Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


21. listopadu 2016

NÁKUP PŘES VYBRANÉ E - SHOPY POMŮŽE DĚTEM ZAŽÍVAJÍCÍM DOMÁCÍ NÁSILÍ

Téma společenské odpovědnosti a ochota pomoci potřebným se týká stále většího počtu firem a obchodníků, a to i těch internetových. Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 budou svou podporu demonstrovat e-shopy SmallCars.cz, TimeUp.cz a Dobre-knihy.cz. V tento den totiž věnují část svého denního výdělku Centru LOCIKA, které pomáhá dětem zažívajícím domácí násilí.

18. listopadu 2016

Charitativní koncert a křest rodinného kalendáře EDA s VIP osobnostmi

Praha, 15. listopadu 2016 – Nezisková organizace EDA pořádá v úterý 22. listopadu 2016 v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“. V programu vystoupí skupina Xavier Baumaxa, United Heads, Juwana Jenkins a Adam Mišík. Během večera proběhne také křest rodinného kalendáře pro rok 2017, aukce originálních brýlí Adama Mišíka a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost organizace, aby mohla i v dalším roce co nejlépe pomáhat svým klientským rodinám.

16. listopadu 2016

Počet seniorů s Alzheimeremroste. Jak zajistit potřebnou péči?

Ztráta paměti a schopnosti úsudku, dezorientace, nesamostatnost. Problémy, kterým denně čelí senioři s demencí. Nejčastější příčinou demence je Alzheimerova choroba, nevyléčitelné onemocnění, které způsobuje úbytek mozkové hmoty. Lidí s touto diagnostikou každým rokem přibývá.

16. listopadu 2016

Návštěvníci Myslbeku pomohli koupit zdravotní kočárek pro Kristýnku

Zapojit se můžete i vy. Další termín akce se koná již ve čtvrtek 24. listopadu, opět v pasáži Myslbek.

16. listopadu 2016

Úraz nebo diagnóza neznamenají v životě stopku! Dokazují to zdravotně postiženými zaměstnanci roku 2016!

Již po šesté byly 15. listopadu 2016 na Staroměstské radnici v Praze rozdány tituly Zaměstnanec roku lidem se zdravotním postižením z chráněného a otevřeného trhu práce.

15. listopadu 2016

Informace o produkci Portálu

Nabídka zajímavých titulů nakladatelství Portál.

14. listopadu 2016

Nízkoprahový klub Likusák Ratolesti Brno vyhrál v hlasování Bertíků

Brno, 14. listopadu 2016 - Boxy jsou uzavřené, hlasy sečtené. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celé České republice měli možnost hlasovat prostřednictvím žetonků - Bertíků o projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Největší podporu nakupujících v Brně získal projekt Nízkoprahového klubu Likusák (dále NK Likusák) neziskové organizace Ratolest Brno.

9. listopadu 2016

„Vyber si, vydraž si, zahraj si“ popáté, cílí na milionovou hranici

Amatérští hráči plážového volejbalu mají jedinečnou příležitost stanout na jednom kurtu po boku nejlepších hráčů České republiky. Z těch se na jeden večer stává dražební artikl. Výtěžek si pak mezi sebe rozdělí vybrané neziskové organizace.

9. listopadu 2016

Malíř, který má krásnou duši

Chci Vám představit nadaného člověka, pana Zdeňka Šimůnka, který rád tvoří ... prošel těžkou nemocí, nevzdal to a s nemocí bojoval a bojuje svojí tvorbou.

1. listopadu 2016

Týden Nízkoprahových klubů v Ratolesti Brno

Brno, 31. 10. 2016 – Letošní ročník Týdne nízkoprahových klubů (dále Týden NK), kterou každoročně pořádá Česká asociace streetwork, oslavila Ratolest Brno zeširoka. Předposlední týden v září nabídla zajímavé workshopy a akce pro klienty obou nízkoprahových klubů Pavlač a Likusák (dále NK Pavlač, NK Likusák). Týden NK vyvrcholil debatou pro veřejnost s názvem „Na co sou ty nízkoprahy?“.

26. října 2016

Srdcerváči se představí na Designbloku 2016, ukážou nové skleničky ve tvaru srdce

Praha, 27. - 31.10.: Od devíti rána do devíti večera, od 27. do 31. října můžete navštívit stánek Srdcerváčů na Dnech designu v Praze na Výstavišti v pražských Holešovicích. V levém křídle Průmyslového paláce v Openstudiu představí ve stánku Srdcerváči by Boa poprvé zbrusu novou kolekci sklenek na víno a brendy v podobě srdce.

26. října 2016

Srdcerváči spustili první crowdfundingovou kampaň na Darujspravne.cz

Poprvé v historii NFOZP a projektu Srdcerváči jsme právě dnes spustili crowdfundingovou kampaň na portále Darujspravne.cz. Díky přízni drobných dárců chceme umožnit naší Srdcerváčce Martině Veverkové, aby mohla uskutečnit svůj sen a vydat fotoknihu Jdeme dál, která nahlíží do života vozíčkářů. Přispět na vydání knihy můžete až do 10. prosince 2016.

25. října 2016

Informace o produkci Portálu

Kromě představení zajímavých knížek tentokrát přinášíme i informaci o pracovních listech, které jsou určeny k podpoře výuky psaní, čtení, logopedie, osobního rozvoje a dalších aktivit dětí předškolního a mladšího školního věku.

25. října 2016

Výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 28. listopadu 2016.

25. října 2016

Výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice nízkoprahového klubu Pavlač

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovnice/sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Pavlač. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 14. listopadu 2016.

24. října 2016

NOMINUJTE DOBROVOLNÍKY, NEZISKOVKY A FIRMY

Své doporučení na ocenění zasílejte do 30. října 2016 prostřednictvím online formuláře na webu www.nevladky.cz.

21. října 2016

Hlasujte pro svoji NEZISKOVKU ROKU!

Čtvrtý ročník nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU pro neziskové organizace jde do finále. Prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění, a to na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

20. října 2016

PSYCHIATR PODPORUJÍCÍ OBLAST DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

Média pacientům škodí i tehdy, referují-li pravdivě. Spojují psychiatrii totiž téměř výlučně s něčím negativním, kdežto pozitivní jevy a události do souvislosti s psychiatrií nedávají prakticky nikdy. Takže se snadno dočtete, že bývalý pacient psychiatrické léčebny někoho zavraždil, ale nedočtete se stejně pravdivou zprávu, že bývalý pacient psychiatrické léčebny předložil ve sněmovně novelu nějakého zákona.

19. října 2016

Příběhy, které mohou zachránit život

Preventivní výstava vypráví deset osobních příběhů dětí a mladých lidí, kterým do života vstoupilo popáleninové zranění. Připomenou, jak snadné je popálit se a jak málo stačí, aby se vám nebo vašim blízkým život dramaticky změnil. Zároveň ukáží sílu vůle popálených i lidí kolem nich.

18. října 2016

Informace o produkci Portálu

Spirituální výchova v rodině, Závist, žárlivost a jejich smysl, Pěstounská péče, Kamzíkův velký skok, Komunikace v problémových situacích