Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


22. květen 2014

Kde koně pomáhají a Tamjdem s nimi!

„Noví lidé, nové zážitky, které si budu pamatovat do konce života. Prostředí bylo perfektní, konkrétně koně, kočky, psi, čistý vzduch. Projížďka na koních a práce s nimi byla skvělá a majitelé jsou také perfektní!“

20. květen 2014

Ohlédnutí za NGO Marketem 2014 - ptali jsme se účastníků

"Propagace neziskového sektoru v ČR není až na takové vysoké úrovni, že by všichni novináři chtěli psát jen o neziskovém sektoru, jsme rádi, že NGO Market je, protože přiláká zájem zdravé veřejnosti, majoritní společnosti", říká Iveta Pešková z Prosazu.

18. květen 2014

Díky focení jsem poznal skvělé lidi

S fotografem Oldřichem Teringerem jsme si povídali o jeho práci a začátcích a také o tom, jaké to je, když si člověk po celý život musí vystačit pouze s jednou zdravou rukou, dělat dobře svou práci a obstát v konkurenci.

16. květen 2014

ŽIVOT S MANIODEPRESÍ

"A teď jsou tu TAMTAMY, kde jsem dostala šanci pracovat i se svou nemocí. A díky Bohu za tu šanci, a se mnou má šanci i spousta jiných psychicky i jinak nemocných lidí", říká Veronika. Seznamte se s Veronikou i sociální firmou Tamtamy.

13. květen 2014

Poznejme se navzájem

Poznejme se navzájem je název již šestého ročníku Festivalu sociálních služeb, který se bude konat v pátek 30. 5. 2014 od 10.00 do 19.00 hod. v prostorách mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou v Hradecké ulici. Smyslem Festivalu sociálních služeb je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách ve městě Hradec Králové. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma. Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Hradec Králové a pod záštitou primátora města Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka a rektora Univerzity Hradec Králové prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D.

10. květen 2014

Brno není anonymní

Brno se na celý týden změní ve velké zábavní centrum. V pondělí 12. května startuje Týden města.

9. květen 2014

O fundraisingu s Pavlou Hokszovou - druhý díl

Navazujeme na článek z 24. dubna a přinášíme pokračování.

9. květen 2014

Lidé s těžkými handicapy bojovali o titul Mistra ČR

V sobotu 3. 5. 2014 se v Pražských Letňanech uskutečnila unikátní bitva mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 10:15 slavnostně odstartoval jubilejní 10. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2014 a 5. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2014.

7. květen 2014

Hřiště pro hořovické sviště

V Hořovicích se v současné době dokončuje nové dětské hřiště. Výjimečné je tím, že se o něj zasloužili sami občané města. Finančně i vlastními silami. Na podrobnosti jsme se zeptali předsedkyně občanského sdružení Hořovické maminky Lucie Menclové.

2. květen 2014

Noční běh pro Světlušku

Všichni, kteří mají rádi pohyb a zároveň chtějí přispět na dobrou věc, si přišli na své v úterý 29. dubna 2014, kdy se uskutečnil již třetí ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku.

30. duben 2014

Barevné zdi pro Prahu

Společnost Exceptionals ve spolupráci s kavárnou Maluj právě odstartovala projekt Barevné zdi pro Prahu. Pokud víte, kam by se taková veselá zeď hodila, přečtěte si následující výzvu.

30. duben 2014

Paralympionik pokoří Sněžku pro chlapce s amputací

Tisková zpráva: Jaroslav Petrouš, paralympionik s amputovanou nohou, spolu s občanským sdružením Cesta za snem, chystá na 31. května 2014 již druhý výstup na nejvyšší horu ČR Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných. Loni, teprve rok po amputaci, zdolal Petrouš vrchol Sněžky pro stejně postiženou tříletou Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého Péťu Januše, kterému nohu sebrala rakovina.

29. duben 2014

7.VÝSTUP NA ŘÍP

13. dubna 2014 se při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci konal 7. výstup nemocných Parkinsonovou chorobou na Říp.

28. duben 2014

Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP) – Výzva programovým partnerům

Občanské sdružení ORBI PONTES pořádá již 3. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP), a to v termínu 20. do 28. 9. 2014. Festival proběhne v rámci České republiky. Zapojte se také!

24. duben 2014

Něco málo o fundraisingu

Pavla Hokszová je moderátorka a ve volném čase fundraiserka. Sociální oblasti se věnuje od roku 2002. S jejím hlasem se setkáte v některých reportážích BuduPomahat.cz a svou zkušenost, názory a tipy na fundraising vám nabídne v krátkých rozhovorech každých čtrnáct dní zde.

23. duben 2014

Naše nová brněnská zpravodajka

"Díky za to, že věnujete pár minut svého času tomuto webu a že Vám vůbec stálo za to kliknout na odkaz. Když už jste tady, pročtěte si ho, třeba se dozvíte něco nového nebo Vás napadne, jak můžete pomoci. Není nutné posílat peníze. Účinná pomoc může vypadat i zcela jinak", říká Pavla Hokszová.

21. duben 2014

Běh s batohem – běh se zátěží

Běh s batohem je běh se zátěží, běžec s batohem je v nevýhodné pozici proti běžci bez batohu. V podobně nevýhodné pozici jsou dospívající lidé, kteří žijí v dětských domovech proti svým vrstevníkům, kteří žijí v harmonických rodinách. Chcete těmto dospívajícím lidem usnadnit jejich vstup do běžného života? Účastněte se akce Běh s batohem, kterou pořádá o.p.s. Spolu dětem. Více informací o této chystané akci mi sdělila Bc. Jana Kučerová, projektová manažerka o.p.s. Spolu dětem.

15. duben 2014

Nový hlas v našich reportážích

"Pomáhejte. Klidně ze sobeckých důvodů, pro svůj dobrý pocit. Nemusí Vás to nic stát a ani moc času Vám to nemusí ukrojit. Každý něco umí a každý si na BuduPomahat.cz může najít to, k čemu bude mít čím přispět," říká Luboš Jeřábek, náš nový kolega...

10. duben 2014

Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením

Raná péče EDA vydává jedinečnou knihu ,,Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením"

8. duben 2014

Pochod v modrém

Sobotní pochod v modrém byl závěrečnou tečkou akcí spojených se Světovým dnem porozumění autismu, jeichž pořadatelem bylo občanské sdružení APLA. Modrá barva je symbolem porozumění a komunikace, oblasti, ve které mají lidé s autismem největší problémy.