Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


8. červen 2015

Prázdniny s Brontosaurem: 40 dobrovolnických akcí v 7 zemích

Desítky míst v Česku, ale také Indonésie, Srbsko, Rumunsko, Německo, Polsko nebo Ukrajina. Po jednačtyřicáté s námi můžeš prožít skvělé léto. Pojď do toho. Pomáhej, poznej nové lidi, vybírej z brontosauřích akcí. Zkus dobrovolnictví jako zážitek.

8. červen 2015

Slavnostní otevření Centra Locika

Centrum LOCIKA sídlí blízko centra Prahy, v ulici Dukelských hrdinů 1/242 v Praze 7. Ve čtvrtek 28. 5 2015 se konala tisková konference k otevření tohoto Centra.

8. červen 2015

Firemní dobrovolníci v Podaných rukách

Jedním ze způsobů, jak se mohou firmy odlišit od konkurence, podpořit svůj status důvěryhodného podniku, případně získat více potenciálních zákazníků a loajálních zaměstnanců, je rozvoj Společenské odpovědnosti firem (CSR).

8. červen 2015

Diakonie otevřela první dobročinný obchůdek ve Vsetíně

Daruj – pomůžeš a Koupíš – pomůžeš. Dvě jednoduchá motta, která vyjadřují hlavní smysl vzniku Dobročinného obchůdku ve Vsetíně. V okrese je prvním svého druhu. Vsetínská Diakonie tak chce získat další finanční prostředky na pomoc potřebným.

2. červen 2015

Srdíčko pro Michalku

Obchodní centrum Olympia společně s nadací Život dětem připravilo dobročinnou sbírku pro Michalku z Teplic. Dívenka je po mozkové obrně a potřebuje speciální rehabilitační pobyt, který jí pomůže s hybností zejména dolních končetin. Až do 10.7.2015 můžete Michalce pomoci zakoupením samolepky na info stánku Olympia nebo od hostesky na pasáži centra.

29. květen 2015

Finanční gramotnost

Mnozí lidé se utápějí v dluzích. Jednou z hlavních příčin je nízká finanční gramotnost. Finanční gramotnost je pro život nezbytná, podobně jako počítačová gramotnost a umět číst, psát a zvládat jednoduché počty jako je sčítání, odčítání, malá násobilka. Finanční gramotnost ušetří spoustu starostí, problémů, stresů a chrání také před pádem do dluhové pasti.

29. květen 2015

Za duševním zdravím na Toulcův dvůr

Přednáškový cyklus ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice a Fokus Praha, o. s.

29. květen 2015

Linda Goldman: Jak s dětmi mluvit o smrti

Smrt je náročné téma, zejména pokud s ním přicházejí děti. Autorka se zabývá myšlenkami na smrt a pocity, které v souvislosti s ní děti prožívají.

28. květen 2015

Jediná Praha už má své centrum pro děti ohrožené domácím násilím

Tisková zpráva, Praha, 28. 5. 2015: Ve čtvrtek 28. května slavnostně zahájila provoz LOCIKA – centrum pomoci dětem, které zažívají domácí násilí, ať v pozici přímých obětí nebo svědků. Jde o unikátní projekt organizace ACORUS. Takto specializovaná a komplexní pomoc v České republice doposud chyběla. Využít bezplatné služby může ročně až 150 dětí a jejich rodičů.

27. květen 2015

Chodíme s Asistencí aneb pochod, který má smysl

V sobotu 23. května 2015 bylo možné se účastnit charitativního pochodu nejkrásnějšími částmi Prahy i známými pražskými historickými místy, pořádaného Asistencí o. p. s. a upozornit tím na potřeby zdravotně postižených lidí a současně oslavit 20. výročí této neziskové organizace.

26. květen 2015

Světový den boje proti roztroušené skleróze startuje

Na úskalí nemoci, léčbu a možnosti podpory pacientů upozorňuje Světový den boje proti roztroušené skleróze (RS), který letos připadá na 27. května. V jeho rámci se v České republice koná řada podpůrných akcí.

26. květen 2015

V registru je téměř 6 000 pacientů s roztroušenou sklerózou

„Máte roztroušenou sklerózu“ – tento verdikt uslyší z úst lékaře až tisíc lidí ročně. S chorobou, kterou nelze úplně vyléčit, bojuje odhadem 17 tisíc Čechů, převážně žen. Nejmodernější léky, které udrží pacienty déle aktivní, dostane ale pouze část z nich – přibližně 9 tisíc nemocných.

25. květen 2015

3. setkání "bez dětí a babiček"

„Chybí nám hrnec s peřím,“ prohlásil jeden z mužů, Jan Binar, člen dozorčí rady, v úvodu pracovní části setkání nazvané Náš společný rok. „Hrnec, kolem kterého se lidé ze vsi posadili a při draní peří probrali všechny novinky. Kdo si koho vzal, komu se narodilo malé, kdo si zlomil nohu a potřebuje pomoct na poli. A chybí nám náves. Korzo, na kterém se lidé potkávali, poznávali a sdíleli své životy. My sice také svým způsobem sdílíme - četujeme, lajkujeme, hejtujeme, ale vlastně si povídáme jen s přístroji, vytrácí se kontakt člověka s člověkem.“

25. květen 2015

Anabell Beach Tour navštíví šest měst republiky, patronkami jsou Hermannová s Bonnerovou

Jíme proto, abychom mohli sportovat, Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým pokračuje ve svých aktivitách směrem ke zdravému sportování a nutnosti patřičného stravování. V letních měsících naváže na spolupráci s klubem plážového volejbalu Prague Beach Teamem v pražských Střešovicích a uspořádá Anabell Beach Tour. První turnaj pro smíšené dvojice se koná už v neděli 31. května právě na písku Prague Beach Team.

24. květen 2015

Jiří Zbořil: Od pomáhání mě neodradily ani špatné zkušenosti.

Mohli jste se s ním potkat na řadě benefičních akcí, mnohé z nich sám pořádá a mnohé neziskové organizace osobně podporuje. Nyní navázal spolupráci také s BuduPomahat.cz. Jiří Zbořil je absolvent tanečního oddělení pražské Konzervatoře, obor moderní tanec, poté studoval na divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hostoval v Divadle na Vinohradech, v Divadle U Hasičů a v řadě muzikálů. Vidět jsme ho mohli v divadle Skelet Pavla Trávníčka, na scéně Státní opery Praha nebo v pražském komorním baletu Pavla Šmoka. Věnuje se také moderování.

20. květen 2015

Zajímavé knihy nakladatelství Portál

Nové a zajímavé knihy z Porálu! Například Moc, pomoc a bezmocv sociálních službách a ve zdravotnictví od PhDr. Hynka Jůna, Ph.D., předsedy APLA Praha!

17. květen 2015

Spuštění neziskového projektu Pomáháme dárkem

Seznamte se s projektem Petra Šimandla, jehož prostřednictvím můžete podpořit chráněné dílny a další neziskové organizace.

14. květen 2015

Asociaci pomáhající lidem s autismem podpoří koncerty na Petrově

Dva univerzitní sbory z USA zazpívají ve dvou dnech v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně. Spoluúčinkovat budou také Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská pod vedením Petra Koláře a Dómský komorní sbor Brno pod vedením Dagmar Kolařové. Výtěžek z koncertů podpoří činnost jihomoravské Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Koncert sboru Providence College začíná 26. května v 17:30. O den později, 27. května, od 18:30 vystoupí sbor University of Virginia.

11. květen 2015

Vzdělávání pro děti na ubytovnách

Brno, 11. 5. 2015. Nezisková organizace Ratolest Brno pokračuje v sociální práci na brněnských ubytovnách i díky projektu s názvem „Vzdělávání pro děti na ubytovnách“. Ten realizuje Nízkoprahový klub Pavlač od dubna letošního roku a je určen dětem a mladým lidem, kteří žijí v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách v Brně. Jeho cílem je zvýšení povědomí o právech klientů a zlepšení jejich životní situace vzdělávacími a volnočasovými aktivitami. Skrze ty budou děti a mladí lidé podporováni při setrvávání ve vzdělávacím systému, aby měli později rovnocenné šance na trhu práce.

8. květen 2015

Zažij Cestičky – letní akreditovaný organizátorský kurz

Jsou různé cesty, jak se stát hrdinou. Třeba nebát se udělat něco pro druhé. Nestydět se mít starost o své okolí. Umět kolem sebe rozdávat radost i inspiraci k nevšedním cestám životem. Rozvíjet a využít vlastní potenciál. Poznávat své hranice, motivace i cíle. Nebo se jednoduše postarat o partu dětí v přírodě či zorganizovat skupinu lidí ke společnému dílu…  Sebrat odvahu a stát se organizátorem.