Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. září 2019

NOMINACE NA OCENĚNÍ DOBROVOLNÍKŮ, NEZISKOVEK A FIREM SE PRODLUŽUJÍ

Pardubice – 23. září 2019
Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Nominujte je na Ocenění dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem. Čas na to máte do konce října.

23. září 2019

Týden nízkoprahových klubů

Víte jak fungují nízkoprahové sociální služby pro teenagery? Tento týden máte příležitost se s nízkoprahovými kluby seznámit. Tisková zpráva.

23. září 2019

Díky Značce spolehlivosti získávají neziskovky dárce i zpětnou vazbu

V září Vás seznamujeme s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR. Ředitelky AVPO ČR Moniky Jindrové jsme se tentokrát zeptali na Značku spolehlivosti.

19. září 2019

Šlapeme násilí na paty opět v pražské Šárce

Tisková zpráva. V sobotu 21. září 2019 odstartuje z kempu Džbán již 6. ročník charitativního pochodu na podporu obětí domácího násilí. Je určen všem, kdo mají rádi procházky přírodou, a zároveň chtějí přispět na dobrou věc.

16. září 2019

Knižní novinky

Přinášíme informaci o novinkách z nakladatelství Portál.

11. září 2019

Když řeknu Serviska, myslím AVPO Servisní, o.p.s.

"Nikdy jsem nechtěla být ředitel, natož ředitelka! Asi právě proto sedím na dvou židlích a řediteluji Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a její „dcerce“ AVPO Servisní," říká Monika Jindrová. A protože v září v souladu s naším kalendářem představujeme Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR, představí nám Monika i její dcerku.

5. září 2019

Jak budete trávit Mezinárodní den charity vy?

Dnes, jako každoročně 5. září, si připomínáme Mezinárodní den charity. Tento den má sloužit jako důkaz podpory organizacím i jednotlivcům, kteří se angažují a pomáhají tam, kde je to potřeba. Má přimět širokou veřejnost k zamyšlení, zda by i oni sami nemohli pomáhat. 

2. září 2019

PŘEDSTAVUJEME: AVPO ČR

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) pomáhá v Česku vytvářet spolehlivý a transparentní neziskový sektor, pracuje na zlepšení mediálního obrazu neziskovek. Svým členům poskytuje všestranný servis a pomáhá jim prosazovat jejich zájmy.

30. srpna 2019

Nové knihy

Přinášíme informaci o knižních novinkách nakladatelství Portál.

15. srpna 2019

7 nápadů jak můžete někomu zlepšit den ještě dnes

Léto je tak docela náročným obdobím. Čtvrtina kolegů je na dovolené, čtvrtina se z ní buď vzpamatovává nebo se na ni těší, všechno trvá déle a člověk aby si nohy uběhal. Přebíhání mezi venkem, kdy se nám košile a šaty lepí na záda a chůze je kličkováním mezi zastíněnými místy se samozřejmě neobejde bez následků a nakonec neřešíte jen kam na dovolenou ale také co na rýmu.

8. srpna 2019

Knižní novinky

Informace o novinkách z nakladatelství Portál

8. srpna 2019

Noc s hvězdami 2019

Na zámku Zahrádky se minulou sobotu konal již 21. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ a bylo opět co poslouchat a na co se koukat. Tento festival pop-rockové muziky se stal takovým rodinným. Na koncert už jezdí fanoušci pravidelně z celé republiky.

6. srpna 2019

O růžové princezně

S Bárou Sobotkovou představujeme Nadační fond Pink Bubble. Pomáhá mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve znovu na vlastní nohy. Přečtete si také, jak Báru bavilo být princeznou.

 

22. července 2019

Trio, které pomáhá – nominujte dobrovolníky, neziskovky a firmy

Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Už po deváté máte jedinečnou příležitost nominovat na ocenění dobrovolníky, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy z celého Pardubického kraje.

17. července 2019

Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Praha, 15.7. 2019 -  Pražská jogínská komunita opět v  rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala obětem domácího násilí. Namaste Yoga Day na konci června byl vyvrcholením 3. ročníku charitativního projektu na podporu neziskového centra ACORUS.  Vybralo se celkem 13 706,- korun na přímou odbornou pomoc, kterou poskytuje ACORUS obětem domácího násilí bezplatně. Letošní ročník nesl symbolické poselství “Daruj živou vodu”. Element vody symbolizuje emoce, intuici a ženský princip a po traumatech způsobených násilím je třeba je očistit.

17. července 2019

Mentální zdraví - jak nechat mysl odpočinout

Doba dovolených je v plném proudu. Umíte si ale pořádně odpočinout? Pokud nenajdete rozptýlení na nějaké zajímavé akci, pak mrkněte na pár tipů, které mohou působit radost.

28. června 2019

PŘEDSTAVUJEME: SMÍŠEK

Červenec strávíme se Smíšky!

28. června 2019

Sandra Nováková, Daniela Písařovicová a Jiří Dvořák podpořili slavnostní předání nově zrekonstruované kliniky dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice

Praha (27. června 2019) – Ve Fakultní nemocnici v Motole byla po rekonstrukci slavnostně otevřena Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil ambulance této kliniky tak, aby se zde dětští pacienti, ale i dospívající cítili co nejlépe. Prostory připomínají svět prérijních indiánů a evokují romantiku pravé indiánské vesnice. Autory kreseb jsou výtvarník Lukáš Urbánek a spisovatelka Milada Rezková.

26. června 2019

PROŽÍT PRÁZDNINY JINAK?

Čas letních prázdnin se blíží…

 

… avšak ne každé dítě má možnost prožít je smysluplně. 

21. června 2019

Dobrovolníci společnosti Pfizer se zapojili do výzkumu o stáří. Výsledkem mají být rady pro sendvičovou generaci

Praha (21. června 2019) – Již po šesté se dobrovolníci společnosti Pfizer vydali na pomoc neziskové organizaci Sue Ryder. Nejprve se zúčastnili výzkumu na téma „Neztratit se ve stáří“, odpoledne pak asistovali seniorům při sportovně-společenské akci Nakrm draka.