Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


5. prosinec 2016

Cena Nadace Vodafone Rafael: 200 000 korun pro neziskovku

Na dnešní tiskové konferenci v Praze byl vyhlášen již třetí ročník Ceny Nadace Vodafone Rafael, která oceňuje neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. S Cenou je spojená finanční odměna 200 000 korun.

3. prosinec 2016

V pondělí je Mezinárodní den dobrovolnictví, desítky dobrovolníků zpříjemní Vánoce stovkám starých lidi

Pondělí 5. prosince je mezinárodním dnem dobrovolnictví. Život 90 se za pomoci desítek dobrovolníků chystá zpříjemnit Vánoce stovkám starých lidí. Filmové medailony, které vznikají, ukazují, jak prospěšná je práce dobrovolníků v praxi.

1. prosinec 2016

Zapojte se do fotosoutěže na téma TRANSPARENTNOST A SPOLEHLIVOST!

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR vyhlásila fotosoutěž.

1. prosinec 2016

Pátý ročník benefiční dražby beachvolejbalistů přinesl rekordní výtěžek půl milionu korun

O víkendu se sešla česká beachvolejbalová komunita na tradiční akci z dílny aktuálních mistrů republiky, Martina Tichého a Jindřicha Weisse, „Vyber si, vydraž si, zahraj si.“ Letošní dražba nejlepších hráček a hráčů přinesla nový rekord. Vybralo se celkem 501 000 korun. Po pěti letech tak beachvolejbalisté získali pro charitu již přes 1 300 000 korun.

29. listopad 2016

Leadership Academy 2017 - Program pro občansky aktivní ženy

Jste žena ve vedení neziskové organizace? Je pro vás vaše práce posláním a chcete jí dělat, jak nejlépe umíte? Chcete, aby vaše organizace a její téma získaly zájem a pozornost veřejnosti? Právě pro vás otevírá Spiralis LEADERSHIP ACADEMY.

29. listopad 2016

DOBROVOLNÍCI, NEZISKOVKY, ODPOVĚDNÉ FIRMY – TRIO, KTERÉ POMÁHÁ!

V Pardubicích se 28. listopadu konal Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem. Za své výjimečné počiny, pomoc druhým a zlepšování života v Pardubickém kraji si odneslo ocenění 19 dobrovolníků, 12 firem a 5 neziskovek.

24. listopad 2016

Darů a veřejných sbírek se EET netýká

Povinnost vést elektronickou evidenci tržeb (EET) se bude vztahovat i na řadu neziskových organizací. Oblast účetnictví a daní je však u neziskovek v současné době už značně nepřehledná a zanedbaná, proto zde i EET vyvolává řadu otázek. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) proto uspořádala pro své členy i další zájemce z řad neziskovek diskuzní workshop, na který přizvala zástupce Ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a další odborníky. Společně debatovali o povinnostech, které na neziskovky dopadnou.

22. listopad 2016

Všímavost aneb pomoc při depresi

Monika Stehlíková je lektorkou všímavosti/mindfulness. Rovněž je terapeutkou Terapie přijetí a odevzdání ACT a specialistkou pro nadané dospělé a nadané děti.

21. listopad 2016

NÁKUP PŘES VYBRANÉ E - SHOPY POMŮŽE DĚTEM ZAŽÍVAJÍCÍM DOMÁCÍ NÁSILÍ

Téma společenské odpovědnosti a ochota pomoci potřebným se týká stále většího počtu firem a obchodníků, a to i těch internetových. Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 budou svou podporu demonstrovat e-shopy SmallCars.cz, TimeUp.cz a Dobre-knihy.cz. V tento den totiž věnují část svého denního výdělku Centru LOCIKA, které pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí.

18. listopad 2016

Charitativní koncert a křest rodinného kalendáře EDA s VIP osobnostmi

Praha, 15. listopadu 2016 – Nezisková organizace EDA pořádá v úterý 22. listopadu 2016 v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“. V programu vystoupí skupina Xavier Baumaxa, United Heads, Juwana Jenkins a Adam Mišík. Během večera proběhne také křest rodinného kalendáře pro rok 2017, aukce originálních brýlí Adama Mišíka a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost organizace, aby mohla i v dalším roce co nejlépe pomáhat svým klientským rodinám.

16. listopad 2016

Počet seniorů s Alzheimeremroste. Jak zajistit potřebnou péči?

Ztráta paměti a schopnosti úsudku, dezorientace, nesamostatnost. Problémy, kterým denně čelí senioři s demencí. Nejčastější příčinou demence je Alzheimerova choroba, nevyléčitelné onemocnění, které způsobuje úbytek mozkové hmoty. Lidí s touto diagnostikou každým rokem přibývá.

16. listopad 2016

Návštěvníci Myslbeku pomohli koupit zdravotní kočárek pro Kristýnku

Zapojit se můžete i vy. Další termín akce se koná již ve čtvrtek 24. listopadu, opět v pasáži Myslbek.

16. listopad 2016

Úraz nebo diagnóza neznamenají v životě stopku! Dokazují to zdravotně postiženými zaměstnanci roku 2016!

Již po šesté byly 15. listopadu 2016 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly Zaměstnanec roku lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

15. listopad 2016

Informace o produkci Portálu

Nabídka zajímavých titulů nakladatelství Portál.

14. listopad 2016

Nízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno vyhrál v hlasování Bertíků

Brno, 14. listopadu 2016 - Boxy jsou uzavřené, hlasy sečtené. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celé České republice měli možnost hlasovat prostřednictvím žetonků - Bertíků o projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Největší podporu nakupujících v Brně získal projekt Nízkoprahového klubu Likusák (dále NK Likusák) neziskové organizace Ratolest Brno.

9. listopad 2016

„Vyber si, vydraž si, zahraj si“ popáté, cílí na milionovou hranici

Amatérští hráči plážového volejbalu mají jedinečnou příležitost stanout na jednom kurtu po boku nejlepších hráčů České republiky. Z těch se na jeden večer stává dražební artikl. Výtěžek si pak mezi sebe rozdělí vybrané neziskové organizace.

9. listopad 2016

Malíř, který má krásnou duši

Chci Vám představit nadaného člověka, pana Zdeňka Šimůnka, který rád tvoří ... prošel těžkou nemocí, nevzdal to a s nemocí bojoval a bojuje svojí tvorbou.

1. listopad 2016

Týden Nízkoprahových klubů v Ratolesti Brno

Brno, 31. 10. 2016 – Letošní ročník Týdne nízkoprahových klubů (dále Týden NK), kterou každoročně pořádá Česká asociace streetwork, oslavila Ratolest Brno zeširoka. Předposlední týden v září nabídla zajímavé workshopy a akce pro klienty obou nízkoprahových klubů Pavlač a Likusák (dále NK Pavlač, NK Likusák). Týden NK vyvrcholil debatou pro veřejnost s názvem „Na co sou ty nízkoprahy?“.

26. říjen 2016

Srdcerváči se představí na Designbloku 2016, ukážou nové skleničky ve tvaru srdce

Praha, 27. - 31.10.: Od devíti rána do devíti večera, od 27. do 31. října můžete navštívit stánek Srdcerváčů na Dnech designu v Praze na Výstavišti v pražských Holešovicích. V levém křídle Průmyslového paláce v Openstudiu představí ve stánku Srdcerváči by Boa poprvé zbrusu novou kolekci sklenek na víno a brendy v podobě srdce.

26. říjen 2016

Srdcerváči spustili první crowdfundingovou kampaň na Darujspravne.cz

Poprvé v historii NFOZP a projektu Srdcerváči jsme právě dnes spustili crowdfundingovou kampaň na portále Darujspravne.cz. Díky přízni drobných dárců chceme umožnit naší Srdcerváčce Martině Veverkové, aby mohla uskutečnit svůj sen a vydat fotoknihu Jdeme dál, která nahlíží do života vozíčkářů. Přispět na vydání knihy můžete až do 10. prosince 2016.