Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


1. listopadu 2013

Každý se může ocitnout na dně

Lenka Ritterová již 33 let bojuje se závažnou nemocí - bipolární poruchou. Její zdravotní stav se zlepšuje díky víře a lidem, kteří jí pomáhají a podporují. Chodí také do sociální aktivizační služby pro osoby s duševním onemocněním – do střediska Jordán, které spadá pod Slezskou Diakonii Třinec. Tam se učí novým věcem a je ráda v kolektivu lidí. Pocit někam patřit je pro ni velmi důležitý.

25. října 2013

Mýty a pravda o lupénce aneb nebojte se zaměstnat nemocné s lupénkou

Mezi veřejností kolují mýty o lupénce, které ztrpčují život nemocných s lupénkou a ještě více snižují kvalitu jejich života. Nemocní s lupénkou patří mezi lidi, kterým se nejméně daří sehnat práci a kteří naopak díky lupénce, vlastně mýtům o ní, o práci přicházejí. Řešením je správně informovat veřejnost a vyvracet mýty o lupénce.

25. října 2013

Věnujte křeslo nebo sadu hrnců a udělejte dobrý skutek!

Barevné domky Hajnice spouští 1. český charitativní Barevný e-shop

25. října 2013

Spuštění nového projektu Spolumat

V rámci akce Týden pro inkluzi, která se koná 4. – 10. listopadu 2013, bude slavnostně odstartován projekt Spolumat, jehož cílem je propojení lidí s různým znevýhodněním, kteří chtějí jít na kulturní nebo sportovní akce, ale nemohou na ně jít sami, s lidmi, kteří jdou na tyto akce a jsou ochotni vzít někoho s sebou.

23. října 2013

Sbírání víček–pomoc nemocným dětem

Sbírání víček se věnují hlavně ti, kteří chtějí tímto způsobem získat potřebné finanční prostředky pro léčbu nemocných dětí svých, nebo nemocných dětí, jejichž rodiče nemají na léčbu potřebné finanční prostředky. Stát hradí léčbu alkoholiků a drogově závislých, ale na léčbu nemocných dětí nepřispívá. Sbírání víček je pro některé rodiče nemocných dětí jediná možnost jak získat potřebné finanční prostředky na potřebnou léčbu svých dětí. Naštěstí existují lidé, kteří jsou ochotni těmto rodičům pomoci.

23. října 2013

Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu

Radostné podzimní gospely hýbaly v sobotu 19. 10. 2013 Horním kostelem ČCE ve Vsetíně. Skvělí zpěváci spolu s kapelou nadchli příchozí posluchače, takže se společně zpívalo, tleskalo, luskalo i podupávalo. Výtěžek benefičního koncertu použije Diakonie Vsetín na zakoupení auta pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

22. října 2013

Kam s Brontosaurem v listopadu? Přehled akcí s volnými místy

Zima se blíží, stále ale můžeš vyrazit na poslední podzimní víkendové akce. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších, které mají stále volno. Vyber si. Čekají tě neobvyklá místa, noví přátelé, trochu smysluplné pomoci přírodě a památkám, zábava a pohoda.

18. října 2013

Sbírej tonery

Může odpad, který se hromadí a překáží, někomu pomoci? Na tuto otázku dávají odpověď tvůrci projektu „Sbírej-toner.cz“ občanské sdružení AKTIPO a generální partner projektu společnost KMP.

18. října 2013

Pečení pro dobrou věc

Pečení pro dobrou věc je název akce pořádané každou třetí středu v měsíci Nadačním fondem Slunce pro všechny. Nadační fond Slunce pro všechny podporuje děti i dospělé se speciálními potřebami.

16. října 2013

Dny duševního zdraví ve Vsetíně

Ve Vsetíně proběhl na začátku října již 4.ročník Dnů duševního zdraví Vsetín 2013 v rámci každoroční celorepublikové akce na podporu lidí s duševním onemocněním.

13. října 2013

Tipy na příjemné posezení, které pomáhá

Ocitnete-li se na Pankráci anebo na Florenci, můžete zaskočit na kávu, která pomáhá. V Café na půl cesty a restauraci Mlsná kavka je vytvořen prostor pro pracovní a sociální rehabilitaci lidem s krátkodobou zkušeností s duševním onemocněním.

13. října 2013

Helppes – ukázky výcviku asistenčních psů

Helppes je nezisková organizace, jejímž posláním je pomoc osobám s různými druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů. V sobotu 5. října 2013 bylo možné vidět ukázky výcviku a dovedností asistenčních psů na akci Den zdraví Prahy 13 a také na Světovém dni zvířat. A bylo opravdu na co se dívat. Ukázky byly doprovázeny výkladem asistentky ředitelky společnosti Helppes, paní Natálie Novákové.

7. října 2013

Rozhovor s Jindřichem Štreitem

Jindřich Štreit se narodil v roce 1946 ve Vsetíně. Jedná se o celosvětové uznávaného fotografa, vysokoškolského pedagoga, kurátora a organizátora kulturního života. Jeho fotografie se nejvíce zabývají sociální oblastí s důležitými vztahy mezi lidmi – s jejich radostmi, ale i strastmi. Podporuje řadu neziskových organizací, mezi něž patří: rožnovská Iskérka o. p. s., Diakonie Vsetín, Charita, Liga vozíčkářů, Spolu, Vincentium, Tyflocentrum Olomouc a řada dalších. Můžete si přečíst záznam rozhovoru, který byl pořízen na tomto kurzu s Jindřichem Štreitem, člověkem, ve kterém je lidskost a úcta člověka k člověku.

30. září 2013

MLUVÍCÍ RUCE - přehlídka tvorby ve znakovém jazyce

Slyšící diváky určitě překvapí, jak jsou neslyšící úžasní, co se týká vnímání a pocitů. Jedno z vystoupení bude zpěv ve znakovém jazyce, což je pro všechny většinou skutečný zážitek. Letošní ročník bude výjimečný, v tom že poprvé na Mluvících rukou uvidíte kouzelnické vystoupení, které připravil pro české publikum zahraniční kouzelník, který je vítězem mezinárodních soutěží v ilusionistických show. Také se můžete těšit na akrobatické vystoupení Michaely Kosiecové, která si pro nás připravila dynamické vystoupení s názvem Motýl a mnoho dalšího.

21. září 2013

Pozvánka na akci 72 hodin - Ruku na to!

Letos se již podruhé uskuteční dobrovolnická akce nazvaná 72 hodin - Ruku na to! Akce proběhne od 10 do 13. října po celé republice. Pořadatel akce, Česká rada dětí a mládeže spustila již počátkem září na webových stránkách www.72hodin.cz, informační kampaň a již se může pochlubit prvními desítkami přihlášených projektů.

18. září 2013

V sobotu vyrážíme do ulic!!!

V sobotu 21.9. můžete v Praze zažít mnoho zajímavého! Kromě akce Zažít město jinak se můžete zúčastnit i oslavy Mezinárodního dne neslyšících. My se určitě do pražských ulic vydáme s kamerou a tak jsme se rozhodli vylákat vás na lov s fotoaparátem.

18. září 2013

Akce zachraň jídlo

Zachraň jídlo je nejen název akce, která se konala v sobotu v 14. září 2013 v rámci kampaně pro pěší zónu na Smetanově nábřeží v Praze 1, s názvem Nábřeží žije, ale také název skupiny nadšenců. Tato skupina začala být mediálně známá po té, kdy 10. září 2013 pohostila zeleninovým kari na Václavském náměstí v Praze 1 tisíc lidí. Více informací o této skupině a její činnosti mi prozradil její zakladatel Tomáš Sýkora.

18. září 2013

14 ročník benefiční akce Běh pro Paraple

Každý rok v červnu probíhá v pražských Letenských sadech akce Běh pro Paraple, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Centrum Paraple. Letos již po čtrnácté vyrazili běžci na stometrovou trať ne proto, aby změřili své síly, ale aby vyjádřili solidaritu s lidmi na vozíku a přispěli na dobrou věc. Letošní 14. ročník akce Běh pro Paraple se kvůli červnovým povodním konal 11. září.

15. září 2013

Den dyslexie

Den dyslexie, letošní čtvrtý ročník se uskutečnil 9. září ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze, je každoročně pořádán neziskovou organizací Umění a věda na podporu dyslektickým dětem.

14. září 2013

5. ročník benefičního festivalu LacusMortis

Festival LacusMortis vznikl před pěti lety. Jeho hlavní myšlenkou je přispět na dobrou věc. Výtěžek z letošního festivalu je věnován společnosti Cesta domů, která se zabývá poskytováním péče umírajícím lidem a jejich blízkým.