Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. květen 2015

UNIKÁTNÍ AUKCE HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ MODRÉ DVEŘE

Tisková zpráva: HOKEJOVÉ MISTROVSTVÍ NEZAPOMÍNÁ NA POTŘEBNÉ. UNIKÁTNÍ AUKCE DRESŮ A HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ NEZISKOVOU ORGANIZACI MODRÉ DVEŘE

4. květen 2015

Poprvé v Česku spolu létali lidé napříč handicapy

Na konci března se v jediném simulátoru volného pádu v České republice Hurricane Factory Praha, uskutečnil unikátní projekt na podporu integrace a aktivního života s handicapem „Lítáme v tom všichni.“ Simulovaný volný pád s rychlostí větru odpovídající hurikánu, si společně vyzkoušeli lidé se zrakovým a sluchovým postižením, vozíčkáři a amputáři, ale také děti z dětských domovů nebo s onkologickým onemocněním, senioři a profesionální sportovci.

1. květen 2015

25. benefiční narozeniny Hnutí DUHA

Na první pohled to vypadá, že ekologie a pomoc potřebným spolu nesouvisejí. To však není pravda. Prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu našeho života. Podporovat ekologii znamená pomáhat ostatním i sobě.

29. duben 2015

Srdcerváči podpořili osm zajímavých projektů

Více než 400 tisíc korun rozdělených v grantové výzvě na podporu pracovního uplatnění osob se zdravotním postižením. To je výborný, ale nikoli jediný z řady pozitivních výsledků, kterých dosáhl druhý ročník originální fundraisingové kampaně Srdcerváči.

29. duben 2015

Ocenění dárců kostní dřeně

V roce 2014 darovali kostní dřeň čtyři policisté. V pátek 24. dubna 2015 se v Obecním domě Praha konal již 17. slavnostní večer Českého národního registru dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Slavnostní večer byl poděkováním dárců, kteří v roce 2014 svou podporou pomohli a dali novou naději nemocným, jejichž poslední šancí na život byla transplantace kostní dřeně.

28. duben 2015

VYSOCE KVALITNÍ MANAŽERY NAJDEME I V NEZISKOVÉM SEKTORU

Ve čtvrtém dubnovém týdnu byly oficiálně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ankety Manažer roku 2014. Z bezmála dvoustovky nominovaných postoupilo do finálního výběru pouhých 77 kandidátů. Mezi manažerskými elitami zněla jména renomovaných hospodářských kolosů jako je ČEZ, KOH-I-NOOR či Třinecké železárny. Kvalitní manažery ovšem najdeme i tam, kde by to možná málokdo čekal - v neziskovém sektoru. Svědčí o tom vynikající třinácté místo PhDr. Kateřiny Sivekové Křižákové, ředitelky Terapeutického centra Modré dveře.

27. duben 2015

V Jedličkově ústavu v Liberci létali motýli

Unikátní nabídku návštěvy tropických motýlů dětským domovům a jiným subjektům, které pracují/žijí s postiženými dětmi, najdete na našem webu. V dubnu se taková návštěva uskutečnila v Jedličkově ústavu v Liberci. Na průběh jsme se zeptali Jany Hajné, koordinační, projektové a programové pracovnice Jedličkova ústavu.

27. duben 2015

Den otevřených dveří v azylovém domě v Záběhlicích

Je velmi snadné stát se bezdomovcem, avšak je velmi těžké se opět vrátit k běžnému životu. Bez pomoci druhých to není možné. Naděje je jednou z neziskových organizací, která pomáhá lidem bez domova.

26. duben 2015

Lovers party‏

Ve Fusion hotelu se konala benefiční večer s výtěžkem pro charitativní organizaci Debra – lidé s nemocí motýlích křídel. Do hotelu dorazilo opravdu hodně lidí a osobnostmi se to jen hemžilo.

23. duben 2015

KONCERT LUCIE BÍLÉ PŘINESL 150 000 KORUN NA CHARITU

150 000 korun pomůže obětem domácího násilí. V úterý 21. dubna večer se v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny, uskutečnil jedinečný benefiční koncert Lucie Bílé pro centrum ACORUS, které již 17 let pomáhá osobám ohroženým domácím násilím. Na programu byl recitál Lucie Bílé s písněmi z muzikálů. Na klavír doprovázel Petr Malásek, večerem provázel Zbigniew Czendlik. Na úvod vystoupila dvacítka dětí z pevěckého sboru The International Choir of Prague.

22. duben 2015

Zpěváci z Česka a USA zazpívají pro Asociaci pomáhající lidem s autismem

Na podporu činnosti Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. se rozhodl věnovat výtěžek svého brněnského koncertu sbor ze Spojených států amerických Concordia University Choir. Spolu s ním 1. května od 18.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

21. duben 2015

Benefice Nadačního fondu IMPULS na roztroušenou sklerózu vynesla více než 481 tisíc korun

Praha 21. 4. 2014 – Více než 481 tisíc korun se podařilo vybrat v divadle La Fabrika při benefici taneční inscenace Korekce. Uspořádal ji Nadační fond IMPULS a věnoval lidem s roztroušenou sklerózou. Výtěžek poputuje na registr pacientů ReMuS a s ním spojený medicínský výzkum.

17. duben 2015

HLASUJTE PRO PROJEKTY NEZISKOVEK NA BURZE FILANTROPIE!

Letošní Burza filantropie v okresech Pardubice a Chrudim pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

16. duben 2015

Dejme (že)nám šanci

Ratolest Brno realizuje od ledna 2015 projekt Příležitost pro matky na ubytovnách. V rámci něj dochází sociální pracovnice na několik ubytoven v okolí sociálně vyloučené lokality v Brně.

15. duben 2015

Jak dobrovolníci změnili Česko? Hnutí Brontosaurus hledá vaše Příběhy nadšení

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se pustily do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 40 let vznikly silné příběhy. Některé jsme loni sesbírali a vydali je jako knihu a výstavu. Letos hledáme další. Pošlete nám svůj a vyhrajte!

15. duben 2015

Spolek Rozrazil hledá dobrovolníky na letní tábor

Chcete v termínu 1.7.-11.7.2015 navštívit Novohradské hory? Spolek Rozrazil plánuje tábor s mladými lidmi a dětmi s postižením i bez něj. Noci pod indiánskými týpí, putování krajinou, tlačení vozíku klikatými silnicemi, místy i po kamenitých cestách :), tvoření příběhu, nespoutané hry, spousta mladých lidí. Můžete se přidat i se svými kamarády.

14. duben 2015

Mezinárodní den porozumění autismu si APLA-JM připomněla trojicí akcí

Program, který APLA Jižní Morava uspořádala k Mezinárodnímu dni porozumění autismu, je za námi. Příznivci organizace i široká veřejnost se mohla připojit k Modrému průvodu, pro děti bylo nachystáno hravé odpoledne a do třetice činnost APLA-JM podpořili diváci představení České nebe v podání židenického ochotnického spolku. Výtěžek akce je bezmála 16 000 Kč, které použijeme na podporu volnočasových aktivit pro naše klienty.

14. duben 2015

Anabell přichází s Týdnem bez diet, chce povzbudit Češky, aby se netrápily hlady

Centrum Anabell, které dlouhodobě pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým, chce v českých končinách vytvořit tradici Týdne bez diet s Anabell, jímž by upozorňovalo na problematiku nepříznivě rozšířeného trendu držení diet. Pilotní ročník projektu se uskuteční v týdnu 4. až 10. května 2015.

7. duben 2015

Hry pro rozvoj psychomotoriky

Nakladatelství Portál připravuje: Lisa A. Kurtz: Hry pro rozvoj psychomotoriky - pro děti s ADHD, autismem, smyslovým postižením a dalšími handicapy

4. duben 2015

Modré AERO

Někdy vidíme matku s dítětem, které křičí, vzteká se, a pomyslíme si něco o rozmazlenosti a nevychovanosti dítěte. A přitom mnohým z nás uniká, že dítě není ani rozmazlené ani nevychované, ale že trpí poruchou autistického spektra.