Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


30. srpna 2013

Pomáhání dává mému životu nový rozměr

„Je samozřejmostí pomáhat? Co to přináší pomáhajícímu?“, na tyto a další otázky jsem se zeptala naší nové spolupracovnice Evženy Janovské, která se stejně jako my rozhodla podpořit nezikovky tím, co umí. Jsem velmi potěšena, že mohu paní Evženu přivítat v našem nevelkém kolektivu a velmi se těším na její zajímavé články. Ostatně posuďte sami, jaký úžasný člověk se k nám připojil…

20. srpna 2013

O nemoci s nadhledem aneb co všechno se může stát

„Do mého života v 31 letech vstoupil nezvaný host - Parkinsonova nemoc. Za 14 let soužití se mnou má na svědomí řadu situací... Parkinsonova nemoc není jen starý třesoucí se chlap nemohoucí se najíst, ale i třeba já a další "mladí“, říká Romana Rosenbaum, která i přes svůj handicap pomáhá jiným. A vy máte možnost seznámit se s touto nemocí trochu jinak, s nadhledem.

20. srpna 2013

Lukášek - Maminka má pro něho krásné sny a projekty

Lukášek, který bydlí v Zábřehu na Moravě, je postižený po dětské mozkové obrně. Je nepohyblivý od pasu dolů, má středně těžkou mentální retardaci a trpí spánkovou epilepsií. Je to ale velký bojovník a má štěstí, že při něm stojí a pomáhá mu celá rodina, hlavně maminka se o něj nepřetržitě stará. Životní příběh malého Lukáška mne oslovil natolik, že jsem se rozhodla zapojit se i pro něho do akce „Sbírání víček od Pet lahví“. Při této akci může pomoci opravdu každý a nebude ho to nic stát. Stačí jen sbírat víčka od Pet lahví, ale musí být pouze od minerálek, sirupů nebo mléka. Nesmí být například od aviváží, léků a jiných chemikálií. Víčka se shromažďují u rodiny nemocného dítěte a po nasbírání většího množství se odvezou firmě, která je vykupuje. Za kilo víček při zajištění vlastní dopravy je šest korun. Byla bych vděčná dalším lidem dobré vůle, kteří by se do této aktivity také zapojili, a měli z toho pak příjemný pocit užitečnosti. Jelikož jsem se o malém Lukáškovi chtěla dozvědět více, napsala jsem e-mail jeho rodičům a požádala je o rozhovor, který si níže můžete přečíst.

14. srpna 2013

OpenAir HANDIFEST Kaplice

OpenAir HANDIFEST Kaplice je benefiční festival vzniklý a realizovaný kapelou Just a Charitou Kaplice za jedinou záminkou, pomoci dvěma rodinám s handicapovanými dětmi.

9. srpna 2013

Charitativní sbírka volejbalistů „PINKÁME PRO“

Charitativní sbírka volejbalistů „PINKÉME PRO“ vznikla z iniciativy hráček a hráčů volejbalové reprezentace ČR a v sobotu 18. května 2013 byla oficiálně odstartována v rámci galavečera při příležitosti vyhlašování nejlepších volejbalistů sezóny 2012/2013. Chtějí mezi sebou vybrat celkem 211 131,- Kč na zafinancování výcviku asistenčního psa Julky, která umožní zásadní zkvalitnění života Honzovi, jemuž byla diagnostikována zákeřná lámavost kostí.

9. srpna 2013

Námořnický tábor občanského sdružení Poruchy autistického spektra

Ve Sněžném v Orlických horách na Chatě Sněženka se konal tábor pro děti s postižením. O tom, co děti zažily, nám napsala Zuzana Poláková, předsedkyně občanského sdružení PAS.

8. srpna 2013

ROZHOVOR se Zuzanou Polákovou o aktivitách o.s. PAS

Občanské sdružení Poruchy autistického spektra (o.s.PAS) je nezisková organizace pomáhající rodinám s dětmi s autismem, mentálním, tělesným, kombinovaným postižením, ADHD, poruchami chování, poruchami učení, Aspergerovým syndromem...

5. srpna 2013

Pomáháte druhým? VŠEM teď pomůže vám.

Nový směr vzdělávacího projektu Studium VŠEM Vysoké školy ekonomie a managementu umožňuje nyní zaměstnancům nestátních neziskových organizací (NGO) studovat v rámci speciálního stipendijního programu za velmi výhodných podmínek nebo zcela zdarma. Tisková zpráva VŠEM

5. srpna 2013

Módní přehlídka pro Modrou Berušku

ROZHOVOR s RNDr. Miroslavem Klíčem - fundraiserem nadace VERONICA o připravované módní přehlídce pro Modrou berušku

5. srpna 2013

ROZHOVOR s Alexandrou Křovinovou - zakladatelkou o.s. Modré srdce

"Má dcerka má diagnostikovaný Aspergerův syndrom. Vlastně odmalička byla jiná", říká zakladatelka občanského sdružení Modré srdce.

5. srpna 2013

Modrá beruška

Mladé maminky dětí s PAS a jejich přátelé z Brna a Jihomoravského kraje se rozhodly založit neziskovku a diskuzní portál Modrá beruška. Přinášíme rozhovor se Šárkou Souchopovou, Blankou Bojanovskou a Evou Honkovou.

2. srpna 2013

Stáže pro zdravotně postižené studenty - tisková zpráva Ministerstva vnitra

Ministerstvo vnitra ČR se zapojilo do projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Metropolitní univerzita v Praze spolu s Nadačním fondem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. První tři zdravotně postižení posluchači vysokých škol nastoupili na svá místa ve čtvrtek 1. srpna 2013, další trojice přibude v září.

2. srpna 2013

Neziskovky dostanou nový prostor, jak dát o sobě vědět

V rámci výzvy S létem přijdou peníze byl podpořen projekt, který pomůže mnoha neziskovkám.

2. srpna 2013

Přehlídka pro školičku

V parku Folimanka se dne 26. června uskutečnila ojedinělá akce. Pro ty z vás, kteří se akce nemohli zúčasnit, přinášíme alespoň stručnou informaci o tom, jak to na Folimance vypadalo a jak je možné novou integrační školku podpořit jinak.

31. července 2013

Demonstrace Ivetě Bartošové nepomůže

Týrání ze strany svých blízkých má devastující vliv na osobnost oběti. Ta bez účinné pomoci odborníků často nedokáže násilný vztah ukončit. Proto je důležité nabídnout jí odbornou pomoc a podporu.

31. července 2013

Vozíčkářka Hana Volfová vyráží v září do školy a vzkazuje: jednou se dostanu do práce pěšky

"Podpora a solidarita okolí pro mě moc znamenala. Bylo to něco neskutečného, nikdy jsem dřív takový pocit nezažila", říká Hana Volfová, oblíbená učitelka, která sportovala a nyní je upoutaná na vozík. Vzdát se ale nehodlá.

31. července 2013

Bude kaple v obci Nesvačilka?

V dnešní době není obvyklé, že se lidé skládají na to, aby si postavili centrum s kaplí. K něčemu takovému se odhodlali v obci Nesvačilka. Jak myšlenka vznikla, jsme se zeptali Mgr. René Strouhala, duchovního správce obce.

30. července 2013

Kdy jste byli naposled v kině?

My budeme od 31. července v kině každý den. Karlínské filmové léto podporuje BuduPomahat.cz.

24. července 2013

Kam s Brontosaurem v srpnu? Přehled akcí s volnými místy

Uvolnilo se ti pár dní v srpnových plánech a nechceš sedět doma? Pojeď se bavit s námi a u toho pomáhat přírodě a památkám! Vybírej z pestré nabídky táborů. Nabízíme přehled těch, které stále přijímají nové účastníky.

11. července 2013

Proč jsem fascinován lidmi

Tak jako každý z nás i já nosím své masky. Jednou z nich je věta: "Nemám rád lidi!" Je to zeď, kterou se snažím stavět mezi sebe a okolní svět, který, jak určitě dobře víte sami, umí být zlý, nebezpečný a krutý. Ano, umí a často i je. Ale není to pravda zcela. Tak jako nic, ani toto není černobílé. Svět je barevný, stejně jako ti lidé, o kterých tvrdím, že je nemám rád. A stejně tak není černobílý ani můj názor a pohled na ně. Skutečnost je totiž taková, že jsem lidmi fascinován. Otázkou ovšem je proč?!?