Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


10. prosince 2019

Novinky z Portálu

Přinášíme informaci o nových knihách z nakladatelství Portál.

4. prosince 2019

Dobrovolně pomáhají žít život s rakovinou

Praha, 4. 12. 2019 – U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků připomíná nezisková organizace Amelie, z.s. významné výročí akreditace svého dobrovolnického programu, který již více jak deset let pomáhá lidem s rakovinou i jejich blízkým žít běžný život. Tato pomoc se neobejde bez dobré vůle a ochoty desítek dobrovolníků.

4. prosince 2019

Mezinárodní den dobrovolníků – hrdinů každodenního života

Mezinárodní den dobrovolníků vyhlásila Organizace spojených národů a slaví se od roku 1986. Den 5. prosince je tak svátkem lidí, kteří bez jakéhokoli nároku na honorář věnují svůj čas a energii těm, kdo jejich pomoc potřebují. Většinou si roli dobrovolníků uvědomujeme pouze v případě, kdy jsou více vidět jako při přírodních katastrofách, kde obvykle pomáhají zmírnit následky škod. Tento den má proto připomenout, jak je jejich pravidelná a dlouhodobá práce pro společnost důležitá.

29. listopadu 2019

PŘEDSTAVUJEME: REMEDIUM Praha o.p.s.

REMEDIUM Praha o.p.s. provozuje Občanskou poradnu REMEDIUM s bezplatným sociálním poradenstvím lidem v obtížné životní situaci, v Klubu REMEDIUM aktivizuje seniory vzdělávacími, pohybovými a společenskými programy. Učí pomáhající profesionály krizovou intervenci, dluhovou prevenci, řízení, supervizi a psychoterapii. Seznamte se.

26. listopadu 2019

Jak komunikovat s onkologicky nemocnými a jejich blízkými?

TISKOVÁ ZPRÁVA ZE DNE 22. LISTOPADU 2019

22. listopadu 2019

Pomoci může každý tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Praha, 21. 11. 2019 - Při příležitosti celorepublikové akce Noc venku na podporu lidí bez domova spouští Česká asociace streetwork Mapu Streetwork. Jejím cílem je představit možnosti pomoci lidem, kteří se ocitli na ulici, včetně sociálních a terénních služeb, na které je možné se obracet. Mapa sdružuje přes 353 organizací a služeb.

19. listopadu 2019

Autistické dítě se může narodit komukoli, říká moldavská odbornice na autismus

Rozhovor s Alionou Dumitras, ředitelkou moldavské neziskové organizace S.O.S Autism, byl uskutečněn při příležitosti její návštěvy v rámci projektu Adry, který se zaměřuje na začleňování dětí s autismem a jinými genetickými poruchami  do moldavské společnosti včetně překonávání legislativních překážek při tomto procesu. Na počest moldavské delegace, která přijela do České republiky, bylo uspořádáno představení divadelního spolku Dr.amAS, který působí při Národním ústavu pro autismus (NAUTIS). Herci představili moldavské delegaci  svou inscenaci Sněhen. V rozhovoru se mimo jiné dočtete, jak projekt v Moldavsku pomáhá, a jaká je zde současná situace, a přístup veřejnosti k této problematice.

18. listopadu 2019

Pomůžete Ratolesti?

Už 24 let pomáháme ohroženým dětem a mládeži; nyní ale potřebujeme pomoc my.

14. listopadu 2019

Den dárcovství Giving Tuesday počtvrté v Česku!

Česko se letos již čtvrtým rokem připojí k mezinárodnímu dni dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday. Nejštědřejší úterý v roce se letos slaví 3. prosince.

8. listopadu 2019

BanglaKids slaví 20 let

Rozvojový program BanglaKids humanitární organizace ADRA od roku 1999 zajistil vzdělání již 7 200 bangladéšským dětem a poskytuje jim tak cestu k lepší budoucnosti. BanglaKids tento rok slaví 20 let a při té příležitosti se konal Galavečer s benefiční přehlídkou sárí, který podpořily také známé osobnosti.

8. listopadu 2019

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

5. listopadu 2019

MEZINÁRODNÍ DEN ROMSKÉHO JAZYKA PŘIPOMENOU V ŠESTI ČESKÝCH MĚSTECH ROMŠTÍ SPISOVATELÉ A SPISOVATELKY VEŘEJNOU ČETBOU SVÝCH DĚL

Praha, 21. října 2019 - Na úterý 5. 11. připadá Mezinárodní den romského jazyka. Jde o jeden z několika oficiálních významných dnů romského národa a sdružení Ara Art vůbec poprvé připravilo ve spolupráci s organizací Slovo 21 jeho oslavy – v šesti českých městech budou v prostorách městských knihoven probíhat autorská čtení z literárních děl romských autorů a autorek, doprovázená debatami, komentáři a samozřejmě i hudbou. Všichni vystupující jsou členy klubu romských spisovatelů Paramisara (Vypravěči).

5. listopadu 2019

PŘEDSTAVUJEME: SPIRALIS

Je prima, když mají neziskovky zastání, že je někdo, na koho se mohou obrátit, kdo jim pomůže. Takovou organizací je Spiralis, která letos slaví 20 let. Je nám ctí, že i tato neziskovka se zapojila do našeho projektu Kalendář pomoci. My Vám ji teď společně s Miriam Vránovou, lektorkou a konzultantkou Spiralis představíme.

4. listopadu 2019

Kde móda maže rozdíly

Tisková zpráva, Praha 28.10.2019
Charitativní módní přehlídka Kde móda maže rozdíly, kterou pořádalo sdružení Cerebrum pro podporu povědomí veřejnosti o omezení osob se získaným poškozením mozku se uskutečnila od 18:00 hodin v Atriu Nile House Karolínská 654/2 v Praze 8 dne 24.10.2019
 

1. listopadu 2019

Do elektrárny Dukovany dnes poprvé přijeli prodávat snídaně klienti a pracovníci z Barevného světa v Třebíči

Tisková zpráva ze dne 31. 10. 2019: Denní centrum Barevný svět z Třebíče, které zaměstnává hendikepované, přivezlo dnešní mrazivé ráno teplou kávu a spoustu slaných i sladkých ručně vytvořených produktů. Tržba za 3 hodiny prodeje přesáhla 13 tisíc korun.

31. října 2019

#MytyoNezisku

Neziskový sektor je velmi náchylný na tvorbu mýtů. Je složitý a veřejnost mu nerozumí. Navíc je plný nesrozumitelných výrazů jako zisk – nezisk – dotace – charita.

25. října 2019

Burza filantorpie v Ústí n. O. trhala rekordy

Burza filantropie v letošním roce pro okres Ústí n. Orlicí proběhla ve středu 23. října. Donátoři podpořili projekty neziskových organizací rekordní částkou ze všech okresů ve výši 655 tis. korun.

24. října 2019

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách nakladatelství Portál.

22. října 2019

Začíná klubová sezóna. Terénní pracovníci upozorňují na rizika pádu

Praha, 22. 10. 2019 - S podzimem ožívá klubová scéna. A s ní podle odborníků přibývá také případů užívání tanečních drog. Zkušenost s nelegálními drogami má až třetina Čechů. Nová kampaň České asociace streetwork “Pozor, nebezpečí pádu” veřejnost vyzývá: „Podejme ruku těm, kteří nezvládli svou zvědavost nebo nezkušenost. Uklouznout je snadné.” Kampaň cílí mj. na prvouživatele, které informuje o rizicích jednotlivých drog.