Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


27. leden 2022

Do škol přichází nový program prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 25. 1. 2022 - Téměř sedm žáků ze sta v České republice nedokončí základní nebo střední školu. Stojí za tím řada důvodů - nedostatek motivace, zanedbávání školní docházky, nespokojenost na vybrané škole. Česká asociace streetwork podpoří prevenci tohoto problému na pražských školách prostřednictvím multidisciplinárních týmů. Ty posílí spolupráci škol a sociálních služeb a rozšíří tak podpůrnou síť, která má pomoci ohroženým žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

21. leden 2022

Známe vítěze cen Zlatý banán a Neziskovka roku 2021

Tisková zpráva Asociace veřejně prospěšných organizací ČR a Nadace rozvoje občanské společnosti

21. leden 2022

FESTIVAL JEDEN SVĚT SE VRACÍ DO TRADIČNÍHO BŘEZNOVÉHO TERMÍNU A DO KIN!

Praha, 19. ledna 2022 - Je to jako včera, když festival Jeden svět skončil, už teď jsou ale v plném proudu přípravy na příští, 24. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po roční pauze, kdy festival kvůli nepříznivé situaci probíhal v květnu, se akce opět vrací do svého tradičního březnového termínu. Organizační tým nejen v Praze, ale i v dalších 24 městech, kde se Jeden svět letos chystá, doufají, že i přes současnou dramatickou situaci proběhne v kinech po celé České republice. Jeden svět začne 21. března a potrvá do 3. dubna, v Praze proběhne od 23. do 31. března. Součástí pražské části festivalu bude i předání lidskoprávní ceny Homo Homini a ocenění nejlepších dokumentárních snímků aktuálního ročníku.

21. leden 2022

Knižní novinky

Dětské nitro z pohledu gestalt terapie, koučovací přístup při vedení lidí, jak opustit depresivní a úzkostné myšlenky.

10. leden 2022

STANOVISKO AOOV K PROGRAMOVÉMU PROHLÁŠENÍ VLÁDY

DIGITALIZACE, ZKRÁCENÍ DÉLKY TRESTŮ, PODPORA ALTERNATIVNÍCH TRESTŮ A LEPŠÍ MEZIOBOROVÁ SPOLUPRÁCE DÁVÁ NADĚJI NA MODERNĚJŠÍ POJETÍ VĚZEŇSTVÍ A TRESTNÍ JUSTICE
Praha, 10. ledna 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) velmi vítá, že se téma vězeňství dostalo do programového prohlášení vlády. Prohlášení nové vlády obsahuje celou řadu progresivních změn v oblasti trestní justice a vězeňství. „Velmi nás těší, že nová vláda považuje téma vězeňství za společensky důležité a zahrnula ho do svého programového prohlášení. Oceňujeme politickou odvahu vládní koalice a nabízíme spolupráci při naplňování konkrétních cílů,“ komentuje krok nastupující vlády Jana Smiggels Kavková, předsedkyně AOOV.

27. prosinec 2021

Centrum LOCIKA ve spolupráci slavných osobností a youtuberů představuje dětem mezinárodní gesto pomoci pro oběti násilí.

Praha, 17. prosince 2021 – Centrum LOCIKA vypustila spot, ve kterém známé osobnosti jako je například influencer Kovy, fotbalista Matěj Pulkrab, herečka Eva Burešová nebo zpěvák Radek Banga představují dětem Signál pomoci – mezinárodní gesto pro oběti násilí. Spot poběží na internetu a sociálních sítích s odkazem na webovou stránku www.detstvibeznasili.cz/signal-pomoci , kde si děti mohou přečíst o signálu a jeho použití více.

27. prosinec 2021

Ocenění „Dobrovolník roku 2021“ získal dobrovolník ADRA Peter Chvojka

Město Ostrava u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků tradičně oceňuje ty, kteří nezištně pomáhají a věnují svůj čas potřebným. Do již jedenáctého ročníku ankety „Dobrovolník roku“ byl za ostravskou dobrovolnickou organizaci ADRA nominován Peter Chvojka, který se ve svém volném čase dlouhodobě věnuje seniorům. Cenu mu předal osobně náměstek primátora statutárního města Ostrava pan Zbyněk Pražák.

27. prosinec 2021

Poslední šance darovat na dobrou věc s daňovým bonusem 30 procent!

Praha, 27. prosince 2021: Výrazný daňový bonus mohou čerpat lidé nebo firmy, které se ještě do konce roku rozhodnou podpořit dobročinné aktivity. Pokud tak učiní, získají možnost snížit si ve svém daňovém přiznání za rok 2021 daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 % daňového základu.

17. prosinec 2021

První pomoc pro onkologicky nemocné i jejich blízké

Praha 17.12.2021 Co potřebují lidé, když se dozví, že mají oni sami nebo jejich blízký rakovinu? Kromě léčby jsou to především informace. O léčebnou část se ve velmi dobré kvalitě starají lékaři a zdravotníci, ale co další oblasti? Zde nabízí pomocnou ruku brožura Amelie, z.s. Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

17. prosinec 2021

PŘÍPRAVA NA PROPUŠTĚNÍ VYŽADUJE SPOLUPRÁCI PRACOVNÍKŮ VĚZEŇSKÉ SLUŽBY, ODBORNÍKŮ Z NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ, SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ A PROBÁTORŮ A ODSOUZENÝCH

KONFERENCE ODBORNÍKŮ V OBLASTI VĚZEŇSTVÍ CHCE ZLEPŠIT PROCES PŘÍPRAVY NA PROPUŠTĚNÍ LIDÍ VE VÝKONU TRESTU

8. prosinec 2021

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 24. 11. 2021 - Česká asociace streetwork v rámci projektu implementace Krajského akčního plánu (iKAP II - Inovace ve vzdělávání) přichází s modelem takzvaných multidisciplinárních týmů. Ty budou řešit předčasné odchody ze vzdělávání. Tyto týmy nabídnou komplexní řešení a pomohou na základě individuálních potřeb žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

8. prosinec 2021

Organizace představuje osvědčené řešení v léčbě závislostí

Praha, 7. 12. 2021 - Dobročinná organizace Magdaléna již 25 let pomáhá v oblasti prevence a léčby závislostí. Dlouhodobě upozorňuje na problematiku obtížné zaměstnatelnosti lidí, kteří se potýkají se závislostí na návykových látkách. Organizace přináší koncept tréninkového zaměstnání a pomáhá svým klientům s návratem na běžný trh práce. Koncept tréninkového zaměstnání, jehož popularita v Česku díky pozitivním výsledkům v posledních letech narůstá.

7. prosinec 2021

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

2. prosinec 2021

Tip na novoroční předsevzetí? Být dobrovolník!

Pardubice 1. 12. 2021

Každý rok 5. prosince rozdává štědrou nadílku Mikuláš. Málokdo ale ví, že na toto datum je zároveň vyhlášený Mezinárodní den dobrovolníků, jenž připomíná jejich obrovský přínos pro společnost.

30. listopad 2021

Změňme pohled na onkologickou nemoc

Praha 1.12.2021 Amelie, z.s. startuje kampaň, která má za cíl otevírat prostor pro to, aby rakovina byla vnímána "jen" jako součást života. Rakovina není výjimečná, dotýká se každé rodiny a každého z nás. Změna pohledu na ni pomůže statisícům Čechů. Zapojit do změny se můžete i vy!

30. listopad 2021

SÁM DOMA… A V BEZPEČÍ. To není název nového filmu, ale sbírka dobročinné organizace ŽIVOT 90

Praha, 30. listopadu – Organizace ŽIVOT 90 spustila sbírku, v rámci které mohou lidé podpořit službu Tísňové péče ŽIVOTa 90, která umožňuje seniorům i v pokročilém věku žít v domácím prostředí bez zbytečného rizika, a to díky náramku s SOS tlačítkem.

30. listopad 2021

Ostravská ADRA spustila kampaň na podporu zdravotníků v nemocnicích PEČEME S VÁMI!

Ostrava, 30. 11. 2021 – Od pondělí pečou dobrovolníci ADRA zdravotníkům v přetížených nemocnicích v Ostravě a okolí. Kampaň PEČEME S VÁMI!, však směřuje i k široké veřejnosti. ADRA vyzývá občany Ostravy, ať upečou vánoční cukroví, sladký či slaný koláč, dort, roládu, tyčinky nebo cokoliv jiného, co dodá těžce zkoušeným zdravotníkům energii do dalších dnů.

30. listopad 2021

Adventní dary na dobročinnost lze „odečíst“ z daní. V letošním roce až trojnásobně!

Praha, 29. listopadu 2021: Lidé, kteří se během adventu rozhodnou přispět na charitu, si budou moci za letošní rok uplatnit dvojnásobný daňový benefit oproti letům minulým. Firmy i zaměstnanci si budou moci snížit daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 procent daňového základu namísto standardních 10, respektive 15 procent. Na legislativní novinku, která pro roky 2020 a 2021 výrazně zvýhodnila soukromé dárcovství, upozornil prezident Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) Marek Šedivý v předvečer zítřejšího celosvětového svátku darování Giving Tuesday.

19. listopad 2021

Informace o produkci Portálu

19. listopad 2021

Nešťastné dětství, pocit nízkého sebevědomí v dospělosti vyměnila za tvůrčí psaní, které naplňuje její život

Jiřina Novotná se narodila jako čtvrté dítě do prosté rodiny, žijící v podhůří Orlických hor. Od dětství v sobě měla velkou nejistotu a pocit, že je někde něco špatně. Nerozuměla tomu, ale nešlo před tím někam utéct. Vnímala časté napětí. Z dětství si pamatuje hlavně pláč - spoustu pláče. Byla vychovávána slovy: “Dokud bydlíš u nás, budeš poslouchat!“ Na její otázky Proč je to tak? Dostávala odpověď: „Protože jsem to tak řekla.“ Měla velmi dominantní maminku a mlčícího tatínka. Vyrůstala bez názoru, s velmi nízkým sebevědomím a nedostatkem sociálních kontaktů. První pocit úzkosti a deprese začala mít ve 12 letech. Vše zlé je k něčemu dobré. Letos v září si udělala kurz Peer konzultanta a pod jménem Jiřinka Jirkova se aktivně věnuje psaní.