Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


31. ledna 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Přicházíme s nabídkou knih z nakladatelství Portál.

30. ledna 2019

Zajistěte si své místo na INSPO: Zbývá už jen polovina vstupenek

Praha, 28. ledna 2019 - Stačily necelé tři týdny od zahájení registrace na konferenci INSPO a počet přihlášených účastníků již překročil polovinu konferenční kapacity. Do soboty 30. března, kdy se do Kongresového centra Praha sjedou z celé republiky i zahraničí zájemci o technologie pro osoby se specifickými potřebami, zbývá ještě devět týdnů, proto, pokud vás téma zajímá, registrujte se co nejdříve.  Byla by škoda přijít o program slibující množství nejnovějších užitečných informací, které využijí ke zkvalitnění života lidé s nejrůznějším zdravotním postižením. Mimo jiné bude představeno několik řešení využívajících umělou inteligenci.

28. ledna 2019

PŘEDSTAVUJEME: ERGO Aktiv, o.p.s.

"Dává mi to pocit, že i když se stane cokoli, je skoro vždycky cesta, jak jít dál. I když ne vždy je ta cesta úplně jednoduchá a rozhodně je hodně klikatá. Ale je tam…." ERGO Aktiv představuje Martina Chlopková, provozní a finanční ředitelka.

25. ledna 2019

Máme v plánu spoustu velkých projektů a všechny mají společného jmenovatele

"Já se jen mohu snažit ulehčit cestu, po které jdou," říká ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Zdena Štěpánková.

22. ledna 2019

Konference INSPO udává technologické trendy, pomáhá bořit komunikační bariéru pro lidi se sluchovým postižením

Praha, 22. ledna 2019 - Bezbariérové vstupy na veřejné akce jsou dnes již téměř standardem. Na lidi s jinými speciálními potřebami organizátoři ale často zapomínají. Konference INSPO jde v tomto již několik let příkladem.
 

22. ledna 2019

Práce v NFOZP mi přináší radost, dobrou náladu a seberealizaci

Zjistila jsem, že zdravotně postižení jsou úplně stejní jako kdokoliv z nás a našla jsem mezi nimi spoustu inspirace a nových pohledů na život.

18. ledna 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Nové knižní tituly z nakladatelství Portál.

18. ledna 2019

Novými partnery konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami jsou CZ.NIC a Microsoft

Praha 18. ledna 2019 - Konference INSPO má stabilní věrné partnery. Generálním je již šestým rokem Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont od roku 2007, Teiresiás od 2014 a ČSOB od roku 2015. Jak však přibývá účastníků, stoupají nároky na prostory a doprovodné služby, bylo třeba hledat další partnery, kteří by tuto ojedinělou konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami podpořili. V letošním již 19. ročníku se jimi staly CZ.NIC a Microsoft. Jejich přínos je nejen finanční, ale také tématy, která představí  v programu.

15. ledna 2019

Sportem k pomoci

Každým pohybem pomůžete těm, kteří to potřebují.

14. ledna 2019

Budu pomáhat!

CHCI

Klikni na obrázek a zjistíš víc!

14. ledna 2019

Díky našemu kolektivu věřím, že v budoucnu to bude lepší.

Neziskovky se většinou zabývají společensky přínosnou prací, takže člověk má vnitřní motivaci, protože ví, že jeho práce je důležitá. 

11. ledna 2019

Kdo zvítězí v patnáctém ročníku literární soutěže Internet a můj handicap?

Neslyšící Alexandr Zvonek je jediným autorem, který zvítězil v literární soutěži dokonce dvakrát - na snímku z roku 2016.

9. ledna 2019

Anna Buchtelová: Před očima se mi otevřel nový svět

Hendikep je součástí společnosti a není nutné, aby se tito lidé cítili být na okraji společnosti, jako tomu bylo kdysi.

8. ledna 2019

Registrace na konferenci INSPO 2019 zahájena

Praha, 7. ledna 2019 - Registraci účastníků konference INSPO 2019 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 19. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha. Největší a nejvýznamnější tuzemská konference tohoto zaměření představí nejnovější české i zahraniční aplikace, programy a pomůcky usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont, ČSOB, Microsoft a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

2. ledna 2019

PŘEDSTAVUJEME: Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Kalendář pomoci 2019 - leden. NFOZP je jediným nadačním fondem v ČR, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Hlavním posláním Nadačního fondu je pomáhat, informovat, podporovat, s cílem ukázat kvalitní a profesionální práci lidí se zdravotním hendikepem a poctivý přístup zaměstnavatelů.

1. ledna 2019

Jaký byl rok 2018

Více než 55 tisíc zhlédnutí videí a přes 100 tisíc návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2018 a přejeme úspěšný rok 2019.

19. prosince 2018

Vánoční benefiční večírek pro Helppes

Magda Malá na koncertu prozradila, že byla zamilovaná do Martina France.

3. prosince 2018

Nominujte ty, kteří se vydali na dobrou cestu

Nadace Via byla založena v září 1997. Jako první s nápadem na vznik Ceny Via Bona přišla Wendy Luers a to již v roce 1998. Nominovat na Cenu Via Bona ve 22. ročníku je možné do 16. prosince 2018.

30. listopadu 2018

Kalendář pomoci 2019 - ORBI PONTES

Kalendář pomoci 2019 je pokřtěn. A my vás každý měsíc s jednou neziskovkou z kalendáře seznámíme. Náš kalendář začíná prosincem 2018 a představujeme ORBI PONTES.

27. listopadu 2018

Umělá inteligence pro dobrou věc

Microsoft vyhlásil grantový program „Umělá inteligence pro dobrou věc“. Po celém světě už vznikají nejrůznější řešení na bázi umělé inteligence, která pomáhají zlepšovat život kolem nás a Microsoft si klade za cíl tato řešení podpořit prostřednictvím grantů.