Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


4. prosince 2017

Richard Pachman má novou knihu a vyrazil na adventní koncerty

Skladatel a zpěvák Richard Pachman společně s herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou navštíví letos řadu míst se svými tradičními adventními koncerty. Na pražském koncertu vystoupí jako hosté i Kamila Moučková a Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra.

 

1. prosince 2017

Přes milion korun se vydražilo v benefiční aukci pro Cestu domů

V benefiční aukci uměleckých děl domácího hospice Cesta domů se v letošním 7. ročníku podařilo vydražit díla za celkovou částku 1 092 700 Kč.

1. prosince 2017

ACORUS zvítězil v soutěži Neziskovka roku 2017

V Praze, 30. 11. 2017 - Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, získalo letošní prestižní ocenění Neziskovka roku v kategorii velké neziskovky. Cenu již popáté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS).

30. listopadu 2017

Ústní myš nebo vozík Free. Novináři poznali pomůcky, které lidem s handicapy výrazně ulehčují život

Praha, 29. listopadu 2017 – Věda i technika jdou neustále kupředu. Díky jejich rozvoji se také lidem s různým zdravotním postižením výrazně usnadňuje život. Na tiskové konferenci konané 29. listopadu na Magistrátu hlavního města Prahy se novináři seznámili s technologickými a IT novinkami posledního období. Zároveň bylo odtajněno datum konference INSPO 2018, která se bude konat 7. dubna příštího roku v Kongresovém centru Praha. Generálním partnerem konference INSPO je již popáté Nadace Vodafone.  

 

27. listopadu 2017

Celý svět dnes slaví Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

Praha, 28. listopadu 2017 - Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday - světový svátek dárcovství a nejštědrejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace společenské odpovědnosti.

 

 

24. listopadu 2017

KONFERENCE VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE

Praha, 23. listopadu 2016 – Ve čtvrtek 23. listopadu uspořádalo Centrum LOCIKA konferenci s názvem VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE. Akce proběhla ve zcela unikátní spolupráci s Policií České republiky, pod záštitou Ministerstva vnitra, přímo v jeho prostorách, a za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí. Úvodní slovo pronesla ministryně Michaela Marksová. Na konferenci odborníci z řad psychologů a policistů hovořili o problematice práce s dětskými obětmi trestných činů. Zabývali se především tím, jak následné zákroky institucí těmto dětem ještě více ubližují a jak tuto skutečnost řešit.

Akce se zúčastnilo 150 lidí.

 

17. listopadu 2017

Novinky nakladatelství Portál

Seznamte se s novými knihami z nakladatelství Portál.

16. listopadu 2017

Kuchař Marek Fichtner a herečka Míša Tomešová pokřtili Kalendář pomoci

Unikátní kalendář na příští rok připravili dobrovolníci z projektu BuduPomahat.cz. Kalendář pomoci 2018 představuje hned několik způsobů, jak jednoduše a efektivně pomoci těm, kteří to potřebují. Slavnostní křest proběhl 20. listopadu 2017.

 

9. listopadu 2017

Ratolest Brno slavila narozeniny s horou novinek

Nezisková organizace Ratolest Brno oslavila letos své 22. narozeniny. Kromě představení nové vizáže, na které pracovala poslední rok a půl, představila také nový projekt Výstava na míru a čestné patrony, kteří s organizací nově spolupracují.

9. listopadu 2017

Galerie v pohybu

V těchto podzimních dnech mají Brňané možnost spatřit v ulicích speciální galerijní tramvaj. 1. listopadu přebrala Galerie Ratolest pomyslnou štafetu v rámci projektu Dopravního podniku města Brna - Galerijní tramvaj. V té mohou cestující shlédnout netradiční výstavu uměleckých děl od autorů, kteří s charitativní Galerií Ratolest spolupracují. Reprodukce děl budou na brněnských tratích k vidění až do 30. listopadu 2017.

27. října 2017

Novinky z Portálu

Přinášíme informace o nových titulech z nakladatelství Portál.

20. října 2017

BURZA FILANTROPIE: DOBROČINNÉ PROJEKTY Z ORLICKOÚSTECKA ZÍSKALY 478 000 KORUN

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z.s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

 

20. října 2017

Co jste chtěli vědět o bezdomovectví, ale báli jste se zeptat

„Nikdy se nevzdávejte. Neustále věřte, že bude lépe, že se vaše situace zlepší, i tehdy, kdy vypadá beznadějně. Život nám rozdává karty a na nás je, abychom s nimi hráli. I se špatnými kartami lze hrát dobře.“

17. října 2017

POSLEDNÍ LETOŠNÍ BURZA FILANTROPIE PROBĚHNE V ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Dobročinné Burzy filantropie se letos dočkají i neziskové organizace z orlickoústeckého okresu. Burza v Ústí nad Orlicí proběhne 18. října, představí se na ni 6 projektů neziskovek, které je připraveno podpořit 11 donátorů zastupujících místní firmy a veřejnou správu.

10. října 2017

Ke Světovému dni zraku vyšel průzkum s překvapivými výsledky o rané péči a zraku

Výzkumná agentura Ipsos realizovala průzkum pro neziskovou organizaci EDA. Z výzkumu vyplynulo, že povědomí o rané péči u populace České republiky aktuálně dosahuje 28 %, což je dosud nejvyšší zaznamenaný výsledek pro ranou péči.

6. října 2017

Nabídka nakladatelství Portál

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

6. října 2017

BURZA FILANTROPIE: DONÁTOŘI OPĚT PODPOŘILI NEZISKOVKY ZE SVITAVSKA

„Máme sečteno a dospěli jsme k úžasnému číslu! Na dnešní Burze filantropie věnovali donátoři neziskovám dary v hodnotě 269 000 korun,“ sděluje s radostí Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která burzu pořádá. Na darech se podílelo celkem 10 donátorů zastupujících firmy i veřejnou správu.

4. října 2017

Slovenští muži vrací úder

Koncertem Slovenští muži vrací úder se v pražské Lucerně přihlásili o slovo přední slovenští zpěváci a jejich hosté. Volně tak navázali na loňský úspěšný koncert Slovenské divy v Praze a svým ženským protějškům ukázali, že i zpěváci ze Slovenska umí roztleskat Lucernu.

3. října 2017

V Litomyšli proběhne další setkání filantropů

Burza filantropie se popáté v rámci svého tažení Pardubickým krajem přesouvá do Litomyšle. Na dobročinné burze bude své projekty prezentovat 5 neziskových organizací ze svitavského okresu, které bude připraveno podpořit svými finančními nebo materiálními dary 10 donátorů z řad firem a veřejné správy.

3. října 2017

Tisková konference k 6. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením

Dne 21. 9 2017 se v prostorách Senátu PČR konala tisková konference k zahájení již 6. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením, jehož cílem je boření komunikačních bariér, osvěta problematiky sluchového postižení a propagace dostupných komunikačních prostředků.