Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


16. prosinec 2013

Boj sám se sebou, který nekončí...

"Ať se děje cokoli, tak nevěšte hlavu, nevzdávejte, bojujte a Žijte! MÁ TO SMYSL!!!", říká Tomáš Salák, který nevzdává boj s hendikepem zvaným Dětská mozková obrna. „Handicap není překážka. Je to výzva a inspirace.“ Tak zní Tomovo životní motto.

13. prosinec 2013

„PO DLOUHÉ DOBĚ SE ZASE CÍTÍM SKVĚLE!“

Skončil první běh pracovně-vzdělávacího programu Návrat do zaměstnání po onkologcké nemoci občanského sdružení Amelie. Pro absolventy odstartoval nové pracovní šance.

12. prosinec 2013

Petr Bazala - akordeon a klavír pomáhá nejen mně, ale také dětem v jejich růstu

Měla jsem možnost osobně se setkat s velmi talentovaným mladým učitelem hudby Petrem Bazalou. I když má od svého narození oční vadu - zelený zákal, přesto se přes svůj hendikep nevzdal. Naopak, pomáhá druhým. Obdržel talent v hudbě, které se věnuje nejen ve svém životě, ale zkušenosti předává především dětem, kteří se chtějí učit při hře na klavír nebo akordeon. Petr Bazala totiž vyučuje své žáky na základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Rovněž doprovází balet a věnuje se kompozici hudby. Vloni se zúčastnil mezinárodní soutěže v Americe - Los Angeles Hollywood kde získal 1. místo. Dohodli jsme si spolu osobní schůzku v jedné čajovně a povídali jsme si nejen o jeho životě, hendikepu, ale i jeho úspěších. V rozhovoru se o něm dozvíte daleko více. Stačí se pouze začíst do následujících slov.

12. prosinec 2013

Nizozemští experti předávali ve Vsetíně své zkušenosti ze sociální rehabilitace v Caminu

V pátek 29. listopadu v odpoledních hodinách zavítali do služby sociální rehabilitace Camino vedené Charitou Vsetín nizozemští experti z města Eindhoven v rámci mezinárodního projektu „S uživateli sociálních služeb a nizozemskou expertízou k systémovým změnám“.

10. prosinec 2013

Kateřina Lachmanová - Dávat lidem možnost růst v lásce

"Má smysl i to, jestli si občas musí nechat posloužit od jiných, aspoň dávají lidem možnost růst v lásce. A nic důležitějšího v životě stejně neexistuje," vzkazuje Kateřina Lachmanová

9. prosinec 2013

SMArt Gospel – benefiční gospelový koncert

SMA (Spinal Muscular Atrophy) je vzácné genetické onemocnění, při kterém atrofuje příčně pruhovaná svalovina. Odtud pochází název benefičního koncertu SMArt Gospel.

5. prosinec 2013

Tisková konference na téma Jak se žije s autisty

Autisté žijí mezi námi, cítí bolest i radost stejně jako my, pouze ji nejsou schopni vyjádřit nám srozumitelným způsobem. Autismus je vývojové duševní postižení, které se projevuje abnormálním sociálním chováním, sociální interakcí, poruchou komunikačních schopností a stále se opakujícími vzorci chování. Problémové agresivní chování není u lidí trpících autismem ničím výjimečným. V areálu Barevné domky Hajnice u Trutnova proběhla 28.11 2013 tisková konference o autismu a bezpečném dárcovství, které se zúčastnili novináři z Královéhradeckého kraje a Prahy. A BuduPomahat.cz bylo u toho také, zúčastnila se paní Evžena Janovská.

5. prosinec 2013

Sbírka pro lidi bez domova

Podle posledních odhadů tvoří až třetinu pražských bezdomovců ženy: starší i mladé, nekvalifikované i vysokoškolačky, samy i s partnery. Cesta zpět je pro ně nejednou těžší než pro jejich mužské protějšky – i proto, že sociální služby lidem na ulici odpovídají spíše mužským potřebám. Právě ženám-bezdomovkyním chce projevit solidaritu Rodinné centrum Letná. Jak? Druhým ročníkem předvánoční sbírky kosmetiky, spodního prádla a teplých oděvních doplňků.

3. prosinec 2013

V Barevných domcích Hajnice proběhla tisková konference o autismu

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 se v areálu Barevné domky Hajnice u Trutnova konala tisková konference věnovaná tématu agresivního autismu a bezpečného dárcovství. Na patnáct novinářů z Královéhradeckého kraje a Prahy mělo možnost prohlídky této příspěvkové organizace, která poskytuje sociální a pobytové služby lidem s mentálním postižením.

28. listopad 2013

Fotografka a koncertový fanoušek Jana Tomečková

Letos jsem se setkala na jedné akci ve Vsetíně na tzv. Fotoškole s uznávaným fotografem Jindřichem Štreitem a také s jednou velmi zajímavou osobou. Jmenuje se Jana Tomečková, má 50 let a žije v malém městečku na Moravě. Je 15 let na vozíku. Jedná se o tzv. kvadruplegičku. To znamená, že má úplně ochrnuté nohy, větší část trupu a částečně ochrnuté i ruce. Tato žena má ráda společnost a je s ní zábava. Na této akci jsem si s ní zábavy užila také hodně. Ráda si povídá a má spoustu zájmů. Většinu lidí být v její společnosti hodně baví a nenudí se s ní. To můžu ze své vlastní zkušenosti potvrdit. Jelikož mě tato žena velmi oslovila, domluvila jsem si s ní rozhovor. Sami zvažte, jaká je to dobrá bytost.

27. listopad 2013

Na Ministerstvu vnitra se diskutovalo o využívání asistivních technologií‏

Ministerstvo vnitra uspořádalo odborný workshop o problematice asistivních technologií, tedy technologií, jejichž využívání může usnadnit život občanům se zdravotním handicapem.

26. listopad 2013

Pavel Liška vylicitoval pro vsetínskou Diakonii přes 140 tisíc korun

Sobotní listopadový podvečer patřil na vsetínském zámku 5. dobročinné aukci Diakonie Vsetín. Společenskou akci zahájila kapela NOcA, která všechny přítomné dobře naladila k nadcházející dražbě šesti desítek uměleckých děl a výrobků uživatelů Diakonie. O to, že se při dražbě všichni dobře bavili, se postaral herec Pavel Liška, který ji protkal svým osobitým humorem. Celková částka se nakonec vyšplhala na úctyhodných 143.800 Kč.

22. listopad 2013

Předvánoční dobročinný trh

Webový portál Žiju s handicapem bude na svém portálu pořádat předvánoční dobročinný trh dětských obrázků. Výtěžek z prodeje bude předán přihlášeným dětským domovům a organizacím věnujícím se handicapovaným dětem.

18. listopad 2013

Koncert pro CID

V pátek 15.11. se v kostele sv. Cyrila a Metoděje uskutečnil benefiční koncert pro Centrum integrace dětí a mládeže. Podívejte se na fotoreportáž.

18. listopad 2013

Dětský domov Loreta ve Fulneku - Rozhovor s ředitelkou Renatou Malinovou

Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, mezi dětmi. Tato práce mě baví a uspokojuje, jinak bych ji dělat nemohla. Nejde o práci, kterou začnu v šest a ve dvě odpoledne jdu domů. Děti i zaměstnanci mě potřebují kdykoli - ráno, odpoledne, večer, v sobotu i neděli, ve školním roce i o prázdninách. Naše zařízení je zařízení s celoročním provozem, prakticky nemáme zavřeno. Mám štěstí, že i v rodinném životě mám partnera, který mou práci respektuje a je mi nápomocný v případě potřeby.

18. listopad 2013

PO ONKOLOGICKÉM ONEMOCNĚNÍ JE NÁVRAT DO ZAMĚSTNÁNÍ PROBLÉM TEĎ POMŮŽE AMELIE

Vybíráme účastníky ze Středočeského kraje do druhého běhu interaktivního vzdělávacího programu občanského sdružení Amelie Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci.

18. listopad 2013

Farmář, který se dostal z nemoci díky práci, která ho baví

Bez ní bych nebyl, tam kde jsem. Hodně jsem vytrpěl, ale i hodně získal. Poznal sám sebe, zjistil, že když se problémy řeší, tak posilují. Život je cesta. A je na každém, jakou cestou se vydá. Myslím, že jdu správným směrem.

14. listopad 2013

Pozvání na dobročinný trh a bazar

Chcete udělat radost druhým a přispět na dobrou věc? Jestliže ano, Maltézská pomoc, jejímž zřizovatelem je Suverénní řád Maltézských rytířů, vás srdečně zve na dobročinný trh a bazar, který se koná dne 30. listopadu v nádvoří Velkopřevorského paláce (Lázeňská 2, Praha 1, Malá Strana) od 11:00 do 17:00. Kromě hodnotných dárků vás čeká příjemná atmosféra a lahodné občerstvení. Více informací o této akci poskytl ředitel pražské pobočky Maltézské pomoci Ing. Jiří Juda.

12. listopad 2013

Podzim velí pohybu!

Barevná dřevěnka není jen tak obyčejné hospůdka, ale je to jeden z projektů příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Tito lidé však nechtějí být někde v ústraní za zdí, ale chtějí se zapojit do života, tak jako každý z nás.

11. listopad 2013

Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

Na sobotu 23. listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.