Web BuduPomahat.cz je zaměřen na nefinanční pomoc a motivaci veřejnosti k tomu, aby se lépe seznámila s neziskovým sektorem, zajímala se o něj a aktivně ho podporovala.

Nejvíce dotazů nám chodí ke sbírání víček. Informace k tomuto tématu naleznete zde:www.budupomahat.cz/clanky/sberna-mista-pro-vicka-k-6-4-2018 

Dobrý den, chtěla bych se informovat, jestli je možné nějakým způsobem získat asistenčního pejska pro diabetika? Konkrétně pro mou dcerku 5 let, DM1 od jednoho roku.

Jednou z organizací, které se o výcvik asistenčních psů starají, je Helppes. Zde si může přečíst bližší informace - http://www.helppes.cz/psi-pomocnici/jak-ziskat-psiho-pomocnika/. V případě zájmu o asistenčního psa se můžete obrátit přímo na výše zmíněnou organizaci.

Dobrý den. Chci se jen zeptat, jestli mi neporadíte nějaké komunity rodičů s dětmi, které mají podobné problémy, scházejí se spolu a věnují se společným činnostem. Máme dceru 25 let, lehce mentálně postižená, je sama bez kamarádů, problém s lehkou agresí, uzavřená do sebe.. Díky za podnět, kontakt, nebo radu. Jsme z Brna.

Dobrý den, vyhledejte si prosím na internetu Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s. (SPMP ČR pobočný spolek BRNO), Effeta - denní stacionář nebo Ruka pro život o.p.s. a případně je kontaktujte s konkrétním dotazem. Pokud Vám jejich služby nebudou vyhovovat, určitě budou mít pro Vás nějaké další doporučení, kam se obrátit.

Dobrý den, Pokouším se nově zorientovat v možnostech dobrovolnické výpomoci klokánkování novorozenců, kterou bych velmi ráda nabídla. Doposud jsem touto zkušeností prošla jako matka, dnes desetileté dcerky. Jiné zkušenosti skrze dobrovolnickou organizaci, či nemocniční zařízení nemám a ráda bych se dozvěděla něco více o možnostech takovéto výpomoci. Ráda bych nabídla pomocnou ruku při klokánkování novorozenců v jakémkoliv zařízení v Praze a okolí. Mohla by jste mi prosím poradit, jakým způsobem bych se mohla stát dobrovlníkem? Je třeba projít školením, či získat nějaké oprávnění? Projít lékařskou prohlídkou? Koho bych mohla konkrétně oslovit s mou nabídkou této výpomoci? Pokud by bylo třeba doplnilt informace o mě samotné, ráda cokoliv zdělím, e-mailovou poštou, telefonicky i osobně. Přeji vám hezký den a těším se na vaši odpověď.

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, k této problematice bohužel neumíme poradit. Obraťte se prosím na neziskovou organizaci Dobrotety (dobrotety.cz, vase@dobrotety.cz), tam Vám jistě kvalifikovaně poradí, jak postupovat.

Dobry den, chtela bych pozadat o pomoc pro 4 clenou rodinu ktera je ve spatne situaci a nemaj v byte vůbec nic maji dve male deti a jsou vdecny za kazdou pomoc, momentalne nemaji lednicku, pracku postele, atd........ pokud by bylo mozne teto rodine pomoct budu moc rada predem dekuji a Buh vam zehnej.

Dobrý den, web BuduPomahat.cz je zaměřen na nefinanční podporu neziskových organizací. Doporučujeme obrátit se na některou z nadací, které podporují sociálně slabé. Doporučujeme návštěvu webu nadacnik.cz, přehled některých nadací naleznete např. zde: http://p12.helpnet.cz/granty/nadace-nadacni-fondy/nadace nebo zde http://www.e-cirkev.cz/clanek/4108-Vyberovy-prehled-nadaci-v-Ceske-republice/index.htm

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakým způsobem a jak se lze spojit s online tlumočníkem znakového jazyka.

Dobrý den, tlumočníky do znakového jazyka zajišťuje např. Centrum zprostředkování tlumočníků pro neslyšící nebo online Tichý svět.

Dobrý den, obrátila se na mne jedna čtyřčlenná rodina neslyšících z Ostravy o pomoc se simultálním překládáním mluveného slova Našel jsem on-line tlumočnické služby, které provozuje od roku 2008 nezisková organizace APPN, o.s. - Agentura profesního poradenství pro neslyšící. Jaké jsou k tomu potřebné technické pomůcky a programové vybavení, aby mohli toto tlumočení používat. je možné si tyto pomůcky vypůjčit?

Dobrý den, Konkrétní informace Vám podá Tichý svět (dříve APPN) - tichalinka@tichysvet.cz

Pěkný den! Kolik bude stát roční členství?

Dobrý den, na webu BuduPomahat.cz se za registraci ani zveřejňování informací neplatí. Registrovat se může fyzická osoba, která pak může na Burze pomoci nabídnout pomoc neziskovým organizacím. Registrovaná nezisková organizace může zveřejňovat články, tiskové zprávy, pozvánky na akce a inzeráty s žádostmi o nefinanční pomoc.

Dobry den, mam osobni zkusenost s psychickym onemocneni, vim jak boli a pritom neni videt Vim, jak obtizne je bezne fungovani. Vim, jak boli, kdyz chcete myslet jinak a hlava vas neposloucha. Jak je clovek sevreny v klestich a citi se bezmocny a nekdy i provinile. Jak bych mohla pomoci?

Dobrý den, pomoci můžete psaním článků o vlastní zkušenosti, osobní příklad mnohdy pomůže. Vaše články rádi zveřejníme na webu. Můžeme rovněž zprostředkovat kontakt s některou z neziskových organizací, které se zkušeností s psychickým onemocněním zabývají.

Prosím poslat kontakt na pořadatele Mez.romský festival na 16 a 17.7.16

Dobrý den, U pozvánek na akce umístěných na webu BuduPomahat.cz je vždy uveden zdroj, ze kterého byla pozvánka převzata, případně je pořadatel uveden na plakátu akce.

Dobrý den, na koho se obrátit v Kralupech nad Vltavou, pokud tam starší pán v ID po mozkové mrtvici potřebuje občas vyvenčit pejska. Pán má problémy s chůzí, používá fr.hole. Obrátil se s žádostí o pomoc na diskuzi v ifauně. Myslím ale, že z jeho města na faunu zas tolik lidí nechodí. Poradíte kam se má obrátit? Děkuji

Touto formou pomoci se zabývá projekt https://www.hearth.net/cs/

Pokud chcete registrovat neziskovou organizaci, postupujte prosím podle návodu - http://www.budupomahat.cz/o-projektu/navod-na-registraci. Regisrace je dvostupňová. Pokud jste se zaregistrovala jen jako osoba, můžete zveřejnit pouze nabídku pomoci. Web BuduPomahat.cz se věnuje nefinanční podpoře pomáhajícím neziskovým organizacím.

Dobrý den, po registraci můžete zveřejnit konkrétní nabídku na Burze pomoci. Pokud se pomoci chcete věnovat jako dobrovolník, podívejte se na portál dobrovolnik.cz. Pokud chcete pomoci s výběrem konkrétní neziskové organizace, specifikujte prosím, jaká forma pomoci by Vám vyhovovala (manuální práce, administrativa, práce s lidmi…), komu byste chtěl pomáhat (děti, senioři, vozíčkáři…) a v jakém městě /obci.

Vážení, měla bych zájem stát se součástí vašeho týmu.

Dobrý den, přivítáme články o neziskových organizacích, které bychom zveřejňovali na webu, případně pomoc s administrací. Můžete prosím blíže specifikovat, jaké máte možnosti zapojení?

Chci darovat obraz

Dobrý den, Vaši nabídku můžete po registraci zveřejnit ne Burze pomoci, případně Vám můžeme doporučit konkrétní neziskovou organizaci, která by Vaši nabídku využila např. pro dobročinnou aukci. Prosíme o sdělení, komu byste chtěl pomoci (děti, senioři apod.) a případně v jakém městě.

Dobrý den, hned na začátek mi dovolte se krátce představit. Jsem členka malé skupiny letošních absolventů gymnázia a společně bychom chtěli nějakým způsobem pomáhat lidem v našem okolí. S kamarády jsme se rozhodli, že bychom uspořádali nějakou akci na podporu oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou. Ráda bych se tedy zeptala, zda je možnost nějakým způsobem zaregistrovat a propagovat naši akci. Plánujeme (zatím je vše opravdu pouze v jednání) běh na podporu místní charity, kdy by 100% startovného šlo právě na charitu. Je tedy nějaká možnost, že by se o naší události více vědělo díky vaší internetové stránce? Další otázkou je, zda se musíme registrovat jako skupina s nějakým jménem nebo stačí jménem události, popřípadě jako jednotlivec. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, zveřejnit pozvánku na akci může jen zaregistrovaná nezisková organizace. Až budete mít akci připravenou, můžete nám informace včetně letáku zaslat, informaci zveřejním.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám!