Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


29. září 2014

Odborná konference „Komunikační prostředky osob se sluchovým v praxi“

Odbornou konferenci uspořádala nezisková organizace ORBI PONTES, pořadatel celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

28. září 2014

PRES 300 LIDÍ ŠLAPALO NA PATY NÁSILÍ

V sobotu 20. září 2014 odstartoval z kempu Džbán v Divoké Šárce v Praze první ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. Akce s názvem „Šlapeme násilí na paty“ se zúčastnilo přes 300 výletníků, kteří proti násilí ušli téměř 2000 kilometrů. Podařilo se tak získat 61 000 Kč na pomoc obětem domácího násilí a ve prospěch sdružení ACORUS, které jim pomáhá.

23. září 2014

1. ročník benefičního koncertu a dolnodunajovického rejdění „KŘÍDLA MOTÝLÍ“

Tento víkend, 20.9., se na jižní Moravě pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje v obci Dolní Dunajovice konal historicky první ročník dolnodunajovického rejdění a benefičního koncertu „Křídla motýlí“ s výtěžkem pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel.

22. září 2014

Za legendami Malé Strany

V rámci Týdne komunikace osob se sluchovým postižením proběhla komentovaná procházka s on-line přepisem.

22. září 2014

Tisková konference k zahájení 3. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením

Život bez sluchu je velmi těžký, většinu informací získává člověk sluchem. Sluch nám také pomáhá v prostorové orientaci a upozorňuje nás na možné nebezpečí. To vše lidé s postižením sluchu v menší či větší míře ztrácejí. V naší republice žije více než 0,5 milionu lidí se sluchovým postižením a ne všichni se dokáží dorozumět znakovým jazykem. O světě ticha, světě lidí se sluchovým postižením, ví široká veřejnost málo.

19. září 2014

Nadání a dovednosti o.p.s. a projekt Roz(h)led

Je ti 15 - 19 let, jsi studentem/studentkou technického oboru a žiješ v dětském domově nebo pěstounské rodině? No skvělé, čti dál! Organizace "Nadání a Dovednosti, o.p.s." pro tebe přichystala projekt s názvem "Roz(h)led". Kromě tradičních aktivit, jako je workshop s kariérní poradkyní, exkurze, stínování, workshop “Nakopni svou kariéru” (CV a sebeprezentace) nebo streetartové aktivity s Ulicí dětem o.p.s., můžeš získat TELEFON nebo TABLET od Samsungu. Neváhej a podívej se zde: http://nadaniadovednosti.cz/rozhled.html

18. září 2014

Koncert proti strachu

Strach má mnoho podob, ale vždy člověku ztrpčuje život, bere mu radost a brzdí ho v jeho činnostech. Koncert proti strachu pořádá občanské sdružení Tap, jehož hlavním cílem je pomáhat rozvíjet dovedností a schopností osob se zdravotním postižením, pomáhat jim uplatnit se na trhu práce a také podporovat a organizovat společenské a kulturní akce studentů škol Jedličkova ústavu.

16. září 2014

Srdcerváči.cz

Přemýšlíte už o nějakém netradičním vánočním dárku pro své blízké? Nebo potřebujete rychle a originálně ‚vyřešit‘ nadcházející narozeniny? Anebo snad hledáte zajímavý charitativní projekt, který byste podpořili? Mám pro Vás správnou odpověď na všechny tři otázky – www.srdcervaci.cz.

10. září 2014

Vsetín opět přivítá broučky a berušky

Diakonie Vsetín srdečně zve na akci pro malé i velké nazvanou BROUČCI, která se uskuteční v pátek 26. září ve Vsetíně na náměstí Svobody od 18,30 hodin.

9. září 2014

Projekt Dejme šanci dětem slaví 15. narozeniny!

Jeden z hlavních projektů organizace Spolu dětem funguje nepřetržitě již 15 let. Podporuje vzdělání a talent dětí z dětských domovů a pomáhá zlepšit jejich startovní podmínky.

4. září 2014

1. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb

1. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb, který se konal 29.8. 2014 v Praze 1 na Střeleckém ostrově, byl přehlídkou organizací sídlících v Praze 1, které pomáhají našim znevýhodněným spoluobčanům.

27. srpna 2014

Je na čase vybrat si ty správné holiny – sezóna Víkendovek začíná!

Sezóna dobrovolnických Víkendovek - podzim / 2014, které realizuje nezisková organizace Tamjdem, o.p.s., se za chvíli rozjede a je tedy na čase vybrat si ty správné holiny, barvu bahna do vlasů a pracovní nástroj.

22. srpna 2014

Ruah – navrácení důstojnosti nemoci, stáří i umírání

Ruah je nejen hebrejské slovo, které znamená vítr, vzduch, duch a dech. V biblických textech starého zákona toto slovo znamená Duch, ze kterého vzešlo všechno stvoření a který vše proměňuje k lepšímu. Ruah je také obecně prospěšná společnost, která působí v regionu Benešovsko a jejímž hlavním cílem je zajistit dostupnou odbornou zdravotní i sociální péči nemocným i umírajícím lidem a dát jim tak možnost prožít toto těžké období doma mezi svými blízkými. Ruah pomáhá také rodinným příslušníkům nemocných, umírajících. Více informací o obecně prospěšné společnosti Ruah mi sdělila její spoluzakladatelka a ředitelka Mgr. Marta Vacková.

21. srpna 2014

Jiné Laně – tak trochu jiné občanské sdružení

Umělecké nadání mohou mít i zdravotně, psychicky nebo sociálně handicapovaní lidé. Avšak jejich handicap jim brání využít talent. Občanské sdružení Jiné Laně chce těmto lidem pomoci využít jejich talent tím, že je zapojuje do uměleckého prostředí. Naši talentovaní handicapovaní spoluobčané si kromě pocitu naplnění odnesou také finanční pomoc, získanou vystavováním a prodejem jejich děl. Více informací mi sdělila paní Magdalena Nucová z občanského sdružení Jiné Laně.

17. srpna 2014

Kampaň „Doživotí“ upozorní na příznaky Parkinsonovy nemoci, které široká veřejnost stále nezná

Parkinsonova choroba je vážné onemocnění i sociální problém dnešní společnosti. Více než 1 milion Evropanů s ní v současnosti svádí boj a průzkumy předpovídají, že do roku 2030 se počet pacientů zdvojnásobí. Přestože dopad Parkinsonovy choroby na dnešní společnost je veliký, mnoho lidí o ní není informováno. Povědomí veřejnosti by měla zvýšit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která byla zahájena 2. srpna v Dubňanech spolu se sedmým ročníkem Parkinsoniády. Výstava bude k vidění od srpna do října 2014 v několika městech České republiky.

10. srpna 2014

Dobrotety – Dobré tety

Narození miminka bývá radostná událost nejen pro maminku, ale i pro ostatní členy rodiny. Někdy však tato radost bývá zkalená předčasným porodem nebo nepříznivou životní situací maminky. V takových případech potřebuje maminka podporu, radu a někdy i materiální pomoc, potřebuje mít ve své blízkosti člověka, který jí dává pocit, že není na vše sama. Dobré tety dobrotety pomáhají maminkám i jejich dětem překonat nepříznivé období. Více informací o občanském sdružení Dobrotery, dobrotetách a jejich pomoci, mi sdělila předsedkyně tohoto občanského sdružení, Ing. Hana Kalábová.

7. srpna 2014

Česko přivítá účastníky cyklistické výpravy kolem světa proti roztroušené skleróze - MS World Cycling Tour

Praha, 7. 8. 2014 - Tři česká města – Plzeň, Praha a Hradec Králové budou hostit šestičlennou výpravu cyklistů z francouzské neziskové organizace Cesta naděje. Jeden z nich trpí roztroušenou sklerózou a je upoután na invalidní vozík. Za 365 dní chtějí cyklisté na kole ujet 15 000 kilometrů, navštívit 23 zemí, setkat se s pacienty, vyměnit si zkušenosti a podpořit je v boji s touto nevyléčitelnou nemocí.

7. srpna 2014

Marcela

Přečtěte si příběh Marcely a pomozme společně desetiletému Erikovi s autismem zůstat doma.

5. srpna 2014

Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor v Líchovech

Dne 7.7 2014 se znovu otevřely zrekonstruované prostory rekreačního střediska společnosti PROSAZ v Líchovech.

29. července 2014

Cihlafest 2014

Cihlafest je festival, který patří k doprovodnému programu sbírkové kampaně AKCE CIHLA. Základem nestátní benefiční sbírky AKCE CIHLA je prodej symbolických cihel. AKCI CIHLA i festival Cihlafest pořádá občanské sdružení Portus Praha, které má za cíl pomáhat našim mentálně postiženým spoluobčanům žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Výtěžek z prodeje cihel je určen na projekty týkající se zejména integrace lidí s mentálním postižením do běžné společnosti. Letošní Cihlfest se konal 12.7 2014 v prostorách chráněného bydlení Slapy. Generálním partnerem letošního Cihlafestu byla Stavební spořitelna České Spořitelny a.s., mezi další partnery festivalu patřila Skupina ČEZ, Studio Dva, Annonce, Český rozhlas, Café Delikomat aj.