Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


13. října 2013

Helppes – ukázky výcviku asistenčních psů

Helppes je nezisková organizace, jejímž posláním je pomoc osobám s různými druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů. V sobotu 5. října 2013 bylo možné vidět ukázky výcviku a dovedností asistenčních psů na akci Den zdraví Prahy 13 a také na Světovém dni zvířat. A bylo opravdu na co se dívat. Ukázky byly doprovázeny výkladem asistentky ředitelky společnosti Helppes, paní Natálie Novákové.

7. října 2013

Rozhovor s Jindřichem Štreitem

Jindřich Štreit se narodil v roce 1946 ve Vsetíně. Jedná se o celosvětové uznávaného fotografa, vysokoškolského pedagoga, kurátora a organizátora kulturního života. Jeho fotografie se nejvíce zabývají sociální oblastí s důležitými vztahy mezi lidmi – s jejich radostmi, ale i strastmi. Podporuje řadu neziskových organizací, mezi něž patří: rožnovská Iskérka o. p. s., Diakonie Vsetín, Charita, Liga vozíčkářů, Spolu, Vincentium, Tyflocentrum Olomouc a řada dalších. Můžete si přečíst záznam rozhovoru, který byl pořízen na tomto kurzu s Jindřichem Štreitem, člověkem, ve kterém je lidskost a úcta člověka k člověku.

30. září 2013

MLUVÍCÍ RUCE - přehlídka tvorby ve znakovém jazyce

Slyšící diváky určitě překvapí, jak jsou neslyšící úžasní, co se týká vnímání a pocitů. Jedno z vystoupení bude zpěv ve znakovém jazyce, což je pro všechny většinou skutečný zážitek. Letošní ročník bude výjimečný, v tom že poprvé na Mluvících rukou uvidíte kouzelnické vystoupení, které připravil pro české publikum zahraniční kouzelník, který je vítězem mezinárodních soutěží v ilusionistických show. Také se můžete těšit na akrobatické vystoupení Michaely Kosiecové, která si pro nás připravila dynamické vystoupení s názvem Motýl a mnoho dalšího.

21. září 2013

Pozvánka na akci 72 hodin - Ruku na to!

Letos se již podruhé uskuteční dobrovolnická akce nazvaná 72 hodin - Ruku na to! Akce proběhne od 10 do 13. října po celé republice. Pořadatel akce, Česká rada dětí a mládeže spustila již počátkem září na webových stránkách www.72hodin.cz, informační kampaň a již se může pochlubit prvními desítkami přihlášených projektů.

18. září 2013

V sobotu vyrážíme do ulic!!!

V sobotu 21.9. můžete v Praze zažít mnoho zajímavého! Kromě akce Zažít město jinak se můžete zúčastnit i oslavy Mezinárodního dne neslyšících. My se určitě do pražských ulic vydáme s kamerou a tak jsme se rozhodli vylákat vás na lov s fotoaparátem.

18. září 2013

Akce zachraň jídlo

Zachraň jídlo je nejen název akce, která se konala v sobotu v 14. září 2013 v rámci kampaně pro pěší zónu na Smetanově nábřeží v Praze 1, s názvem Nábřeží žije, ale také název skupiny nadšenců. Tato skupina začala být mediálně známá po té, kdy 10. září 2013 pohostila zeleninovým kari na Václavském náměstí v Praze 1 tisíc lidí. Více informací o této skupině a její činnosti mi prozradil její zakladatel Tomáš Sýkora.

18. září 2013

14 ročník benefiční akce Běh pro Paraple

Každý rok v červnu probíhá v pražských Letenských sadech akce Běh pro Paraple, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Centrum Paraple. Letos již po čtrnácté vyrazili běžci na stometrovou trať ne proto, aby změřili své síly, ale aby vyjádřili solidaritu s lidmi na vozíku a přispěli na dobrou věc. Letošní 14. ročník akce Běh pro Paraple se kvůli červnovým povodním konal 11. září.

15. září 2013

Den dyslexie

Den dyslexie, letošní čtvrtý ročník se uskutečnil 9. září ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze, je každoročně pořádán neziskovou organizací Umění a věda na podporu dyslektickým dětem.

14. září 2013

5. ročník benefičního festivalu LacusMortis

Festival LacusMortis vznikl před pěti lety. Jeho hlavní myšlenkou je přispět na dobrou věc. Výtěžek z letošního festivalu je věnován společnosti Cesta domů, která se zabývá poskytováním péče umírajícím lidem a jejich blízkým.

9. září 2013

Podělte se o svoje zážitky na severu Mladiinfo

Organizace Mladiinfo ČR pořádá už druhý ročník soutěže určené všem dobrovolníkům, cestovatelům, studentům, stážistům a ostatním dobrodruhům, kteří se chtějí na webu Mladiinfo podělit o své zážitky z prázdnin. Zájemci mohou do 10.10.2013 posílat soutěžní fotografie a články na e-mail info@mladiinfo.cz, hrajeme o drobné knižní ceny.

9. září 2013

Karel Gott a Miro Šmajda rozpoutali v Motole peklo

Tisková zpráva o.s. Helppes: V Motole promovali 4nozí studenti ……

2. září 2013

Počítačovým expertem se může stát i mladý muž se schizofrenií

Ondřej Štefek bydlí v malé moravské vesnici poblíž města Frenštát pod Radhoštěm. Po základní škole nastoupil na Střední průmyslovou školu stavební ve Valašském Meziříčí, kterou úspěšně zakončil maturitní zkouškou. Poté začal studovat Vyšší odbornou školu stavební v Náchodě – obor Obnova památek a rekonstrukce budov. Studium bohužel kvůli onemocnění nedokončil. Ondra má simplexní schizofrenii. Protože se s ním znám z občanského sdružení Iskerka v Rožnově pod Radhoštěm, požádala jsem ho o rozhovor nejen o jeho nemoci, ale i o zájmech, hledání práce a plánech do budoucna.

1. září 2013

Profesionálové v neziskovkách se vydávají na cesty

Někdo chce pomoci smysluplnému projektu, někdo chce poznat nové lidi a dostat se do jiného prostředí, jiní zase chtějí získat nové zkušenosti. Profesionálové nejčastěji dobrovolničí proto, že mají chuť pomoci.

1. září 2013

Potřebu být tu pro druhé by měl mít každý

O projektu Pinkáme pro jsme se nedavno již stručně zmínili. A protože jsme chtěli vědět víc, tak jsme se zeptali. Na pár otázek nám odpověděl Robert Mifka. Takové odpovědi bychom hrozně rádi četli často. Projekt Pinkáme pro je rozhodně velmi inspirativní iniciativou. Posuďte sami.

30. srpna 2013

Pomáhání dává mému životu nový rozměr

„Je samozřejmostí pomáhat? Co to přináší pomáhajícímu?“, na tyto a další otázky jsem se zeptala naší nové spolupracovnice Evženy Janovské, která se stejně jako my rozhodla podpořit nezikovky tím, co umí. Jsem velmi potěšena, že mohu paní Evženu přivítat v našem nevelkém kolektivu a velmi se těším na její zajímavé články. Ostatně posuďte sami, jaký úžasný člověk se k nám připojil…

20. srpna 2013

O nemoci s nadhledem aneb co všechno se může stát

„Do mého života v 31 letech vstoupil nezvaný host - Parkinsonova nemoc. Za 14 let soužití se mnou má na svědomí řadu situací... Parkinsonova nemoc není jen starý třesoucí se chlap nemohoucí se najíst, ale i třeba já a další "mladí“, říká Romana Rosenbaum, která i přes svůj handicap pomáhá jiným. A vy máte možnost seznámit se s touto nemocí trochu jinak, s nadhledem.

20. srpna 2013

Lukášek - Maminka má pro něho krásné sny a projekty

Lukášek, který bydlí v Zábřehu na Moravě, je postižený po dětské mozkové obrně. Je nepohyblivý od pasu dolů, má středně těžkou mentální retardaci a trpí spánkovou epilepsií. Je to ale velký bojovník a má štěstí, že při něm stojí a pomáhá mu celá rodina, hlavně maminka se o něj nepřetržitě stará. Životní příběh malého Lukáška mne oslovil natolik, že jsem se rozhodla zapojit se i pro něho do akce „Sbírání víček od Pet lahví“. Při této akci může pomoci opravdu každý a nebude ho to nic stát. Stačí jen sbírat víčka od Pet lahví, ale musí být pouze od minerálek, sirupů nebo mléka. Nesmí být například od aviváží, léků a jiných chemikálií. Víčka se shromažďují u rodiny nemocného dítěte a po nasbírání většího množství se odvezou firmě, která je vykupuje. Za kilo víček při zajištění vlastní dopravy je šest korun. Byla bych vděčná dalším lidem dobré vůle, kteří by se do této aktivity také zapojili, a měli z toho pak příjemný pocit užitečnosti. Jelikož jsem se o malém Lukáškovi chtěla dozvědět více, napsala jsem e-mail jeho rodičům a požádala je o rozhovor, který si níže můžete přečíst.

14. srpna 2013

OpenAir HANDIFEST Kaplice

OpenAir HANDIFEST Kaplice je benefiční festival vzniklý a realizovaný kapelou Just a Charitou Kaplice za jedinou záminkou, pomoci dvěma rodinám s handicapovanými dětmi.

9. srpna 2013

Charitativní sbírka volejbalistů „PINKÁME PRO“

Charitativní sbírka volejbalistů „PINKÉME PRO“ vznikla z iniciativy hráček a hráčů volejbalové reprezentace ČR a v sobotu 18. května 2013 byla oficiálně odstartována v rámci galavečera při příležitosti vyhlašování nejlepších volejbalistů sezóny 2012/2013. Chtějí mezi sebou vybrat celkem 211 131,- Kč na zafinancování výcviku asistenčního psa Julky, která umožní zásadní zkvalitnění života Honzovi, jemuž byla diagnostikována zákeřná lámavost kostí.

9. srpna 2013

Námořnický tábor občanského sdružení Poruchy autistického spektra

Ve Sněžném v Orlických horách na Chatě Sněženka se konal tábor pro děti s postižením. O tom, co děti zažily, nám napsala Zuzana Poláková, předsedkyně občanského sdružení PAS.