Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


6. dubna 2020

Nejlepším filmem Jednoho světa 2020 je rumunský dokument Kolektiv

Praha, 2. dubna — Za 5 minut dvanáct. Přesně tak stihli porotci rozhodnout o letošních vítězích festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Poté se totiž festival musel přerušit. Ceny tak své majitelé i přes nařízená omezení najdou. Festivaloví organizátoři se totiž rozhodli uspořádat ceremoniál on-line ve spolupráci s Mall TV. Vítězové byli vyhlášeni v čtvrtek 2. dubna, záznam přenosu je ke zhlédnutí na těchto webových stránkách. Festival ale nekončí. „Pražskou část jsme museli přerušit a regionální festivaly se v původním termínu neuskuteční vůbec. Pokud nám to situace dovolí, pokusíme se zorganizovat regionální festivaly na podzim,” říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

30. března 2020

V NOUZI POMÁHÁ, KDO MŮŽE

Šití roušek, rozvoz obědů, krizové poradenství. Když jde do tuhého, lidé se umí semknout a podat pomocnou ruku. Ani v Pardubickém kraji se nezahálí – jedinci, neziskové organizace, firmy či veřejná správa, všichni přiložili ruku k dílu.

27. března 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

26. března 2020

Jak se vyznat v nabídkách pomoci: Diakonie nabízí celostátní informační linku a mapu všech nabídek

Praha, 26. 3. 2020: Diakonie, jeden z nevýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, v aktuální situaci nabízí veřejnosti:

24. března 2020

Připojte se na webinář Žiješ srdcem a #prsakoule

Přihlašte se na dva webináře neziskové organizace Loono. První, který poběží již dnes od 18:00 se bude zaměřovat na samovyšetřování prsou a varlat, aby si každý mohl odhalit případnou rakovinu včas. Druhý workshop, který se bude konat ve čtvrtek 26.3. též od 18:00 zase bude o kardiovaskulárních onemocněních, jak jim předcházet a jak reagovat když se s nimi setká někdo ve vašem okolí.

22. března 2020

Záchranný balíček pro podnikatele by měl zahrnout také sociální podniky. Žádá Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Praha, 22. března 2020: S žádostí o podporu sociálních podniků, které mají právní formu neziskové organizace, se o víkendu na vládu obrátili zástupci Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO ČR). Ta zastřešuje téměř stovku veřejně prospěšných organizací a mezi nimi i veřejně prospěšné sociální podniky, které provozují například kavárny nebo pekárny, poskytují úklidové a jiné pomocné práce nebo dodávají na trh produkty vyráběné handicapovanými klienty. Podle prezidenta AVPO ČR Marka Šedivého by měla vláda při přípravě záchranných programů pro podnikatele myslet i na tyto veřejně prospěšné podniky s právní formou neziskových organizací (obecně prospěšné společnosti, ústavy, spolky, nadační fondy a církevní právnické organizace) a zahrnout je mezi příjemce chystané pomoci státu.

21. března 2020

Nový portál chcipomoct.cz pomáhá koordinovat dobrovolníky

Tisková zpráva
17. 3 .2020

19. března 2020

Půl milionu osob se sluchovým postižením chybí informace o koronaviru. Nová televize to mění k lepšímu

19. 3. 2020 – Lidé se sluchovým postižením mohou využívat nový zdroj aktuálních informací díky titulkované Televizi Beey. Běží zdarma na internetu, vysílání ve spolupráci s Českou unií neslyšících zajišťuje společnost NEWTON Technologies. Najdete ji na adrese https://tv.beey.io.

16. března 2020

Internetová televize pro diváky se sluchovým postižením – na jednom místě nejdůležitější TV pořady a videa o koronaviru i s titulky

Praha, 16. března 2020 – NEWTON Technologies spouští internetovou televizi pro diváky se sluchovým postižením (tv.beey.io) s nejdůležitějšími TV pořady a videi o koronavirové pandemii. Na jednom místě jsou zdarma dostupné videozáznamy nejdůležitějších pořadů opatřené titulky.

12. března 2020

Informace o produkci Portálu

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

10. března 2020

Post(n)i se a přispěj na školku v Libanonu

Praha, 10. března 2020
Jarní období vybízí k detoxu těla a duše. Pokud jste se například rozhodli začít vařit o něco zdravěji nebo sladit svůj osobní a pracovní život, můžete tak učinit za pomoci odborníků a ještě přispět na dobrou věc!

10. března 2020

Destigmatizace a jeho iniciativa NA ROVINU - o projektu s Lenkou Czereovou

Již několik let probíhá v České republice reforma psychiatrie. Jednou z důležitých součástí reformy je i projekt Destigmatizace a jeho iniciativa NA ROVINU. Regionální specialistkou za Zlínský kraj je také paní Lenka Czereová. Jejím hlavním cílem je zmírnit bariéry mezi lidmi se zkušeností s duševním onemocněním a mezi lidmi bez této zkušenosti. Důležitou změnou v Reformě psychiatrie je přesun z psychyatrických léčeben do komunitní péče i do tzv. CDZ (Center duševního zdraví). Paní Czereová vystudovala speciální pedagogiku se zaměřením na dramaterapii a poté začala studovat psychologii. Pracovala jako vedoucí sociální rehabilitace ve Vyškově v neziskové organizaci Piafa. Tam získala hodně zkušeností a také osobních příběhů lidí s duševním onemocněním. Tato oblast ji baví a naplňuje. Má ráda cyklistiku, brusle i jiné sportovní aktivity. Také si ráda zahraje divadlo. Šest let pracovala jako dobrovolník v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži. Jelikož jsem se chtěla dozvědět o něco více, rozhodla jsem ji požádat o tento rozhovor.

6. března 2020

Konference INSPO upozorní na kritický nedostatek skrytých titulků pro diváky se sluchovým postižením i nabídne částečné řešení

Praha, 5. března 2020 - Neslyšící a nedoslýchaví lidé sledují televizi pouze tehdy, když má pořad skryté titulky. Je to srovnatelné se situací, kdy by slyšící lidé sledovali televizi jen tehdy, když je v pořadu zapnutý zvuk. Dívat se na televizi bez titulků (pro slyšící bez zvuku) je pro neslyšící diváky bezvýznamné.

5. března 2020

Začíná festival Jeden svět. Představí filmy zaměřené především, ale nejen, na projevy klimatické krize

Praha, 5. 3. 2020 – Dnes večer začíná v Praze 22. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Letošní motto „Až naprší a uschne“ vystihuje jednu z podstat klimatické změny – krajina v důsledku narůstajících teplot a špatného hospodaření neudrží vodu. „Filmy (nejen) o klimatické krizi chceme ukázat globální rozměr celého problému, a především se zaměřit na jeho dopady na lokální úrovni. Naším cílem je nejen upozornit, ale i inspirovat k akci,“ vysvětluje ředitel festivalu Ondřej Kamenický. Jeden svět promítne 133 dokumentů ze 60 zemí a přiveze více než 130 filmových hostů.

2. března 2020

Kola se točí dál

Projekt Kola pro Afriku v České Republice už běží od roku 2012. Tento projekt spojuje nejen lidi dobré vůle, ale dělá se dobrá věc pro africké děti, které to mají daleko do školy. Do tohoto projektu je zapojeno už 45 gambijských škol. Naložilo se více než 25 000 kol a 18 plných kontejnerů, která byla převezena do Gambie, do různých částí této maličké země v Africe.

29. února 2020

Převratné novinky v očním ovládání ICT v premiéře na konferenci INSPO

Praha, 28. února 2020 – Světově unikátní oční ovládání tabletu iPad Pro předvede tuzemským uživatelům v premiéře 28. března v Kongresovém centru Praha na konferenci INSPO olomoucká společnost PETIT. Současně s touto oční navigací Skyle zahájila včera prodej také nejlevnějšího očního ovládání počítače Tobii.

28. února 2020

Tulipánový měsíc zve do akce a k podpoře, zapojte se také!

Praha, 26. 2. 2020 – I v letošním březnu vyzývá Amelie, z.s. k podpoře a zapojení se ve prospěch onkologicky nemocných i jejich blízkých. Osmý ročník Tulipánového měsíce informuje a vybízí k akci nejen v Praze, Olomouci, Liberci a Středočeském kraji, ale i napříč celou ČR. Každý si může vybrat, jak se zapojí. Připojíte se a pomůžete přivolat s jarem i naději?

28. února 2020

Klavír, hudba a cestování - to je moje radost

Pan Honza Jareš vystudoval státní Pražskou konzervatoř Na Rejdišti - obor populární zpěv a klavír, a to i přes jeho hendikep. Je totiž nevidomý, ale velmi nadaný a spoustu toho dokáže. Posuďte sami.

24. února 2020

Konference INSPO představí nejjednodušší mobilní telefon pro nevidomé

Praha, 24. února 2020 - Projekt BlindShell vzniklý na základě diplomové práce a podpořený Nadací Vodafone představili na konferenci INSPO 2014 Petr Svobodník z ČVUT a Michal Jelínek ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. Šlo o uživatelské rozhraní, které zpřístupnilo zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Rozvoje projektu se poté ujala společnost Matapo, která další vývojové stupně představila na několika následujících ročnících konference INSPO ve výstavní části. Letos zde předvede nový telefon BlindShell Classic Lite, bez nadsázky nejjednodušší mobilní telefon pro nevidomé.

13. února 2020

Nové knihy

Přinášíme informace o nových titulech nakladatelství Portál.