Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. února 2018

Literární soutěž Internet a můj handicap bude brzy znát vítěze

Tisková informace, Praha, 19. února 2018

 

16. února 2018

Nabídka nakladatelství Portál

Přinášíme nabídku novinek z nakladatelství Portál.

6. února 2018

Stop diabetické slepotě

Zrak je nejen jedním ze smyslů, zrak je součástí našeho života. Jeho cenu si začneme často uvědomovat až tehdy, když ho ztrácíme. O zrak nás může připravit i diabetes 2. typu, zákeřné onemocnění, jehož příčinou je nezdravý životní styl a obezita. Co dělat, aby nás diabetes nepřipravil o zrak? Odpověď na tuto otázku dává projekt „Stop diabetické slepotě“, jehož autorem je nadační fond Dar zraku. Dne 20. 11 2017 uspořádal v kině Evald v Praze 1 přednášku věnovanou prevenci diabetu 2. typu.

6. února 2018

ERGO Aktiv – naděje na kvalitnější život pro lidi s poškozením mozku

Cévní mozková příhoda a další poškození mozku doslova obrátí život lidem, které postihne. Změní se naprosto všechno, z aktivního člověka se stává nemocný, odkázaný na pomoc druhých. Pro návrat k aktivnímu způsobu života potřebují tito lidé podat pomocnou ruku. Dne 23. 11 2017 bylo možné nahlédnout pod pokličku ERGO Aktivu, organizace, která těmto lidem pomáhá vrátit se zpět do běžného života.
 

29. ledna 2018

Zatanči si užitečně

S únorem přichází další dobročinná výzva. Běžte na ples! Třeba potkáte Hanku Kynychovou nebo Marka Dědíka, kteří únorovou výzvu v Kalendáři pomoci představují.

19. ledna 2018

Cena Rafael bude letos udělena již počtvrté. Vítězný projekt získá 200 tisíc korun

Tisková informace, Praha, 18. ledna
Cena Nadace Vodafone Rafael se uděluje projektům za inovativní využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením. Je výrazem snahy nadace podporovat budování otevřené a přístupné společnosti v digitálním věku. Vítěz projektu stejně jako v předchozím roce získá finanční odměnu 200 tisíc korun. Cena bude slavnostně předána na konferenci INSPO, kterou pořádá BMI sdružení 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. V loňském roce peníze putovaly do Centra pro dětský sluch Tamtam za aplikaci Znakujte s námi. Ta pomáhá především rodičům neslyšících dětí, aby zvládli spolu s miminkem základy znakového jazyka co nejdříve po jeho narození.
 

19. ledna 2018

Dává mi velký smysl šířit filantropii

"Když článkem někoho k pomoci inspiruju, samozřejmě mě to moc těší. Pomáhat si považuju za „normální“. Nikdo neví, kdy se sám ocitne v situaci, kdy bude potřebovat pomoc," říká Markéta Čepická Daňhelová, která pečuje o on-line verzi časopisu Umění darovat. V článku se dozvíte i o řadě zajímavých projektů...

12. ledna 2018

Portál

Přinášíme nabídku z nakladatelství Portál.

10. ledna 2018

Galerie Ratolest se vrací s výstavou do Galerie Světlo

První výstava roku 2018, kterou uspořádá charitativní Galerie Ratolest, se uskuteční v Knihkupectví – Galerii Světlo na Kounicově ulici 15 v Brně. Výstava potrvá od 11. 1. do 11. 2. 2018 a bude prodejní. Návštěvníci se mohou těšit na vybraná díla Václava Kočího, Lukáše Orlity, Rudolfa Brančovského a mnoha dalších.

10. ledna 2018

Život s Downovým syndromem od války po současnost

Výstava soukromých fotografií ze života Marcely Mrkvové, ženy s Downovým syndromem, zachycuje její život s postižením od roku 1938 do roku 2010

9. ledna 2018

Začala registrace na konferenci INSPO 2018

Praha, 8. ledna 2018 - Registraci účastníků konference INSPO 2018 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 18. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. Největší a nejvýznamnější tuzemská konference tohoto zaměření představí nejnovější tuzemské i zahraniční aplikace, programy a pomůcky usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont, ČSOB a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet, záštitu poskytlo hlavní město Praha.
 

3. ledna 2018

Kdo zvítězí ve čtrnáctém ročníku literární soutěže Internet a můj handicap?

Již třináct ročníků má za sebou literární soutěž Internet a můj handicap. Za tu dobu do ní došlo 501 příspěvků, ve kterých autoři se zdravotním postižením popisovali nejrůznější příběhy, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným handicapem. Šlo o příběhy často překvapivé, někdy skoro neuvěřitelné. Nyní mají možnost ucházet se o hodnotné ceny již po čtrnácté.

1. ledna 2018

Pomáhej tím, co umíš

Se začátkem nového roku přicházíme s přáním všeho dobrého a s inspirací přichází i náš Kalendář pomoci.

30. prosince 2017

Jaký byl rok 2017

Více než 50 tisíc zhlédnutí videí a přes 100 tisíc unikátních návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2017 a přejeme úspěšný rok 2018.

19. prosince 2017

Darujte zážitek a dobrý pocit v jednom!

Znáte někoho, kdo miluje cestování, nové výzvy a rád věnuje svůj čas věcem, které mají smysl…? Pak se vám do rukou dostal ten pravý dárek! Darujte svým blízkým voucher na jeden z našich dobrovolnických projektů a pošlete je za opravdovým dobrodružstvím!

18. prosince 2017

Tisková zpráva - benefiční Vánoční večer

V restauraci Černý kohout se konal benefiční Vánoční večer pro Helppes.

15. prosince 2017

Pomáhat je v moderní době překvapivě snadné (nejen o Vánocích)

Tisková zpráva

Předvánoční období je výjimečný čas. Najít vhodnou příležitost udělat dobrý skutek – přispět na dobrou věc, mít pocit sounáležitosti, pomoci někomu v nesnadné situaci a změnit mu tím život – se v této době snaží spousta lidí. V posledních letech Češi čím dál častěji využívají možnosti přispívat oblíbeným neziskovkám přes internet, anebo jejich prostřednictvím přímo konkrétním lidem.

6. prosince 2017

Technologie a IT novinky, které umí pomoci

Život bez moderních technologií si nedokážeme představit. Tyto technologie výrazně zvyšují kvalitu života mnohých zdravotně znevýhodněných lidí. Na tiskové konferenci, která se konala 29. 11 2017 na Magistrátu hlavního města Prahy, byly představeny technologické a IT novinky, které pomáhají našim znevýhodněným spoluobčanům.

6. prosince 2017

ACORUS obdrží výtěžek z dobročinného vánočního trhu IWAP

V Praze, 6. 12. 2017 - Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, se letos stává příjemcem výtěžku charitativního vánočního trhu. Trh již poosmé pořádá IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze. Uskuteční se již tuto sobotu 9. prosince v hotelu International v Praze 6 od 11:00 do 17 hodin.

6. prosince 2017

Dámská vložka nebo živé ryby pod stromeček? V e-shopu na dobro přibyly nové dárky

V Praze 30. listopadu - Přes 150 tisíc dárků za víc než 90 miliónů korun už Češi nakoupili v charitativním e-shopu Člověka v tísni. Distribuce 6 025 koz a ovcí či stavba 9 000 vodních zdrojů tak nejchudším lidem planety pomohly zajistit další zdroje obživy a postavit se na vlastní nohy. Letos chce Člověk v tísni pomoci například mladým ženám v chudých zemích zvládat období menstruace nebo naučit chovat ryby obyvatele konžského pralesa, kteří zde čelí nájezdům ozbrojených skupin a strádají nedostatkem potravy. Motivem právě startující předvánoční kampaně je slogan: NEKUPUJTE VOLOVINY. KUPTE RADĚJI OSLA!