Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. duben 2016

Čtvrtstoletiny INEX-SDA a dobrovolnictví v ČR

INEX-SDA oslaví 25. narozeniny a dobrovolnictví obecně v rámci velké akce 5. 5. od 5 večer v prostorách Café Na půl cesty a v parku na Pankráci. Buďte u toho a vydejte se Po stopách Dobrovolnikus Sapiens.

4. duben 2016

Novinky z Portálu

Nové publikace: Vina a Týmová supervize

3. duben 2016

Zážitková snídaně s ERGO Aktivem

Představte si, že se ráno probudíte a zjistíte, že se nejste schopni se pohnout, paměť ani myšlení vám nefungují tak, jako fungovaly před několika hodinami, vidíte vše rozmazaně nebo dvojitě, zkoušíte něco říci, ale z hrdla se ozve pouze změť nesrozumitelných zvuků...

1. duben 2016

35 workcampů a 70 vedoucích, staň se jedním z nich!

Bylo ti 18 let, domluvíš se anglicky a máš dobrovolnické zkušenosti (ideálně z workcampů)? Jsi zodpovědný/á, komunikativní a baví tě zkoušet nové výzvy?

1. duben 2016

Novinky z Portálu

Krátká dynamická psychoterapie a Manipulativní rodiče

1. duben 2016

KONFERENCE NEZISKOVEK: PARDUBICKÝ KRAJ JE LÍHNÍ SOCIÁLNÍCH INOVACÍ

Ústředním tématem 18. Krajské konference neziskových organizací byla spolupráce, kterou v kraji symbolizuje Burza filantropie.

24. březen 2016

APLA se změnila na NAUTIS

Asociace pomáhající lidem s autismem – APLA Praha, střední Čechy, o.s. se změnila na Národní ústav pro autismus, z.ú.

24. březen 2016

Jak mluvit, aby mě ostatní viděli, slyšeli a rozuměli?

TISKOVÁ ZPRÁVA: Organizace Divizna uspořádala seminář „Jak mluvit, aby mě ostatní viděli, slyšeli a rozuměli?“

24. březen 2016

Dobrovolníci v Bataypoře pomáhají dokončit kapličku pro repliku Pražského Jezulátka

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) zveřejnilo nabídku dobrovolnických projektů pro rok 2016. Zájemci mohou vybírat z více než 2 tisíc dobrovolnických projektů v téměř 70 zemích světa, což je nejbohatší nabídka mezi českými neziskovými organizacemi. Mezi nejoblíbenější dobrovolnické projekty patří ty krátkodobé (2-3 týdenní), tedy workcampy. INEX-SDA je na poli mezinárodního dobrovolnictví stálicí, letos v dubnu oslaví 25. výročí vzniku.

14. březen 2016

Kreativci dětem

Kreativní činnost naplňuje, zejména je-li spojená s pomocí druhým. V pátek 4. března se v prostorách klubu FAMU na Smetanově nábřeží v Praze 1 konala charitativní akce s názvem „Kreativci dětem“. Výtěžek z této akce putoval na činnost Dětského krizového centra.

9. březen 2016

Výpravy za hranice všedního dne. Na víkend do neziskovky!

Víkendy jsou zpravidla vhodným časem na cestování, opravdu dobré jídlo, setkávání s přáteli a obecně výjimečné zážitky... Když k tomu přidáte ještě manuální práci, která má smysl, poznávání nových inspirativních lidí z Čech i zahraničí, praktický workshop nebo výlet a zejména bezprostřední zážitek života v neziskové organizaci... získáte víkend, na který jen tak nezapomenete!

9. březen 2016

Naše Hanka Kosová bojuje o titul "Žena regionu"!

Jak se naše kameramanka Hanka dostala mezi ženy regionu? Nominující se přiznala ...

9. březen 2016

MaRSu se letos zúčastnil rekordní počet měst a lidí

Praha, 8. 3. 2016 – Celkem 268 445 korun vybrali organizátoři cvičebního Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Ten se letos konal už popáté. Zacvičit a podpořit tak pacienty s roztroušenou sklerózou přišlo více než 2 000 lidí z celkem 23 měst. Pomyslný štafetový kolík si předávali celých 24 hodin v kuse.

1. březen 2016

Startuje 5. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou

Praha, 1. 3. 2016 – Rekordních 23 měst z celé republiky i zahraničí se letos zapojuje do čtyřiadvacetihodinového maratonu, který startuje už za 3 dny. Lidé s roztroušenou sklerózou (RS), jejich rodiny, přátelé, ale i lékaři, terapeuti či zdravotní sestry obují tenisky a zapojí svaly, aby podpořili akci, jež se letos koná už popáté. Podle organizátorů zlomí letošní cvičební Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS) rekord v účasti, předběžně počítají se 2 tisíci účastníky.

29. únor 2016

Náročné stěhování neziskovky? Díky firemním dobrovolníkům bez problémů!

Jestli něco patří ke koloritu neziskových organizací, pak je to zaručeně stěhování. Své o tom ví i nezisková organizace Apla Jižní Morava, asociace pomáhající lidem s autismem. Tentokrát však na peripetie spojené se stěhováním nebyla sama. Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“, který realizuje nezisková organizace Ratolest Brno, se do stěhování zapojili také firemní dobrovolníci z brněnské Sanminy.

25. únor 2016

Spektrum rozvoje žen zve ke spolupráci

Podpoře žen ve veřejně prospěšných aktivitách se věnuje projekt organizace Spiralis s názvem SPEKTRUM ROZVOJE ŽEN. Do projektu, jehož cílem je vybavit ženy znalostmi, inspirací a odvahou se více angažovat ve veřejném životě, se doposud zapojilo téměř 220 žen a mužů.

25. únor 2016

Konference „ŽENY ŽENOU, muži můžou aneb Ženy ve veřejném prostoru“ bortí mýty o ženách

Více než 120 lidí přilákala zážitková a inspirační konference, kterou 14. ledna 2016 uspořádala organizace SPIRALIS ve spolupráci s iniciativou Moudré podnikání žen. Záštitu akci udělila Informační kancelář OSN v Praze.

25. únor 2016

Mami, kdy už konečně umřeš?

Knižní novinky z produkce nakladatelství Portál.

22. únor 2016

Prožij léto 2016 naplno! Vyjeď na workcamp!

Využij skvělou příležitost k cestování a poznávání nových lidí a kultur. Získej zajímavé zkušenosti a netradiční letní zážitky. Díky tak zvaným workcampům budeš navíc prospěšný a věnuješ několik hodin svého času práci, která má smysl.

22. únor 2016

Přihlaste projekty na burzu filantropie 2016!

Dobročinný fenomén Pardubického kraje, Burza filantropie, vstupuje do svého pátého ročníku. Prvním bodem jejího harmonogramu je přihlašování projektů. Ty mohou přihlásit neziskové organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim až do 31. března.