Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


2. června 2013

Prázdniny s Brontosaurem nabízí na padesát táborů v šesti zemích. Vyber si a obrať léto vzhůru nohama

Spojení užitečné práce, zábavy a nových přátel každoročně přiláká na brontosauří tábory patnáct set účastníků. Ti se letos kromě Česka a Slovenska mohou podívat i do Indie, Rumunska, Srbska, Polska a na Ukrajinu. Seznam letních akcí najdeš na www.prazdniny.brontosaurus.cz

29. května 2013

Modré pomněnky opět pomáhají ztraceným dětem najít cestu, letos se dají koupit i přes internet

Poslední květnový týden (27.5. až 31.5.) může veřejnost ve všech finančních centrech Ery v České republice i v pražském Era světě na Jungmannově náměstí kupovat za třicet korun modrý kvítek a zapojit se tak do sbírkové akce Pomněnkový den pořádané Linkou bezpečí u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Poprvé je možné pomněnku zakoupit také elektronicky, v čemž pomáhá web Dětín.cz

28. května 2013

Na začátku byla pomoc přátelům a známým

"Občanské sdružení Dveře, o.s. jsme založili koncem roku 2008. Vzniklo na základě potřeb našich přátel a známých." Kam až se rozrostla pomoc přátelům a známým?

28. května 2013

Spolu do zaměstnání

Občanské sdružení Letní dům pomáhá mladým lidem po odchodu z ústavní výchovy hledat zaměstnání

27. května 2013

Přeskoč řeku: Vyraz za zážitky do rakouské přírody a pomoz zlepšit svět

Chceš měnit svět a vědět, jak na to? Láká tě potkat 150 mladých lidí, kteří do toho půjdou s tebou? Chceš strávit skvělý víkend plný zážitků v přírodě? Hledáme právě tebe. Vyraz na River Jump! - společný projekt Česka, Rakouska a Slovenska, jehož cílem je propojování a podpora mladých aktivních lidí. Akce, která proběhne 6. a 7. července v rakouském Hohenau, je zdarma. Zbývají poslední volná místa.

24. května 2013

Prošlapej s námi Cestičky. Získáš zážitky i pedagogické vzdělání

Nauč se organizovat akce, objev své dosud skryté schopnosti a překonej sebe sama. Vyzkoušej, jak vést druhé. Otevři oči, mysl i srdce a v druhé polovině července vykroč na prožitkový a vzdělávací kurz Cestičky (www.cesticky.cz). Zveme všechny nadšence od 17 do 28 let.

23. května 2013

Nominujte svého zdravotně postiženého kolegu na cenu Zaměstnanec roku!

Až do 15. září 2013 mohou společnosti nominovat dva své zaměstnance, kteří jsou osobami se zdravotním postižením, do soutěže Zdravotně postižený Zaměstnanec roku 2013. Soutěž již třetím rokem pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a probíhá ve dvou kategoriích. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce, druhou kategorií pak je Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

21. května 2013

Obyvatelům nejmenší české vesnice na světě pomohou v létě brontosauři. Přidej se k nim

Do srbské osady Češko Selo vyrazí na konci června dobrovolníci Hnutí Brontosaurus. Spolu s krajany tam začnou rozvíjet projekt šetrné turistiky, který má podpořit region a přivést do kraje návštěvníky. Češko Selo založili v devatenáctém století čeští přistěhovalci. Dnes v něm žije devětatřicet potomků původních obyvatel.

20. května 2013

Pro děti a o dětech

Občanské sdružení Smíšek pořádá ojedinělou akci. Uskuteční se 26.6. v parku Na Folimance a my jsme se zeptali ředitelky sdružení, Vladislavy Táčnerové, o co jde.

19. května 2013

Děláte jarní úklid? Myslete na Dobroděje

Nevíte po JARNÍM ÚKLIDU kam s věcmi, které by ještě mohly sloužit a udělat někomu radost? Věnujete je do DOBRODĚJE! A máte-li do do Zlína daleko, určitě najdete jiný charitativní obchod ve vašem okolí.

18. května 2013

Prague Barefoot Run

Občanské sdružení ForDreams pořádá ojedinělou akci, která tady ještě nebyla. Uskuteční se 1.6. na Ladronce a my jsme se zeptali předsedy občanského sdružení pana Patrika Béma, o co jde.

17. května 2013

Příležitost pro studenty se zdravotním postižením i firmy

Metropolitní univerzita Praha ve spolupráci s NFOZP připravila projekt, ve kterém 40 studentů této školy získá možnost minimálně pětiměsíční stáže ve firmách, které mají zájem vyzkoušet si spolupráci s OZP a do projektu se přihlásí.

17. května 2013

Projekt Start bez překážek podpoří zdravotně postižené studenty

Absolventi vysokých škol v České republice dnes mají obecně problém najít pracovní uplatnění. O absolventech se zdravotním postižením to platí dvojnásob. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a společnost Tesco Stores ČR se proto rozhodly podpořit právě tyto studenty projektem Start bez překážek.

17. května 2013

Poradna pro zaměstnavatele

Rozhovor s Hanou Potměšilovou o chystaných změnách v zákonu o zaměstnanosti

14. května 2013

APLIKACE EDA PLAY PRO TRÉNINK ZRAKU A JEMNÉ MOTORIKY JIŽ V APP STORU

Mnoho rodičů pro rozvoj dovedností dětí v předškolním věku používá iPad. Také pro rodiče dětí se speciálními potřebami je iPad důležitou pomůckou, kterou používají k motivaci dítěte. Poradkyně rané péče ho pravidelně uplatňují jako nedílnou součást stimulace zraku dětí se zrakovými vadami. Jen málo aplikací pro iPad však splňuje specifické požadavky dětí se speciálními potřebami. Proto nezisková organizace Raná péče EDA oslovila digitální studio Sugar and Ketchup ke spolupráci na aplikaci EDA PLAY, která pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku. Aplikace vznikla za podpory Nadace Vodafone Česká republika.

2. května 2013

Charitky®

Charitky® jsou unikátní, společensky odpovědný projekt, který firmám otevírá novou dimenzi komunikace, propojenou s pomocí dětem a podporou jejich rozvoje, na základě posilování morálních hodnot společnosti. Současnou konkrétní podobu tohoto sociálního přesahu mají Charitky® v originálním reklamním předmětu. Získané finanční prostředky (10% z ceny) formou této společensky odpovědné reklamy předávají Charitky® dále přímo dětem prostřednictvím ověřených neziskových organizací.

30. dubna 2013

Daruj úsměv Kongu

Seznamte se s občanským sdružením, které pomáhá v Kongu. A máte-li doma cokoliv, co nepotřebujete, věnujte a pomozte tím druhým.

16. dubna 2013

Schizofrenie, deprese, bludy, ... vítězný boj paní Dany

S paní Danou Mičolovou jsem se osobně potkala na výstavě fotografií občanského sdružení Iskérka. Ona sama zorganizovala pro rožnovskou Iskérku natočení videoprezentace. A neváhala vystoupit před kamerou a mluvit o své nemoci. Postupně jsem zjišťovala, kde všude paní Dana působí, kde všude pomáhá a kolik má energie. Nejen že zvládla poprat se s nemocí, ale stihne toho v životě tolik, že by jí mohl leckdo závidět. Snaží se ukázat, že i s nemocí lze plnohodnotně žít a pomáhat druhým. A protože se mi příběh paní Dany zdá opravdu velmi inspirující, požádala jsem ji o rozhovor. K mé velké radosti souhlasila:

16. dubna 2013

Spolu dětem, o.p.s.

Spolu dětem je obecně prospěšná společnost. Pomáhá dětem, které vyrůstají v dětských domovech a pěstounských rodinách. Zvyšuje jejich šanci úspěšně se postavit na vlastní nohy.

12. dubna 2013

Kurz o tom "Kdo hledá, ten najde..."

Občanské sdružení Užitečný život pořádá 13. ročník zážitkového integračního kurzu Arbor Vitae 2013, který je otevřen i lidem s tělesným nebo smyslovým postižením.