Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. února 2015

Nadšení ze sportu využívejte dál a zařaďte do diáře zajímavé akce

Startovné do závodu, které si koupíte přímo od charitativní organizace. Fundraising. Běžecký doprovod nevidomých. Přečtěte si, kolik možností máte, když chcete jako běžec přispět na dobrou věc.

23. února 2015

RANÁ PÉČE EDA OSLAVÍ SVÉ 25. VÝROČÍ S NOVOU KRIZOVOU LINKOU EDA

Linka EDA je služba, na kterou Česká republika čekala celých 25 let. Jedná se o první celorepublikovou krizovou linku a chat pro rodiny dětí s postižením či ohrožením vývoje. Krizová Linka EDA bude spuštěna ve středu 4. března a dovolat se na ni bude možné zatím každou středu a čtvrtek od 9 do 17 hodin.

21. února 2015

Kam v březnu s Brontosaury? Přehled akcí s volnými místy

Protáhni se po zimě na některé z jarních víkendovek Hnutí Brontosaurus. Kalendář akcí se jimi neustále plní. Přinášíme ty nejzajímavější z března, které mají stále volno. Vyber si. Zajímavá místa, příroda, památky, smysluplná činnost, kamarádi, nové kontakty a zábava = víkendová akce s Brontosaurem.

21. února 2015

Den dětské onkologie

Den dětské onkologie má v USA i v mnoha evropských zemích tradici. Naše republika se k tomuto významnému dni připojila letos poprvé. První ročník dětské onkologie se konal dne15. 2 2015 na náměstí Jana Palacha v Praze.

20. února 2015

Rukavicemi to začíná! Zveme vás na Víkendovky a workcampy roku 2015

Základem každé správné dobrovolnické akce jsou kvalitní pracovní rukavice. Těmi to na dobrovolnických projektech začíná a mezinárodním přátelstvím, skvělými zážitky z cestování a poznávání neziskových organizací a hlavně postavenou zdí, opraveným plotem a naštípaným dřívím na otop to končí…

19. února 2015

Dobrovolníci pomáhají ve světě dětí

Dobrovolníci pomáhají ve světě dětí, je název projektu Ratolesti Brno, díky kterému pomáhalo 48 dobrovolníků dětem a mládeži v různých sociálních službách na území Brna.

18. února 2015

Návrat osob s roztroušenou sklerózou do práce

Společnost AV Institut s.r.o. nabízí možnost účasti v bezplatném vzdělávacím projektu pro cílovou skupinu osob s roztroušenou sklerózou, kteří dlouhodobě hledají uplatnění na trhu práce.

13. února 2015

Nový vzdělávací program pro rodiče „Řídím svůj projekt“

Nový vzdělávací program pro rodiče „Řídím svůj projekt“ je určen pro ty, kteří se chtějí rozvíjet a získat nové zkušenosti v oblasti moderního projektového řízení. Pod vedením zkušených expertů a mentorů se účastníci naučí, jak využít potenciál dostupných nástrojů při realizaci projektů.

12. února 2015

„Aby svět dospělých nezapomněl“ - Slavata Triatlon Tour 2015

Dokážete si představit, jak váš nadřízený nebo tatínek ujíždí jako předjezdec na kole natěšeným puberťákům, kteří ho za každou cenu chtějí dostat? Zapojte se do Slavata Triatlon Tour

11. února 2015

Podpoříme-li Hanku Potměšilovou v soutěži ŽENA REGIONU, podpoříme tím i sami sebe!

Paní Hana Potměšilová je nominována na Ženu regionu 2014. Možná mnozí nevíte, že stojí za řadou pozitivních změn v neziskovém sektoru, ve zdravotnictví i v zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Podpoříme-li ji v anketě, podpoříme tím i sami sebe!

10. února 2015

STUDENTI NEZISKOVKÁM

Studenti neziskovkám je nový projekt PERLE, který má za cíl navázat spolupráci studentů s neziskovými organizacemi působícími v Brně při realizaci prospěšných projektů.

7. února 2015

Sběrná místa pro víčka

Ptáte se nás na sběrná místa pro víčka od PET lahví. Některá najdete zde v seznamu. Pokud víte o dalších místech, napište nám na budupomahat@budupomahat.cz.

6. února 2015

Kniha Dítě s postižením zraku

V nakladatelství Portál vyšla kniha, která pomůže rodičům dětí s postižením zraku. Navíc z koupě této knihy přispěje Portál částkou 1 Kč na KLOKÁNEK - projekt Fondu ohrožených dětí.

6. února 2015

Je to zkušenost, která stojí za to

Zvažujete zaměstnávání lidí s hendikepem? Přečtěte si krátký článek o Mirce Kroupové. Ta se toho chopila ze všech stran...

6. února 2015

Mám velkou oporu v rodině

Nevidomá psycholožka a lektorka OZP Akademie Mgr. et Mgr. Petra Helebrantová byla NROZP oceněna jako Zaměstnanec roku se zdravotním postižením. Ačkoliv poškození nebo ztráta zraku je pro člověka velkým omezením, Petra Helebrantová je důkazem toho, že lze naplno žít a pracovat, a dokonce pomáhat druhým i s takovýmto hendikepem.

4. února 2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí.

Praha, 4. 2. 2015 - Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu. Zatímco lékaři ještě v roce 2004 neschvalovali ženám s diagnózou RS těhotenství a často doporučovali umělé přerušení, pozdější studie dokázaly pravý opak. Většině žen s RS těhotenství neškodí, naopak se v době gravidity stabilizují a prospívají.

3. února 2015

BURZA FILANTROPIE POKRAČUJE I V ROCE 2015: PŘIHLAŠTE SVÉ PROJEKTY!

Úspěšná dobročinná aktivita Burza filantropie v těchto dnech zahajuje svůj čtvrtý ročník. Právě nyní je možné pro neziskového organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim přihlašovat na burzu své veřejně prospěšné projekty, které se zde budou ucházet o podporu donátorů. Přihlašování projektů je možné až do 31. března 2015.

3. února 2015

Moderní pěstounství

V současné době probíhá řada seminářů a neformálních setkání na téma pěstounství. Na jeden ze seminářů se vypravila i naše redaktorka, paní Evžena Janovská.

28. ledna 2015

Ledový drak - Naše srdce nezamrzla

Aby někdo mohl pomáhat druhým, nemusí být bohatý a dokonce nemusí být ani dospělý. Pomáhat druhým mohou i malé děti.

22. ledna 2015

Pacienti s roztroušenou sklerózou dostali nové rehabilitační pomůcky

Přes 30 nových rehabilitačních pomůcek za desítky tisíc korun mají nově k dispozici pacienti MS centra neurologie a rehabilitace jihlavské nemocnice. Pořídili je z daru známého producenta čaje a kávy, společnosti Oxalis a Nadačního fondu IMPULS ve spolupráci se Sdružením mladých sklerotiků. Pomůcky pomohou v léčbě více jak tří stovek pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří MS centrum v jihlavské nemocnici navštěvují.