Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


15. prosinec 2014

Čeští umělci a známé osobnosti podpořili projekt centra Modré dveře

V pátek 12. prosince 2014 se uskutečnila aukce originálních děl, která završila filantropický projekt ANDĚLÉ PRO MODRÉ DVEŘE. Tato tradiční akce je určena pro dofinancování chodu Terapeutického centra Modré dveře, které sídlí v Kostelci nad Černými lesy.

10. prosinec 2014

Mikulášský charitativní bazar – prostor pro setkání

Mikulášský charitativní bazar je místo setkání neziskových organizací i těch, kteří je chtějí podpořit nebo si jen koupit dárky. Letošní desátý ročník se konal stejně jako předchozí ročníky 5. prosince v Pražské křižovatce. Pořadatelem této akce je Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

9. prosinec 2014

Rozhovor z léčebny: Opakující se rituály aneb obsedantně kompulzivní porucha

V Opavě jsem se seznámila s jednou hodně zajímavou osobou, které životní osud nepřál. Jedná se o Aloise Švrčinu, který trpí psychickou poruchou - obsedantně kompulzivní poruchou. Do této doby jsem o této poruše nic nevěděla. Proto jsem se zajímala, jak se tato nemoc projevuje.

8. prosinec 2014

Malostranský hřbitov se naposledy otevře před Vánocemi

Praha, 14.12.: V neděli 14. prosince mezi 12-16 hodinou bude mít veřejnost poslední možnost navštívit běžně nepřístupný Malostranský hřbitov na Smíchově před jeho celkovou revitalizací plánovanou na rok 2015. Na každou celou hodinu je připravena komentovaná vycházka zaměřená na historii památky, v 16 hodin započne předvánoční kulturní program.

6. prosinec 2014

Tisková konference - INSPO a Cena Nadace Vodafone Rafael

Lidé se zdravotním postižením prožívají nejen podobné radosti i starosti jako každý z nás. Kvůli svému postižení se ale navíc potýkají s překážkami. Ke zlepšení kvality jejich života jim pomáhají informační a komunikační technologie. 3. 12 2014 se konala v prostorách Era světa na Jungmannově náměstí v Praze 1 tisková konference, jejímž tématem byla nově vyhlášená cena Nadace Vodafone Rafael.

4. prosinec 2014

Rafael: 300 000 korun pro neziskovku

Praha, 3.12.2014 - Nadace Vodafone ve spolupráci s BMI sdružením vyhlašuje novou cenu Rafael, spojenou s finanční odměnou 300 000 korun.

3. prosinec 2014

Rozhovor z léčebny: Práce psychologa v psychiatrické léčebně Opava

"Pořád ještě kolem psychických poruch, zejména psychotických diagnóz, panuje spousta špatných a zkreslených informací a ani osvěta ve sdělovacích prostředcích není na patřičné úrovni. Často je to spíš honba za různými senzacemi..."

3. prosinec 2014

Jak se točil dokument o dobrovolnictví

Tento článek nebude ani tak o veselých příhodách z natáčení, jako o sdílení radosti z toho, že se dobrovolnictví, jako způsobu vidění světa a žití významných společenských hodnot, dostalo mediální pozornosti. Jsme rádi, že jsme s Tamjdemem mohli být u toho.

3. prosinec 2014

MODRÉ DVEŘE OTEVŘELY NEJVĚTŠÍ ŽIVÝ BETLÉM VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Terapeutické centrum Modré dveře otevřelo v Kostelci nad Černými lesy největší živý betlém ve Středočeském kraji a symbolicky tak zahájilo adventní čas. Součástí expozice jsou i živá zvířátka, která zde mohou děti obdivovat až do 6. ledna, příchodu Tří králů. Malí i velcí si na místě mohou prohlédnout také výstavu betlémů, která zahrnuje 44 krásných historických kousků a jen první den ji během několika málo hodin shlédlo na 500 návštěvníků.

3. prosinec 2014

NA GALAVEČERU BYLI OCENĚNI DOBROVOLNÍCI, ODPOVĚDNÉ FIRMY I NEZISKOVKY

Pardubice – 2. 12. 2014 Koalice nevládek Pardubicka, jež je partnerským sdružením 22 neziskových organizací ocenila již počtvrté společně s Pardubickým krajem, Europe Direct a Rytmus Chrudim, o. p. s. záslužné aktivity dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskových organizací z Pardubického kraje. Slavnostní galavečer byl proto i připomenutím mnoha inspirativních příběhů pomoci druhým.

28. listopad 2014

Kouzelný zvoneček

V OC Olympia v Teplicích mejí Ježíškové otevřené dveře. Radost mohou udělat dětem z Dětského domova Krupka.

27. listopad 2014

Spolu do zaměstnání - podpora mladých dospělých se zkušeností ústavní výchovy

Letní dům pomáhá od roku 1997 dětem a mladým lidem z dětských domovů a rodinám, pracuje dlouhodobě a cíleně, tvořivě rozvíjí osobnost, pomáhá v krizovém období a podporuje vztahové vazby v prostředí, kde děti a mladí lidé vyrůstají. Jednotlivé projekty kopírují postup dětí přes ústavní výchovu (Kousek domova - sociálně terapeutické pobyty), přípravu na odchod (Spolu o krok dále - tréninkový byt a doprovázení) až k jejich stavění na vlastní nohy mimo ústav (Spolu do zaměstnání). V další fázi nabízí podporu rodinám v tíživé sociální situaci, které jsou například odebráním dítěte do ústavní péče ohroženy (Spolu v rodině). Podporu nabízí také rodinám pěstounským.

27. listopad 2014

Den otevřených dveří ACORUSu – domácí násilí očima dítěte

Jednou z nejrozšířenějších forem porušování lidských práv je násilí na ženách. Podle Světové zdravotnické organizace má 35 % žen zkušenost s nějakou formou fyzického násilí, nejčastěji ze strany svého partnera. Tuto skutečnost připomíná Mezinárodní den proti násilí na ženách, vyhlášený OSN na 25. listopadu.

26. listopad 2014

Je na čase sundat si holiny a odpočívat

Když jsme v únoru plánovali dobrovolnické projekty Tamjdemu na celý nastávající rok 2014, nenapadlo nás, že se vedle mnoha Víkendovek, workcampů a spolupráce se zajímavými lidmi a neziskovými organizacemi, podaří ještě další skvělé věci, např., že rozjedeme radiový pořad a že o Tamjdemu Česká televize natočí dokument. Za Tamjdem, o.p.s. Markéta Votavová Od března roku 2015 se těšíme opět na viděnou!

26. listopad 2014

Rozhovory z léčebny: s psychoterapeutkou Ivanou Džemlovou

Jelikož jsem se ocitla po dlouhých 13. letech boje s duševní nemocí v psychiatrické léčebně v Opavě, kde jsem byla poprvé v životě, rozhodla jsem se požádat o rozhovor psychoterapeutku paní Ivanu Džemlovou z oddělení 17B. Rozhovory dělám totiž nejraději. Je to moje nejlepší terapie – terapie psaním a setkáváním se s příjemnými lidmi.

24. listopad 2014

Pomozte zachránit Hmateliér!

Darujte zážitkový workshop „Potmě“, kde si můžete hmatové modelování vyzkoušet s klapkami na očích pod vedením nevidomých lektorek. Pomůžete zachránit Hmateliér. Ateliér a dílna hmatového modelování pro nevidomé je pracoviště zřizované sdružením Okamžik, kde se nevidomí učí vytvářet dekorativní a užitné předměty z šamotové hlíny. V této chvíli nemají na provoz v příštím roce žádné finanční prostředky!

24. listopad 2014

Výtěžek benefičního turnaje letos trhl rekord

Třetí dějství benefičního turnaje v plážovém volejbale Vyber si, vydraž si, zahraj si předčilo očekávání, vyneslo téměř jednou takovou částku, jako oba předchozí ročníky dohromady. Centrum Anabell a Hospic svaté Hedviky si tak rozdělí téměř 335 tisíc korun. Turnaj, za nímž stojí plážový volejbalista Martin Tichý, se odehrál v pondělí 17. listopadu na písku pražského Beachklubu Pankrác, o den dříve mu předcházela večerní dražba v Music Clubu Theatro.

24. listopad 2014

Byli jednou dva bratři

Pojďte se Smíškem napsat vánoční příběh, který bude končit větou „…a tak jsme rozzářili oči 81 dětem“.

21. listopad 2014

Exkurze projektu Roz(h)led

Zdemar, Google, Ford Homolka, domov seniorů, veterinární klinika ... mají společný Roz(h)led.

21. listopad 2014

25. listopad - Mezinárodní den proti násilí na ženách

Podle Světové zdravotnické organizace má 35 % žen osobní zkušenost s nějakou formou fyzického a/nebo sexuálního násilí, každá pátá žena se stane obětí znásilnění nebo pokusu o něj, více než 600 milionů žen žije v zemích, kde není domácí násilí trestným činem. To připomíná Mezinárodní den proti násilí na ženách, který OSN vyhlásilo na 25. listopad. Sdružení ACORUS při této příležitosti pořádá Den otevřených dveří v poradně pro oběti domácího násilí.