Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


13. března 2017

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ SPOLEČNOSTI DUHA MÁ ÚSPĚCH. JEJÍ DUHOVÁ PRÁDELNA OTEVŘELA JIŽ DRUHOU PROVOZOVNU V PRAZE.

Duhová prádelna potvrzuje, že sociální podnikání má svůj smysl. Prádelna, které dala život nezisková Společnost DUHA v roce 2012, letos otevřela svoji již druhou provozovnu v Praze na Černém Mostě. Vytvořila tak dalších devět pracovních míst pro spoluobčany se zdravotním, psychickým nebo mentálním znevýhodněním, kteří by jen velice obtížně hledali uplatnění na otevřeném trhu práce. Za rozjezdem druhé provozovny je opět hodně energie pracovníků Společnosti DUHA, které by v budoucnosti měla Duhová prádelna pomoci ze zisku financovat například i její provoz.

13. března 2017

Neorientujete se v sociálních službách? Nevíte, kde je hledat a v čem Vám mohou pomoci? Chcete podpořit neziskovky?

Přinášíme informace pro všechny, kteří potřebují sociální služby využívat i pro ty, kteří chtějí neziskové organizace poskytující sociální služby podpořit.

1. března 2017

Informace o produkci Portálu

Přinášíme informace o nabídce knih z nakladatelství Portál.

23. února 2017

Vznikla nová aplikace EDA PLAY ELIS pro děti s postižením

Praha, 21. února 2017 - Nezisková organizace EDA vytvořila novou aplikaci pro iPad - EDA PLAY ELIS pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace byla vytvořena na základě potřeb konkrétního dítěte – holčičky Elišky. Je určena pro děti s centrálním postižením zraku a kombinovaným postižením. Úkoly a cvičení ve hře jsou maximálně jednoduché a přitom motivační, aby pomáhaly rozvíjet jejich schopnosti a zároveň jim přinášely radost z úspěchu.

22. února 2017

Staňte se Srdcerváčem/Srdcerváčkou 2017

NFOZP HLEDÁ: "Hledáme Srdcerváče a Srdcerváčky, kteří za sebou mají stupně vítězů na republikových mistrovstvích a turnajích zdravotně postižených sportovců, nebo účast na světových sportovních kláních handicapovaných a samozřejmě paralympiádách. Staňte se jednou z našich pěti tváří roku 2017!"

18. února 2017

Nominace na cenu APLAUS

Znáte osobu nebo instituci, která se zasadila o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že její příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte jí do 6. března na cenu „APLAUS“!

16. února 2017

Neslyším, i přesto tančím

Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s. ve spolupráci s Art Mischa připravili tanečně pohybový kroužek pro děti ,Neslyším, i přesto tančím."

15. února 2017

Hledáš zkušenosti, které dají tvému životu úplně jiný rozměr? Vyjeď v létě na workcamp!

Za okny ještě stále řádí zima, ale ty už plánuješ, kam vyrazíš během letních prázdnin? Tuctová dovolená ani nezáživná brigáda tě nelákají? Chceš si odpočinout od sezení za počítačem a věnovat svůj čas smysluplné manuální práci? Nebo tě jednoduše lákají výzvy všeho druhu? Jestli chceš vyrazit do zahraničí, poznat partu skvělých lidí, procvičit si cizí jazyky a pomoci tam, kde je to potřeba, pak workcamp je přesně to, co hledáš!

13. února 2017

přihlaste projekty na dobročinnou Burzu filantropie

Burza filantropie odstartovala v únoru svůj 6. ročník. Aktuálně na ni mohou přihlašovat své projekty neziskové organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim. Projekty je možné přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Příjem přihlášek bude ukončen 31. března 2017.

7. února 2017

Novinky

Přinášíme nabídku knih z nakladatelství Portál.

6. února 2017

Dobré skutky Davida Novotného

Na konci srpna se v Náchodě odehraje již 20. ročník akce Den dobrých skutků, jehož pořadatelem je David Novotný. N jeho kontě je již na 170 dobročinných projektů, které vynesly přes 7,5 mil. Kč určených zejména postiženým a opuštěným dětem. Za svou charitativní činnost získal čtvrté místo v anketě Zlaté srdce roku 2006, kde se umístil hned za Vendulou Svobodovou, Terezou Maxovou a Dagmar Havlovou.

2. února 2017

Chcete pomáhat a nevíte, jak na to?

Často nám chodí dotazy, jak pomáhat neziskovkám. Přinášíme tedy pár tipů.

1. února 2017

Důležitost psychosomatiky

"Vše v životě máme ve svých rukách a myšlenkách, ale tělo nám jen zrcadlí, zda to opravdu držíme pevně."

29. ledna 2017

Aplikace Záchranka představí na konferenci INSPO nové funkce pro neslyšící uživatele

Mobilní aplikaci Záchranka si již stáhlo více než 280 000 uživatelů. V případě nouze si jejím prostřednictvím mohou přivolat Zdravotnickou záchrannou službu, která je automaticky informována o jejich poloze.

26. ledna 2017

Ratolest Brno je ve finále výzvy „Spolu s vámi“. Pomůžete svým hlasem i vy?

Nezisková organizace Ratolest Brno je ve finále výzvy „Spolu s vámi“, kterou vyhlásila společnost IKEA. Soutěží o vybavení do svých nízkoprahových klubů Likusák a Pavlač. Pomůžete svým hlasem i vy?

26. ledna 2017

Novinky z nakladatelství Portál

Přinášíme informaci o novinkách nakladatelství Portál.

25. ledna 2017

O počátcích vzniku občanského sdružení Zahrada 2000 (Jeseník) a jejím rozvoji

S paní Dr. Lenkou Turkovou jsem se osobně setkala vloni na podzim v naší o. p. s. Iskérka v Rožnově pod Radhoštěm na kurzu komunikace. Její seminář byl skvělý. Nejen že nám tato žena řekla důležitou teorii, ale byly to především příklady z praxe, které jsme si osobně vyzkoušeli.

24. ledna 2017

O skutečném dobrovolnictví v Bátor Táboře (Táboře Odvahy) aneb Všechno je možné, stačí jen chtít

Říká se, že je lepší dávat než dostávat. Motto, jež je známé všem, kterým kdy někdo pomohl v těch nejtěžších chvílích. Pokud Ti to také něco říká, pojď našim táborníkům ukázat vše dobré, co se v Tobě skrývá. Využij příležitost, pomáhej měnit životy k lepšímu a staň se dobrovolníkem, jenž bude svou prací vzorem hodným následování i pro budoucí generace!

24. ledna 2017

NEZISKOVÝ SEKTOR, PŘIROZENÁ SOUČÁST SPOLEČNOSTI

Neziskový sektor, umělý strašák, do kterého si leckdo rád kopne, když se mu to právě hodí. Náročná a málo ohodnocená práce, kterou je třeba dělat srdcem. To jsou jedny z mnoha vět, které zaznívaly při snídani pořádané Asociací veřejně prospěšných organizací ČR za podpory projektu Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

19. ledna 2017

Hledáme sociálního pracovníka / sociální pracovnici - koordinátora / koordinátorku pobočky nízkoprahového klubu Likusák - Nový Lískovec

Ratolest Brno vypisuje výběrové řízení na pozici: sociální pracovník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Likusák. Nástup: březen 2017