Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


20. duben 2020

Nabídka partnerství: Poskytnutí prostor pro akce neziskových organizací 2020

Kongresové centrum Praha a.s. v rámci svého programu společenské odpovědnosti nabízí neziskovým organizacím podporu formou poskytnutí prostor s 80% slevou pro účely uspořádání akcí typu konference, koncertu nebo divadelního představení. Výzva prodloužena do konce května, vyhodnocení 15. června.

17. duben 2020

Škoda Auto daruje 100 osobních vozidel do sociálních a zdravotních služeb

Tisková zpráva Asociace veřejně prospěšných organizací ČR
Praha, 17. dubna 2020: Stovku automobilů ŠKODA Octavia věnuje jejich výrobce Škoda Auto organizacím, které v terénu zajišťují zdravotní a sociální péči. Organizace využijí nové vozy k převozu svých klientů či pacientů, případně k dopravě svých pracovníků za klienty v domácím prostředí. Automobilka svým aktuálním programem navazuje na již dříve uskutečněnou pomoc. V jejím rámci zapůjčila na dobu nouzového stavu více než 200 automobilů organizacím, které bezprostředně po vypuknutí epidemie onemocnění COVID začaly pomáhat nejohroženějším skupinám obyvatel.
 

17. duben 2020

Mladí IT advokáti vyvinuli aplikaci na pomoc podnikatelům

Takřka každý den vydávají orgány veřejné správy různé podpůrné dokumenty a tiskové zprávy, které pojednávají o dotačních programech či různých úlevách v souvislosti s aktuální pandemií koronaviru. Nicméně ne vždy je jednoduché se v dané informační smršti zorientovat a ne každý člověk, který stojí na hranici krachu, si může dovolit zaplatit právníka, aby mu s tím pomohl. Tuto situaci se rozhodla vyřešit parta mladých advokátů, kteří spustili pracovní verzi chytré poradní aplikace na stránkách www.otevrenepravo.cz, která pokládá tazateli prostřednictvím chatu otázky a na základě odpovědí vyhodnotí, na jakou podporu má tazatel právo.

13. duben 2020

Portál chcipomoct.cz spustil na Velikonoce nový cyklus videí pro všechny seniory, kteří mají v této nelehké době strach

Tisková zpráva, 12. 4 .2020: Cyklem videí reagujeme na dnešní složitou dobu. Rádi bychom seniorům uzavřeným doma, v domově pro seniory nebo v obdobném zařízení dodali pohledem do minulosti sílu bojovat proti dnešnímu všudypřítomnému strachu. Videem nás klidným hlasem provází Milan Klapetek.   
 

9. duben 2020

Knižní novinky

Informace o novinkách z nakladatelství Portál.

7. duben 2020

Onkologická péče a onkologicky nemocní v době koronaviru

Tisková zpráva
Praha, 7. 4. 2020 – Současná situace je nepřehledná pro mnoho profesionálů natož pro laiky. Onkologicky nemocní, kteří nyní podstupují léčbu nebo se nacházejí v některém zlomovém období léčby a života s rakovinou, se mohou ocitat v situacích, kdy neví na koho, jak a kdy se obracet. V orientaci pomohou některé stránky, ale hlavně vlastní, dobře uvážená iniciativa. „Nebuďte na nemoc sami, hledejte ověřené informace, ptejte se a včas jednejte,“ vzkazují pracovníci Amelie, z.s. onkologicky nemocným i jejich blízkým. Léčba rakoviny i život s ní totiž stále pokračuje – i v době koronaviru.
 

6. duben 2020

Nejlepším filmem Jednoho světa 2020 je rumunský dokument Kolektiv

Praha, 2. dubna — Za 5 minut dvanáct. Přesně tak stihli porotci rozhodnout o letošních vítězích festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Poté se totiž festival musel přerušit. Ceny tak své majitelé i přes nařízená omezení najdou. Festivaloví organizátoři se totiž rozhodli uspořádat ceremoniál on-line ve spolupráci s Mall TV. Vítězové byli vyhlášeni v čtvrtek 2. dubna, záznam přenosu je ke zhlédnutí na těchto webových stránkách. Festival ale nekončí. „Pražskou část jsme museli přerušit a regionální festivaly se v původním termínu neuskuteční vůbec. Pokud nám to situace dovolí, pokusíme se zorganizovat regionální festivaly na podzim,” říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

30. březen 2020

V NOUZI POMÁHÁ, KDO MŮŽE

Šití roušek, rozvoz obědů, krizové poradenství. Když jde do tuhého, lidé se umí semknout a podat pomocnou ruku. Ani v Pardubickém kraji se nezahálí – jedinci, neziskové organizace, firmy či veřejná správa, všichni přiložili ruku k dílu.

27. březen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

26. březen 2020

Jak se vyznat v nabídkách pomoci: Diakonie nabízí celostátní informační linku a mapu všech nabídek

Praha, 26. 3. 2020: Diakonie, jeden z nevýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, v aktuální situaci nabízí veřejnosti:

24. březen 2020

Připojte se na webinář Žiješ srdcem a #prsakoule

Přihlašte se na dva webináře neziskové organizace Loono. První, který poběží již dnes od 18:00 se bude zaměřovat na samovyšetřování prsou a varlat, aby si každý mohl odhalit případnou rakovinu včas. Druhý workshop, který se bude konat ve čtvrtek 26.3. též od 18:00 zase bude o kardiovaskulárních onemocněních, jak jim předcházet a jak reagovat když se s nimi setká někdo ve vašem okolí.

22. březen 2020

Záchranný balíček pro podnikatele by měl zahrnout také sociální podniky. Žádá Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Praha, 22. března 2020: S žádostí o podporu sociálních podniků, které mají právní formu neziskové organizace, se o víkendu na vládu obrátili zástupci Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO ČR). Ta zastřešuje téměř stovku veřejně prospěšných organizací a mezi nimi i veřejně prospěšné sociální podniky, které provozují například kavárny nebo pekárny, poskytují úklidové a jiné pomocné práce nebo dodávají na trh produkty vyráběné handicapovanými klienty. Podle prezidenta AVPO ČR Marka Šedivého by měla vláda při přípravě záchranných programů pro podnikatele myslet i na tyto veřejně prospěšné podniky s právní formou neziskových organizací (obecně prospěšné společnosti, ústavy, spolky, nadační fondy a církevní právnické organizace) a zahrnout je mezi příjemce chystané pomoci státu.

21. březen 2020

Nový portál chcipomoct.cz pomáhá koordinovat dobrovolníky

Tisková zpráva
17. 3 .2020

19. březen 2020

Půl milionu osob se sluchovým postižením chybí informace o koronaviru. Nová televize to mění k lepšímu

19. 3. 2020 – Lidé se sluchovým postižením mohou využívat nový zdroj aktuálních informací díky titulkované Televizi Beey. Běží zdarma na internetu, vysílání ve spolupráci s Českou unií neslyšících zajišťuje společnost NEWTON Technologies. Najdete ji na adrese https://tv.beey.io.

16. březen 2020

Internetová televize pro diváky se sluchovým postižením – na jednom místě nejdůležitější TV pořady a videa o koronaviru i s titulky

Praha, 16. března 2020 – NEWTON Technologies spouští internetovou televizi pro diváky se sluchovým postižením (tv.beey.io) s nejdůležitějšími TV pořady a videi o koronavirové pandemii. Na jednom místě jsou zdarma dostupné videozáznamy nejdůležitějších pořadů opatřené titulky.

12. březen 2020

Informace o produkci Portálu

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

10. březen 2020

Post(n)i se a přispěj na školku v Libanonu

Praha, 10. března 2020
Jarní období vybízí k detoxu těla a duše. Pokud jste se například rozhodli začít vařit o něco zdravěji nebo sladit svůj osobní a pracovní život, můžete tak učinit za pomoci odborníků a ještě přispět na dobrou věc!

10. březen 2020

Destigmatizace a jeho iniciativa NA ROVINU - o projektu s Lenkou Czereovou

Již několik let probíhá v České republice reforma psychiatrie. Jednou z důležitých součástí reformy je i projekt Destigmatizace a jeho iniciativa NA ROVINU. Regionální specialistkou za Zlínský kraj je také paní Lenka Czereová. Jejím hlavním cílem je zmírnit bariéry mezi lidmi se zkušeností s duševním onemocněním a mezi lidmi bez této zkušenosti. Důležitou změnou v Reformě psychiatrie je přesun z psychyatrických léčeben do komunitní péče i do tzv. CDZ (Center duševního zdraví). Paní Czereová vystudovala speciální pedagogiku se zaměřením na dramaterapii a poté začala studovat psychologii. Pracovala jako vedoucí sociální rehabilitace ve Vyškově v neziskové organizaci Piafa. Tam získala hodně zkušeností a také osobních příběhů lidí s duševním onemocněním. Tato oblast ji baví a naplňuje. Má ráda cyklistiku, brusle i jiné sportovní aktivity. Také si ráda zahraje divadlo. Šest let pracovala jako dobrovolník v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži. Jelikož jsem se chtěla dozvědět o něco více, rozhodla jsem ji požádat o tento rozhovor.

6. březen 2020

Konference INSPO upozorní na kritický nedostatek skrytých titulků pro diváky se sluchovým postižením i nabídne částečné řešení

Praha, 5. března 2020 - Neslyšící a nedoslýchaví lidé sledují televizi pouze tehdy, když má pořad skryté titulky. Je to srovnatelné se situací, kdy by slyšící lidé sledovali televizi jen tehdy, když je v pořadu zapnutý zvuk. Dívat se na televizi bez titulků (pro slyšící bez zvuku) je pro neslyšící diváky bezvýznamné.

5. březen 2020

Začíná festival Jeden svět. Představí filmy zaměřené především, ale nejen, na projevy klimatické krize

Praha, 5. 3. 2020 – Dnes večer začíná v Praze 22. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Letošní motto „Až naprší a uschne“ vystihuje jednu z podstat klimatické změny – krajina v důsledku narůstajících teplot a špatného hospodaření neudrží vodu. „Filmy (nejen) o klimatické krizi chceme ukázat globální rozměr celého problému, a především se zaměřit na jeho dopady na lokální úrovni. Naším cílem je nejen upozornit, ale i inspirovat k akci,“ vysvětluje ředitel festivalu Ondřej Kamenický. Jeden svět promítne 133 dokumentů ze 60 zemí a přiveze více než 130 filmových hostů.