Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


4. srpna 2023

„Všichni si chtěli podrbat“, aneb canisterapie s dobrovolníky Amelie Na Pleši

I takové dvojsmyslné věty lze najít v záznamech z návštěv dobrovolníků Amelie, kteří navštěvují onkologicky nemocné pacienty v Nemocnici Na Pleši. V loňském roce se totiž dobrovolnický tým Amelie rozrostl o několik čtyřnohých pomocníků, kteří chodí dělat radost jak pacientům, tak personálu.

31. července 2023

MOTIVACE DOBROVOLNÍKŮ PŘI PRÁCI SE SENIORY

Martina Landová ukončila studium na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální. Ve své absolventské práci se věnovala tématu dobrovolnictví a provedla vlastní šetření, na jehož základě přináší doporučení při získávání dobrovolníků. Děkujeme Martině za možnost seznámit se s výsledky šetření. V případě zájmu o více informací můžete Martinu kontaktovat na martinahaug@email.cz.

23. července 2023

„Žiju s rakovinou“ bojuje proti předsudkům

Praha 20. 7. 2023 Rakovina není jen nemoc, je to i téma spojené s nedostatkem informací, nepochopením a stigmatem, které negativně ovlivňuje nejen nemocné, ale i jejich blízké. „V „Žiju“ nechceme chodit po špičkách, vyhýbat se pohledy jinam a dělat, že problém neexistuje. Chceme téma přiblížit, dát lidem s přímou zkušeností možnost ji popsat a poskytnout tak náhled dalším lidem, kterých se jakkoliv dotýká. Nemusíte mít přímou zkušenost, abyste mohli pomoci. Můžete ale být chápaví a natáhnout pomocnou ruku, když to někdo s onkologickým onemocněním může nejvíc potřebovat,” říká Monika Večeřová, iniciátorka projektu.

4. července 2023

AOOV podporuje přijetí zákona o podpoře v bydlení

Je nutné poskytnout podporu i lidem, kteří vycházejí z dětských domovů, léčeben či výkonu trestu.

30. června 2023

Zúčastněte se podzimního vzdělávacího programu JAK NA SPOLUPRÁCI S DOBROVOLNÍKY a naberte nový vítr do plachet!

Zapojujete ve své neziskovce dobrovolníky do manuální práce? Rádi objevujete nové možnosti, inspirujete se od zkušenějších a máte chuť posunout spolupráci s dobrovolníky o kus dál?

INSPIRUJTE SE NA 6 ZAJÍMAVÝCH WORKSHOPECH

Získejte v dobrovolnících dlouholeté parťáky a ambasadory, budujte pevné vztahy s místní komunitou, navázejte partnerství s regionálními firmami a realizujte dobrovolnické brigády s lehkostí a radostí. Staňte se místem, kam se dobrovolníci rádi vrací.

30. června 2023

Dobrovolníci v nemocnicích jsou potřební a chtění i v létě

Dobrovolnictví má mnoho podob, jednou z nich je i docházení dobrovolníků k lůžkům nemocných do nemocnic. Jak vlastně vypadá takové dobrovolnictví?

29. června 2023

Hledáme koordinátora/ku dobrovolníků a trenéra/ku asistenčních psů

Hledáte opravdu pestrou práci? Máme pro vás hned dvě pracovní nabídky, kde můžete dělat život lidí s postižením pestřejší pomocí asistenčních psů. Pracujete rádi s lidmi a se psy?

27. června 2023

Mají změny ve společnosti dopad na onkologicky nemocné?

Praha 27. 6. 2023 To je základní otázka, kterou si jako hlavní téma vybrala připravovaná konference „I slova léčí“, jediná mezioborová akce svého druhu. Účastníci mohou reflektovat témata, jako jsou roky pandemie, energetická a finanční krize a její dopady na onkologicky nemocné, blízké i všechny pomáhající profese, které se v onkologii pohybují. Akce proběhne 8. listopadu 2023 v konferenčním centru Green Point na Praze 10. Zváni jsou všichni, koho zajímají psychosociální témata spojená s rakovinou.

26. června 2023

Léto a podzim v Klubu Remedium

Klub Remedium zve všechny seniory z Prahy i mimopražské ke strávení času příjemnými aktivitami. Můžete navázat nové kontakty, popovídat si, nebo si jen tak odpočinout při kávě a četbě novin v bezpečném prostředí.

19. června 2023

Návrh MŠMT na změnu fungování asistentů pedagogů v základních školách opomíjí individuální podporu konkrétním dětem

Praha, 16. června 2023 - Spolu, z. s. organizace, která se zabývá začleňováním dětí s potřebou vzdělávací podpory ve školách, se zúčastnila kulatého stolu organizace SKAV a EDUin na téma „Jak institucionalizovat pozici asistenta pedagoga dobře?“. Spolu, z. s. reprezentovala právnička Veronika Doležilová, mezi ostatními panelisty byli zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace pracovníků SPC, neziskové organizace Society for All, Kanceláře veřejného ochránce práv, Učitelské platformy či zřizovatelů a ředitelů škol.

19. června 2023

PEERKA Z VALAŠSKA

Olga Pernická se letos v květnu zapojila do celorepublikového projektu s názvem „Peer pomáhá“, které organizuje Studio 27 – zaostřeno na duši (www.studio27.cz). Studio 27 - zaostřeno na duši je skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním (především ze schizofrenního okruhu), pořádá a natáčí besedy se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví. Jelikož se do tohoto projektu Olga zapojila, oslovila jsem ji a požádala ji o odpovědi na dotazy, které mně zajímaly. 

14. června 2023

Jak manuální dobrovolníci pomáhají neziskovkám růst? Přečtěte si závěry výzkumu organizace Tamjdem

Jako Tamjdem, o.p.s. desátým rokem propojujeme svět českých neziskovek s veřejností skrze jednodenní, víkendové i vícedenní dobrovolnické akce. Za tu dobu se s námi 2488 dobrovolníků zapojilo do života 93 různorodých českých neziskovek, kde pomohli s pestrými manuálními úkoly jako je například natírání, stavby, zahradničení, úklid i demolice apod. 

1. června 2023

Spolu, z. s. rozšiřuje kapacitu bezplatné právní poradny pro rodiče dětí s potřebou podpory ve vzdělávání

Praha, 1.června 2023 - Spolu, z. s. organizace, která se zabývá začleňováním dětí s potřebou vzdělávací podpory ve školách, posiluje svou bezplatnou právní online poradnu. K Veronice Doležilové, která se právem na vzdělání zabývá celou svou kariéru, přibyly právničky Marta Ptáčková a Slávka Kopačková. Poradna tak nyní může vyhovět většímu počtu rodičů s dotazy ohledně vzdělávání jejich dětí. Cílem poradny je pomoci rodičům lépe se orientovat v jejich právech, ale i povinnostech ve vzdělávání.

1. června 2023

Za sluníčkem, za krásnou přírodou a za dobrým pocitem — pojeď s námi!

Hurá, venku už to začíná vypadat na léto. Tak nebuď doma a vyraž za dobrodružstvím a dobrým pocitem. Práce je v neziskovkách i v létě dost a na sluníčku se to hned pomáhá lépe! Vyměň holiny za pracovní tenisky, přibal kšiltovku a opalovací krém a protáhni si tělo na čerstvém vzduchu. Čeká nás pestrá práce, hodně venkovních úkolů, třeba tradiční kosení trávy nebo pomoc s přípravou festivalu. Budeme uklízet i trochu uvnitř, malovat historický dům, pomáhat s obnovou a rekonstrukcí památek. Červen máme nabitý, ale ani v létě nezahálíme. Můžeš si vybrat ze dvou srpnových akcí a léto pak zakončit přípravou světového festivalu. Kam se vydáš?

25. května 2023

ADRA v Ostravě otevírá již čtvrtý charitativní obchod

Ostrava, 24. 5. 2023 – Charitativní ADRA obchody v Ostravě provozuje dobrovolnické centrum této organizace. Hlavním cílem je z výtěžku prodeje podporovat a rozvíjet dobrovolnické aktivity v našem městě. Síť tří stávajících obchodů doplní v pondělí 29. 5. nový charitativní ADRA obchod v centru Ostravy na Poštovní ulici.

24. května 2023

Knihy, které mají duši

Nabídka knižních novinek z nakladatelství Portál.

19. května 2023

Návrat do práce po rakovině? Proč ne!

Tisková zpráva
Praha 20. 5. 2023 Návrat do práce po zážitku onkologické nemoci a její léčby je cestou, která není vždy jednoduchá a přímočará. Lidem se převrací hodnoty, fyzické i psychické možnosti a někdy musí změnit zaměstnavatele nebo i práci jako takovou. K tomu jim je určitým průvodcem brožurka „Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci“. Ta nyní vyšla ve třetím revidovaném a doplněném vydání. Pomoc v dnešním, rychle se měnícím světě, je při návratu do práce důležitá.

15. května 2023

Sluchově postižení si snadněji pořídí doklady ve zkrácené lhůtě. Na vnitru nově funguje tlumočnická linka

Tisková zpráva: Praha 15. května 2023
Bezbariérovost, lidský přístup a otevřenost. S tím se mohou setkat lidé, kteří si přijdou na Ministerstvo vnitra vyřídit doklady ve zrychlené lhůtě.  Pro občany se sluchovým a kombinovaným postižením zde navíc nově funguje i tlumočnická linka, díky které si pořídí doklad výrazně snadněji.

9. května 2023

Pozvánka na webinář: Proč chtít asistenčního psa?

Přemýšleli jste někdy o tom, že by vám mohl pes pomáhat a zpestřit vám život? Nemáte dostatečně jasno, co by to obnášelo? Nebo si dokonce myslíte, že asistenční pes není nic pro vás? Ještě jste se neodhodlali se o asistenčních psech zjistit více? Tak přesně pro vás pořádáme tento webinář, kde vám zodpovíme základní otázky a budete mít možnost klást dotazy přímo online.

 

 

6. května 2023

Staň se leaderem v Tamjdemu, proškolíme tě!

Pokud tě baví organizování akcí a vedení týmu, lákají tě výzvy a posouvání vlastních hranic, pak jsi na správném místě. Jdeš do toho s námi a chceš propojovat dobrovolníky a svět českých neziskovek? Čti dál!