Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


27. listopadu 2018

Kalendář pomoci 2019: Skvěle vyladěný pro dobrou věc

Po roce opět vychází charitativní Kalendář pomoci projektu BuduPomahat.cz. Jedná se o unikátní počin podporující neziskové organizace a obětavou práci jejich zaměstnanců.

23. listopadu 2018

KONCERT LENKY FILIPOVÉ PŘINESL 140 000 KORUN NA BOJ PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH

140 000 korun půjde na pomoc obětem domácího násilí.

22. listopadu 2018

Informace o produkci Portálu

Přicházíme s nabídkou nových knih z nakladatelství Portál.

20. listopadu 2018

KONFERENCE MLUVME SPOLU O NÁSILÍ

Centrum LOCIKA 19. listopadu uspořádalo v budově Ministerstva vnitra pod názvem MLUVME SPOLU O NÁSILÍ svou 3. odbornou konferenci s mezinárodní účastí. Datum události bylo zvoleno u příležitosti Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí, které každoročně připadá na 19. listopad.

20. listopadu 2018

Giving Tuesday

Máte už plány na úterý 27. listopadu? Zapojte se do nejštědřejšího dne v roce a podpořte dobrou věc!

19. listopadu 2018

Kam můžete v Praze přinést oblečení pro lidi bez domova

Ptáte se nás, kam můžete donést oblečení nebo deky a spacáky pro lidi bez domova. Přinášíme aktuální informace alespoň z Prahy.

12. listopadu 2018

Ludmila Bakonyi Selingerová

"Je to práce, která nejde dělat s nezájmem. Naučí vás empatii, nadhledu a zbaví jakýchkoliv předsudků, je v tom velká radost i frustrace a vyčerpání."

25. října 2018

Kalendář pomoci 2019

Po roce opět vychází charitativní Kalendář pomoci projektu BuduPomahat.cz. Jedná se o unikátní počin podporující neziskové organizace a obětavou práci jejich zaměstnanců. Sjednocujícím prvkem kalendáře je tentokrát hudba.

18. října 2018

Knižní novinky

Něco pro milovníky matematiky, příběhů z psychoterapie i odborně o logopedii s Portálem.

11. října 2018

Knižní novinky

Nabídka knih z nakladatelství Portál

5. října 2018

Knižní novinky

Přinášíme přehled novinek z nakladatelství Portál.

5. října 2018

S režisérkou Markétou Nešlehovou o pomoci

Se scénáristkou a režisérkou Markétou Nešlehovou jsem se poprvé „potkala“ v roce 2014, když hledala děti, které pomáhají. Tenkrát jsme výzvu zveřejňovali na webu…

4. října 2018

TISKOVÁ ZPRÁVA - Výzkum Centra LOCIKA

Výzkum Centra LOCIKA:  V Česku trvá šest let, než se dítěti ohroženému domácím násilím dostane odborné pomoci, nejpostiženější jsou děti mezi 7 a 10 lety.

Praha, 3. října 2018 – V České republice jsou špatně dostupné služby pro děti ohrožené domácím násilí. Od první identifikace problému uběhne někdy až šest let, než se nezletilým obětem dostane pomoci. Vyplývá to z analýzy dat klientů Centra LOCIKA, které již třetím rokem těmto dětem v Praze a Středočeském kraji pomáhá. Organizace taky jako jediná svého druhu pracuje s unikátním nástrojem k včasnému zachycení traumatu u dítěte, tzv. traumadotazníkem.
 

1. října 2018

I lidé bez domova jsou mezí námi …

Venku už je pěkná zima a to je teprve říjen! Určitě máte doma svetr, který nenosíte, teplé ponožky nebo deku.

27. září 2018

V Šárce se již popáté šlapalo násilí na paty

V Praze, 26. 9. 2018 - Bezmála 3000 kilometrů. Tolik ušli účastníci 5. ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se uskutečnil v sobotu 22. září 2018 v Divoké Šárce na Praze 6. Akci na podporu obětí domácího násilí každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel ocenění Neziskovka roku 2017.

25. září 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

20. září 2018

Týden nízkoprahových klubů

V posledním zářijovém týdnu se veřejnosti otevře téměř stovka nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Náš klub Likusák se k nim připojuje. Společně chceme upozornit na význam nízkoprahových a terénních programů pracujících s teenagery. Akce se koná v rámci Týdne nízkoprahových klubů, který pořádá Česká asociace streetwork - letos již podvanácté.

20. září 2018

Benefice mrtvice ve Foru Karlín pro Elišku, Zdeňka a Petra

Možná by vás překvapilo co spojuje tři mladé lidi - Elišku 27, Zdeňka 38 a Petra 37 let. Prožili něco, co byste rozhodně zažít nechtěli - mrtvici (cévní mozkovou příhodu).

19. září 2018

Heidi Janků, Martin France i Petr Poláček se už loučili s létem

Restaurace Černý kohout na pražském Barrandově, která je umístěna nad malebným Prokopským údolím, včele s jejím majitelem Milanem Harajdou, uspořádala již 2. ročník benefičně laděného dětského odpoledne a koncertu „Loučení s létem“.

16. září 2018

S pořadem Mise nový domov můžete pomoci i vy!

Máte ve svém okolí rodinu, se kterou se život nemazlí a která se i přesto nevzdává? Mise nový domov může pomoci! Jaké rodiny mají šanci nám prozradila Lucie Matějíčka Sehnalová, kreativní producent pořadu Mise nový domov