Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. června 2016

Navrhněte svého handicapovaného kolegu na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2016

Firmy mohou do 18. září nominovat zdravotně postižené pracovníky do soutěže Zaměstnanec roku 2016. Akce vyzdvihuje zaměstnance, kteří dokáží být přes svůj zdravotní handicap úspěšní ve své profesi.

24. června 2016

Burza filantropie: 190 000 korun Pro neziskovky z chrudimska

V Chrudimi se odehrála popáté dobročinná Burza filantropie. Realizaci 6 projektů neziskových organizací zde svými finančními a materiálními dary podpořilo 6 donátorů z řad firem a veřejné správy. Díky burze vznikne například nové ekocentrum v Chrudimi nebo budou podpořeni handicapovaní sportovci z oddílu TJ Léčebna Košumberk.

24. června 2016

CO DĚTI ZAŽÍVAJÍCÍ DOMÁCÍ NÁSILÍ OPRAVDU POTŘEBUJÍ?

Děti zažívající domácí násilí by mimo jiné potřebovaly včasnou a dostupnou terapeutickou péči se zapojením celé rodiny. V praxi to znamená vybudovat více terapeutických zařízení typu Centra LOCIKA, které dětem pomáhá zachovat bezpečí, ale i vztahy pokud možno s oběma rodiči.

23. června 2016

Projekt „O dětech s dětmi“ získal další podporu

Brno, 31. 5. 2016 – V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají.

23. června 2016

Za českými krajany do Brazílie

Zapoj se do dobrovolnického projektu v Batypoře a prožij nezapomenutelné 3 týdny mezi potomky československých osadníků!

20. června 2016

Odpuštěním k novému životu

Duševní nemoc je podle mého názoru horší než nemoc tělesná. Není totiž na první pohled vidět, což může vést k mnohému nedorozumění. A duše bolí víc než tělo.

20. června 2016

O mezinárodním projektu pro lidi s duševním onemocněním

Rozhovor s Hansem Marechalem: Opravdu největší problém vidím v nedostatku finančních zdrojů v České republice k pokrytí aktivit zaměřených na proces ozdravení.

18. června 2016

Psaním k lepší duši

Letos, ještě nedávno, jsem se setkala v nemocnici v Kroměříži s velmi zajímavým člověkem. Nějak mě oslovil a cítila jsem z něho dobrý pocit. Pocit, že se v něm nachází dobro, klid a pohoda. Na jednom oddělení, kde bylo kolem 24 pacientů, jsem ho požádala o rozhovor. Jmenuje se Daniel Král a je z Uherského Hradiště. Sami se začtěte do slov, která mě okouzlila.

17. června 2016

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

17. června 2016

Dobrotety pomáhají klokánkovat‏

[Praha 16. června 2016] – Polohovací pomůcky, odsávačku mateřského mléka, zavinovačky, miniaturní oblečení, čepičky nebo například pletené ponožtičky. To vše včetně speciálního křesla vhodného pro kojení, klokánkování a bonding nedonošených dětí darovala nezisková organizace Dobrotety společně s Českou Miss World 2013 Lucií Kovandovou na oddělení neonatologie Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze „U Apolináře“.

16. června 2016

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Dobročinná Burza filantropie zavítá i letos do okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. Projekty do ní přihlásilo 22 organizací z Orlickoústecka a 12 ze Svitavska. Do finále jich však v každém okrese postoupí pouze pět. Právě proto nyní probíhá veřejné hlasování, z nějž do každého finále automaticky postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy. Každý tak může pomoci dobré věci ve svém okolí.

16. června 2016

Člověk v tísni otevře dobrovolníkům své mise v Angole, Kambodži a Turecku

Praha (16. června 2016) Člověk v tísni jako jedna z prvních organizací v Evropě zahajuje vysílání dobrovolníků v rámci iniciativy EU Aid Volunteers. Vybraní dobrovolníci se zapojí do humanitární a rozvojové pomoci v Evropě, Asii i Africe.

15. června 2016

Dražíme drátované srdce z Knoflikiády

Jak Srdcerváči slíbili, tak plní, a v dražbě na Aukro.cz nabízejí unikátní drátované srdce, které vznikalo od 20. března do 28. května 2016 v rámci charitativní akce Knoflikiáda v Novém zámku u Lanškrouna a které věnovala dobrovolná kastelánka zámečku a členka cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Krasava Šerkopová.

15. června 2016

Světový den připomenutí násilí na starých lidech 2016

Policie v roce 2015 zasahovala u 44 případů týrání starých lidí v domácnostech jejich dětí, vnoučat nebo partnerů. Na anonymní lince Senior telefon přibývají 1 - 2 případy denně, vloni jich bylo 475.

13. června 2016

podnikatelé a neziskovky se opět potkají na Burze filantropie

Dobročinný fenomén Burza filantropie zahajuje 15. června v Pardubicích svou letošní pouť Pardubickým krajem. V jejím finále se představí 7 projektů neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální nebo jinou potřebnou podporu u 14 donátorů z řad podnikatelů, firem i veřejné správy. Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

13. června 2016

Historicky nejdražší iPhone 5s? Použitý iPhone Leoše Mareše má hodnotu přes 70 tisíc‏

Nejdražší standardní iPhone z druhé ruky stojí 76 500 Kč. Za tuto částku se vydražil v charitativní aukci na největším českém obchodním portálu Aukro.cz. Telefon původně patřil známému českému moderátorovi Leošovi Marešovi. Výtěžek z prodeje je věnován NFOZP na podporu zaměstnávání handicapovaných osob.

8. června 2016

Čertice Dorka z dílny Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka vás chytne za slovo!

Praha 8. 6. 2016 - Nakladatelství Pasparta právě vydalo knížku pro děti Čertice Dorka – Nechytej mě za slovo populárních autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.

8. června 2016

Zpověď pacientky

Paní Dana Mičolová si v nemocnici popovídala s paní Terezou, která trpí paranoidní schizofrenií ...

6. června 2016

Prosaz na Petříně

V sobotu 4. 6. 2016 se na Petříně uskutečnila akce k 25. výročí založení organizace Prosaz

6. června 2016

„Jak uspět na trhu práce“ – odborné workshopy pro studenty se specifickými potřebami

Tisková zpráva: AV Institut zajistil workshop pro studenty se sluchovým postižením. Komplexní projekt realizovaný společností AV Institut ve spolupráci se společnostmi LMC a Vamed Mediterra radí, jak uspět na otevřeném trhu práce. Soubor celkem 12 workshopů se konal v období od 18. dubna 2016 do 3. června 2016 a byl určen pro absolventy se sluchovým postižením.