Akce a události

Připravuje se 38 akcí.

Pomáhající a charitativní organizace se snaží prezentovat veřejnosti nejen prostřednictvím webových prezentací, ale i mnoha akcemi. V tom je můžete podpořit i Vy. Na tomto místě se dozvíte, kdy a kde se takové akce konají. Prezentační, charitativní, benefiční... Podpořte neziskovky svým zájmem, účastí. Nebo alespoň tím, že na danou akci upozorníte ostatní. Informace o akcích čerpáme z webů neziskových organizací, odkaz na zdroj vždy naleznete u dané akce, případně si můžete ověřit, zda nedošlo ke změně přímo u zdroje :)

dnes
17.
květen
dnes
 17.
květen

Nutriční poradenství a zdravý životní styl vozíčkářů

Online, 17.5.: Z nejpovolanějších úst se můžete dozvědět o základních principech zdravé výživy, udržení tělesné hmotnosti a kondice.


číst více

dnes
17.
květen
dnes
 17.
květen

Partnerské vztahy pod vlivem nemoci

Online, 17.5.: Vztahy jsou tématem, které řešíme ve zdraví i v nemoci a některé aspekty vztahů se v nemoci ještě zdůrazňují.


číst více

18.
květen
 18.
květen

Benefice Sester v sukni

Praha, 18.5.: Benefiční dražba uměleckých předmětů a divadelní představení Českého národního improvizačního divadla (ČNID).


číst více

18.
květen
 18.
květen

Zkušební jachtařské odpoledne

Praha, 18.5.: Přijďte si vyzkoušet ovládnout speciální jachtu, která se řídí rukama. Čeká Vás nevšední zážitek!


číst více

20.
květen
 (3 dni)
 20.
květen
 (3 dni)

ZAŽIJ VÍKEND V KLÁŠTEŘE PORTA COELI

Už jsi někdy strávil/a noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století? Chtěl/a by ses procházet po bývalých ovocných sadech a zahradách, poznat historii jednoho magického místa a prožít víkend v překrásném prostředí obce Předklášteří? Staň se dobrovolníkem a všechny tyto přání se ti mohou splnit na víkendovce v Porta Coeli!

Podívej se, jak jsme v roce 2020 zpřístupňovali starý sklep nebo na poslední akci roku 2021 plnou listí.


číst více

20.
květen
 20.
květen

Piknik všech tváří 2022

Praha, 20.5.: Po nezbytné pandemické odmlce se vrací Piknik Všech tváří, co by offline akce v rámci Mezinárodního týdne rovnosti tváří, setkání tváří v tvář.


číst více

20.
květen
 20.
květen

Den se Sluncem

20. května 2022 / 10-19 hod. / Domov dobré vůle Slunce v Nouzově

Zahradní slavností společně oslavíme založení Domova dobré vůle Slunce, kde bydlí lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Bohatý program pro děti i dospělé bude probíhat během celého dne.


číst více

21.
květen
 21.
květen

Deka pro Athelas

Písek, 21.5.: Přijďte se podívat na nejdelší deku přes písecký Kamenný most, kterou upletlo přes 300 párů šikovných rukou a zjistit, jestli se opravdu povedl nový český rekord na podporu Domácího hospice Athelas.


číst více

22.
květen
 22.
květen

Bazárek oblečení a rostlin

Praha, 22.5.: Bazárek oblečení a rostlin v produkci od neziskové organizace Sestry v sukni.


číst více

24.
květen
 24.
květen

Benefiční koncert pro DD v České Kamenici

Děčín, 24.5.: Benefiční koncert na podporu dětského domova v České Kamenici....veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude předán dětskému domovu.


číst více

25.
květen
 25.
květen

Konference k 30 letům FOKUSu Vysočina

Humpolec, 25.5.: Zajímá vás, jakou roli v naší péči hraje dobrovolnictví, svépomoc a další neformální aktivity? Jak to vidí lidé se zkušeností s duševním onemocněním? Přijďte 25. května do Humpolce do centra Mikádo


číst více

25.
květen
 25.
květen

Práce se vztekem u dětí a dospívajících

Brno, 25.5.: Hněv a vztek jsou emoce, které nejsou v naší společnosti populární a přijímané. Každý člověk svoje naštvání projevuje jiným způsobem, ne všechny jsou však přijatelné pro okolí a některé způsoby jsou až rizikové. Stává se také, že svůj vztek potlačujeme. To se pak může projevovat v našem chování nebo náladě. Ač je vztek přirozená emoce, její zvládání může být náročné pro všechny zúčastněné strany.


číst více

25.
květen
 25.
květen

Doma nebo domov?

Chomutov, 25.5.: Plánování péče s sebou nese mnoho různých otázek, jejichž odpovědi jsou jen málokdy zcela jednoznačné. Zorientovat se v dostupných možnostech, najít způsob péče a podpory, který bude příjemný jak člověku s demencí tak i jeho blízkým, a připravit se na možné změny v budoucnu nebývá zpočátku snadné. Navíc když mnohdy i v rámci rodiny panuje vícero názorů.


číst více

26.
květen
 26.
květen

Čas pro život

Praha, 26.5.: DS Proměna zve na divadelní představení Čas pro život 26. května 2022 od 19.30 v Divadle Kampa, Nosticova 2a, rezervace vstupenek na 776447744 (senioři 75,-).


číst více

27.
květen
 (2 dni)
 27.
květen
 (2 dni)

Bazárek oblečení a rostlin

Praha, 27.-28.5.: Bazárek oblečení a rostlin v produkci od neziskové organizace Sestry v sukni.


číst více

29.
květen
 29.
květen

Dětský den s Protěží v Grébovce

Praha, 29.5.: Nezisková organizace Protěž si pro vás připravila na neděli 29.5.2022 zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma!


číst více

1.
červen
 (30 dní)
 1.
červen
 (30 dní)

VIRTUÁLNÍ BĚH/JÍZDA/CHŮZE PRO PARAPLE

Virtuálně, 1.-30.6.: Zapojit se může skutečně každý. Ať jste chodec, jezdec nebo běžec, překonejte sami sebe, porazte svoji lenost a pomozte těm, kteří si sami často pomoci nedokážou!


číst více

3.
červen
 (3 dni)
 3.
červen
 (3 dni)

V SOBOTU DO FARSKÉ ZAHRADY, V NEDĚLI NA VÝLET

Letos poprvé vyrazíme na pomoc Moravičanskému okrašlovacímu spolku.

Lidé, kteří za spolkem stojí, prosazují otevřenost a participaci na veřejném prostoru, a proto mimo jiné obnovují starou Farskou zahradu, kterou chtějí letos otevřít veřejnosti. Na zahradě je práce po celý rok a hlavním úkolem, který je letos čeká, je připravit prostor pro chov zvířat (ovečky, včely, slepice,..).

Během Víkendovky se toho spoustu dozvíš, čeká tě práce na čerstvém vzduchu a v neděli místo práce…veliký výlet!


číst více

3.
červen
 3.
červen

Koncert pro Ukrajinu

3. června 2022 / 18 hod. / Kinosál Města Unhošť

Zveme vás na benefiční koncert, který podpoří ukrajinské rodiny, jež utekly před válkou a našly útočiště v Unhošti. Vystoupí žáci a hosté Nily Fleissigové se známými skladbami světových mistrů a českými a ukrajinskými lidovými písněmi.


číst více

5.
červen
 5.
červen

Zahradní slavnost

Strž, 5.6.: Zahradní slavnost dětského domova, kde na Vás bude čekat malování na obličej, šermířské vystoupení, divadlo Žebřík, sokolník a dravci, fotbalový koutek, bubnovací kruh s Petrem Šušorem, občerstvení.


číst více

10.
červen
 (3 dni)
 10.
červen
 (3 dni)

POMOZ USKUTEČNIT ZAHRADNÍ FESTIVAL V KRKONOŠÍCH

Letos opět vyrazíme do Krkonoš na dobrovolnickou akci!
Konkrétně do Střediska ekologické výchovy SEVER a do jejich vzdělávacího centra DOTEK.
Zažij s námi zelený ráj a seznam se se zajímavými koncepty této organizace. Na čerstvém horském vzduchu se pracuje úplně samo a navíc to budeme mít coby kamenem dohodil do překrásné krkonošské přírody.


číst více

15.
červen
 15.
červen

Člověče, nezlob se - konference

Praha, 15.6.: Konference o terapeutické práci s osobami, které se dopouštějí násilí ve vztazích. Událost pořádá Liga otevřených mužů.


číst více

16.
červen
 16.
červen

BĚH pro Jedličku

Praha, 16.6.: Přijďte si zaběhnout netradiční běh s překážkovými zónami v historické části Prahy. Akci pořádá Nadaci Jedličkova ústavu a svojí účastí podpoříte děti a mladé lidi s postižením.


číst více

18.
červen
 18.
červen

Běž pro dobrou věc

Olomouc, 18.6.: Pokud si chcete zaběhnout Olomoucký půlmaraton a podpořit dobrou věc, lidi se zrakovým postižením, TyfloCentrum Olomouc má stále k dispozici volné registrace na závod, který proběhne 18.6.2022.


číst více

18.
červen
 18.
červen

4. Radonický víceboj dvojic

Radonice, 18.6.: Den plný sportu a dobrých skutků.


číst více

18.
červen
 18.
červen

Festival Dobrovol 2022

Soběslav, 18.6.: Soběslavský festival, který pořádá Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička a jehož výtěžek je určen na pobyty dětí a dospělých s postižením a fungování dobrovolnického centra. Festival pro mlaďochy i starochy, pro samotářský vlky i pro širokej rodinnej kruh!


číst více

19.
červen
 19.
červen

Dobrobazar

Čestlice, 19.6.


číst více

21.
červen
 21.
červen

Yellow Ribbon Run - uteč předsudkům

Praha, 21.6.: Letošní, první tematický ročník je věnován dětem vězněných rodičů. Pro nejmenší a juniory bude připraven dětský závod i program, patronkou dětského Yellow Ribbon Run je moderátorka České televize Barbora Černošková a spolu s ní její tým dobrovolníků z řad moderátorů ČT.


číst více

24.
červen
 (3 dni)
 24.
červen
 (3 dni)

POMOZ STARÝM, TÝRANÝM A HENDIKEPOVANÝM PEJSKŮM

Eliška a Martin mění stovky a stovky psích smutných životů na radostné a láskyplné. Poskytují přechodný či trvalý domov pejskům starým, týraným, nemocným či handicapovaným, opuštěným i vyhozeným z množíren…. Snaží se jim uzdravit rány na těle i na duši způsobené lidmi. Učí psy znovu věřit lidem. Staň se dobrovolníkem a pomoz psímu hospicu.


číst více

25.
červen
 25.
červen

První MČR juniorů a žactva v para-atletice

Bílina, 25.6.: V Bílině se 25.června 2022 uskuteční první MČR juniorů a žactva v para-atletice!


číst více

25.
červen
 25.
červen

Vítání léta

Praha, 25.6.: A je to tady! 25.6.2022 Vítání léta v Domově pro osoby se zdravotním postižením Sulická. Prostě po dvou letech zase na plný pecky! Zván je každý s dobrým srdcem a skvělou náladou.


číst více

29.
červen
 (2 dni)
 29.
červen
 (2 dni)

Omalujte kamínky pro Kamínkovou benefici

Hradec Králové, 28.6.: I Váš kamínek nám pomůže pomáhat.


číst více

18.
srpen
 (4 dni)
 18.
srpen
 (4 dni)

ZAPOJ SE DO REKONSTRUKCE HISTORICKÉHO STATKU

Srpnová dobrovolnická akce nás zavede do malebného Kokořínska plného rybníků s lekníny, lesů a jeskyní. Tam stojí historický statek ze kterého Pavel s pomocí dobrovolníků buduje nezávislé kulturní centrum. Místo nevšední kultury.
Zažij jedinečnou atmosféru Farmstudia, poznej Kokořínsko zblízka a přilož ruku k dílu.


číst více

3.
září
 3.
září

Mělník pro OnkoBubliny

Mělník, 3.9.: Charitativní akce s koncerty a doprovodným programem nejen pro děti v Mělníku na podporu onkologicky nemocných dětí Nadačního fondu Pink Bubble.


číst více

9.
září
 9.
září

Tulifest 2022

Liberec, 9.9.: Soutěžní přehlídka hudebních skupin a sólistů s handicapem i bez.


číst více

17.
září
 17.
září

Taška Fest 2022

Kladno, 17.9.: Tradiční, více žánrový festival Taška Fest je nesoutěžní přehlídkou prací amatérských i profesionálních divadelních souborů, filmů, na kterých se aktivně podílejí lidé s mentálním a kombinovaným postižením mezinárodního filmového festivalu Mental power, hudebních vystoupení žáků kladenských a Středočeských Základních uměleckých škol, hudebních skupin ze Středočeského kraje a České republiky.


číst více

19.
září
 19.
září

Křest knihy Jsem jedno ucho 2022

Praha, 22.9.: Přijďte pokřtít naši již pátou knihu příběhů Jsem jedno ucho 2022 autorky Veroniky Cézové, tiskové mluvčí Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR.


číst více

21.
září
 (3 dni)
 21.
září
 (3 dni)

Zasukované tkaničky

Olomouc, 21.-23.9.: Můžete se těšit na 3 dny plné hudby a báječné zábavy - 21. a 22. 9. 2022 pro vás bude připraven skvělý hudební program na olomouckém Horním náměstí a v pátek 23. 9. 2022 se přesuneme do krásného domáckého prostředí na Olodvorku, kde také rozhodně nebude o zábavu nouze.


číst více