Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


8. června 2016

Zpověď pacientky

Paní Dana Mičolová si v nemocnici popovídala s paní Terezou, která trpí paranoidní schizofrenií ...

6. června 2016

Prosaz na Petříně

V sobotu 4. 6. 2016 se na Petříně uskutečnila akce k 25. výročí založení organizace Prosaz

6. června 2016

„Jak uspět na trhu práce“ – odborné workshopy pro studenty se specifickými potřebami

Tisková zpráva: AV Institut zajistil workshop pro studenty se sluchovým postižením. Komplexní projekt realizovaný společností AV Institut ve spolupráci se společnostmi LMC a Vamed Mediterra radí, jak uspět na otevřeném trhu práce. Soubor celkem 12 workshopů se konal v období od 18. dubna 2016 do 3. června 2016 a byl určen pro absolventy se sluchovým postižením.

2. června 2016

Společnost i stát podhodnocuje autonomii seniorů, možnosti péče o starší lidi jsou roztříštěné

V Praze skončila konference Stáří spojuje, která se ve dnech 31. května a 1. června věnovala kvalitě života ve stáří, sociálním rolím starších lidí i péči o ně. Konferenci už tradičně pořádal Život 90.

2. června 2016

Stěhování a malování v neziskovce? S pomocí firemních dobrovolníků během dvou dnů.

Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ a firmě Lopota, která se do něj zapojila, se v neziskové organizaci DEBRA ČR mohou těšit z novotou zářící kontaktní místnosti. Firemní dobrovolník a dobrovolnice pomohli s tím, aby se během několika hodin celá místnost vystěhovala, vymalovala, uklidila a následně opět nastěhovala. Díky jim za to!

30. května 2016

Novinky z nakladatelství Portál

„Už ani nevím, kde a kdy se objevil nápad napsat knížku o psychologii určenou dětem. Vyplynulo to asi nějak přirozeně ze situace - z pocitu, že takových věcí moc není, nebo vlastně na trhu úplně chybí.“ Tak odpovídá Petra Štarková, autorka knihy na otázku, kde se vzal nápad na knihu psychologie pro děti. Vědí totiž hodně o oceánech, vesmíru, ale málo o vlastních emocích a náladách.

30. května 2016

Více než stovka cyklistů objela Prahu, aby pomohli handicapovaným

Okolo Prahy napříč handicapy - 80 km okolo Prahy objelo téměř 150 lidí včetně handicapovaných handbiku, lehokole nebo tricyklu. Cíl byl na Letné v rámci Běhu pro Paraple - pro parapel se cestou vybralo 70 tsíc přes aplikaci EPP.

30. května 2016

Knihy pomáhají - Tamjdem bazar na Žižkovských mezidvorcích

Praha, 4.6.: Také milujete vůni starých knih? Přijďte dne 4.6. na multižánrový festival Žižkovské mezidvorky.

30. května 2016

Lidem s postižením pomohou expertní dobrovolníci

Projekt Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením 30. května 2016 spustil na webu www.srdcervaci.cz unikátní příležitost pro lidi s handicapy, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví. Expertní dobrovolníci poradí například handicapovaným s rozjezdem jejich podnikání nebo jim pomohou se zorientovat na trhu práce.

22. května 2016

Tisková zpráva ze Dne otevřených dvěří v Klokánku Štěrboholy

Ve čtvrtek 19. května se v jednom z Klokánků, zařízení, které spravuje Fond ohrožených dětí, konal Den otevřených dveří. Sláva to byla velká.

20. května 2016

Dobrovolníku, zdokonal se s jedinečnou aplikací!

IM-PROVE – nová appka umožňuje dobrovolníkům „přeložit“ jejich zkušenost do soft skills a ukázat, co se díky dobrovolnictví naučili! Zajímá tě to? Stačí se registrovat na improve.inexsda.cz a začít směle zjišťovat, kam ses už posunul.

19. května 2016

Ratolest Brno ocení dobrovolníky na celovečerní akci

Brno, 19. 5. 2016 – Dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají v brněnských sociálních službách, budou slavnostně odměněni na akci Dobroš roku 2016

18. května 2016

Projekt Příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.

18. května 2016

Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.

17. května 2016

Mezinárodní den rodin

Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečí pro děti upozorňuje na varující data, která jsou dokladem toho, že pro mnoho dětí není rodina tím bezpečným přístavem

17. května 2016

Informace o produkci nakladatelství Portál‏

Další zajímavé čtení z produkce nakladatelství Portál.

13. května 2016

Dobrý pátek třináctého, aneb když firmy pomáhají

Dnešní pátek třináctého se od těch ostatních odlišuje. Letos na něj připadá Mezinárodní den firemního dobrovolnictví. Tomu se poslední dva roky – vedle svých běžných aktivit – intenzivně věnuje i nezisková organizace Ratolest Brno.

12. května 2016

Výstava vín a obrazů v Lednicko-valtickém areálu

Víno, krásná příroda i umělecká díla s přesahem. To vše na jednom místě čeká na návštěvníky prodejní výstavy Galerie Ratolest, která bude součástí IX. Výstavy vín Lednicko-valtického areálu. Akce se uskuteční 20. – 21. května v kempu Apollo.

12. května 2016

Benefiční večer Sestřičky na cestách

Ve čtvrtek 28. 4 2016 se konal v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 4 – Chodov benefiční večer k uvedení knihy „Sestřičky na cestách“, která dává nahlédnout čtenářům do pracovního prostředí terénních zdravotních sestřiček Charity.

6. května 2016

Vznikly dvě nové aplikace pro děti se specifickými potřebami

Praha, 28. dubna 2016 - Nezisková organizace EDA představuje dvě nové aplikace pro iPad - EDA PLAY TOBY a PAULI pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace jsou vytvořeny na základě potřeb konkrétních dětí