Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. srpna 2014

Marcela

Přečtěte si příběh Marcely a pomozme společně desetiletému Erikovi s autismem zůstat doma.

5. srpna 2014

Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor v Líchovech

Dne 7.7 2014 se znovu otevřely zrekonstruované prostory rekreačního střediska společnosti PROSAZ v Líchovech.

29. července 2014

Cihlafest 2014

Cihlafest je festival, který patří k doprovodnému programu sbírkové kampaně AKCE CIHLA. Základem nestátní benefiční sbírky AKCE CIHLA je prodej symbolických cihel. AKCI CIHLA i festival Cihlafest pořádá občanské sdružení Portus Praha, které má za cíl pomáhat našim mentálně postiženým spoluobčanům žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Výtěžek z prodeje cihel je určen na projekty týkající se zejména integrace lidí s mentálním postižením do běžné společnosti. Letošní Cihlfest se konal 12.7 2014 v prostorách chráněného bydlení Slapy. Generálním partnerem letošního Cihlafestu byla Stavební spořitelna České Spořitelny a.s., mezi další partnery festivalu patřila Skupina ČEZ, Studio Dva, Annonce, Český rozhlas, Café Delikomat aj.

27. července 2014

ORBI PONTES – mosty mezi světem ticha a naším světem

Když se řekne sluchové postižení, mnoha lidem se vybaví nepříjemná slova nahluchlost, hluchota. Přestože to tak na první pohled nevypadá, sluchové postižení tvoří velkou bariéru mezi lidmi. Tyto bariéry se snaží bourat občanské sdružení ORBI PONTES. Více informací o občanském sdružení ORBI PONTES, jeho projektech i o sluchově postižených lidech mi sdělila paní Monika Jindrová, spoluzakladatelka občanského sdružení ORBI PONTES.

14. července 2014

DOBROTÁM přeji mnoho a mnoho zákazníků

V pátek 11. července bylo slavnostně otevřeno občerstvení DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli. Počasí nám přálo, mezi druhou a čtvrtou přestalo pršet, a prodejkyní se na dvě hodiny stala i herečka Simona Stašová, která je již devátým rokem patronkou AKCE CIHLA. Z výtěžků této benefiční sbírky je stavba sociálního podniku kofinancována. Po celé léto bude otevřeno venkovní posezení s přímým prodejem nakládaných delikates, a to každý den od 8:00 do 20:00. Všechny výrobky je možné zakoupit také v e-shopu na www.dobrotyspribehem.cz.

10. července 2014

Zdraví a handicapovaní společně objedou Česko a Slovensko za 111 hodin

30. července 2014 v osm hodin ráno odstartuje ze Staroměstského náměstí v Praze druhý ročník unikátního projektu Opel handy cyklo maraton

9. července 2014

Předprázdninové slunečné odpoledne na zahradě ve vnitrobloku, kde je Dům s pečovatelskou službou Prahy 4.

Děti se v dopoledním programu připravují na mezigenerační setkání. Už od rána malují krásné obrázky pro babičky, se kterými se dvakrát potkaly. Těší se, jak si spolu zasoutěží při sportovním dni, který si společně naplánovali.

9. července 2014

NOVINKA V NEBUŠICKÉM KOMUNITNÍM ŽIVOTĚ – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ, KONKRÉTNĚ SENIORŮ S PŘEDŠKOLNÍMI DĚTMI.

Projekt zaměřený na setkávání seniorů s dětmi z mateřských školek v různých lokalitách úspěšně organizuje o.p.s. Mezi námi. Jedním z jejích zakladatelů je občan Nebušic, pan Vladimír Staňura...

8. července 2014

Společnost Parkinson slaví 20. výročí založení

Parkinsonova nemoc nemilosrdně vstupuje do života nemocných, zasahuje všechny oblasti jejich života a znemožňuje jim žít kvalitní a plnohodnotný život. Společnost Parkinson ulehčuje těmto lidem jejich těžký život. Letos v listopadu oslaví Společnost Parkinson 20. výročí svého založení.

2. července 2014

MDA RIDE – jedeme v tom s vámi!

V sobotu 21.6 2014 se na smíchovském Hořejším nábřeží u botelu Admirál uskutečnil již 6. ročník MDA RIDE benefiční jízdy na pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií...

2. července 2014

Postavili stan, schody i plot! 100 dobrovolníků na 10 Víkendovkách Tamjdemu!

Více než 100 dobrovolníků, Čechů i cizinců se v období od února do června rou 2014 zúčastnilo 10 Víkendovek společnosti Tamjdem...

26. června 2014

Veselá hluchoslepá Letná

"Chůze bez zraku a sluchu je velmi obtížná a co se týká běhu, obdivuji všechny, kteří dokáží běžet, aniž by mohli používat zrak a sluch." Přečtěte si o akci Veselá hluchoslepá Letná.

25. června 2014

S autisty na pobytu

V červnu pořádalo občanské sdružení Poruchy autistického spektra ve Sněžném v Orlických horách na chatě Sněženka psychorelaxační pobyt ...

23. června 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA - ZDE DOMOV MŮJ - ŘÍP 2014

Na benefičním koncertu pod Řípem se vybralo 23.600 Kč pro nemocnici.

23. června 2014

O fundraisingu s Pavlou Hokszovou - čtvrtý díl

Poslední díl povídání o fundraisingu s Pavlou Hoksovou.

18. června 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA - "KDO MÁ RÁD" 2014‏

Na Martinském mlýně proběhl v sobotu 14.6.2014 již 4. ročník Dětského dne a benefičního koncertu "Kdo má rád..." Výtěžek bude použit na nákup nových polohovatelných dětských postýlek prachatické nemocnice.

18. června 2014

Koncert muzikantů bez domova a buskerů

Mnoho lidí vnímá bezdomovce pouze jako špinavé, páchnoucí žebráky s asociálním chováním, závislé na alkoholu. A vůbec je nenapadne, že i tito lidé mají co nabídnout. Kdo navštívil ve čtvrtek 12.6 2014 klub Rybanaruby v Mánesově ulici v Praze 3, odnesl si kromě nezapomenutelného kulturního zážitku zkušenost, že i bezdomovci mohou být umělci.

16. června 2014

Experimentální zahrada pod Blaníkem

Jsme o.s. Přátelé bájné hory Blaník, od roku 2010 se staráme o ochranu přírody, o rozvoj turistky a kultury na Podblanicku. Rádi bychom založili kombinované experimentální centrum pod Blaníkem, které by se rozkládalo na skoro 2 hektarech půdy a jehož cílem je nejen vrátit krajině původní tvář, ale hlavně dodat kulturní funkci.

16. června 2014

V REDUTĚ SE PROLNOU RŮZNÉ SVĚTY

Už za pár dnů, 23. 6. 2014 vznikne v uherskohradišťské Redutě a Jezuitské koleji originální prostor, kde se mohou na jeden den přiblížit dva, zatím různé světy: svět lidí s postižením a svět žijící běžný život.

11. června 2014

Poznejte nás

Sluch je důležitý pro získávání nových podnětů, poznatků i pro komunikaci s okolím. Život bez sluchu je těžký, avšak i svět ticha má své bohatství, svoji kulturu i svůj jazyk. Festival umělecké tvorby a kutury neslyšících s názvem Poznejte nás, který se konal dne 6.6 2014 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 dal všem účastníkům možnost nahlédnout do světa ticha.