Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


29. ledna 2020

Příjemná duše v každém věku

Blanka Ammann je jednou ze zakladatelek neziskové organizace Iskérka, o.p.s. Od léta 2019 přijala pozici konzultanta / garanta za sociální oblast ve Zlínském kraji v projektu Deinstitucionalizace probíhající reformy péče o duševní zdraví organizované Ministerstvem zdravotnictví. Ráda by přispěla podpoře rozvoje sociálních služeb směrem k lidem se zkušeností s duševní nemocí. Také podpoře hnutí lidí s touto zkušeností.

29. ledna 2020

Festival Jeden svět

Až naprší a uschne. Dokumentární festival Jeden svět se zaměřuje na projevy klimatické krize (nejen) ve filmu.

24. ledna 2020

Nevidomí se chtějí cítit bezpečně. Moderní asistenční zařízení jim dodávají sebejistotu

Praha, 24. ledna 2020 – Digitální asistenční prostředky výrazně zvyšují kvalitu života lidí s hendikepy. Některé umí mnohem více než jen pomáhat s určitou činností, ale slučují řadu funkcí v jediném zařízení. Příkladem je OrCam MyEye 2, nositelné zařízení nahrazující zrak pomocí umělé inteligence, které svému nositeli dodává velkou míru nezávislosti a sebevědomí. Vyzkoušet si je budou moci účastníci konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 28. března 2020 v Kongresovém centru Praha.

23. ledna 2020

Simultánní přepis řeči volaného umožňuje telefonickou komunikaci lidem se sluchovým postižením

Praha, 21. ledna 2020 – V Česku přibývá institucí, s nimiž se mohou telefonicky spojit také lidé se sluchovým handicapem. Službu hovor s online simultánním přepisem řeči volaného implementovalo na web úřadu již několik  městských částí Prahy, krajský úřad Středočeského kraje, město Tábor, na svých klientských linkách ji nabízejí rovněž některé komerční subjekty. Na konferenci INSPO 28. března 2020 v Kongresovém centru Praha tuto relativně novou službu představí společnost Transkript online.

20. ledna 2020

Vzdělávání plné zážitků

Strávit příjemný den na kurzu, odnést si plno inspirace, zážitků a ještě k tomu pomoci hendikepovaným?

16. ledna 2020

Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“. Soutěž Neziskovka roku zná své vítěze.

Praha, 15. ledna 2020: Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České republice. Vedle tradičních cen v jednotlivých kategoriích se vůbec poprvé předávala také trofej Zlatý banán za nejlepší příběh roku držitelů Značky spolehlivosti. Získal ji spolek „Děti patří domů“, který se věnuje náhradní rodinné péči a rozvoji hostitelské péče. V rámci soutěže představil příběh svého dřívějšího klienta Lukáše, který jako dítě vyrůstal v dětském domově a díky včas poskytnuté podpoře a hostitelské péči našel zázemí, vystudoval, založil vlastní rodinu a dnes se sám podílí na práci organizace.

15. ledna 2020

Umělá inteligence jako budoucnost pro lidi se zdravotním omezením. Nápady se budou rodit v Praze

V Česku podle údajů Českého statistického úřadu žije 1,1 milionu lidí s určitou formou zdravotního znevýhodnění. Pro mnoho z nich je možnost si sám nakoupit každodenní věci obrovská propast, přes kterou není téměř možné se dostat. Proto pořádá Sdružení VIA ve spolupráci s Microsoftem a Nadací Vodafone 4. února 2020 hackathon, na kterém budou účastníci pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, jež mohou lidem se specifickými potřebami jejich denními strastmi pomoct. Nejlepší nápad získá do svého startu 10 000 euro (v přepočtu 250 000 Kč) a možnost získat další podporu.

15. ledna 2020

Novinky z nakladatelství Portál

Přinášíme informaci o nových knižních titulech.

15. ledna 2020

Začala registrace na 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami

Praha, 13. ledna 2020 – Registraci účastníků konference INSPO 2020 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Jubilejní 20. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2020 v Kongresovém centru Praha.

7. ledna 2020

Pomoc pro onkologicky nemocné nemusí přijít jen zvenku

Praha, 7. 1. 2020 - Amelii, z.s. se díky spolupráci se zahraničními odborníky a Mezinárodní psychoonkologickou společností (IPOS) podařilo připravit překlad pracovního sešitu pro onkologicky nemocné. Ten si nemocní budou moci vzít domů a sami dle svého tempa a potřeb pracovat na tom, jak lépe zvládnout vpád nemoci do vlastního života. Onkologické onemocnění totiž zasahuje nejen tělo, ale také psychiku a sociální okolí nemocného.

1. ledna 2020

Představujeme: OZP Akademie

„Učíme prožitkem, zážitkem a vlastní zkušeností“ – to je motto neziskovky OZP Akademie.

1. ledna 2020

Jaký byl rok 2019

Více než 30 tisíc zhlédnutí videí a přes 100 tisíc návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2019 a přejeme úspěšný rok 2020.

10. prosince 2019

Novinky z Portálu

Přinášíme informaci o nových knihách z nakladatelství Portál.

4. prosince 2019

Dobrovolně pomáhají žít život s rakovinou

Praha, 4. 12. 2019 – U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků připomíná nezisková organizace Amelie, z.s. významné výročí akreditace svého dobrovolnického programu, který již více jak deset let pomáhá lidem s rakovinou i jejich blízkým žít běžný život. Tato pomoc se neobejde bez dobré vůle a ochoty desítek dobrovolníků.

4. prosince 2019

Mezinárodní den dobrovolníků – hrdinů každodenního života

Mezinárodní den dobrovolníků vyhlásila Organizace spojených národů a slaví se od roku 1986. Den 5. prosince je tak svátkem lidí, kteří bez jakéhokoli nároku na honorář věnují svůj čas a energii těm, kdo jejich pomoc potřebují. Většinou si roli dobrovolníků uvědomujeme pouze v případě, kdy jsou více vidět jako při přírodních katastrofách, kde obvykle pomáhají zmírnit následky škod. Tento den má proto připomenout, jak je jejich pravidelná a dlouhodobá práce pro společnost důležitá.

29. listopadu 2019

PŘEDSTAVUJEME: REMEDIUM Praha o.p.s.

REMEDIUM Praha o.p.s. provozuje Občanskou poradnu REMEDIUM s bezplatným sociálním poradenstvím lidem v obtížné životní situaci, v Klubu REMEDIUM aktivizuje seniory vzdělávacími, pohybovými a společenskými programy. Učí pomáhající profesionály krizovou intervenci, dluhovou prevenci, řízení, supervizi a psychoterapii. Seznamte se.

26. listopadu 2019

Jak komunikovat s onkologicky nemocnými a jejich blízkými?

TISKOVÁ ZPRÁVA ZE DNE 22. LISTOPADU 2019

22. listopadu 2019

Pomoci může každý tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Praha, 21. 11. 2019 - Při příležitosti celorepublikové akce Noc venku na podporu lidí bez domova spouští Česká asociace streetwork Mapu Streetwork. Jejím cílem je představit možnosti pomoci lidem, kteří se ocitli na ulici, včetně sociálních a terénních služeb, na které je možné se obracet. Mapa sdružuje přes 353 organizací a služeb.