Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


29. listopadu 2023

Michaela Musilová z jihlavského Centra humanitární pomoci se stala první držitelkou národní Ceny za DOBROvolnictví

Ministerstvo vnitra (MV) udělilo novou Cenu za DOBROvolnictví. V kategorii dobrovolník cenu získala Michaela Musilová za pomoc ukrajinským uprchlíkům i českým občanům v hmotné nouzi. V kategorii organizace MV ocenilo Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice.

28. listopadu 2023

Nové ocenění „Maják“ má být poděkováním koordinátorům dobrovolníků

Ostrava, 27. 11. 2023 - Již tento pátek bude Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje předávat ocenění koordinátorům dobrovolníků – Maják 2023. Cílem je upozornit na obětavou práci koordinátorů, kteří stojí často skryti za prací dobrovolníků, dávají do své práce srdce a bez jejichž nasazení by pro mnohé dobrovolníky dobrovolnictví nebylo tím čím je.

27. listopadu 2023

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál

19. listopadu 2023

INSPO 2023: Prodlužujeme registraci a výstavní část otevíráme pro veřejnost zdarma

Organizátoři konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v Kongresovém centru Praha, rozhodli o dvou novinkách. “Možnost zaregistrovat se na konferenci a zúčastnit se odborného programu posouváme z neděle 19.11. na čtvrtek 23. listopadu,” upřesňuje Jaroslav Winter, zakladatel a dlouholetý hlavní organizátor konference.

9. listopadu 2023

Knižní novinky

Témata: Terapie systémů vnitřní rodiny, jak zvládnout život s poruchou pozornosti, pro děti a dospívající s psychickými obtížemi.

27. října 2023

Knihy, které mají duši

Rádce pro teenagery se sebepoškozujícím chováním, psychoterapie do kapsy či pohybem k sebeuvědomění. To jsou témata nových knih nakladatelství Portál.

16. října 2023

Za deset let Tamjdem pomohl devadesáti pěti neziskovým organizacím

Rok 2023 je pro Tamjdem, o.p.s. rokem jubilejním. Má za sebou dekádu obrovského kusu práce na poli rozvoje dobrovolnictví a neziskových organizací s různorodým posláním po celém Česku. Je čas se s radostí ohlédnout a přečíst si více o tom jak, komu a kde s dobrovolníky za 10 let existence pomohl.

15. října 2023

Zapište se do „Chodníku slávy“, zapište se do života lidí s handicapem

Nový projekt „Chodník slávy“ představuje v rámci celostátní benefiční sbírkové a osvětové kampaně AKCE CIHLA nezisková organizace Portus Praha z.ú. Jednotlivcům, skupinám i firmám dává tato iniciativa možnost pomoci lidem s mentálním znevýhodněním zakoupením exkluzivní cihly, která bude s gravírovaným jménem dárce vložena do chodníku v blízkosti objektu Chráněného bydlení Na Vyhlídce v obci Slapy.

15. října 2023

Knihy, které mají duši

Konec normálních časů? Hlubinněpsychologický výklad snů či návod na zvládání emocí. Témata nových knih z nakladatelství Portál.

5. října 2023

INSPO 2023: Konference o technologiích pro lidi se zdravotním postižením opět nabídne výběr toho nejlepšího

Praha, 5. října 2023 - Už 23. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v Kongresovém centru Praha. Program nejvýznamnější konference tohoto zaměření v Česku, který byl zveřejněn na www.inspo.cz/inspo-2023, představí aktuální možnosti využití technologií zlepšující život lidí se zdravotním znevýhodněním.

2. října 2023

Přebytečné vánoční ozdoby a dekorace najdou smysl v Liberci – pošlete je dál

Liberec, 29. 9. 2023 Máte doma vánoční výzdobu navíc? Od 2. října do 30. listopadu bude probíhat již 5. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých na Liberecku. Zapojit se může každý, kdo daruje či nakoupí ozdoby. Získané finance zajistí bezplatné služby odborníků v Centru Amelie Liberec těm, kdo je potřebují a vyhledávají.

20. září 2023

Knihy, které mají duši

Přinášíme informace o novinkách nakladatelství Portál.

18. září 2023

Listopadová konference „I slova léčí“ se blíží

Praha 18. 9. 2023 Letos se 8. 11. v pražském Green Pointu již po šesté sejdou profesionálové i laici, které zajímá mezioborová spolupráce v onkologii. Podtitul konference a téma, kterému se budou v rámci setkání a prezentací věnovat jsou „Změny ve společnosti s dopady na onkologicky nemocné“. Nyní se otevírá možnost pro přihlášení.

5. září 2023

Se srdcem na dlani dorazila Tanja, Březinová, France i Batěk

Na jihomoravském zámku Čejkovice se uskutečnil 1. ročník benefičního koncertu „Srdce na dlani“, jehož výtěžek putuje pro brněnský Nadační fond Krtek – děti s onkologickým onemocněním - www.krtek-nf.cz.

30. srpna 2023

Tam jsi ještě nebyl, pojeď!

Hledáš dobrodružství i po létě? To jsi tady správně. S Tamjdemem jich máš na výběr tolik, kolik jenom zvládneš! Ať už na den, nebo na víkend, vyraz s námi na pomoc českým neziskovkám.

25. srpna 2023

Knihy, které mají duši

Novinky z nakladatelství Portál.

23. srpna 2023

Budu pomáhat!

CHCI

Klikni na obrázek a zjistíš víc!

11. srpna 2023

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

11. srpna 2023

AOOV POMOHLA PROSADIT ZVÝŠENÍ SOCIÁLNÍHO KAPESNÉHO PRO ODSOUZENÉ

Praha, 2. srpna 2023: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) připomínkovala novelu zákona o výkonu trestu odnětí svobody (VTOS), kterou minulý týden schválila vláda. AOOV vítá, že dojde ke sjednocení postupu při nakládání s příjmy odsouzených a vyrovnání nerovností, které dosud v této oblasti panovaly. Změny v novele se týkají především hospodaření s finančními prostředky odsouzených: příjmu peněz, jejich vedení a provádění srážek, což se týká nejen osob ve VTOS, ale také lidí ve vazbě a zabezpečovací detenci.

10. srpna 2023

Dojemný 25. koncert „Noc s hvězdami“ se slzami v očích podpořili Basiková, Březinová France nebo Smutná

O víkendu se v obci Zahrádky konal již 25. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ ,který od prvopočátku připravuje zpěvák, herec a producent Martin France. Ten připomněl, že akce měla původně premiéru na hradě Houska, ale po 16 letech se koncert přestěhoval právě na vyhořelý zámek Zahrádky.