Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


29. září 2016

„NE“ DOMÁCÍMU NÁSILÍ POCHODEM

Domácí násilí není lidem lhostejné - jak dokazuje 2 850 km "ušlých proti domácímu násilí. Tolik kilometrů nachodili účastníci v rámci 3.ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se konal v sobotu 24.9. v Divoké Šárce na Praze 6. Nešlo zde jen o procházku přírodou. "Naším cílem je zviditelňovat téma domácího násilí a zároveň vybudovat tradici benefičních akcí na podporu jeho obětí", říká za pořadatele - neziskové centrum ACORUS - Ing. Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.

23. září 2016

NENÍ TICHO JAKO TICHO – Kampaň za snížení hlasitosti doprovodných zvuků aneb Když se díváte na televizi, rozumíte vždy mluvenému slovu?

Praha 23. 9. 2016: V Senátu PČR proběhlo, za účasti Ing. Zdeňka Škromacha, oficiální zahájení 5. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

23. září 2016

NADACE 11. ZÁŘÍ chce přispět ke zvýšení odolnosti společnosti vůči terorismu

Vznik nové nadace byl oznámen 12. 9. 2016 na tiskové konferenci v The Wine Baru & Brasserii na pražském Arbesově náměstí. NADACE 11. ZÁŘÍ bude ve spolupráci s renomovanými odborníky přispívat ke snížení výskytu a dopadu terorismu.

23. září 2016

Nadačník se rozběhl naostro. Dokáže propojovat lidi v nouzi, nadace i státní instituce.

PRAHA, 23. září 2016 – Ve čtvrtek 22. září 2016 proběhlo v pražském Impact Hubu tiskové setkání u příležitosti spuštění nového projektu Nadačník. Řeč zdaleka nebyla jen o samotné organizaci a jejím působení, ale i o tématech, která se Nadačník snaží popularizovat a k jejichž fungování chce svou činností přispět: Stavu sociální politiky v České republice, fungování neziskových a humanitárních organizací nebo příbězích lidí, kteří se rozhodli pomáhat druhým nebo kteří se sami ocitli v těžké životní situaci.

21. září 2016

Pomocník dobrého učitele

Nabídka nakladatelství Portál pro učitele pro problematiku inkluze.

21. září 2016

POCHOD PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ JIŽ TUTO SOBOTU

Rádi chodíte na procházky přírodou? V sobotu 24. září můžete spojit příjemné s užitečným - přijďte na 3. ročník charitativního pochodu „Šlapeme násilí na paty“. Jde o dobročinnou akci na podporu obětí domácího násilí, kterou slavnostně zahájí její patron herec David Matásek. Na start v kempu Džbán se lze postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou. Pak se vydáte na jednu z okružních tras: 6kilometrovou "rodinnou" (cestou děti plní úkoly na stanovištích) nebo "turistickou" o délce 11 km. Obě trasy vedou malebným Šáreckým údolím v Praze 6.

18. září 2016

Pomoci potřebným

"Vnímám práci nejen jako zdroj financí, ale také jako aktivitu, která s sebou přináší mnoho „přidaných hodnot“. Chodit do práce přece také znamená mít pravidelný režim, poznávat nové lidí, pracovat v nějakém kolektivu, zažívat přátelské vztahy, učit se nové dovednosti, zažívat pocit úspěchu… Proto si myslím, že práce je jeden ze způsobů rehabilitace. "

18. září 2016

Informace o produkci Portálu‏

Další zajímavé novinky z produkce nakladatelství Portál.

15. září 2016

Lidé s roztroušenou sklerózou mají již 3 roky svůj registr, nyní přináší aktuální data

Praha, 15. září 2016 – Do registru ReMuS se od května 2013 zapojilo 85% všech pacientů s roztroušenou sklerózou (RS), kteří užívají nejmodernější biologickou léčbu. Podle nejnovějších výstupů téměř dvě třetiny z nich pracují na plný či částečný úvazek. Také první socioekonomické analýzy, které nechal zpracovat správce registru Nadační fond IMPULS, potvrzují, že podíl ekonomicky aktivních lidí se mezi pacienty téměř neliší od celorepublikového průměru.

15. září 2016

Rozvíjím svůj svět

Unikátní příležitost pro 120 aktivních žen z celé České republiky, přináší nový projekt Spiralis pod názvem ROZVÍJÍM SVŮJ SVĚT, jeho první půlroční etapa startuje v září 2016.

14. září 2016

Ministerstvo vnitra vybudovalo pracovní prostory pro handicapované

Praha, 13.9.: Zajistit plnohodnotné pracovní prostředí pro handicapované pracovníky Ministerstva vnitra, to bylo hlavním úkolem při budování prostor v objektu SVA Pankrác.

13. září 2016

Výjimečný ročník Burzy filantropie byl zakončen v Litomyšli

Burza filantropie v Litomyšli ukončila svou letošní pouť Pardubickým krajem. Donátoři zde obdarovali neziskové organizace dary v hodnotě 274 000 korun a potvrdili, že i na Svitavsku dokážou lidé společně pomáhat dobré věci.

13. září 2016

Obyvatelé Zubří přivezli kola pro Afriku

Celkem dvaapadesát kol a jedna koloběžka. To je úctyhodný výsledek sběru kol pro Afriku, který se uskutečnil v neděli 11. září v zuberské farnosti. V tento den se také v místním kostele konala přednáška ředitele celorepublikového projektu Romana Posoldy.

9. září 2016

Závěrečná letošní burza filantropie proběhne v Litomyšli

Burza filantropie zakončí svou letošní pouť Pardubickým krajem 12. září v litomyšlském Hotelu Zlatá hvězda. V 13:00 zde odstartují prezentace 6 projektů neziskových organizací z okresu Svitavy, které se budou ucházet o finanční nebo materiální podporu od donátorů z řad firem a veřejné správy.

8. září 2016

Rekord na burze filantropie – 514 000 korun pro neziskovky z orlickoústecka

„514 000 korun, to je absolutní rekord Burzy filantropie, tolik darů na jednom místě jsme ještě neměli,“ nadšeně oznámila Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, výsledek páté orlickoústecké Burzy filantropie. Právě touto sumou v podobě finančních i materiálních darů obdarovali donátoři 14 neziskových organizací působících v okrese Ústí nad Orlicí.

8. září 2016

Přihlašte se na český workcamp na pomoc komunitnímu domu Benediktus! Začínáme už 12/9

Už v pondělí začne poslední český workcamp organizace Tamjdem, o.p.s., který pořádáme na pomoc neziskové organizaci jménem Benediktus. Celý workcamp trvá od 12.9. – 22.9. a může se zúčastnit zájemce starší 16 let.

6. září 2016

Burza filantropie pomáhá i tento rok na orlickoústecku

Burza filantropie zavítá 7. září popáté do Ústí nad Orlicí. Své veřejně prospěšné projekty zde bude prezentovat 6 neziskových organizací. Svými finančními a materiálními dary podpoří start nových projektů 11 donátorů z řad firem i veřejné správy. Burza startuje v 13:00, jejím dějištěm bude Oranžový salonek hotelu UNO.

30. srpna 2016

Zapojte se do života českých neziskovek. Podzimní Víkendovky jsou tu!

Je na čase otevřít diáře a oprášit pracovní oblečení. Zažijte netradiční víkend s novými inspirativními lidmi! Vyberte si z nových podzimních víkendových expedic na pomoc českým neziskovkám tu, která vám nejvíce sedne.

28. srpna 2016

Jak se stát dobrovolníkem v Angole, Kambodži nebo Turecku

Člověk v tísni nabízí volné pracovní pozice na svých zahraničních misích pro dobrovolníky se zájmem o humanitární a rozvojovou pomoc ve světě. Jako jedna z prvních organizací v Evropě se zapojil do iniciativy EU Aid Volunteers. Více o tomto evropského programu nám prozradila jeho koordinátorka pro Člověka v tísni Petra Weissová.

24. srpna 2016

Novinky z Portálu

Psychologie, autismus, deprese, ... v knihách z Portálu