. Pomohou tak syrským uprchlíkům v libanonském táboře Shatila. Organizace, která tam lidem pomáhá, výtěžek sbírky zdvojnásobí.

24. července 2015

Rozhovor s Vladimírem Kratinou

Vladimír Kratina se stal patronem projektů pro sluchově postižené

24. července 2015

Rozhovor s Lenkou Studničnou Škorničkovou

Rozhovor se zpěvačkou Lenkou Studničnou Škorničkovou, který jsme dělali pro pro Hudební knihovnu, která podporuje naše projekty.

21. července 2015

Nepodceňujte riziko úrazů při letním koupání, varují v horkých letních dnech lékaři rodiče a dospělé před tonutím dětí.

Teplé letní počasí láká k návštěvám plováren, aquaparků i přírodních koupališť. Plavání a koupání je zdrojem zábavy i příjemného ochlazení. Často však bývá spojováno i se zážitky méně příjemnými. V rámci EU je utonutí druhou nejčastější příčinou úmrtí z vnějších příčin.

8. července 2015

Dobrovolníci pomohli Nadačnímu fondu Klíček

Malejovice, 8. července 2015 - Postavit podsady pro stany, opravit zahradní nábytek nebo napnout plachty indiánských tee-pee. Tyto a další činnosti čekaly ve středu na deset dobrovolníků – zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer – v areálu bývalé školy v Malejovicích na Kutnohorsku. Ta slouží jako dětský hospic, první svého druhu v ČR - provozuje ho Nadační fond Klíček. Lidé z Pfizeru strávili celý pracovní den přípravou areálu hospice na letní tábor pro děti, a to v rámci dobrovolnického projektu „Jsem dobrovolník“.

5. července 2015

Anabell varuje před poruchami příjmu potravy

Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková poznala na vlastní kůži zákeřnost a nebezpečnost anorexie. Tato zkušenost jí vedla ke spolupráci s Centrem Anabell, jehož se stala patronkou.

4. července 2015

Řídím svůj projekt

V životě někdy přicházejí situace, kdy člověk potřebuje pomoc druhých. Může se dostat do některé ze skupin, které jsou znevýhodněné na trhu práce. Jednou z těchto skupin jsou matky vracející se z mateřské dovolené, které chtějí navázat na svoji předchozí kariéru.