Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


21. duben 2014

Běh s batohem – běh se zátěží

Běh s batohem je běh se zátěží, běžec s batohem je v nevýhodné pozici proti běžci bez batohu. V podobně nevýhodné pozici jsou dospívající lidé, kteří žijí v dětských domovech proti svým vrstevníkům, kteří žijí v harmonických rodinách. Chcete těmto dospívajícím lidem usnadnit jejich vstup do běžného života? Účastněte se akce Běh s batohem, kterou pořádá o.p.s. Spolu dětem. Více informací o této chystané akci mi sdělila Bc. Jana Kučerová, projektová manažerka o.p.s. Spolu dětem.

15. duben 2014

Nový hlas v našich reportážích

"Pomáhejte. Klidně ze sobeckých důvodů, pro svůj dobrý pocit. Nemusí Vás to nic stát a ani moc času Vám to nemusí ukrojit. Každý něco umí a každý si na BuduPomahat.cz může najít to, k čemu bude mít čím přispět," říká Luboš Jeřábek, náš nový kolega...

10. duben 2014

Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením

Raná péče EDA vydává jedinečnou knihu ,,Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením"

8. duben 2014

Pochod v modrém

Sobotní pochod v modrém byl závěrečnou tečkou akcí spojených se Světovým dnem porozumění autismu, jeichž pořadatelem bylo občanské sdružení APLA. Modrá barva je symbolem porozumění a komunikace, oblasti, ve které mají lidé s autismem největší problémy.

2. duben 2014

V Praze se svítilo modře

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. Nebylo tomu jinak ani letos. S autismem se rodí každé 100. dítě a péče o ně je velmi náročná. Light It Up Blue je iniciativou, v rámci které jsou v u příležitosti Dne porozumění autismu osvěcovány budovy modrým světlem. Modrá symbolicky představuje barvu komunikace a sebevyjádření. Právě v těchto oblastech mají lidé s PAS největší potíže ve svém životě.

1. duben 2014

Modrá na Hradě

Dle našich informací bude zítra na Hradě nasvícen modře Plečnikův opukový jehlan v Jižních zahradách!

31. březen 2014

Vzpomínka na Věrku

Paní Dana, která píše články pro náš web, měla kamarádku. Dodnes na ni vzpomíná a proto se rozhodla o ní napsat krátký článek. Možná i vás přivede k zamyšlení, že chvíle strávené s těmi, které máte rádi, se nemají odkládat na později.

28. březen 2014

Znáte Spojené hlavy?

Jedná se o velmi aktivní spolek. Stačí vyjmenovat projekty, které se pod hlavičkou Spojených hlav dějí: Recykloserver a charitativní bazar Šikne se, komunitní zahrada Zebra, ekologicko-společenský projekt Zdrojovna, přednáškový cyklus Praha bez revizorů, sociální divadlo osvobození - Rodinné Divadlo,...

21. březen 2014

Cena Mosty 2013

Cena „MOSTY“ je každoročně udělována lidem za mimořádnou aktivitu ve prospěch osob se zdravotním postižením. Slavnostní odpoledne se konalo 20.3.2014 v OREA Hotelu Pyramida, Praha 6.

19. březen 2014

Sympozium krizové psychologie se zaměří na skupiny lidí při katastrofách nejvíce zranitelné

V pátek 21. března 2014 se v budově Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskuteční odborné sympozium Stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Evropské federace psychologických asociací (EFPA). Mezinárodní setkání odborníků z oblasti krizové psychologie bude tematicky zaměřené na pomoc skupinám lidí nejvíce zranitelných psychologickým dopadem katastrof a mimořádných událostí.

18. březen 2014

Fotoreportáž z konference INSPO 2014

Technologické novinky určené pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky i osoby po mozkové mrtvici představila konference INSPO, kterou 15. března 2014 uspořádalo v Kongresovém centru BMI sdružení.

17. březen 2014

Ve světě se svítí modře

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. S autismem se rodí každé 100. dítě. Péče o ně je pro jejich rodiče nikdy nekončící dřina. Pojďme společně rozsvítit modře a připojit se k celému světu.

17. březen 2014

Petice Rozsviťme modrou na Pražském hradě

Pojďme se společně zasadit o to, aby se tento rok Česká republika důstojně připojila k Mezinárodnímu dni uvědomění autismu, který se koná 2.4.2014 a to rozsvícením Pražského hradu modrou barvou. Je smutné sledovat, jak se každý rok mnoho významných objektů po celém světě rozsvítí modře, zatímco v České republice nadále převládá ohledně autismu tma.

14. březen 2014

Den otevřených dveří v sklářské dílně Bona

Ve sklářské chráněné dílně obecně prospěšné společnosti Bona vznikají krásné vitráže v různých podobách. Obecně prospěšné společnosti Bona patří i obchůdek Dvojí svět v Žitné ulici v Praze. V obchůdku se prodává zboží vyrobené v chráněných dílnách, pořádají se výstavy a také se pořádají pro veřejnost pravidelné kurzy vitráží technikou Tiffany. Obchůdek byl ve středu 12. března 2014 místem konání Dne otevřených dveří v sklářské dílně.

12. březen 2014

"A přece je tam náhrobek, který často dostane návštěvu..."

I pro Vás se může Malostranský hřbitov stát místem, kde vzpomenete na své přátele, kteří Vás již životem neprovázejí, místem, kde máte komu říci o svých snech a přáních, protože Svatá holčička je jistě plní i dnes...

7. březen 2014

Praha snů – Praha bezbariérová

Praha snů je film Erika Čipery na téma, jak se cestuje veřejnou dopravou vozíčkářům, seniorům, ženám s kočárkem. Film se promítal 6. 3 2014 v BIO OKO v Praze-Holešovicích. Po filmu následovala debata, které se účastnili primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, radní hl. m. Prahy ing. Jiří Pařízek, poslankyně a starostka Jana Černochová, zastupitel Ondřej Mirovský, moderovala Alice Němcová Tejkalová. Organizátorem akce byla o.p.s. Asistence, jejímž hlavním cílem je odstranění vnějších i vnitřních bariér a která se významným způsobem zasazuje o Prahu bez bariér.

6. březen 2014

Tamjdem – cesty za poznáním i za pomocí druhým

Chcete se odreagovat od každodenní rutiny, práce, poznat nové lidi a zároveň pomoci druhým? Toto vše vám nabízí spolupráce s obecně prospěšnou společností Tamjdem. S touto organizací máte možnost pomoci nejen různým neziskovým organizacím v naší republice, ale i v zahraničí. Obecně prospěšná společnost pořádá také víkendové akce, na kterých máte možnost si vyzkoušet dobrovolnictví, poznat nové lidi a pomoci druhým. Více informací mi sdělila paní Markéta Votavová z obecně prospěšné společnosti Tamjdem.

6. březen 2014

Mezi námi – setkávání mezi generacemi

Každá generace je pro společnost přínosem, neexistuje „odepsaná“ generace. Generace dříve narozených nabízí rozvážnost, životní zkušenosti, trpělivost a životní moudrost, generace nejmladších nabízí radost a živelnost. Vzájemné setkávání mezi generacemi je obohacující pro všechny zúčastněné. Setkávání lidí všech generací a osvětě veřejnosti, o tom, čím je každá generace pro společnost přínosem, se věnuje obecně prospěšná společnost Mezi námi. Více informací o mezigeneračním setkávání a o obecně prospěšné společnosti Mezi námi mi sdělila Mgr. Linda Obrtelová.

27. únor 2014

Kola pro Afriku - sběrné místo Valašské Meziříčí a jeho činnost

"Pocit mám samozřejmě dobrý, ale vždycky se může dělat víc", říká pan Jakub Drábek, který se o sběrné místo stará společně se svými kolegy.

27. únor 2014

Amelie – naděje návratu do zaměstnání po onkologickém onemocnění

Informace o projektu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci nám sdělila vedoucí projektu, paní Tereza Žílová z organizace Amelie. O svoje zkušenosti s projektem se podělila jedna z účastnic tohoto projektu, paní Jana Kottová.