Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


18. listopad 2019

Pomůžete Ratolesti?

Už 24 let pomáháme ohroženým dětem a mládeži; nyní ale potřebujeme pomoc my.

14. listopad 2019

Den dárcovství Giving Tuesday počtvrté v Česku!

Česko se letos již čtvrtým rokem připojí k mezinárodnímu dni dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday. Nejštědřejší úterý v roce se letos slaví 3. prosince.

8. listopad 2019

BanglaKids slaví 20 let

Rozvojový program BanglaKids humanitární organizace ADRA od roku 1999 zajistil vzdělání již 7 200 bangladéšským dětem a poskytuje jim tak cestu k lepší budoucnosti. BanglaKids tento rok slaví 20 let a při té příležitosti se konal Galavečer s benefiční přehlídkou sárí, který podpořily také známé osobnosti.

8. listopad 2019

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

5. listopad 2019

MEZINÁRODNÍ DEN ROMSKÉHO JAZYKA PŘIPOMENOU V ŠESTI ČESKÝCH MĚSTECH ROMŠTÍ SPISOVATELÉ A SPISOVATELKY VEŘEJNOU ČETBOU SVÝCH DĚL

Praha, 21. října 2019 - Na úterý 5. 11. připadá Mezinárodní den romského jazyka. Jde o jeden z několika oficiálních významných dnů romského národa a sdružení Ara Art vůbec poprvé připravilo ve spolupráci s organizací Slovo 21 jeho oslavy – v šesti českých městech budou v prostorách městských knihoven probíhat autorská čtení z literárních děl romských autorů a autorek, doprovázená debatami, komentáři a samozřejmě i hudbou. Všichni vystupující jsou členy klubu romských spisovatelů Paramisara (Vypravěči).

5. listopad 2019

PŘEDSTAVUJEME: SPIRALIS

Je prima, když mají neziskovky zastání, že je někdo, na koho se mohou obrátit, kdo jim pomůže. Takovou organizací je Spiralis, která letos slaví 20 let. Je nám ctí, že i tato neziskovka se zapojila do našeho projektu Kalendář pomoci. My Vám ji teď společně s Miriam Vránovou, lektorkou a konzultantkou Spiralis představíme.

4. listopad 2019

Kde móda maže rozdíly

Tisková zpráva, Praha 28.10.2019
Charitativní módní přehlídka Kde móda maže rozdíly, kterou pořádalo sdružení Cerebrum pro podporu povědomí veřejnosti o omezení osob se získaným poškozením mozku se uskutečnila od 18:00 hodin v Atriu Nile House Karolínská 654/2 v Praze 8 dne 24.10.2019
 

1. listopad 2019

Do elektrárny Dukovany dnes poprvé přijeli prodávat snídaně klienti a pracovníci z Barevného světa v Třebíči

Tisková zpráva ze dne 31. 10. 2019: Denní centrum Barevný svět z Třebíče, které zaměstnává hendikepované, přivezlo dnešní mrazivé ráno teplou kávu a spoustu slaných i sladkých ručně vytvořených produktů. Tržba za 3 hodiny prodeje přesáhla 13 tisíc korun.

31. říjen 2019

#MytyoNezisku

Neziskový sektor je velmi náchylný na tvorbu mýtů. Je složitý a veřejnost mu nerozumí. Navíc je plný nesrozumitelných výrazů jako zisk – nezisk – dotace – charita.

25. říjen 2019

Burza filantorpie v Ústí n. O. trhala rekordy

Burza filantropie v letošním roce pro okres Ústí n. Orlicí proběhla ve středu 23. října. Donátoři podpořili projekty neziskových organizací rekordní částkou ze všech okresů ve výši 655 tis. korun.

24. říjen 2019

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách nakladatelství Portál.

22. říjen 2019

Začíná klubová sezóna. Terénní pracovníci upozorňují na rizika pádu

Praha, 22. 10. 2019 - S podzimem ožívá klubová scéna. A s ní podle odborníků přibývá také případů užívání tanečních drog. Zkušenost s nelegálními drogami má až třetina Čechů. Nová kampaň České asociace streetwork “Pozor, nebezpečí pádu” veřejnost vyzývá: „Podejme ruku těm, kteří nezvládli svou zvědavost nebo nezkušenost. Uklouznout je snadné.” Kampaň cílí mj. na prvouživatele, které informuje o rizicích jednotlivých drog.

18. říjen 2019

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

Nominujte dobrovolníky na cenu Křesadlo pro Jihomoravský kraj. Již třetím rokem organizuje Maltézská pomoc společně se statutárním městem Brno a Jihomoravským krajem udílení cen Křesadlo v Jihomoravském kraji.

18. říjen 2019

Zdravotně postižený zaměstnanec roku

Navrhněte  hendikepované kolegy ze svého okolí  na prestižní cenu!

17. říjen 2019

EAPN již patnáctým rokem bojuje s chudobou v Česku. Jako jeden z nástrojů vidí nepodmíněný základní příjem

Tisková zpráva

Praha, 17. 10. 2019 - V Evropské unii žije téměř 119 milionů lidí na hranici chudoby a sociálního vyloučení, což je necelých 24 % všech obyvatel Unie. V tuzemsku je chudobou ohrožen každý desátý člověk. S příčinami fenoménu sociálního vyloučení v Česku už patnáctým rokem bojuje i Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení (EAPN), která propojuje místní neziskové organizace a pomáhá nejen zvyšovat povědomí o situaci těch nezranitelnějších obyvatel, ale také jim sama aktivně nabízí pomocnou ruku.
 

17. říjen 2019

Zdravá prsa pro neslyšící

Říjen je měsícem boje proti rakovině. Proto jsme rádi, že Vám můžeme představit projekt Zdravá prsa pro neslyšící. Zeptali jsme se Veroniky Rafflerové.

15. říjen 2019

Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu

V říjnu Vám představujeme Alianci žen s rakovinou prsu. Jeden z projektů Aliance nám přiblížila Petra Svobodová.
 

11. říjen 2019

Novinky z Portálu

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

2. říjen 2019

Music Grill Fest: Kultura a zábava na podporu dobrovolnictví

Akce Music Grill Fest na oslavu Dne české státnosti a podporu dobrovolnictví proběhla v sobotu 28. září 2019 v pražském parku Portheimka. Den plný zábavy pro celou rodinu, skvělé hudby a dobrého jídla a pití pomohl rozšířit povědomí o dobrovolnictví. Akce se zúčastnili i klienti Domova Laguna Psáry, jedné z mnoha organizací, které pro svou prospěšnou činnost uvítají podporu dobrovolníků.

1. říjen 2019

PŘEDSTAVUJEME: Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

V našem letošním Kalendáři pomoci jste právě dnes obrátili list na roztančenou skupinu dam z Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. s jejich patronem Petrem Rajchertem. Ředitelka Aliance Eva Knappová nám zodpověděla pár otázek, abyste se mohli s Aliancí blíže seznámit.