Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


8. říjen 2015

Filantropové podpořili dobročinné projekty na Orlickoústecku

Středa 7. října byla „Dnem D“ pro neziskové organizace z okresu Ústí nad Orlicí. Již počtvrté do Ústí zavítalo dobročinné setkání, známé jako Burza filantropie. Donátoři z řad firemního a veřejného sektoru zde tentokrát podpořili vznik 13 veřejně prospěšných projektů neziskových organizací dary v celkové výši 349 500 Kč.

8. říjen 2015

Ministryně Michaela Marksová navštíví Den otevřených dveří Rané péče EDA, o.p.s.

Ministryně Michaela Marksová navštíví v pátek 9. října akci Den otevřených dveří neziskové organizace Rané péče EDA, o.p.s. Organizace v letošním roce slaví 25. výročí od svého vzniku a od poskytování profesionální služby rané péče. Toto pracoviště patří mezi dvě nejstarší poskytovatele rané péče pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením v České republice.

7. říjen 2015

Větrníkový den 21.11.2015

V rámci Evropského dne pro cystickou fibrózu proběhne v sobotu 21. listopadu další ročník Větrníkového dne. Každý může v tento den symbolicky podpořit slané děti výrobou větrníku.

7. říjen 2015

APLA - JM radí psychologům, jak správně pracovat s lidmi s poruchou autistického spektra

Zlepšit si své vědomosti a dovednosti v oblasti diagnostiky a následné péče o osoby s poruchami autistického spektra mohli psychologové díky projektu Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o.s.

6. říjen 2015

Eliška Bučková míří do nemocnic, doprovodí ji tam Anabell a The Media

Osvětové video s tematikou poruch příjmu potravy a Českou Miss 2008 a modelkou Eliškou Bučkovou v hlavní roli z dílny Centra Anabell se bude vysílat na osmatřiceti obrazovkách v šesti nemocničních zařízeních převážně v Brně. Centru Anabell to formou daru zprostředkují společnosti The Media a Hospital Media.

6. říjen 2015

Předání daru z koncertu "Kdo má rád..."

Dětské oddělení prachatické nemocnice vlastní díky benefičnímu koncertu „Kdo má rád...", který se letos v létě konal na Martinském mlýně v jižních Čechách, 6 nových nemocničních stolků Eleganza Clasic. Ty byly pořízeny z výtěžku koncertu ve výši 67 tisíc korun.

6. říjen 2015

Babička je lepší než auto! Život 90 otevírá téma generačně neúplných rodin a upozorňuje, že mít prarodiče je luxus

Život 90 a portál www.seniorum.cz spouštějí první mezigenerační seznamku v Česku. V rámci informační kampaně Babička je lepší než auto upozorňují na zásadní místo, které mají prarodiče v životě rodiny, a otevírají novou cestu, jak se senioři a rodiny mohou najít. Na seznamce portálu pro seniory www.seniorum.cz, který Život 90 provozuje, je totiž poptávka po mezigeneračním seznámení desetkrát vyšší než v ostatních kategoriích.

6. říjen 2015

Křídla motýlí 2015

Tisková zpráva z letošního 2.ročníku benefičního koncertu Křídla motýlí 2015

2. říjen 2015

Seminář „Bezdrátová komunikace“

Když se řekne slovo „bariéry“, mnohým lidem se vybaví fyzické bariéry, jako jsou např. schody. Existují však bariéry, které nejsou vidět a které jsou stejně obtížně zdolatelné jako bariéry fyzické. Jedná se o komunikační bariéry.

24. září 2015

Registr ReMuS zveřejnil nejnovější data o roztroušené skleróze v ČR

Praha, 24. září 2015 – Diagnózu G35 neboli roztroušenou sklerózu si ročně vyslechne přibližně tisíc lidí. Dvě třetiny registrovaných tvoří ženy, dvě třetiny mohou chodit do práce. Nemoc se u nich projevuje v průměru ve 30 letech. Vyplývá to z nejnovějších výsledků jediného celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou ReMuS.

24. září 2015

4. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením - zahájení

Svět ticha je pro mnohé lidi neznámý, sluchové postižení není vidět, přestože počet těchto lidí, žijících v naší republice, je přibližně půl milionu. Kolem sluchového postižení panuje mnoho mýtů. Jedním z nejčastějších mýtů je, že každý kdo neslyší, používá znakový jazyk.

23. září 2015

"Běžím s AVL" ... a podpořím dobrou věc!

“Běžím s AVL” – spíš happening, než závod si v sobotu 26. září 2015 na Ladronce v Praze 6 mohou užít nejen rodiny s dětmi. Svou účastí v závodě navíc podpoříte mezigenerační setkávání dětí a seniorů pořádané Mezi námi, o.p.s. Další informace získáte na www.bezimsavl.cz.

23. září 2015

Šárkou se povedlo ujít 2 500 km proti domácímu násilí

V sobotu 19. září 2015 se za krásného slunečného počasí odehrál v pražské Divoké Šárce již 2. ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Centrum ACORUS přišlo podpořit přes 400 pochodujících, kteří "proti domácímu násilí" ušli celkem 2 508 kilometrů (to je o 500 km více než v loňském roce).

19. září 2015

Babí léto v Bohnicích

Jaký je život duševně nemocných lidí? Kdo jim pomáhá a jak? Odpovědi na tyto otázky bylo možné najít na 26. ročníku festivalu Babí léto v Bohnicích, který se uskutečnil v sobotu 12. září v prostorách Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

18. září 2015

PŘIHLASTE SVÉ PROJEKTY DO BURZY FILANTROPIE!

Na podzim, 13. října, proběhne v Benešově historicky první Burza filantropie, která propojí světy neziskových organizací, firem a veřejné správy. Prozatím jde o pilotní burzu, tedy praktický nácvik pro všechny zúčastněné. Sice se ještě nebudou rozdělovat finance a další podpora, autentické však budou veřejně prospěšné projekty neziskovek. Jejich přihlašování bylo odstartováno 7. 9. 2015.

18. září 2015

Dogs for people - slavnostní promoce psích pomocníků

Pes je přítel člověka, stará známá pravda. Pro mnohé lidi je pes i nepostradatelným pomocníkem, který jim nahrazuje ruce, nohy, zrak, sluch, pomáhá jim zprostředkovat kontakt s okolím. V sobotu 12. září se konala ve výcvikovém areálu Helppes v Praze 5, v Motole, slavnostní promoce úspěšných psích absolventů Helppsí akademie s názvem „Dogs for people“.

13. září 2015

Novinky nakladatelství Portál

Jménem nakladatelství Portál přinášíme informace o novinkách a produkci příštího týdne.

11. září 2015

Finanční gramotnost: Proč mít přehled o svých penězích?

Není žádnou výjimkou mít platby, které je třeba co nejdříve uhradit, přičemž do výplaty zbývá ještě několik dní. Někdy nás mohou zaskočit nečekané výdaje v podobě nedoplatku za služby, elektřinu, plyn či rozbité ledničky. V tomto případě přijdou na řadu finanční rezervy. Problém nastává, pokud žádné finanční rezervy nejsou. Nezbývá než si půjčit. Pokud nepůjčí banky, ochotně poskytnou půjčku různé nebankovní společnosti. Ty však obvykle mají takové podmínky, které vedou k pádu do dluhové pasti.

10. září 2015

Oslava 10. narozenin Nadace Leontinka

Nadace Leotinka pomáhá již deset let dětem a studentům se zrakovým postižením. V sobotu 5. září oslavila své desáté narozeniny ve Žlutých lázních.

9. září 2015

Firemní dobrovolníci nahlédli „pod pokličku“ Centru Anabell

Jak moc se liší práce v ziskovém a neziskovém sektoru? Příležitost odpovědět si na tuto otázku mělo několik firemních dobrovolníků během jednoho dopoledne, stráveném v brněnské neziskové organizaci Anabell.