Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


25. říjen 2016

Informace o produkci Portálu

Kromě představení zajímavých knížek tentokrát přinášíme i informaci o pracovních listech, které jsou určeny k podpoře výuky psaní, čtení, logopedie, osobního rozvoje a dalších aktivit dětí předškolního a mladšího školního věku.

25. říjen 2016

Výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 28. listopadu 2016.

25. říjen 2016

Výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice nízkoprahového klubu Pavlač

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovnice/sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Pavlač. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 14. listopadu 2016.

24. říjen 2016

NOMINUJTE DOBROVOLNÍKY, NEZISKOVKY A FIRMY

Své doporučení na ocenění zasílejte do 30. října 2016 prostřednictvím online formuláře na webu www.nevladky.cz.

21. říjen 2016

Hlasujte pro svoji NEZISKOVKU ROKU!

Čtvrtý ročník nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU pro neziskové organizace jde do finále. Prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění, a to na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

20. říjen 2016

PSYCHIATR PODPORUJÍCÍ OBLAST DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

Média pacientům škodí i tehdy, referují-li pravdivě. Spojují psychiatrii totiž téměř výlučně s něčím negativním, kdežto pozitivní jevy a události do souvislosti s psychiatrií nedávají prakticky nikdy. Takže se snadno dočtete, že bývalý pacient psychiatrické léčebny někoho zavraždil, ale nedočtete se stejně pravdivou zprávu, že bývalý pacient psychiatrické léčebny předložil ve sněmovně novelu nějakého zákona.

19. říjen 2016

Příběhy, které mohou zachránit život

Preventivní výstava vypráví deset osobních příběhů dětí a mladých lidí, kterým do života vstoupilo popáleninové zranění. Připomenou, jak snadné je popálit se a jak málo stačí, aby se vám nebo vašim blízkým život dramaticky změnil. Zároveň ukáží sílu vůle popálených i lidí kolem nich.

18. říjen 2016

Informace o produkci Portálu

Spirituální výchova v rodině, Závist, žárlivost a jejich smysl, Pěstounská péče, Kamzíkův velký skok, Komunikace v problémových situacích

17. říjen 2016

Zeptali jsme se ... zpěváka a klavíristy Honzy Jareše

"Neziskové organizace dělají mnoho dobré práce nejen pro lidi s handicapem, ale stejně tak pro zdravé lidi. Lidem s postižením výrazně pomáhají, a pro tzv. zdravé lidi je přece skvělý pocit být někomu prospěšný, pomáhat a zažít věci, které by jinak zažít nemohli."

17. říjen 2016

Sněhuláci pro Afriku

Pátý ročník zahájen. Přihlašte se do projektu Sněhuláci pro Afriku 2017!

14. říjen 2016

Tvůrčí psaní naplňuje její život

"Mnohokrát jsem si přála se s přáteli podělit o zkušenost a orientovat je směrem, aby neodmítali pomoc psychiatrů a psychologů, pokud jsou bezradní. Ticho bylo výmluvnější!"

13. říjen 2016

Dobrodružně za dobrovolnictvím

Ve čtvrtek 13. října od 14 do 18 hodin vás zveme do Dobrovolnického centra Ratolesti Brno na akci Dobrodružně za dobrovolnictvím. Jedná se o den otevřených dveří v sedmi brněnských neziskových organizacích, které zapojují dobrovolníky a dobrovolnice do svých činností.

11. říjen 2016

Běh pro Gambii

Již od roku 2012 se v ČR koná Běh pro Gambii. Přečtěte si rozhovor se spoluorganizátorkou, zástupkyní ředitele Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, Mgr. Michaelou Böhmovou.

9. říjen 2016

Zeptali jsme se ... zpěváka a muzikálového herce Víta Bečváře

"Ne všichni na tomhle světě měli to štěstí a tohle je cesta jak jim pomoci, jsou různé formy pomoci, nemusí to být jen peníze", říká o podpoře neziskových organizací Vít Bečvář.

6. říjen 2016

Novinky z nakladatelství Portál

Formativní hodnocení ve výuce, Umění být, Páté evangelium - představujeme nabídku nakladatelství Portál.

4. říjen 2016

Očima náměstka Psychiatrické nemocnice OPAVA

S náměstkem ředitele pro léčebně preventivní péči v PN Opava o psychiatrické péči.

4. říjen 2016

Další nakládka Kol pro Afriku

V úterý 27. 9. 2016 se v ranních hodinách opět v Ostravě - Koblově uskutečnila akce - nakládka dalšího kontejneru českých kol pro africké děti v Gambii. Byla to již 8. nakládka v pořadí.

29. září 2016

„NE“ DOMÁCÍMU NÁSILÍ POCHODEM

Domácí násilí není lidem lhostejné - jak dokazuje 2 850 km "ušlých proti domácímu násilí. Tolik kilometrů nachodili účastníci v rámci 3.ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se konal v sobotu 24.9. v Divoké Šárce na Praze 6. Nešlo zde jen o procházku přírodou. "Naším cílem je zviditelňovat téma domácího násilí a zároveň vybudovat tradici benefičních akcí na podporu jeho obětí", říká za pořadatele - neziskové centrum ACORUS - Ing. Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.

23. září 2016

NENÍ TICHO JAKO TICHO – Kampaň za snížení hlasitosti doprovodných zvuků aneb Když se díváte na televizi, rozumíte vždy mluvenému slovu?

Praha 23. 9. 2016: V Senátu PČR proběhlo, za účasti Ing. Zdeňka Škromacha, oficiální zahájení 5. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

23. září 2016

NADACE 11. ZÁŘÍ chce přispět ke zvýšení odolnosti společnosti vůči terorismu

Vznik nové nadace byl oznámen 12. 9. 2016 na tiskové konferenci v The Wine Baru & Brasserii na pražském Arbesově náměstí. NADACE 11. ZÁŘÍ bude ve spolupráci s renomovanými odborníky přispívat ke snížení výskytu a dopadu terorismu.