Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


11. únor 2019

Běžte do toho, stojí to fakt za to!

"ERGO Aktiv mi nabídl  řešení pro jednotlivé problémy, které stav po CMP provází," říká klientka Eva. Pohlédněte na ERGO Aktiv očima klientů.

7. únor 2019

Prestižní ocenění Homo Homini za rok 2018 udělí Člověk v tísni nikaragujské farmářce Francisce Ramírez

„Je to pocta pro nás, pro naše rodiny i naši zemi,” říká o ceně Homo Homini Francisca Ramírez, vůdčí osobnost nikaragujského demokratického hnutí, jejíž odhodlané vystupování proti záborům půdy a autoritářskému režimu se stalo inspirací pro obhájce lidských práv v celé zemi. „Cítím zodpovědnost pokračovat v tom, co jsme začali.” Cenu Homo Homini převezme 6. března na zahájení festivalu Jeden svět v Praze z rukou politického nástupce Jeho Svatosti dalajlamy, premiéra tibetské exilové vlády, sikjonga Lozanga Sanggjäho. 

6. únor 2019

Terénní pracovníci vyzývají: Pomozme lidem bez domova přečkat zimu

Praha, 5. 2. 2019 – V Česku může žít až 70 tisíc lidí bez domova, z toho 10 % jen v hlavním městě. Přesné statistiky ovšem neexistují. Zimní mrazy jsou především pro lidi na ulici kritické. Úmrtnost se podle odhadů terénních pracovníků pohybuje kolem 1 až 2 %. Česká asociace streetwork proto spouští novou kampaň, která mapuje možnosti pomoci lidem bez přístřeší.

5. únor 2019

Napište, jak vám internet pomáhá, a vyhrajte

Praha, 5. února 2019 – Už jen do 17. února mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit svoje příspěvky do literární soutěže Internet a můj handicap. Stačí poutavě popsat vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha. Vítězové převezmou 7000, 5000 a 3000 korun od ČSOB.

5. únor 2019

Práce v ERGO Aktivu je pro mne obohacující

V ERGO Aktivu je její hlavní činností vedení podpůrných skupin, individuální psychoterapeutická sezení s jednotlivci a poskytování krizové pomoci klientům, kteří se ocitli v akutní krizi.

1. únor 2019

Přihlaste svůj projekt do soutěže o cenu Rafael a získejte 200 000 Kč

Tisková informace, Praha, 31. ledna

31. leden 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Přicházíme s nabídkou knih z nakladatelství Portál.

30. leden 2019

Zajistěte si své místo na INSPO: Zbývá už jen polovina vstupenek

Praha, 28. ledna 2019 - Stačily necelé tři týdny od zahájení registrace na konferenci INSPO a počet přihlášených účastníků již překročil polovinu konferenční kapacity. Do soboty 30. března, kdy se do Kongresového centra Praha sjedou z celé republiky i zahraničí zájemci o technologie pro osoby se specifickými potřebami, zbývá ještě devět týdnů, proto, pokud vás téma zajímá, registrujte se co nejdříve.  Byla by škoda přijít o program slibující množství nejnovějších užitečných informací, které využijí ke zkvalitnění života lidé s nejrůznějším zdravotním postižením. Mimo jiné bude představeno několik řešení využívajících umělou inteligenci.

28. leden 2019

PŘEDSTAVUJEME: ERGO Aktiv, o.p.s.

"Dává mi to pocit, že i když se stane cokoli, je skoro vždycky cesta, jak jít dál. I když ne vždy je ta cesta úplně jednoduchá a rozhodně je hodně klikatá. Ale je tam…." ERGO Aktiv představuje Martina Chlopková, provozní a finanční ředitelka.

25. leden 2019

Máme v plánu spoustu velkých projektů a všechny mají společného jmenovatele

"Já se jen mohu snažit ulehčit cestu, po které jdou," říká ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Zdena Štěpánková.

22. leden 2019

Konference INSPO udává technologické trendy, pomáhá bořit komunikační bariéru pro lidi se sluchovým postižením

Praha, 22. ledna 2019 - Bezbariérové vstupy na veřejné akce jsou dnes již téměř standardem. Na lidi s jinými speciálními potřebami organizátoři ale často zapomínají. Konference INSPO jde v tomto již několik let příkladem.
 

22. leden 2019

Práce v NFOZP mi přináší radost, dobrou náladu a seberealizaci

Zjistila jsem, že zdravotně postižení jsou úplně stejní jako kdokoliv z nás a našla jsem mezi nimi spoustu inspirace a nových pohledů na život.

18. leden 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Nové knižní tituly z nakladatelství Portál.

18. leden 2019

Novými partnery konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami jsou CZ.NIC a Microsoft

Praha 18. ledna 2019 - Konference INSPO má stabilní věrné partnery. Generálním je již šestým rokem Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont od roku 2007, Teiresiás od 2014 a ČSOB od roku 2015. Jak však přibývá účastníků, stoupají nároky na prostory a doprovodné služby, bylo třeba hledat další partnery, kteří by tuto ojedinělou konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami podpořili. V letošním již 19. ročníku se jimi staly CZ.NIC a Microsoft. Jejich přínos je nejen finanční, ale také tématy, která představí  v programu.

15. leden 2019

Sportem k pomoci

Každým pohybem pomůžete těm, kteří to potřebují.

14. leden 2019

Budu pomáhat!

CHCI

Klikni na obrázek a zjistíš víc!

14. leden 2019

Díky našemu kolektivu věřím, že v budoucnu to bude lepší.

Neziskovky se většinou zabývají společensky přínosnou prací, takže člověk má vnitřní motivaci, protože ví, že jeho práce je důležitá. 

11. leden 2019

Kdo zvítězí v patnáctém ročníku literární soutěže Internet a můj handicap?

Neslyšící Alexandr Zvonek je jediným autorem, který zvítězil v literární soutěži dokonce dvakrát - na snímku z roku 2016.

9. leden 2019

Anna Buchtelová: Před očima se mi otevřel nový svět

Hendikep je součástí společnosti a není nutné, aby se tito lidé cítili být na okraji společnosti, jako tomu bylo kdysi.

8. leden 2019

Registrace na konferenci INSPO 2019 zahájena

Praha, 7. ledna 2019 - Registraci účastníků konference INSPO 2019 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 19. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha. Největší a nejvýznamnější tuzemská konference tohoto zaměření představí nejnovější české i zahraniční aplikace, programy a pomůcky usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont, ČSOB, Microsoft a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.