Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


21. října 2022

Nová kampaň neziskové organizace Dům tří přání poukazuje na důležitost dětství v životě každého z nás

Praha, 10. října 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám, spustila kampaň Hezké vzpomínky. Jejím cílem je upozornit na to, že vzpomínky na dětství mají zásadní vliv na celý náš další život. Bohužel negativní zkušenosti zažívá mnoho dětí a mladistvých. Podle dat MPSV je každé dvanácté dítě v České republice ohrožené a potenciálně traumatizované tím, co prožívá doma nebo ve škole. V každé obvyklé třídě základní školy jsou tak možná dvě nebo tři takovéto děti. Proto je důležitá odborná práce s celou rodinou, která má dle zkušeností Domu tří přání příznivý vliv na životní situaci až 85 % dětí.

21. října 2022

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

20. října 2022

Výstava v Trojhalí chce přilákat organizaci ADRA nové dobrovolníky

Ostrava, 20. 10. 2022 – Ostravané mohou v následujících měsících navštívit v Trojhalí výstavu „Hodina, která mění životy“. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě chce prostřednictvím velkoformátových fotografií upozornit na tematiku dobrovolnictví. Výstava probíhá právě v době, kdy ADRA zaznamenává nedostatek dobrovolníků. Dobrovolníci ADRA pomáhají dětem, osamělým seniorům, nemocným, ale i lidem s tělesným či mentálním postižením.

17. října 2022

Fokusní skupiny pro neziskovky 30. 11. a 1. 12 –⁠ sdílení dobrovolnických zkušeností

S Tamjdemem už od roku 2013 díky dobrovolníkům na pomoc s manuální prací pomáháme neziskovkám po celé ČR růst. Do některých neziskovek se opakovaně vracíme a vidíme, jak nám téměř rostou pod rukama. Někdy je těžké si představit, že na začátku spolupráce byla jen tvrdá a špinavá dřina a neutěšený stav domků, zahrad, památek… když teď jsou na místech spokojení klienti, obnovené sady a pastviny, či návštěvníci kulturních akcí a turisté.

11. října 2022

Nová kampaň neziskové organizace Dům tří přání poukazuje na důležitost dětství v životě každého z nás

Praha, 10. října 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám, spustila kampaň Hezké vzpomínky. Jejím cílem je upozornit na to, že vzpomínky na dětství mají zásadní vliv na celý náš další život. Bohužel negativní zkušenosti zažívá mnoho dětí a mladistvých. Podle dat MPSV je každé dvanácté dítě v České republice ohrožené a potenciálně traumatizované tím, co prožívá doma nebo ve škole. V každé obvyklé třídě základní školy jsou tak možná dvě nebo tři takovéto děti. Proto je důležitá odborná práce s celou rodinou, která má dle zkušeností Domu tří přání příznivý vliv na životní situaci až 85 % dětí.

10. října 2022

Můžu pro sebe udělat něco víc?

Praha 6. 10. 2022 Když si člověk vyslechne, že má rakovinu, zaskočí ho to. Po čase, ale začne hledat informace a zaměří se na zvládnutí nemoci. Léčba je prvním stupněm, co ale může dělat člověk sám? Na to se ptají jak onkologicky nemocní, tak jejich blízcí, kteří spolu s nimi životem s nemocí procházejí. Možností péče o sebe a další odborné podpory je mnoho, měly by však vytvářet jeden smysluplný celek.

4. října 2022

Informace o produkci Portálu

V nových knihách z nakladatelství Portál naleznete např. tato témata: Práce s fantazijními obrazy; nehledejte správné řešení, najděte správný problém; laskavé meditace o stárnutí; strategie a postupy v sociální práci; nesmířenost se smrtí.

3. října 2022

Na křídle motýla

Letos se uskutečnil v jihomoravských Horních Věstonicích opět benefiční koncert „Na křídle motýla“, tentokráte ovšem premiérově pro Nadační fond Kryštůfek, jež pomáhá dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů a personálu urgentních příjmů nemocnic a jehož novým ambasadorem se v letošním roce stal zpěvák Martin France, který je zároveň producentem této benefiční akce.

26. září 2022

Benefiční ADRAběh proti samotě vyvrcholí 8. 10. v Ostravě

Ostrava, 26. 9. 2022 - Na podporu dobrovolnických aktivit organizace ADRA se od 28. září do 9. října 2022 uskuteční charitativní běh s podtitulem „Běžím proti samotě“. Část běhu proběhne virtuálně, ale Ostravané se mohou 8. 10. těšit i na společný živý výběh. Startovat se bude v 10 hodin od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Třebovicích.

15. září 2022

Už 3. října 2022 začínají kurzy pro seniory, rezervujte si místo včas

Praha 13. září 2022 – Opět i v tomto semestru nabízí Klub Remedium celou řadu kvalitních kurzů – jazykových (angličtina, němčina, francouzština, španělština a italština), pohybových (rekondiční cvičení, jóga, cvičení s prvky taichi, kruhové tance, feldenkreisová metoda), počítačových včetně kurzů obsluhy chytrých telefonů, ARTE dílny a trénování paměti.

13. září 2022

Nezisková organizace Dům tří přání otevřela v Praze 7 multidisciplinární centrum pro děti a mladistvé s potížemi v oblasti duševního zdraví. Řeší zde úzkosti, deprese i sebepoškozování

Praha, 13. září 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích, slavnostně otevřela Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha. Jedná se o jedinou zdravotně-sociální službu tohoto druhu v Praze a třetí v České republice. Vznik inovativní služby umožnil projekt financovaný MZ ČR a významně se na vzniku centra finančně podílel také Magistrát hl. m. Prahy. Centrum se nachází na adrese Korunovační 103/6 v Praze 7 – Bubenči.

11. září 2022

Přihlaste se i vy do Grow with Google Academy for NGOs!

Impact HUB ve spolupráci s Grow with Google i letos otevřeli přihlášky do vzdělávacího programu Grow with Google Academy for NGOs. Akademie je přístupná jak českým, tak slovenským neziskovým organizacím a proběhne online - připojit se můžete odkudkoliv.

8. září 2022

V Nových Hradech se opět pomáhalo dobré věci

V jihočeských Nových Hradech se konal poosmé Dětský den a benefiční koncert „Kdo má rád…“ s výtěžkem pro dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice.

7. září 2022

Pražské nízkoprahové kluby přiblíží projevy chudoby ve velkém městě

Praha, 6.9.2022 - Chudoba a tíživá situace nejsou jen problémem okrajů republiky, ale týká se i Prahy a dalších velkých měst. Nízkoprahové kluby v Praze se proto v rámci letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork společně zaměří na téma projevů chudoby ve velkém městě. Přiblíží ho prostřednictvím komentovaných procházek po chudých lokalitách, workshopů pro děti i dospělé i veřejných debat.

7. září 2022

Knižní novinky

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

2. září 2022

Zajímají vás výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci? Zapojte se do našich fokusních skupin pro neziskovky.

Tamjdem tento rok znovu pořádá fokusní skupiny do neziskové organizace na téma manuální pomoci. Zapojit se do nich mohou zástupci různorodých neziskových organizací z celého Česka, a to s jakýmikoliv zkušenostmi se zapojováním manuálních dobrovolníků do své práce. Cílem je sdílení a vzájemná edukace jednotlivých neziskových organizací v tématu manuální dobrovolnictví. Fokusní skupiny s námi a pro nás povede zkušená facilitátorka v oboru Linda Kovářová. Deadline na registraci k vybranému termínu fokusní skupiny je 20. 9. S přihlášením neváhejte! Počet míst je omezen.

31. srpna 2022

Podzim plný DOBRA začíná

Letní dny se chýlí ke konci, dobrovolnictví ale zůstává a hřejivý pocit z dobrých skutků nás letos bude možná hřát víc jak topení. V neziskovkách je potřeba stihnout spoustu práce než přijde zima, a tak se náš kalendář akcí plní dalšími a dalšími podzemními DOBROakcemi. Ať už je tvou motivací vypadnout z každodenního stereotypu, poznat nové přátele, udělat krok ze své komfortní zóny, dát si pořádně do těla a nebo prostě jen udělat dobrý skutek, věříme, že si vybereš takovou akci, která je tvému srdci blízká.

Dobrovolnictví má smysl. Práce zadarmo totiž není nadarmo!

17. srpna 2022

Liberec má nový dobrovolnický program v nemocnici

17. 8. 2022 Tisková zpráva Amelie ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Liberec připravuje dobrovolnický program pro onkologii a to díky podepsané smlouvě, která to nyní umožňuje. Dobrovolníci z řad veřejnosti, mezi které se mohou zapojit všichni nad 18 let, budou docházet na ambulanci a lůžka a zpříjemňovat čas nemocným, který v nemocnici tráví. Této podpory si váží jak nemocní a jejich blízcí, tak zdravotníci a velkým přínosem je i pro samotné dobrovolníky. Dobrovolnictví je pro společnost cenné.

12. srpna 2022

Basiková zpívala Francemu a divákům přes telefon

Letos se na zámku Zahrádky u České Lípy v Libereckém kraji konal již po dvacátéčtvrté benefiční koncert a to především na propagaci této z roku 2003 vyhořelé památky. Po dvou covidových letech, kdy se vždy koncert stihnul jen tak tak, než zakázali zpívání a veřejné shromažďování a lidé seděli na koncertu v rouškách, se koncert uskutečnil konečně bez „náhubků“.

9. srpna 2022

Tamjdem se jen tak nezastaví

Více než polovina roku je už za námi a s ní už také polovina pracovní sezóny. Tamjdem letos stihl realizovat jedenáct dobrovolnických akcí pro veřejnost, do kterých se zapojilo devadesát devět dobrovolníků. Ti společně odpracovali neuvěřitelných osm set šedesát šest dobrovolnických hodin pro deset různých neziskových organizací po celém Česku! Jestli se vám tohle kouzlení s čísly líbí, čtěte dále.