Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. června 2023

Návrh MŠMT na změnu fungování asistentů pedagogů v základních školách opomíjí individuální podporu konkrétním dětem

Praha, 16. června 2023 - Spolu, z. s. organizace, která se zabývá začleňováním dětí s potřebou vzdělávací podpory ve školách, se zúčastnila kulatého stolu organizace SKAV a EDUin na téma „Jak institucionalizovat pozici asistenta pedagoga dobře?“. Spolu, z. s. reprezentovala právnička Veronika Doležilová, mezi ostatními panelisty byli zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace pracovníků SPC, neziskové organizace Society for All, Kanceláře veřejného ochránce práv, Učitelské platformy či zřizovatelů a ředitelů škol.

19. června 2023

PEERKA Z VALAŠSKA

Olga Pernická se letos v květnu zapojila do celorepublikového projektu s názvem „Peer pomáhá“, které organizuje Studio 27 – zaostřeno na duši (www.studio27.cz). Studio 27 - zaostřeno na duši je skupina kreativních lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním (především ze schizofrenního okruhu), pořádá a natáčí besedy se zajímavými lidmi nejen na téma duševního zdraví. Jelikož se do tohoto projektu Olga zapojila, oslovila jsem ji a požádala ji o odpovědi na dotazy, které mně zajímaly. 

14. června 2023

Jak manuální dobrovolníci pomáhají neziskovkám růst? Přečtěte si závěry výzkumu organizace Tamjdem

Jako Tamjdem, o.p.s. desátým rokem propojujeme svět českých neziskovek s veřejností skrze jednodenní, víkendové i vícedenní dobrovolnické akce. Za tu dobu se s námi 2488 dobrovolníků zapojilo do života 93 různorodých českých neziskovek, kde pomohli s pestrými manuálními úkoly jako je například natírání, stavby, zahradničení, úklid i demolice apod. 

1. června 2023

Spolu, z. s. rozšiřuje kapacitu bezplatné právní poradny pro rodiče dětí s potřebou podpory ve vzdělávání

Praha, 1.června 2023 - Spolu, z. s. organizace, která se zabývá začleňováním dětí s potřebou vzdělávací podpory ve školách, posiluje svou bezplatnou právní online poradnu. K Veronice Doležilové, která se právem na vzdělání zabývá celou svou kariéru, přibyly právničky Marta Ptáčková a Slávka Kopačková. Poradna tak nyní může vyhovět většímu počtu rodičů s dotazy ohledně vzdělávání jejich dětí. Cílem poradny je pomoci rodičům lépe se orientovat v jejich právech, ale i povinnostech ve vzdělávání.

1. června 2023

Za sluníčkem, za krásnou přírodou a za dobrým pocitem — pojeď s námi!

Hurá, venku už to začíná vypadat na léto. Tak nebuď doma a vyraž za dobrodružstvím a dobrým pocitem. Práce je v neziskovkách i v létě dost a na sluníčku se to hned pomáhá lépe! Vyměň holiny za pracovní tenisky, přibal kšiltovku a opalovací krém a protáhni si tělo na čerstvém vzduchu. Čeká nás pestrá práce, hodně venkovních úkolů, třeba tradiční kosení trávy nebo pomoc s přípravou festivalu. Budeme uklízet i trochu uvnitř, malovat historický dům, pomáhat s obnovou a rekonstrukcí památek. Červen máme nabitý, ale ani v létě nezahálíme. Můžeš si vybrat ze dvou srpnových akcí a léto pak zakončit přípravou světového festivalu. Kam se vydáš?

25. května 2023

ADRA v Ostravě otevírá již čtvrtý charitativní obchod

Ostrava, 24. 5. 2023 – Charitativní ADRA obchody v Ostravě provozuje dobrovolnické centrum této organizace. Hlavním cílem je z výtěžku prodeje podporovat a rozvíjet dobrovolnické aktivity v našem městě. Síť tří stávajících obchodů doplní v pondělí 29. 5. nový charitativní ADRA obchod v centru Ostravy na Poštovní ulici.

24. května 2023

Knihy, které mají duši

Nabídka knižních novinek z nakladatelství Portál.

19. května 2023

Návrat do práce po rakovině? Proč ne!

Tisková zpráva
Praha 20. 5. 2023 Návrat do práce po zážitku onkologické nemoci a její léčby je cestou, která není vždy jednoduchá a přímočará. Lidem se převrací hodnoty, fyzické i psychické možnosti a někdy musí změnit zaměstnavatele nebo i práci jako takovou. K tomu jim je určitým průvodcem brožurka „Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci“. Ta nyní vyšla ve třetím revidovaném a doplněném vydání. Pomoc v dnešním, rychle se měnícím světě, je při návratu do práce důležitá.

15. května 2023

Sluchově postižení si snadněji pořídí doklady ve zkrácené lhůtě. Na vnitru nově funguje tlumočnická linka

Tisková zpráva: Praha 15. května 2023
Bezbariérovost, lidský přístup a otevřenost. S tím se mohou setkat lidé, kteří si přijdou na Ministerstvo vnitra vyřídit doklady ve zrychlené lhůtě.  Pro občany se sluchovým a kombinovaným postižením zde navíc nově funguje i tlumočnická linka, díky které si pořídí doklad výrazně snadněji.

9. května 2023

Pozvánka na webinář: Proč chtít asistenčního psa?

Přemýšleli jste někdy o tom, že by vám mohl pes pomáhat a zpestřit vám život? Nemáte dostatečně jasno, co by to obnášelo? Nebo si dokonce myslíte, že asistenční pes není nic pro vás? Ještě jste se neodhodlali se o asistenčních psech zjistit více? Tak přesně pro vás pořádáme tento webinář, kde vám zodpovíme základní otázky a budete mít možnost klást dotazy přímo online.

 

 

6. května 2023

Staň se leaderem v Tamjdemu, proškolíme tě!

Pokud tě baví organizování akcí a vedení týmu, lákají tě výzvy a posouvání vlastních hranic, pak jsi na správném místě. Jdeš do toho s námi a chceš propojovat dobrovolníky a svět českých neziskovek? Čti dál!

3. května 2023

Knihy, které mají duši

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

28. dubna 2023

Mám rakovinu, k čemu mi je sociální pracovník nebo psycholog?

Praha 27. 4. 2023 Onkologické onemocnění je diagnostikováno v nemocnici a tam je také léčeno. Lékař a léčba jsou velmi správně první v řadě pomoci, ale nejsou jedinými pomocníky. Psycholog a sociální pracovník mohou výrazně podpořit zvládání změn, které onemocnění přináší do života nemocného i jeho rodiny. To, aby měl člověk dost informací a zvládl bez větších škobrtnutí náhlou a dlouhou řadu změn, je velmi náročné a stojí za to, si říci o pomoc.

28. dubna 2023

INSPO 2023: třiadvacátý ročník konference proběhne v sobotu 25. listopadu

Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v Kongresovém centru Praha. Na registraci účastníků je ještě brzy, ale organizátoři již uvítají nabídky přednášek a předběžné potvrzení účasti od vystavovatelů.

26. dubna 2023

Již brzy odstartuje jarní výzva Pohybem pro Paraple. Dodá motivaci k pohybu a pomůže vozíčkářům

Třetí ročník celorepublikové akce Pohybem pro Paraple proběhne od 1. 5. do 25. 5. 2023. Lidé budou moci během, chůzí, či jízdou na kole nebo bruslích podpořit činnost Centra Paraple. Výtěžek ze startovného organizace použije na zajištění služeb lidem, kteří se po nemoci či úrazu ocitli na vozíku. Registrace pro širokou veřejnost je již spuštěna. K výzvě se připojí i známé tváře.

24. dubna 2023

AOOV USPOŘÁDALA V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ SEMINÁŘ KE SNÍŽENÍ VĚZEŇSKÉ POPULACE

Praha, 24. dubna 2023: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) uspořádala odborný seminář v Poslanecké sněmovně pod záštitou Marka Bendy (ODS) za účasti předních expertů trestní justice a poslanců. Cílem semináře bylo prezentovat návrhy legislativních změn ke snížení trestní represe. Pět návrhů, které jsou realizovatelné v horizontu dvou let a mají potenciál snížit míru uvěznění v ČR, přednesl Jakub Drápal z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. O návrzích již jednala vládní koalice a seminář nastínil další kroky k potřebným legislativním změnám.

19. dubna 2023

Dny dobrovolnictví nabídnou pestrou paletu dobrovolnických akcí

Ostrava, 18. 4. 2023 - V Moravskoslezském kraji se 26. - 29. dubna uskuteční Dny dobrovolnictví. Během nich si lidé mohou vyzkoušet různé formy dobrovolnictví. Akce proběhne v 11 městech napříč krajem a zájemci mají na výběr z více jak 60 dobrovolnických aktivit. Akci pořádá Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje.

19. dubna 2023

Stanovisko AOOV k návrhu zákona o registrovaném sociálním podniku

Praha, 19. dubna 2023: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) vítá návrh zákona o registrovaném sociálním podniku a o změně souvisejících zákonů, který připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Návrh zavádí pojem registrovaný sociální podnik (RSP) a zakotvuje prostředky k podpoře sociálního podnikání. AOOV připravila několik připomínek, zejména navrhuje začlenit do zákona osoby ve výkonu trestu odnětí svobody s cílem usnadnit jim návrat na pracovní trh.

13. dubna 2023

Knihy, které mají duši

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

12. dubna 2023

Zážitky, adrenalin, unikátní výhry i aktivní pomoc neziskovým organizacím v Česku. To je první dobročinná aukční platforma DOBROBOT

Praha, 11. dubna 2023 – DOBROBOT, první dobročinná aukční platforma v Česku, kterou spravuje Nadační fond Dobrobot, pomáhá neziskovým organizacím financovat náklady na jejich činnost a rozvoj. Prostřednictvím produktů a služeb mohou přispět firmy, ale i jednotlivci nebo samotné organizace. Těm DOBROBOT nabízí nástroj na zvýšení příjmů a podporuje tak jejich fungování. Do prvních dobročinných aukcí věnovaly předměty známé osobnosti i slavní sportovci.