Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


12. únor 2015

„Aby svět dospělých nezapomněl“ - Slavata Triatlon Tour 2015

Dokážete si představit, jak váš nadřízený nebo tatínek ujíždí jako předjezdec na kole natěšeným puberťákům, kteří ho za každou cenu chtějí dostat? Zapojte se do Slavata Triatlon Tour

11. únor 2015

Podpoříme-li Hanku Potměšilovou v soutěži ŽENA REGIONU, podpoříme tím i sami sebe!

Paní Hana Potměšilová je nominována na Ženu regionu 2014. Možná mnozí nevíte, že stojí za řadou pozitivních změn v neziskovém sektoru, ve zdravotnictví i v zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Podpoříme-li ji v anketě, podpoříme tím i sami sebe!

10. únor 2015

STUDENTI NEZISKOVKÁM

Studenti neziskovkám je nový projekt PERLE, který má za cíl navázat spolupráci studentů s neziskovými organizacemi působícími v Brně při realizaci prospěšných projektů.

7. únor 2015

Sběrná místa pro víčka

Ptáte se nás na sběrná místa pro víčka od PET lahví. Některá najdete zde v seznamu. Pokud víte o dalších místech, napište nám na budupomahat@budupomahat.cz.

6. únor 2015

Kniha Dítě s postižením zraku

V nakladatelství Portál vyšla kniha, která pomůže rodičům dětí s postižením zraku. Navíc z koupě této knihy přispěje Portál částkou 1 Kč na KLOKÁNEK - projekt Fondu ohrožených dětí.

6. únor 2015

Je to zkušenost, která stojí za to

Zvažujete zaměstnávání lidí s hendikepem? Přečtěte si krátký článek o Mirce Kroupové. Ta se toho chopila ze všech stran...

6. únor 2015

Mám velkou oporu v rodině

Nevidomá psycholožka a lektorka OZP Akademie Mgr. et Mgr. Petra Helebrantová byla NROZP oceněna jako Zaměstnanec roku se zdravotním postižením. Ačkoliv poškození nebo ztráta zraku je pro člověka velkým omezením, Petra Helebrantová je důkazem toho, že lze naplno žít a pracovat, a dokonce pomáhat druhým i s takovýmto hendikepem.

4. únor 2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí.

Praha, 4. 2. 2015 - Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu. Zatímco lékaři ještě v roce 2004 neschvalovali ženám s diagnózou RS těhotenství a často doporučovali umělé přerušení, pozdější studie dokázaly pravý opak. Většině žen s RS těhotenství neškodí, naopak se v době gravidity stabilizují a prospívají.

3. únor 2015

BURZA FILANTROPIE POKRAČUJE I V ROCE 2015: PŘIHLAŠTE SVÉ PROJEKTY!

Úspěšná dobročinná aktivita Burza filantropie v těchto dnech zahajuje svůj čtvrtý ročník. Právě nyní je možné pro neziskového organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim přihlašovat na burzu své veřejně prospěšné projekty, které se zde budou ucházet o podporu donátorů. Přihlašování projektů je možné až do 31. března 2015.

3. únor 2015

Moderní pěstounství

V současné době probíhá řada seminářů a neformálních setkání na téma pěstounství. Na jeden ze seminářů se vypravila i naše redaktorka, paní Evžena Janovská.

28. leden 2015

Ledový drak - Naše srdce nezamrzla

Aby někdo mohl pomáhat druhým, nemusí být bohatý a dokonce nemusí být ani dospělý. Pomáhat druhým mohou i malé děti.

22. leden 2015

Pacienti s roztroušenou sklerózou dostali nové rehabilitační pomůcky

Přes 30 nových rehabilitačních pomůcek za desítky tisíc korun mají nově k dispozici pacienti MS centra neurologie a rehabilitace jihlavské nemocnice. Pořídili je z daru známého producenta čaje a kávy, společnosti Oxalis a Nadačního fondu IMPULS ve spolupráci se Sdružením mladých sklerotiků. Pomůcky pomohou v léčbě více jak tří stovek pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří MS centrum v jihlavské nemocnici navštěvují.

21. leden 2015

Ohlédnutí za létem 2014 na workcampech

Brzy bude možné přihlašování na nové workcampy roku 2015. Už teď je možné vybrat si v mezinárodní databázi první projekty. Na workcampy v ČR začínáme hledat dobrovolníky, kteří se ujmou vedení skupiny a budou celý projekt lídrovat.

21. leden 2015

Pavel Šporcl: Před rokem jsem do světa lidí s autismem nahlédnul. Teď jsem se rozhodl vstoupit.

Houslový virtuóz Pavel Šporcl se stal patronem Asociace pomáhající lidem s autismem – APLA Praha.

19. leden 2015

Rozhlédni se do nového roku s Roz(h)ledem!

A je to tady... v únoru nám startuje další kolo projektu Roz(h)led Samsung Digital Academy, který, jak z názvu vypovídá, zaštítila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak!

19. leden 2015

Rodina – nejlepší prostředí pro dítě

Rodina je zcela jiné prostředí než dětský domov, jsou situace, které lze zažít pouze v rodině.

17. leden 2015

Milan Drobný oslavil narozeniny dárkem pro nadační fond Veselý senior

Patronka nadačního fondu Veselý senior Tereza Kostková převzala od Milana Drobného šek na narozeninovém koncertě.

13. leden 2015

Večery u kapucínů – benefiční koncert pro Diakonii

Večery u kapucínů je název cyklu benefičních akcí pořádaných řeholními bratry kapucíny každou první středu v měsíci. Akce se konají v prostorách kláštera v Praze 1 na Loretánském náměstí.

12. leden 2015

Matka a syn bez domova: pomůže nám i popovídání

Mirek Čepický je kromě jiného amatérský ultramaratonec, kouč, ředitel,..., ale hlavně člověk, který rád a často pomáhá ostatním. A má oči otevřené. Přečtěte si o jedné jeho procházce ...

12. leden 2015

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha.