Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. srpna 2015

Anabell nabídne pravidelnou dávku informační potravy ze svého centra

Centrum Anabell chystá službu zasílání newsletteru, jehož prostřednictvím chce zájemce informovat o dění v organizaci, která se zabývá pomocí osobám s poruchou příjmu potravy.

11. srpna 2015

INEX-SDA vyhlašuje soutěž fotografií ze zahraničních rozvojových projektů. Letos v novém

Soutěž vyhlašuje tradičně INEX-SDA (sdružení dobroovlných aktivit) – největší český sprostředkovatel dobrovolnických projektů. Letos již po deváté. Nově je ovšem letos ošperkována i myšlenkou etiky a boje proti stereotypům.

10. srpna 2015

Smíšek pomůže k životnímu startu dalším patnácti dětem

Občanské sdružení Smíšek otevře 1. září v 15 hodin v Praze 3 (U Kněžské louky 53) již čtvrtou Integrační školičku Smíšek pro děti z převážně znevýhodněného prostředí. Dalším patnácti dětem, které se nenarodily do ideálního prostředí fungující rodiny umožníme tak běžnou věc jako objevovat svět a učit se novým věcem.

10. srpna 2015

Průzkum k možné nové mobilní aplikaci pro uživatele léků

Tisková zpráva, 10.8.: Dovolujeme si vás požádat o pomoc s výzkumem k vytvoření aplikace pro chytré telefony, která by měla jednoduchým způsobem evidovat, jaké léky uživatel užívá a během několika vteřin vytvořila také záznam pomocí naskenování EAN kodu léku.

10. srpna 2015

100% nebo nic – Bajkazyl Brno hledá pomoc

30. 7. 2015, Brno – Nezisková organizace Ratolest Brno rozjíždí nový sociální podnik s názvem Bajkazyl Brno, a to přímo u největšího dopravního uzlu v Brně na ulici Dornych. Nový podnik spojuje dohromady kavárnu, cyklodílnu a kulturní scénu, s přidanou hodnotou sociální práce. Vznikají zde tréninková pracovní místa pro klienty této neziskové organizace. Pro doladění a úpravu prostor však Ratolesti Brno chybí část peněz, které se snaží, skrze zapojení široké veřejnosti, získat formou crowdfundingové kampaně.

10. srpna 2015

Tisková zpráva ze 17. ročníku benefičního koncertu "Noc s hvězdami" na zámku Zahrádky‏

Na zámku Zahrádky v obci Zahrádky u České Lípy se uskutečnil poprvé v historii známý benefiční koncert „Noc s hvězdami“, který se před tím konal 16 let na hradě Houska. Očekávání, zda diváci zaznamenají tu velkou změnu v místě konání a zda dorazí v hojném počtu, bylo úplně zbytečné, protože koncert byl zcela vyprodán a dokonce se musely začít prodávat i vstupenky na stání, jak prozradil zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France.

10. srpna 2015

DOMÁCÍ NÁSILÍ PRÁZDNINY NEMÁ. V CENTRU LOCIKA PŘIBÝVAJÍ DĚTI, KTERÉ POTŘEBUJÍ POMOC.

Více než 30 dětí, které zažívají domácí násilí (jako svědci či přímé oběti), získalo pomoc v novém specializovaném centru LOCIKA. Téměř 400 třicetiminutových konzultací a terapeutických sezení poskytli odborníci centra LOCIKA za dva měsíce od jeho otevření.

8. srpna 2015

Posekali kokořínské louky, postavili hradní zeď na Lukově. V červenci brontosauři pomohli desítkám míst

Stovky dobrovolníků věnovaly v první polovině léta svůj volný čas nezištné pomoci přírodě, památkám a lidem. Vyrazily na Prázdniny s Brontosaurem, dobrovolnické tábory Hnutí Brontosaurus.

29. července 2015

Na pomoc uprchlíkům poputuje téměř čtvrt milionu. Lidé přispěli při Husovských slavnostech

PRAHA (24. 7. 2015) – 105 026 korun vhodili při Husovských slavnostech 5. a 6. července 2015 do kasiček návštěvníci akcí na Staroměstském náměstí a v blízkých kostelech. Pomohou tak syrským uprchlíkům v libanonském táboře Shatila. Organizace, která tam lidem pomáhá, výtěžek sbírky zdvojnásobí.

24. července 2015

Rozhovor s Vladimírem Kratinou

Vladimír Kratina se stal patronem projektů pro sluchově postižené

24. července 2015

Rozhovor s Lenkou Studničnou Škorničkovou

Rozhovor se zpěvačkou Lenkou Studničnou Škorničkovou, který jsme dělali pro pro Hudební knihovnu, která podporuje naše projekty.

21. července 2015

Nepodceňujte riziko úrazů při letním koupání, varují v horkých letních dnech lékaři rodiče a dospělé před tonutím dětí.

Teplé letní počasí láká k návštěvám plováren, aquaparků i přírodních koupališť. Plavání a koupání je zdrojem zábavy i příjemného ochlazení. Často však bývá spojováno i se zážitky méně příjemnými. V rámci EU je utonutí druhou nejčastější příčinou úmrtí z vnějších příčin.

8. července 2015

Dobrovolníci pomohli Nadačnímu fondu Klíček

Malejovice, 8. července 2015 - Postavit podsady pro stany, opravit zahradní nábytek nebo napnout plachty indiánských tee-pee. Tyto a další činnosti čekaly ve středu na deset dobrovolníků – zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer – v areálu bývalé školy v Malejovicích na Kutnohorsku. Ta slouží jako dětský hospic, první svého druhu v ČR - provozuje ho Nadační fond Klíček. Lidé z Pfizeru strávili celý pracovní den přípravou areálu hospice na letní tábor pro děti, a to v rámci dobrovolnického projektu „Jsem dobrovolník“.

5. července 2015

Anabell varuje před poruchami příjmu potravy

Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková poznala na vlastní kůži zákeřnost a nebezpečnost anorexie. Tato zkušenost jí vedla ke spolupráci s Centrem Anabell, jehož se stala patronkou.

4. července 2015

Řídím svůj projekt

V životě někdy přicházejí situace, kdy člověk potřebuje pomoc druhých. Může se dostat do některé ze skupin, které jsou znevýhodněné na trhu práce. Jednou z těchto skupin jsou matky vracející se z mateřské dovolené, které chtějí navázat na svoji předchozí kariéru.

26. června 2015

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Letošní Burza filantropie v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

26. června 2015

Diety „do plavek“ i alternativní výživové směry skýtají nebezpečí

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Výživa člověka je dnes široká oblast zahrnující nejrůznější směry, kontroverze a názory, psychické, sociální a společenské vlivy. Je to téma, kterým se zabývá mnoho odborníků, mnoho laiků, mnoho společností i jednotlivců na úrovni celé populace. Především ženy často řeší svůj jídelníček již od útlého věku. Diety jsou nedílnou součástí moderní doby.

26. června 2015

Eliška Bučková se stala patronkou Centra Anabell, chce pomáhat s osvětou v oblasti poruch příjmu potravy

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: „Chtěla jsem být nejhubenější ze všech. Chtěla jsem to všem nandat, když o mně psali, že jsem tlustá. Čím víc lidí mi říkalo, že bych měla přibrat, myslela jsem si, že mi závidí a chtějí být jako já,“ říká Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková v osvětovém videoklipu Centra Anabell. Sama se s anorexií potýkala dva roky.

26. června 2015

V boji s poruchami příjmu potravy se musíme více zaměřit na blízké

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Vysledovat trend či vývoj v oblasti poruch příjmu potravy je už po léta sisyfovský úkol. Na výkazu Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o činnosti psychiatrických oddělení/pracovišť se počet pacientů s poruchami příjmu potravy sleduje teprve od roku 2011, navíc čísla jsou velmi zkreslená, protože množství nemocných často pomoc vůbec nevyhledá a nejsou tedy nijak podchytitelní.

23. června 2015

Keramika poslepu?!

O lidech se zrakovým postižením panuje mnoho mýtů. Někteří lidé se domnívají, že ztráta zraku je kompenzována mimořádně dobrým sluchem, hmatem i schopností číst Braillovo písmo. To však není pravda, stejně jako není pravda, že lidé se ztrátou zraku či zbytky zraku nemohou vykonávat žádné aktivity.