Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. ledna 2015

Rozhlédni se do nového roku s Roz(h)ledem!

A je to tady... v únoru nám startuje další kolo projektu Roz(h)led Samsung Digital Academy, který, jak z názvu vypovídá, zaštítila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak!

19. ledna 2015

Rodina – nejlepší prostředí pro dítě

Rodina je zcela jiné prostředí než dětský domov, jsou situace, které lze zažít pouze v rodině.

17. ledna 2015

Milan Drobný oslavil narozeniny dárkem pro nadační fond Veselý senior

Patronka nadačního fondu Veselý senior Tereza Kostková převzala od Milana Drobného šek na narozeninovém koncertě.

13. ledna 2015

Večery u kapucínů – benefiční koncert pro Diakonii

Večery u kapucínů je název cyklu benefičních akcí pořádaných řeholními bratry kapucíny každou první středu v měsíci. Akce se konají v prostorách kláštera v Praze 1 na Loretánském náměstí.

12. ledna 2015

Matka a syn bez domova: pomůže nám i popovídání

Mirek Čepický je kromě jiného amatérský ultramaratonec, kouč, ředitel,..., ale hlavně člověk, který rád a často pomáhá ostatním. A má oči otevřené. Přečtěte si o jedné jeho procházce ...

12. ledna 2015

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha.

8. ledna 2015

Předání dárků v dětském domově Střekov v Ústí nad Labem

Díky dobrému skutku, kteří před Vánoci udělali manželé Hlavinkovi, kdy věnovali naší organizaci finanční dar, jsme mohli udělat o Vánocích radost dětem z dětského domova Ústí nad Labem Střekov. Za darovaných 10 000 Kč jsme po dohodě s dětským domovem nakoupili zimní výbavu pro děti, kterou jsme se 29. 12. 2014 vydali předat do dětského domova Střekov.

2. ledna 2015

Jaký byl rok 2014

Výroční zprávy nepíšeme, ale snažíme se přinést stručný přehled o tom, co jsme vytvořili. Jen prostou statistiku. Někomu se můžou zdát čísla nízká, někomu vysoká, vše je relativní. My jsme rádi, že můžeme alespoň trošku pomoci neziskovkám s jejich prezentací a šířit dobré zprávy dál. A jsme vděční za to, že u toho všeho dobrého, co neziskovky dělají pro ostatní, můžeme být.

29. prosince 2014

Ne vždy a ne všude je dobrovolnictví vítáno

Přinášíme krátký článek o zkušenostech dobrovolníků v Plzni, kde se pan Petr Procházka snažil zřídit oddíl Malého zálesáka. Jaké zkušenosti máte s podobnými aktivitami vy?

23. prosince 2014

Benefiční koncert pro Jako Doma

Většina lidí si představuje bezdomovce jako páchnoucí žebráky poflakující se po městě. Většinou se jedná o muže. Ženy bez domova nejsou téměř vidět, to však neznamená, že jich je málo. Ženy skrývají své bezdomovectví, důvodem je nejen stud. Tyto ženy se stávají terčem násilí, proto jsou nuceny se skrývat a hledat si bezpečné úkryty. Nezisková organizace Jako Doma si vzala za cíl ukázat ženy bez domova v jiném světle a tím bourat bariéry mezi veřejností a lidmi bez domova. Jednou z akcí, která přispěla k odstraňování předsudků, panujících v široké veřejnosti o lidech bez domova, byl benefiční koncert pro Jako Doma. Koncert se konal 21.12 2014 od 18:00 v Praze 2 na Bajkazylu na náplavce na Rašínově nábřeží. Pořadatelem tohoto koncertu byla nezisková organizace Jako Doma. Vstupné na tuto akci bylo teplé oblečení pro ženy bez domova.

18. prosince 2014

Česko zvyšuje boj proti úrazům a násilí na dětech.

Fakultní nemocnice Motol, 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Brno jsou hlavními nositeli projektu, který má výrazně zlepšit prevenci dětských úrazů a násilí na dětech. Program za patnáct milionů korun je financován převážně z Norských fondů.

18. prosince 2014

Ecce Homo v Domě tří přání - křest kalendáře 2015 Domu tří přání s obrazy Theodora Pištěka

Slavnostní křest limitované série kalendáře, jehož kmotry byla herečka Petra Špalková a režisér Jan Hřebejk, se uskutečnil 2. prosince. Dům tří přání již po páté spouští předvánoční benefiční projekt. Zakoupením exkluzivního kalendáře můžete přispět na provoz jeho tří center, ve kterých profesionálně pomáhají dětem, které se vinou závažné rodinné situace ocitly v ohrožení a potřebují odbornou pomoc.

15. prosince 2014

Čeští umělci a známé osobnosti podpořili projekt centra Modré dveře

V pátek 12. prosince 2014 se uskutečnila aukce originálních děl, která završila filantropický projekt ANDĚLÉ PRO MODRÉ DVEŘE. Tato tradiční akce je určena pro dofinancování chodu Terapeutického centra Modré dveře, které sídlí v Kostelci nad Černými lesy.

10. prosince 2014

Mikulášský charitativní bazar – prostor pro setkání

Mikulášský charitativní bazar je místo setkání neziskových organizací i těch, kteří je chtějí podpořit nebo si jen koupit dárky. Letošní desátý ročník se konal stejně jako předchozí ročníky 5. prosince v Pražské křižovatce. Pořadatelem této akce je Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

9. prosince 2014

Rozhovor z léčebny: Opakující se rituály aneb obsedantně kompulzivní porucha

V Opavě jsem se seznámila s jednou hodně zajímavou osobou, které životní osud nepřál. Jedná se o Aloise Švrčinu, který trpí psychickou poruchou - obsedantně kompulzivní poruchou. Do této doby jsem o této poruše nic nevěděla. Proto jsem se zajímala, jak se tato nemoc projevuje.

8. prosince 2014

Malostranský hřbitov se naposledy otevře před Vánocemi

Praha, 14.12.: V neděli 14. prosince mezi 12-16 hodinou bude mít veřejnost poslední možnost navštívit běžně nepřístupný Malostranský hřbitov na Smíchově před jeho celkovou revitalizací plánovanou na rok 2015. Na každou celou hodinu je připravena komentovaná vycházka zaměřená na historii památky, v 16 hodin započne předvánoční kulturní program.

6. prosince 2014

Tisková konference - INSPO a Cena Nadace Vodafone Rafael

Lidé se zdravotním postižením prožívají nejen podobné radosti i starosti jako každý z nás. Kvůli svému postižení se ale navíc potýkají s překážkami. Ke zlepšení kvality jejich života jim pomáhají informační a komunikační technologie. 3. 12 2014 se konala v prostorách Era světa na Jungmannově náměstí v Praze 1 tisková konference, jejímž tématem byla nově vyhlášená cena Nadace Vodafone Rafael.

4. prosince 2014

Rafael: 300 000 korun pro neziskovku

Praha, 3.12.2014 - Nadace Vodafone ve spolupráci s BMI sdružením vyhlašuje novou cenu Rafael, spojenou s finanční odměnou 300 000 korun.

3. prosince 2014

Rozhovor z léčebny: Práce psychologa v psychiatrické léčebně Opava

"Pořád ještě kolem psychických poruch, zejména psychotických diagnóz, panuje spousta špatných a zkreslených informací a ani osvěta ve sdělovacích prostředcích není na patřičné úrovni. Často je to spíš honba za různými senzacemi..."

3. prosince 2014

Jak se točil dokument o dobrovolnictví

Tento článek nebude ani tak o veselých příhodách z natáčení, jako o sdílení radosti z toho, že se dobrovolnictví, jako způsobu vidění světa a žití významných společenských hodnot, dostalo mediální pozornosti. Jsme rádi, že jsme s Tamjdemem mohli být u toho.