Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


20. červen 2016

O mezinárodním projektu pro lidi s duševním onemocněním

Rozhovor s Hansem Marechalem: Opravdu největší problém vidím v nedostatku finančních zdrojů v České republice k pokrytí aktivit zaměřených na proces ozdravení.

18. červen 2016

Psaním k lepší duši

Letos, ještě nedávno, jsem se setkala v nemocnici v Kroměříži s velmi zajímavým člověkem. Nějak mě oslovil a cítila jsem z něho dobrý pocit. Pocit, že se v něm nachází dobro, klid a pohoda. Na jednom oddělení, kde bylo kolem 24 pacientů, jsem ho požádala o rozhovor. Jmenuje se Daniel Král a je z Uherského Hradiště. Sami se začtěte do slov, která mě okouzlila.

17. červen 2016

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

17. červen 2016

Dobrotety pomáhají klokánkovat‏

[Praha 16. června 2016] – Polohovací pomůcky, odsávačku mateřského mléka, zavinovačky, miniaturní oblečení, čepičky nebo například pletené ponožtičky. To vše včetně speciálního křesla vhodného pro kojení, klokánkování a bonding nedonošených dětí darovala nezisková organizace Dobrotety společně s Českou Miss World 2013 Lucií Kovandovou na oddělení neonatologie Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze „U Apolináře“.

16. červen 2016

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Dobročinná Burza filantropie zavítá i letos do okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy. Projekty do ní přihlásilo 22 organizací z Orlickoústecka a 12 ze Svitavska. Do finále jich však v každém okrese postoupí pouze pět. Právě proto nyní probíhá veřejné hlasování, z nějž do každého finále automaticky postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy. Každý tak může pomoci dobré věci ve svém okolí.

16. červen 2016

Člověk v tísni otevře dobrovolníkům své mise v Angole, Kambodži a Turecku

Praha (16. června 2016) Člověk v tísni jako jedna z prvních organizací v Evropě zahajuje vysílání dobrovolníků v rámci iniciativy EU Aid Volunteers. Vybraní dobrovolníci se zapojí do humanitární a rozvojové pomoci v Evropě, Asii i Africe.

15. červen 2016

Dražíme drátované srdce z Knoflikiády

Jak Srdcerváči slíbili, tak plní, a v dražbě na Aukro.cz nabízejí unikátní drátované srdce, které vznikalo od 20. března do 28. května 2016 v rámci charitativní akce Knoflikiáda v Novém zámku u Lanškrouna a které věnovala dobrovolná kastelánka zámečku a členka cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Krasava Šerkopová.

15. červen 2016

Světový den připomenutí násilí na starých lidech 2016

Policie v roce 2015 zasahovala u 44 případů týrání starých lidí v domácnostech jejich dětí, vnoučat nebo partnerů. Na anonymní lince Senior telefon přibývají 1 - 2 případy denně, vloni jich bylo 475.

13. červen 2016

podnikatelé a neziskovky se opět potkají na Burze filantropie

Dobročinný fenomén Burza filantropie zahajuje 15. června v Pardubicích svou letošní pouť Pardubickým krajem. V jejím finále se představí 7 projektů neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální nebo jinou potřebnou podporu u 14 donátorů z řad podnikatelů, firem i veřejné správy. Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

13. červen 2016

Historicky nejdražší iPhone 5s? Použitý iPhone Leoše Mareše má hodnotu přes 70 tisíc‏

Nejdražší standardní iPhone z druhé ruky stojí 76 500 Kč. Za tuto částku se vydražil v charitativní aukci na největším českém obchodním portálu Aukro.cz. Telefon původně patřil známému českému moderátorovi Leošovi Marešovi. Výtěžek z prodeje je věnován NFOZP na podporu zaměstnávání handicapovaných osob.

8. červen 2016

Čertice Dorka z dílny Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka vás chytne za slovo!

Praha 8. 6. 2016 - Nakladatelství Pasparta právě vydalo knížku pro děti Čertice Dorka – Nechytej mě za slovo populárních autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.

8. červen 2016

Zpověď pacientky

Paní Dana Mičolová si v nemocnici popovídala s paní Terezou, která trpí paranoidní schizofrenií ...

6. červen 2016

Prosaz na Petříně

V sobotu 4. 6. 2016 se na Petříně uskutečnila akce k 25. výročí založení organizace Prosaz

6. červen 2016

„Jak uspět na trhu práce“ – odborné workshopy pro studenty se specifickými potřebami

Tisková zpráva: AV Institut zajistil workshop pro studenty se sluchovým postižením. Komplexní projekt realizovaný společností AV Institut ve spolupráci se společnostmi LMC a Vamed Mediterra radí, jak uspět na otevřeném trhu práce. Soubor celkem 12 workshopů se konal v období od 18. dubna 2016 do 3. června 2016 a byl určen pro absolventy se sluchovým postižením.

2. červen 2016

Společnost i stát podhodnocuje autonomii seniorů, možnosti péče o starší lidi jsou roztříštěné

V Praze skončila konference Stáří spojuje, která se ve dnech 31. května a 1. června věnovala kvalitě života ve stáří, sociálním rolím starších lidí i péči o ně. Konferenci už tradičně pořádal Život 90.

2. červen 2016

Stěhování a malování v neziskovce? S pomocí firemních dobrovolníků během dvou dnů.

Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ a firmě Lopota, která se do něj zapojila, se v neziskové organizaci DEBRA ČR mohou těšit z novotou zářící kontaktní místnosti. Firemní dobrovolník a dobrovolnice pomohli s tím, aby se během několika hodin celá místnost vystěhovala, vymalovala, uklidila a následně opět nastěhovala. Díky jim za to!

30. květen 2016

Novinky z nakladatelství Portál

„Už ani nevím, kde a kdy se objevil nápad napsat knížku o psychologii určenou dětem. Vyplynulo to asi nějak přirozeně ze situace - z pocitu, že takových věcí moc není, nebo vlastně na trhu úplně chybí.“ Tak odpovídá Petra Štarková, autorka knihy na otázku, kde se vzal nápad na knihu psychologie pro děti. Vědí totiž hodně o oceánech, vesmíru, ale málo o vlastních emocích a náladách.

30. květen 2016

Více než stovka cyklistů objela Prahu, aby pomohli handicapovaným

Okolo Prahy napříč handicapy - 80 km okolo Prahy objelo téměř 150 lidí včetně handicapovaných handbiku, lehokole nebo tricyklu. Cíl byl na Letné v rámci Běhu pro Paraple - pro parapel se cestou vybralo 70 tsíc přes aplikaci EPP.

30. květen 2016

Knihy pomáhají - Tamjdem bazar na Žižkovských mezidvorcích

Praha, 4.6.: Také milujete vůni starých knih? Přijďte dne 4.6. na multižánrový festival Žižkovské mezidvorky.

30. květen 2016

Lidem s postižením pomohou expertní dobrovolníci

Projekt Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením 30. května 2016 spustil na webu www.srdcervaci.cz unikátní příležitost pro lidi s handicapy, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví. Expertní dobrovolníci poradí například handicapovaným s rozjezdem jejich podnikání nebo jim pomohou se zorientovat na trhu práce.