Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


26. června 2015

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Letošní Burza filantropie v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

26. června 2015

Diety „do plavek“ i alternativní výživové směry skýtají nebezpečí

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Výživa člověka je dnes široká oblast zahrnující nejrůznější směry, kontroverze a názory, psychické, sociální a společenské vlivy. Je to téma, kterým se zabývá mnoho odborníků, mnoho laiků, mnoho společností i jednotlivců na úrovni celé populace. Především ženy často řeší svůj jídelníček již od útlého věku. Diety jsou nedílnou součástí moderní doby.

26. června 2015

Eliška Bučková se stala patronkou Centra Anabell, chce pomáhat s osvětou v oblasti poruch příjmu potravy

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: „Chtěla jsem být nejhubenější ze všech. Chtěla jsem to všem nandat, když o mně psali, že jsem tlustá. Čím víc lidí mi říkalo, že bych měla přibrat, myslela jsem si, že mi závidí a chtějí být jako já,“ říká Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková v osvětovém videoklipu Centra Anabell. Sama se s anorexií potýkala dva roky.

26. června 2015

V boji s poruchami příjmu potravy se musíme více zaměřit na blízké

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Vysledovat trend či vývoj v oblasti poruch příjmu potravy je už po léta sisyfovský úkol. Na výkazu Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o činnosti psychiatrických oddělení/pracovišť se počet pacientů s poruchami příjmu potravy sleduje teprve od roku 2011, navíc čísla jsou velmi zkreslená, protože množství nemocných často pomoc vůbec nevyhledá a nejsou tedy nijak podchytitelní.

23. června 2015

Keramika poslepu?!

O lidech se zrakovým postižením panuje mnoho mýtů. Někteří lidé se domnívají, že ztráta zraku je kompenzována mimořádně dobrým sluchem, hmatem i schopností číst Braillovo písmo. To však není pravda, stejně jako není pravda, že lidé se ztrátou zraku či zbytky zraku nemohou vykonávat žádné aktivity.

16. června 2015

Kdo má rád…

Tisková zpráva: V Hrádku u Pěčína na Novohradsku, v úplném cípu jižních Čech se na Martinském mlýně konal půlkulatý 5. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“.

15. června 2015

Základní škola, Brno, Štolcova 16 a APLA-JM připravily kurzy pro pedagogy

Projekt přípravy lektorů DVPP v oblasti práce s dětmi a žáky s autismem, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/48.0047 končí tento měsíc, partnerem při realizaci byla Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14. června 2015

Burza filantropie nadále propojuje světy neziskovek a firem

„Den D“ pardubických neziskovek skončil velkým úspěchem – donátoři podpořili veřejně prospěšné projekty sumou 304 000 Kč!

11. června 2015

Děkujeme, pokračujeme - 20 let Asistence

Život lidí s postižením není lehký. Lidé s postižením jsou nuceni se potýkat s vnějšími i vnitřními bariérami, což jim značně ztrpčuje život. Aby měli možnost žít běžný život bez bariér, potřebují podat pomocnou ruku. Tou podanou pomocnou rukou je organizace Asistence o. p. s., která rozpouští vnější i vnitřní bariéry a pomáhá lidem s postižením žít kvalitní, plnohodnotný život. V úterý 2. června 2015 oslavila Asistence o. p. s. 20. výročí svého založení. Oslava s názvem Děkujeme, pokračujeme, se konala na Střeleckém ostrově v Praze 1.

11. června 2015

Fórum dárců schválilo DMS projekt APLA-JM

Textová zpráva ve tvaru DMS APLAMORAVA zaslaná na telefonní číslo 87 777 nyní podpoří činnost naší organizace. Pro pravidelnou podporu zvolte text DMS ROK APLAMORAVA

11. června 2015

Jak pracovat s lidmi s autismem se učili zdravotníci v kurzech APLA-JM

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. v červnu 2015 zakončuje projekt Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg.č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020. Projektem financovaným Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, prošlo za dobu jeho trvání na 60 lidí.

9. června 2015

Den pro ranou péči‏

V neděli 31. května 2015 oslavila v pražské Stromovce u restaurace Šlechtovka 25. výročí svého založení organizace Raná péče EDA o. p. s.

9. června 2015

I děti z dětských domovů umějí pomáhat

Pro děti z dětských domovů je velkým přínosem i pocit, že mohou být někomu užiteční. Navíc se setkávají s dětmi z rodin, se kterými navazují přátelství. I proto se na Hauenštejn rádi pravidelně vrací.

9. června 2015

"Je důležité dát prostor malým neziskovkám," říká Miluška Voborníková

V rámci pořadu Úsměv je lék jako host vystoupila i Monika Jindrová, ředitelka asociace ASNEP a představila nejen ASNEP, ale i časopis Gong a další neziskovku - ORBI PONTES.

8. června 2015

Prázdniny s Brontosaurem: 40 dobrovolnických akcí v 7 zemích

Desítky míst v Česku, ale také Indonésie, Srbsko, Rumunsko, Německo, Polsko nebo Ukrajina. Po jednačtyřicáté s námi můžeš prožít skvělé léto. Pojď do toho. Pomáhej, poznej nové lidi, vybírej z brontosauřích akcí. Zkus dobrovolnictví jako zážitek.

8. června 2015

Slavnostní otevření Centra Locika

Centrum LOCIKA sídlí blízko centra Prahy, v ulici Dukelských hrdinů 1/242 v Praze 7. Ve čtvrtek 28. 5 2015 se konala tisková konference k otevření tohoto Centra.

8. června 2015

Firemní dobrovolníci v Podaných rukách

Jedním ze způsobů, jak se mohou firmy odlišit od konkurence, podpořit svůj status důvěryhodného podniku, případně získat více potenciálních zákazníků a loajálních zaměstnanců, je rozvoj Společenské odpovědnosti firem (CSR).

8. června 2015

Diakonie otevřela první dobročinný obchůdek ve Vsetíně

Daruj – pomůžeš a Koupíš – pomůžeš. Dvě jednoduchá motta, která vyjadřují hlavní smysl vzniku Dobročinného obchůdku ve Vsetíně. V okrese je prvním svého druhu. Vsetínská Diakonie tak chce získat další finanční prostředky na pomoc potřebným.

2. června 2015

Srdíčko pro Michalku

Obchodní centrum Olympia společně s nadací Život dětem připravilo dobročinnou sbírku pro Michalku z Teplic. Dívenka je po mozkové obrně a potřebuje speciální rehabilitační pobyt, který jí pomůže s hybností zejména dolních končetin. Až do 10.7.2015 můžete Michalce pomoci zakoupením samolepky na info stánku Olympia nebo od hostesky na pasáži centra.

29. května 2015

Finanční gramotnost

Mnozí lidé se utápějí v dluzích. Jednou z hlavních příčin je nízká finanční gramotnost. Finanční gramotnost je pro život nezbytná, podobně jako počítačová gramotnost a umět číst, psát a zvládat jednoduché počty jako je sčítání, odčítání, malá násobilka. Finanční gramotnost ušetří spoustu starostí, problémů, stresů a chrání také před pádem do dluhové pasti.