Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. únor 2017

Novinky

Přinášíme nabídku knih z nakladatelství Portál.

6. únor 2017

Dobré skutky Davida Novotného

Na konci srpna se v Náchodě odehraje již 20. ročník akce Den dobrých skutků, jehož pořadatelem je David Novotný. N jeho kontě je již na 170 dobročinných projektů, které vynesly přes 7,5 mil. Kč určených zejména postiženým a opuštěným dětem. Za svou charitativní činnost získal čtvrté místo v anketě Zlaté srdce roku 2006, kde se umístil hned za Vendulou Svobodovou, Terezou Maxovou a Dagmar Havlovou.

2. únor 2017

Chcete pomáhat a nevíte, jak na to?

Často nám chodí dotazy, jak pomáhat neziskovkám. Přinášíme tedy pár tipů.

1. únor 2017

Důležitost psychosomatiky

"Vše v životě máme ve svých rukách a myšlenkách, ale tělo nám jen zrcadlí, zda to opravdu držíme pevně."

29. leden 2017

Aplikace Záchranka představí na konferenci INSPO nové funkce pro neslyšící uživatele

Mobilní aplikaci Záchranka si již stáhlo více než 280 000 uživatelů. V případě nouze si jejím prostřednictvím mohou přivolat Zdravotnickou záchrannou službu, která je automaticky informována o jejich poloze.

26. leden 2017

Ratolest Brno je ve finále výzvy „Spolu s vámi“. Pomůžete svým hlasem i vy?

Nezisková organizace Ratolest Brno je ve finále výzvy „Spolu s vámi“, kterou vyhlásila společnost IKEA. Soutěží o vybavení do svých nízkoprahových klubů Likusák a Pavlač. Pomůžete svým hlasem i vy?

26. leden 2017

Novinky z nakladatelství Portál

Přinášíme informaci o novinkách nakladatelství Portál.

25. leden 2017

O počátcích vzniku občanského sdružení Zahrada 2000 (Jeseník) a jejím rozvoji

S paní Dr. Lenkou Turkovou jsem se osobně setkala vloni na podzim v naší o. p. s. Iskérka v Rožnově pod Radhoštěm na kurzu komunikace. Její seminář byl skvělý. Nejen že nám tato žena řekla důležitou teorii, ale byly to především příklady z praxe, které jsme si osobně vyzkoušeli.

24. leden 2017

O skutečném dobrovolnictví v Bátor Táboře (Táboře Odvahy) aneb Všechno je možné, stačí jen chtít

Říká se, že je lepší dávat než dostávat. Motto, jež je známé všem, kterým kdy někdo pomohl v těch nejtěžších chvílích. Pokud Ti to také něco říká, pojď našim táborníkům ukázat vše dobré, co se v Tobě skrývá. Využij příležitost, pomáhej měnit životy k lepšímu a staň se dobrovolníkem, jenž bude svou prací vzorem hodným následování i pro budoucí generace!

24. leden 2017

NEZISKOVÝ SEKTOR, PŘIROZENÁ SOUČÁST SPOLEČNOSTI

Neziskový sektor, umělý strašák, do kterého si leckdo rád kopne, když se mu to právě hodí. Náročná a málo ohodnocená práce, kterou je třeba dělat srdcem. To jsou jedny z mnoha vět, které zaznívaly při snídani pořádané Asociací veřejně prospěšných organizací ČR za podpory projektu Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

19. leden 2017

Hledáme sociálního pracovníka / sociální pracovnici - koordinátora / koordinátorku pobočky nízkoprahového klubu Likusák - Nový Lískovec

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák. Nástup: březen 2017

19. leden 2017

Hledáme sociálního pracovníka / sociální pracovnici do nízkoprahového klubu Pavlač

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovnice/sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Pavlač. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup únor 2017.

19. leden 2017

Startuje “LEADERSHIP ACADEMY” pro kapitánky dobročinných organizací

Praha, 19. ledna 2017 - Více než 40 žen ve vedení předních dobročinných organizací a mentorů/mentorek z byznysu vstoupilo do zážitkového studijního programu Spiralis. Roční intenzivní kurz pro občansky aktivní ženy “LEADERSHIP ACADEMY”, který je jednou z aktivit platformy Spektrum rozvoje žen, byl oficiálně zahájen 11. ledna na půdě OSN - Česká republika. Účastnice z celé ČR dostanou nejen dávku inspirace a znalostí, ale především příležitost přetavit své dosavadní zkušeností ve společenský vliv.

15. leden 2017

Literární soutěž Internet a můj handicap čeká na třináctého vítěze

Kdo zvítězí ve 13. ročníku, který vyhlásilo opět BMI sdružení?

6. leden 2017

Začala registrace na konferenci INSPO 2017

Praha, 6. 1. 2017 – Registraci účastníků konference INSPO 2017 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 17. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Jedním ze zásadních témat bude internet věcí. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont, ČSOB a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

4. leden 2017

Česká manažerská asociace partnerem projektu Srdcerváči

Česká manažerská asociace (ČMA) vstupuje do roku 2017 s novým partnerstvím. Spolupráci navázala s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) zaštiťujícím projekt Srdcerváči.

2. leden 2017

DOBROTY PRO CHARITU

Adventního termínu akce „Dobro+Ty pro charitu“, který proběhl v Nákupní Galerii Myslbek 15. prosince, se kromě patronky projektu Evy Čížkovské zúčastnili také její herečtí kolegové ze seriálu „Ohnivý kuře“.

31. prosinec 2016

Jaký byl rok 2016

Více než 40 tisíc zhlédnutí videí a přes 40 tisíc unikátních návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2016 a přejeme úspěšný rok 2017.

23. prosinec 2016

Děti dětem

Celkem 11 rodin z farnosti připravilo rodinám ze SAPu a jejich dětem dárečky na míru

12. prosinec 2016

PĚT LET BURZY FILANTROPIE: DOBROČINNOU MYŠLENKU OCEŇUJÍ DOMA I V ZAHRANIČÍ

Dobročinná Burza filantropie letos zažila svůj pátý ročník. A lze říci, že byl vskutku přelomový. Burza překonala několik svých rekordů, získala mezinárodní ocenění a začala se šířit dále Českou republikou. V pátém roce konání překonala také hranici 5 milionové hodnoty celkových vybraných darů. Na konci roku 2016 se číslo zastavilo dokonce na sumě 6 442 500 Kč.