Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


14. březen 2022

Pomoc Ukrajině

Ptáte se nás na pomoc uprchlíkům, proto přidáváme pár odkazů, kam se obrátit:

14. březen 2022

Dobrovolníci ADRA v Ostravě pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny

Ostrava, 14. 3. 2022 – Ostrava jako krajské město zaznamenává v posledních dnech příliv lidí prchajících před válečným konfliktem z Ukrajiny. Při zvládání uprchlické vlny pomáhají dobrovolníci ADRA v Ostravě všude tam, kde je to aktuálně zapotřebí, například při provozu Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) na Černé louce, ale i na Hlavním nádraží v Ostravě či na sběrném místě materiální pomoci na Wattově ulici.

14. březen 2022

Zapoj se do pomoci českým neziskovkám skrze dobrovolnické víkendové akce

Tamjdem s dobrovolníky každý rok pomáhá neziskovkám po celém Česku. O pomoc s manuální prací se na nás i letos obrátilo už 15 organizací, a tak postupně plníme víkendy dobrovolnickými akcemi. Vyber si z dosud naplánovaných opravdu pestrých dobrovolnických příležitostí tu svou.

2. březen 2022

ROZSUDEK NEJVYŠŠÍHO SPRÁVNÍHO A MĚSTSKÉHO SOUDU O SRÁŽKÁCH Z PŘÍCHOZÍCH PLATEB NEUMOŽŇUJE SKUPINĚ LIDÍ VE VĚZNICÍCH POKRÝT ZÁKLADNÍ POTŘEBY

SYSTÉM SRÁŽEK NENÍ SPRAVEDLIVÝ ANI UDRŽITELNÝ
Praha, 2. března 2022: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) musí reagovat na situaci, která vznikla od 1. ledna 2022 na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu č.j. 6 As 317/2017 a soudů nižších stupňů z loňského roku, kdy mohou být exekučně zabavovány veškeré příchozí platby odsouzených. U zadlužených lidí ve výkonu trestu tak dochází v mnoha případech k situaci, kdy je jim exekučně zabavován veškerý jejich příjem. Jde především o starobní a invalidní důchodce, kteří nejsou pracovně zařazení a dále ty, kteří jsou závislí na finanční pomoci blízkých.

2. březen 2022

Nabídka knih z nakladatelství Portál

Jak předcházet vyčerpání v pomáhajících profesích, pracovní listy pro pacienty s afázií.

1. březen 2022

Ministerstvo vnitra spustí web koordinující nabídky i žádosti o pomoc pro Ukrajinu

Pomoc pro občany Ukrajiny i online centrum koordinující nabídky pomoci. Díky nové internetové stránce www.nasiukrajinci.cz všichni, kteří chtějí konkrétně podpořit občany Ukrajiny, zjistí, kam mají pomoc směrovat a jaká podpora je potřeba. Stránka budu plně funkční v řádu dnů. Současně vzniká Národní asistenční centrum pomoci Ukrajině, které bude koordinovat integrační i humanitární aktivity v regionech.

1. březen 2022

Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději už 10 let

Praha 28. 2. 2022 Již zítra startuje 10. ročník podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých. Po celý březen Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději. Mění onkologie, nabízí akce, zapojení, informace a radost. Zapojit se může každý, kdo není lhostejný. Přidáte se i vy?

24. únor 2022

Psychiatr, který si prošel úzkostmi, a proto umí lépe naslouchat lidem s duševním onemocněním

Michal Raszka je psychoteraupeut, psychiatr, lektor a průzkumník v oblasti psyché. Jako psychiatr pracuje od roku 2006. Vede kurzy a semináře nejen pro zdravotnický a sociální personál, psychoterapeuty a další zájemce na téma syndromu vyhoření, komunikace s lidmi s  duševním onemocněním a propojení neurobiologie a psychoterapie. Vede rovněž kurzy motivačních rozhovorů. V rámci vysoké školy v programu Erasmus rok studoval medicínu v Portugalsku a kromě jiného si tam zajistil měsíční stáž na psychiatrii. Psychiatrické centrum Praha mu umožnilo také týdenní školení v Oxfordu organizované EuropeanCollegeofNeuropsychopharmacology. V současnosti pracuje v Beskydském Centru duševního zdraví ve Frýdku Místku a ve své soukromé psychoterapeutické praxi.

24. únor 2022

Organizace ŽIVOT 90 technologicky vylepšila dispečink služby a zvýšila tak její kapacitu. Nově ji tak mohou využít další klienti a klientky

Organizace ŽIVOT 90 rozšiřuje kapacitu tísňové péče. Tuto sociální službu nabízí především seniorům a seniorkám. Služba prošla technologickou obnovou dispečinku a rebrandingem. Organizace nyní představuje i nový web a nový název služby NADOSAH.

20. únor 2022

Informace o produkci Portálu

Bázeň a chvění / Nemoc k smrti, Hrdinka v nás, Nenásilná komunikace - Řeč života

7. únor 2022

Zaměstnanci, pozor! Za dary poskytnuté v roce 2021 lze uplatnit daňový bonus

Praha, 7. února 2022 – Lidé pracující v podnicích a korporátních firmách jako zaměstnanci si mohou uplatnit snížení daňového základu až do výše 30 %. Podmínkou je, že v loňském darovali na veřejně prospěšné činnosti finanční částku v součtu od 1 000 Kč a mají na to potvrzení.

7. únor 2022

Organizace zajišťující tréninkové zaměstnávání se spojily do společné platformy

Praha, 7.2.2022 - Sedm organizací, které podporují zaměstnávání lidí s různými druhy znevýhodnění prostřednictvím tréninkových pracovních míst, se sdružilo do Platformy tréninkového zaměstnávání (PLATZ). Jejím cílem sdílet dobrou praxi i zkušenosti a prosadit systémové financování těchto míst ze strany státu.

6. únor 2022

Ostravská ADRA zapojila v minulém roce rekordní počet dobrovolníků

Ostrava, 3. 2. 2022 - Rok 2021 byl pro Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava přelomový. Za třinácti letou existenci této organizace, která působí v Ostravě již od roku 2008, se jí podařilo v minulém roce vyslat k potřebným 652 dobrovolníků. To je historicky nejvyšší počet dobrovolníků ADRA nejenom v Ostravě, ale také v rámci všech dobrovolnických center ADRA, která působí v 15 městech napříč celou Českou republikou.

3. únor 2022

Knižní novinky

Zvládání životních výzev - Smutek maskovaný perfekcionismem - Jak se vyrovnat s nejistotou

 

27. leden 2022

Do škol přichází nový program prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 25. 1. 2022 - Téměř sedm žáků ze sta v České republice nedokončí základní nebo střední školu. Stojí za tím řada důvodů - nedostatek motivace, zanedbávání školní docházky, nespokojenost na vybrané škole. Česká asociace streetwork podpoří prevenci tohoto problému na pražských školách prostřednictvím multidisciplinárních týmů. Ty posílí spolupráci škol a sociálních služeb a rozšíří tak podpůrnou síť, která má pomoci ohroženým žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

21. leden 2022

Známe vítěze cen Zlatý banán a Neziskovka roku 2021

Tisková zpráva Asociace veřejně prospěšných organizací ČR a Nadace rozvoje občanské společnosti

21. leden 2022

FESTIVAL JEDEN SVĚT SE VRACÍ DO TRADIČNÍHO BŘEZNOVÉHO TERMÍNU A DO KIN!

Praha, 19. ledna 2022 - Je to jako včera, když festival Jeden svět skončil, už teď jsou ale v plném proudu přípravy na příští, 24. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po roční pauze, kdy festival kvůli nepříznivé situaci probíhal v květnu, se akce opět vrací do svého tradičního březnového termínu. Organizační tým nejen v Praze, ale i v dalších 24 městech, kde se Jeden svět letos chystá, doufají, že i přes současnou dramatickou situaci proběhne v kinech po celé České republice. Jeden svět začne 21. března a potrvá do 3. dubna, v Praze proběhne od 23. do 31. března. Součástí pražské části festivalu bude i předání lidskoprávní ceny Homo Homini a ocenění nejlepších dokumentárních snímků aktuálního ročníku.

21. leden 2022

Knižní novinky

Dětské nitro z pohledu gestalt terapie, koučovací přístup při vedení lidí, jak opustit depresivní a úzkostné myšlenky.

10. leden 2022

STANOVISKO AOOV K PROGRAMOVÉMU PROHLÁŠENÍ VLÁDY

DIGITALIZACE, ZKRÁCENÍ DÉLKY TRESTŮ, PODPORA ALTERNATIVNÍCH TRESTŮ A LEPŠÍ MEZIOBOROVÁ SPOLUPRÁCE DÁVÁ NADĚJI NA MODERNĚJŠÍ POJETÍ VĚZEŇSTVÍ A TRESTNÍ JUSTICE
Praha, 10. ledna 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) velmi vítá, že se téma vězeňství dostalo do programového prohlášení vlády. Prohlášení nové vlády obsahuje celou řadu progresivních změn v oblasti trestní justice a vězeňství. „Velmi nás těší, že nová vláda považuje téma vězeňství za společensky důležité a zahrnula ho do svého programového prohlášení. Oceňujeme politickou odvahu vládní koalice a nabízíme spolupráci při naplňování konkrétních cílů,“ komentuje krok nastupující vlády Jana Smiggels Kavková, předsedkyně AOOV.

27. prosinec 2021

Centrum LOCIKA ve spolupráci slavných osobností a youtuberů představuje dětem mezinárodní gesto pomoci pro oběti násilí.

Praha, 17. prosince 2021 – Centrum LOCIKA vypustila spot, ve kterém známé osobnosti jako je například influencer Kovy, fotbalista Matěj Pulkrab, herečka Eva Burešová nebo zpěvák Radek Banga představují dětem Signál pomoci – mezinárodní gesto pro oběti násilí. Spot poběží na internetu a sociálních sítích s odkazem na webovou stránku www.detstvibeznasili.cz/signal-pomoci , kde si děti mohou přečíst o signálu a jeho použití více.