Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


27. září 2018

V Šárce se již popáté šlapalo násilí na paty

V Praze, 26. 9. 2018 - Bezmála 3000 kilometrů. Tolik ušli účastníci 5. ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se uskutečnil v sobotu 22. září 2018 v Divoké Šárce na Praze 6. Akci na podporu obětí domácího násilí každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel ocenění Neziskovka roku 2017.

25. září 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

20. září 2018

Týden nízkoprahových klubů

V posledním zářijovém týdnu se veřejnosti otevře téměř stovka nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Náš klub Likusák se k nim připojuje. Společně chceme upozornit na význam nízkoprahových a terénních programů pracujících s teenagery. Akce se koná v rámci Týdne nízkoprahových klubů, který pořádá Česká asociace streetwork - letos již podvanácté.

20. září 2018

Benefice mrtvice ve Foru Karlín pro Elišku, Zdeňka a Petra

Možná by vás překvapilo co spojuje tři mladé lidi - Elišku 27, Zdeňka 38 a Petra 37 let. Prožili něco, co byste rozhodně zažít nechtěli - mrtvici (cévní mozkovou příhodu).

19. září 2018

Heidi Janků, Martin France i Petr Poláček se už loučili s létem

Restaurace Černý kohout na pražském Barrandově, která je umístěna nad malebným Prokopským údolím, včele s jejím majitelem Milanem Harajdou, uspořádala již 2. ročník benefičně laděného dětského odpoledne a koncertu „Loučení s létem“.

16. září 2018

S pořadem Mise nový domov můžete pomoci i vy!

Máte ve svém okolí rodinu, se kterou se život nemazlí a která se i přesto nevzdává? Mise nový domov může pomoci! Jaké rodiny mají šanci nám prozradila Lucie Matějíčka Sehnalová, kreativní producent pořadu Mise nový domov

12. září 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových titulů nakladatelství Portál.

12. září 2018

CZC.cz věnuje dvěma “dvojkám” 52 222 Kč

Praha, 21. 8. 2018 – Dvojka na trhu s online prodejem počítačů a elektroniky CZC.cz spouští nový projekt s názvem Fond spokojených dvojek. V něm se rozhodl podpořit ty, kteří jsou také zvyklí obsazovat až druhou pozici. Díky Fondu teď mohou jednotlivci či neziskové organizace získat 52 222 Kč na splnění svého snu.

12. září 2018

POCHOD NA PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ JIŽ POPÁTÉ V PRAŽSKÉ ŠÁRCE

V Praze, 12. 9. 2018 - V sobotu 22.září 2018 se v Divoké Šárce na Praze 6 uskuteční jubilejní pátý ročník charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty.  „Je to jedinečná příležitost jak zviditelnit téma domácí násilí a zároveň podpořit jeho oběti,“ říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pochod uspořádalo za finanční podpory MČ Praha 6 a Nadace O2.

12. září 2018

Týdny pro duševní zdraví 2018

Již 29. ročník Týdnů pro duševní zdraví nabídne širokou paletu akcí po celém Česku. Pomáhá čelit stereotypům o duševním zdraví a nemoci.

11. září 2018

S tužkou a humorem přes překážky

Výstava dívky s těžkým zrakovým postižením v kavárně Bílá vrána


Praha 11. září 2018 – Ani těžké zrakové postižení neznamená nepřekonatelnou překážku, má-li člověk humor, talent a houževnatost: o tom svědčí výstava patnáctileté ilustrátorky Marie Jansové, která byla 10. září zahájena v kavárně Bílá vrána. Bílá Vrána je sociální podnik Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje právě zaměstnávání lidí s postižením. Výstava bude v kavárně k vidění do konce října zcela zdarma.

10. září 2018

Portréty pro ALENKY

Ve čtvrtek 6. září se uskutečnila charitativní aukce portrétů známých osobností, jejíž výtěžek byl věnován ženám po operaci prsu. Portrétní fotografie Honzy Kvardy se vydražily za více než 55 tisíc.

7. září 2018

Křídla motýlí 2018

Na malebné návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích se uskutečnil půlkulatý 5. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“. Akci přijely podpořit česko-slovenští interpreti pop-rockového nebe.

30. srpen 2018

Nové knihy

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

28. srpen 2018

Den s klokanem 2018: Lucka Vondráčková, Láďa Křížek, Suvereno a další podpořili ohrožené děti

První ročník charitativního, kulturně-sportovního dne pro celou rodinu „Den s klokanem“ proběhl 26. srpna 2018 v pražských Žlutých lázních za účasti herečky a zpěvačky Lucie Vondráčkové, zpěváka Ládi Křížka, nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka a celé řady dalších hvězd. Výtěžek ze dne plného sportu, hudby a zábavy poputuje na podporu projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek a jeho činnosti.

27. srpen 2018

Vzdělávej se s neziskovkou

K září patří škola. Vzdělávání. Nabídka neziskovek v této oblasti je široká. Můžete se naučit znakový jazyk, připravit se na pěstounství, dozvědět se o komunikaci s lidmi s hendikepy, o umírání. A s námi se právě teď můžete dozvědět něco o líčení.

15. srpen 2018

DALŠÍM 12 OHROŽENÝM DĚTEM POMŮŽE RATOLEST BRNO

Brno, 8. 8. 2018 – Ratolest Brno spustila začátkem srpna veřejnou sbírku s názvem Bezpečná rodina - šance pro budoucnost. Výtěžek z veřejné sbírky má pomoci dalším zhruba 12 ohroženým dětem a jejich rodinám, a to skrze práci sociálních pracovníků. Veřejnost může přispět několika formami, např. pomocí dárcovské SMS, přispěním do volně stojících kasiček, nebo formou on-line platby.

9. srpen 2018

Noc s hvězdami na zámku Zahrádky 2018

Letos se na nádvoří zámku Zahrádky, který se nachází u České Lípy, odehrál jubilejní 20. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“, jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky.

9. srpen 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

2. srpen 2018

Pojištění pomáhá! Co si neziskovky pořídily díky podpoře Klubovky?

V První klubové pojišťovně vrací pojištění sociální rozměr. Nejen tím, že se díky peer-to-peer principu řada jejich členů navzájem zná, ale od roku 2017 také prostřednictvím projektu Pomáháme spolu. Díky němu mohou členové partnerským neziskovkám pojišťovny pomoci získat prostředky třeba na nové telefony pro krizové poradenství nebo vyvýšené záhony pro vozíčkáře.