Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


31. března 2018

Daruj kus sebe

Daruj kus sebe. Tak to je teprve výzva! Kromě času, pomoci a radosti, které můžete věnovat lidem v neziskovkách či jejich klientům, máte možnost darovat krev, kostní dřeň a dokonce i vlasy! Vážíme si toho, že dubnového tématu „Daruj kus sebe“ se ujaly dvě velmi zajímavé osobnosti - Prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA a Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

28. března 2018

Novinky z nakladatelství Portál

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

23. března 2018

Megakoncert Dalibora Jandy

Kdo se zúčastnil narozeninového koncertu Dalibora Jandy, byl nejen ohromen skvělou atmosférou a zcela vyprodanou pražskou Lucernou, ale i dobrým úmyslem věnovat Nadačnímu fondu Sudička krásných šedesát pět korun z každé prodané vstupenky.

21. března 2018

Ratolest Brno spouští nový web

Od 1.3. 2018 spouštíme nový web organizace Ratolest Brno. Stránky prošly zásadní změnou designu, především ke zkvalitnění poskytování informací a uživatelsky příjemnějšímu prostředí. Změna image je součástí projektu Budování kapacit a profesionalizace NNO hrazeného z prostředků Evropské unie v rámci Operačního programu zaměstnanost.

Součástí změny je i nový koncept Výstava na míru, spadající pod projekt Galerie Ratolest. V rámci tohoto projektu je možné si díla koupit nebo také zapůjčit na určité období.  Prostředky získané touto formou jdou zpět do organizace na podporu ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám.

20. března 2018

Výstava na míru – umění v domácnostech i ve firmách

Výstava na míru je ojedinělý projekt, díky kterému si mohou firmy i jednotlivci vyzdobit své okolí nebo akci, kterou pořádají. Jedná se o unikátní charitativní počin Galerie Ratolest, která jej jako první otestovala v brněnské pobočce KPMG.

12. března 2018

99 her a další zajímavé knihy

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

11. března 2018

Nabídka služeb centra ERGO Aktiv

ERGO Aktiv i v letošním roce pokračuje v neustálém rozšiřování služeb v rámci následné neurorehabilitace.

11. března 2018

INSPO představí nejnovější alternativní způsob ovládání počítače

Tisková informace, Praha, 12. března 2018

9. března 2018

Výstava Roberta Vana v kavárně Bílá vrána pomáhá lidem s mentálním postižením

Praha 9. března 2018: Ve čtvrtek 8. března 2018 proběhla v kavárně Bílá vrána (Ve Smečkách 5, Praha 1) benefiční vernisáž fotografií Roberta Vana s názvem Fotka nemusí být ostrá.
 

8. března 2018

Buďte v rovnováze, buďte v pohybu!

Evropská osvětová kampaň propojuje duševní zdraví se sportem a pohybovými aktivitami.  Motto kamapně je LIFE IS LIKE A BIKE - Život je jako jízda na kole!

 

 

26. února 2018

Nakup dobročinně jako třeba Nicol Prosová

Výzva na březen zní jednoznačně. Dejte Vašim nákupům další rozměr. Kromě toho, že můžete celoročně nakupovat v dobročinných obchůdcích, s jarem přichází další možnost. Řada neziskových organizací pořádá dobročinné bazárky.
 

20. února 2018

Sousedé Plus -  dobrovolnický projekt, jehož cílem je podporovat vzájemnou výpomoc a sounáležitost.

Seznamte se s projektem Sousedé Plus-  dobrovolnický projekt, jehož cílem je podporovat vzájemnou výpomoc a sounáležitost.

19. února 2018

Literární soutěž Internet a můj handicap bude brzy znát vítěze

Tisková informace, Praha, 19. února 2018

 

16. února 2018

Nabídka nakladatelství Portál

Přinášíme nabídku novinek z nakladatelství Portál.

6. února 2018

Stop diabetické slepotě

Zrak je nejen jedním ze smyslů, zrak je součástí našeho života. Jeho cenu si začneme často uvědomovat až tehdy, když ho ztrácíme. O zrak nás může připravit i diabetes 2. typu, zákeřné onemocnění, jehož příčinou je nezdravý životní styl a obezita. Co dělat, aby nás diabetes nepřipravil o zrak? Odpověď na tuto otázku dává projekt „Stop diabetické slepotě“, jehož autorem je nadační fond Dar zraku. Dne 20. 11 2017 uspořádal v kině Evald v Praze 1 přednášku věnovanou prevenci diabetu 2. typu.

6. února 2018

ERGO Aktiv – naděje na kvalitnější život pro lidi s poškozením mozku

Cévní mozková příhoda a další poškození mozku doslova obrátí život lidem, které postihne. Změní se naprosto všechno, z aktivního člověka se stává nemocný, odkázaný na pomoc druhých. Pro návrat k aktivnímu způsobu života potřebují tito lidé podat pomocnou ruku. Dne 23. 11 2017 bylo možné nahlédnout pod pokličku ERGO Aktivu, organizace, která těmto lidem pomáhá vrátit se zpět do běžného života.
 

29. ledna 2018

Zatanči si užitečně

S únorem přichází další dobročinná výzva. Běžte na ples! Třeba potkáte Hanku Kynychovou nebo Marka Dědíka, kteří únorovou výzvu v Kalendáři pomoci představují.

19. ledna 2018

Cena Rafael bude letos udělena již počtvrté. Vítězný projekt získá 200 tisíc korun

Tisková informace, Praha, 18. ledna
Cena Nadace Vodafone Rafael se uděluje projektům za inovativní využití informačních a komunikačních technologií ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením. Je výrazem snahy nadace podporovat budování otevřené a přístupné společnosti v digitálním věku. Vítěz projektu stejně jako v předchozím roce získá finanční odměnu 200 tisíc korun. Cena bude slavnostně předána na konferenci INSPO, kterou pořádá BMI sdružení 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. V loňském roce peníze putovaly do Centra pro dětský sluch Tamtam za aplikaci Znakujte s námi. Ta pomáhá především rodičům neslyšících dětí, aby zvládli spolu s miminkem základy znakového jazyka co nejdříve po jeho narození.
 

19. ledna 2018

Dává mi velký smysl šířit filantropii

"Když článkem někoho k pomoci inspiruju, samozřejmě mě to moc těší. Pomáhat si považuju za „normální“. Nikdo neví, kdy se sám ocitne v situaci, kdy bude potřebovat pomoc," říká Markéta Čepická Daňhelová, která pečuje o on-line verzi časopisu Umění darovat. V článku se dozvíte i o řadě zajímavých projektů...