Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. července 2016

V pardubicích už rok pomáhají noví dobrovolníci

V červnu 2015 vzniklo nové Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). Během roku úspěšného fungování vyslalo více jak 80 dobrovolníků do pardubických neziskových organizací, mateřských školek, základních škol, ale také do městského komunitního centra nebo konkrétních rodin, kde dobrovolníci doučují děti.

24. července 2016

Tréninkový byt

Program je určen pro mladé lidi od 16 do 18 let, kterým se blíží odchod z dětského domova a je třeba, aby se zorientovali v tématech, které budou po odchodu bezpodmínečně potřebovat

11. července 2016

Lidé z Pfizeru natírali lavičky pro seniory

Praha, 30. 6. 2014 – Zatímco děti si poslední školní den šly ve svátečním pro vysvědčení, zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer popadli barvy, štětce i válečky a vyrazili na pomoc seniorům. Desítka dobrovolníků včetně generálního ředitele se v Domově Sue Ryder v pražské Michli pustila do výmalby pokojů, natírání zahradních laviček i umývání oken. Díky firemnímu projektu „Jsem dobrovolník“ sem zavítali už potřetí.

30. června 2016

Pomáhejte s OC Olympia Teplice

Rádi tlumočíme výzvu OC Olympia Teplice, které pořádá sbírku ve spolupráci s nadací Život dětem.

29. června 2016

NAUTIS FEST 2016 aneb poznej autismus

Autisté žijí ve svém vlastním světě, mají naprosto jiný způsob myšlení, jejich jednání a myšlení je pro mnohé z nás naprosto nepochopitelné. To však neznamená, že jsou odkázáni na pomoc druhých, někteří z nich se velice dobře integrují. Ukázat na tuto skutečnost bylo cílem multižánrového festivalu NAUTIS FEST 2016, který se konal 19. června 2016 v Písecké bráně v Praze. Festival vznikl ve spolupráci zaměstnanců Národního ústavu pro autismus, dobrovolníků, příznivců NAUTIS a lidí s poruchou autistického spektra.

28. června 2016

Rozhovor s managerem 1.mezinárodního projektu

Pan Pavel Fejfar byl manažerem mezinárodního projektu " S De Boei do sociální firmy". Tento muž už bohužel odešel na věčnost. Jelikož jsem tento rozhovor udělala již dávno, zaslouží si, aby byl ještě někdy zveřejněn.

24. června 2016

Navrhněte svého handicapovaného kolegu na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2016

Firmy mohou do 18. září nominovat zdravotně postižené pracovníky do soutěže Zaměstnanec roku 2016. Akce vyzdvihuje zaměstnance, kteří dokáží být přes svůj zdravotní handicap úspěšní ve své profesi.

24. června 2016

Burza filantropie: 190 000 korun Pro neziskovky z chrudimska

V Chrudimi se odehrála popáté dobročinná Burza filantropie. Realizaci 6 projektů neziskových organizací zde svými finančními a materiálními dary podpořilo 6 donátorů z řad firem a veřejné správy. Díky burze vznikne například nové ekocentrum v Chrudimi nebo budou podpořeni handicapovaní sportovci z oddílu TJ Léčebna Košumberk.

24. června 2016

CO DĚTI ZAŽÍVAJÍCÍ DOMÁCÍ NÁSILÍ OPRAVDU POTŘEBUJÍ?

Děti zažívající domácí násilí by mimo jiné potřebovaly včasnou a dostupnou terapeutickou péči se zapojením celé rodiny. V praxi to znamená vybudovat více terapeutických zařízení typu Centra LOCIKA, které dětem pomáhá zachovat bezpečí, ale i vztahy pokud možno s oběma rodiči.

23. června 2016

Projekt „O dětech s dětmi“ získal další podporu

Brno, 31. 5. 2016 – V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají.

23. června 2016

Za českými krajany do Brazílie

Zapoj se do dobrovolnického projektu v Batypoře a prožij nezapomenutelné 3 týdny mezi potomky československých osadníků!

20. června 2016

Odpuštěním k novému životu

Duševní nemoc je podle mého názoru horší než nemoc tělesná. Není totiž na první pohled vidět, což může vést k mnohému nedorozumění. A duše bolí víc než tělo.

20. června 2016

O mezinárodním projektu pro lidi s duševním onemocněním

Rozhovor s Hansem Marechalem: Opravdu největší problém vidím v nedostatku finančních zdrojů v České republice k pokrytí aktivit zaměřených na proces ozdravení.

18. června 2016

Psaním k lepší duši

Letos, ještě nedávno, jsem se setkala v nemocnici v Kroměříži s velmi zajímavým člověkem. Nějak mě oslovil a cítila jsem z něho dobrý pocit. Pocit, že se v něm nachází dobro, klid a pohoda. Na jednom oddělení, kde bylo kolem 24 pacientů, jsem ho požádala o rozhovor. Jmenuje se Daniel Král a je z Uherského Hradiště. Sami se začtěte do slov, která mě okouzlila.

17. června 2016

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

17. června 2016

Dobrotety pomáhají klokánkovat‏

[Praha 16. června 2016] – Polohovací pomůcky, odsávačku mateřského mléka, zavinovačky, miniaturní oblečení, čepičky nebo například pletené ponožtičky. To vše včetně speciálního křesla vhodného pro kojení, klokánkování a bonding nedonošených dětí darovala nezisková organizace Dobrotety společně s Českou Miss World 2013 Lucií Kovandovou na oddělení neonatologie Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze „U Apolináře“.

16. června 2016

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Dobročinná Burza filantropie zavítá i letos do okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. Projekty do ní přihlásilo 22 organizací z Orlickoústecka a 12 ze Svitavska. Do finále jich však v každém okrese postoupí pouze pět. Právě proto nyní probíhá veřejné hlasování, z nějž do každého finále automaticky postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy. Každý tak může pomoci dobré věci ve svém okolí.

16. června 2016

Člověk v tísni otevře dobrovolníkům své mise v Angole, Kambodži a Turecku

Praha (16. června 2016) Člověk v tísni jako jedna z prvních organizací v Evropě zahajuje vysílání dobrovolníků v rámci iniciativy EU Aid Volunteers. Vybraní dobrovolníci se zapojí do humanitární a rozvojové pomoci v Evropě, Asii i Africe.

15. června 2016

Dražíme drátované srdce z Knoflikiády

Jak Srdcerváči slíbili, tak plní, a v dražbě na Aukro.cz nabízejí unikátní drátované srdce, které vznikalo od 20. března do 28. května 2016 v rámci charitativní akce Knoflikiáda v Novém zámku u Lanškrouna a které věnovala dobrovolná kastelánka zámečku a členka cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Krasava Šerkopová.

15. června 2016

Světový den připomenutí násilí na starých lidech 2016

Policie v roce 2015 zasahovala u 44 případů týrání starých lidí v domácnostech jejich dětí, vnoučat nebo partnerů. Na anonymní lince Senior telefon přibývají 1 - 2 případy denně, vloni jich bylo 475.