Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


12. září 2018

POCHOD NA PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ JIŽ POPÁTÉ V PRAŽSKÉ ŠÁRCE

V Praze, 12. 9. 2018 - V sobotu 22.září 2018 se v Divoké Šárce na Praze 6 uskuteční jubilejní pátý ročník charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty.  „Je to jedinečná příležitost jak zviditelnit téma domácí násilí a zároveň podpořit jeho oběti,“ říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pochod uspořádalo za finanční podpory MČ Praha 6 a Nadace O2.

12. září 2018

Týdny pro duševní zdraví 2018

Již 29. ročník Týdnů pro duševní zdraví nabídne širokou paletu akcí po celém Česku. Pomáhá čelit stereotypům o duševním zdraví a nemoci.

11. září 2018

S tužkou a humorem přes překážky

Výstava dívky s těžkým zrakovým postižením v kavárně Bílá vrána


Praha 11. září 2018 – Ani těžké zrakové postižení neznamená nepřekonatelnou překážku, má-li člověk humor, talent a houževnatost: o tom svědčí výstava patnáctileté ilustrátorky Marie Jansové, která byla 10. září zahájena v kavárně Bílá vrána. Bílá Vrána je sociální podnik Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje právě zaměstnávání lidí s postižením. Výstava bude v kavárně k vidění do konce října zcela zdarma.

10. září 2018

Portréty pro ALENKY

Ve čtvrtek 6. září se uskutečnila charitativní aukce portrétů známých osobností, jejíž výtěžek byl věnován ženám po operaci prsu. Portrétní fotografie Honzy Kvardy se vydražily za více než 55 tisíc.

7. září 2018

Křídla motýlí 2018

Na malebné návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích se uskutečnil půlkulatý 5. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“. Akci přijely podpořit česko-slovenští interpreti pop-rockového nebe.

30. srpna 2018

Nové knihy

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

28. srpna 2018

Den s klokanem 2018: Lucka Vondráčková, Láďa Křížek, Suvereno a další podpořili ohrožené děti

První ročník charitativního, kulturně-sportovního dne pro celou rodinu „Den s klokanem“ proběhl 26. srpna 2018 v pražských Žlutých lázních za účasti herečky a zpěvačky Lucie Vondráčkové, zpěváka Ládi Křížka, nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka a celé řady dalších hvězd. Výtěžek ze dne plného sportu, hudby a zábavy poputuje na podporu projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek a jeho činnosti.

27. srpna 2018

Vzdělávej se s neziskovkou

K září patří škola. Vzdělávání. Nabídka neziskovek v této oblasti je široká. Můžete se naučit znakový jazyk, připravit se na pěstounství, dozvědět se o komunikaci s lidmi s hendikepy, o umírání. A s námi se právě teď můžete dozvědět něco o líčení.

15. srpna 2018

DALŠÍM 12 OHROŽENÝM DĚTEM POMŮŽE RATOLEST BRNO

Brno, 8. 8. 2018 – Ratolest Brno spustila začátkem srpna veřejnou sbírku s názvem Bezpečná rodina - šance pro budoucnost. Výtěžek z veřejné sbírky má pomoci dalším zhruba 12 ohroženým dětem a jejich rodinám, a to skrze práci sociálních pracovníků. Veřejnost může přispět několika formami, např. pomocí dárcovské SMS, přispěním do volně stojících kasiček, nebo formou on-line platby.

9. srpna 2018

Noc s hvězdami na zámku Zahrádky 2018

Letos se na nádvoří zámku Zahrádky, který se nachází u České Lípy, odehrál jubilejní 20. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“, jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky.

9. srpna 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

2. srpna 2018

Pojištění pomáhá! Co si neziskovky pořídily díky podpoře Klubovky?

V První klubové pojišťovně vrací pojištění sociální rozměr. Nejen tím, že se díky peer-to-peer principu řada jejich členů navzájem zná, ale od roku 2017 také prostřednictvím projektu Pomáháme spolu. Díky němu mohou členové partnerským neziskovkám pojišťovny pomoci získat prostředky třeba na nové telefony pro krizové poradenství nebo vyvýšené záhony pro vozíčkáře.

30. července 2018

Vykliď skříně!

Na podzim plánuje řada neziskových organizací dobročinné bazárky. Klidně už můžete společně se Štěpánkou Fingerhutovou začít s přípravou věcí, které chcete neziskovkám věnovat. V článku se dozvíte i to, čemu se věnuje zpěvačka a herečka Kateřina Herčíková.

12. července 2018

Staňte se průvodci ve tmě

4. července 2018

Revenium šlape do pedálů

Revenium má za sebou první půlrok. A byl to půlrok plný práce: máme za sebou hodiny poradenství a konzultací a úspěšně jsme rozjeli internetový magazín Inspirante. Nyní jsme spustili crowdfundingovou kampaň. Ta by nám měla pomoci s vlastní kolekcí produktů, které navrhují přední designéři a stojí za nimi lidé s postižením.

3. července 2018

Jogínská komunita dává sílu obětem domácího násilí

Praha, 3.7.2018 -  Přes sto jogínů  se zúčastnilo oslav Mezinárodního dne jogy -  Namaste Yoga Day - ve smíchovské "Kavárně, co hledá jméno".

29. června 2018

Aukce pro Alenky

Fotograf Honza Kvarda má za sebou mnoho charitativních projektů – hlavně kalendářů, ale charitativní aukci dělá poprvé. Fotil třeba kalendář Není ticho jako ticho pro Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel, Dej pac pro HOME4PETS a letos už druhý kalendář ve spolupráci s BuduPomahat.cz
 

29. června 2018

Věnuj čas s Markétou Schimmerovou Procházkovou

Výzva na červenec Vás může stát jen pár minut. Věnujte čas neziskovkám. Seznamte se s některou prostřednictvím videa. Nebo zajděte na nějakou akci. Třeba se Vám některá neziskovka zalíbí.

28. června 2018

Handicapovaným plníme profesní sny. Díky crowdfundingové kampani rozjedeme vlastní kolekci, říká Hana Potměšilová z Revenia

Již letos umožní nezisková organizace Revenium práci 40 zdravotně postiženým, do pěti let pak hodlá aktivity rozšířit tak, aby nabídla práci minimálně 400 lidem s handicapem. Startovací kapitál na rozjezd vlastní kolekce Light House, na jejíž výrobě se v 90 procentech budou podílet lidé s postižením, by měla zajistit charitativní crowdfundingová kampaň na portálu Darujspravne.cz.

28. června 2018

Nordic Walking Challenge

Nordic Walking Challenge je benefiční zážitková akce s nordic walking, věnovaná zrakově postiženým. Letošní třetí ročník se konal v sobotu 23. června 2018 v lesním divadle v Řevnicích nedaleko Prahy. Organizátory akce byl spolek Nordic Walking Challenge a projekt Chůze pro zdraví.