Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


26. listopad 2014

Rozhovory z léčebny: s psychoterapeutkou Ivanou Džemlovou

Jelikož jsem se ocitla po dlouhých 13. letech boje s duševní nemocí v psychiatrické léčebně v Opavě, kde jsem byla poprvé v životě, rozhodla jsem se požádat o rozhovor psychoterapeutku paní Ivanu Džemlovou z oddělení 17B. Rozhovory dělám totiž nejraději. Je to moje nejlepší terapie – terapie psaním a setkáváním se s příjemnými lidmi.

24. listopad 2014

Pomozte zachránit Hmateliér!

Darujte zážitkový workshop „Potmě“, kde si můžete hmatové modelování vyzkoušet s klapkami na očích pod vedením nevidomých lektorek. Pomůžete zachránit Hmateliér. Ateliér a dílna hmatového modelování pro nevidomé je pracoviště zřizované sdružením Okamžik, kde se nevidomí učí vytvářet dekorativní a užitné předměty z šamotové hlíny. V této chvíli nemají na provoz v příštím roce žádné finanční prostředky!

24. listopad 2014

Výtěžek benefičního turnaje letos trhl rekord

Třetí dějství benefičního turnaje v plážovém volejbale Vyber si, vydraž si, zahraj si předčilo očekávání, vyneslo téměř jednou takovou částku, jako oba předchozí ročníky dohromady. Centrum Anabell a Hospic svaté Hedviky si tak rozdělí téměř 335 tisíc korun. Turnaj, za nímž stojí plážový volejbalista Martin Tichý, se odehrál v pondělí 17. listopadu na písku pražského Beachklubu Pankrác, o den dříve mu předcházela večerní dražba v Music Clubu Theatro.

24. listopad 2014

Byli jednou dva bratři

Pojďte se Smíškem napsat vánoční příběh, který bude končit větou „…a tak jsme rozzářili oči 81 dětem“.

21. listopad 2014

Exkurze projektu Roz(h)led

Zdemar, Google, Ford Homolka, domov seniorů, veterinární klinika ... mají společný Roz(h)led.

21. listopad 2014

25. listopad - Mezinárodní den proti násilí na ženách

Podle Světové zdravotnické organizace má 35 % žen osobní zkušenost s nějakou formou fyzického a/nebo sexuálního násilí, každá pátá žena se stane obětí znásilnění nebo pokusu o něj, více než 600 milionů žen žije v zemích, kde není domácí násilí trestným činem. To připomíná Mezinárodní den proti násilí na ženách, který OSN vyhlásilo na 25. listopad. Sdružení ACORUS při této příležitosti pořádá Den otevřených dveří v poradně pro oběti domácího násilí.

21. listopad 2014

Když si nevíte rady s péčí o seniora...

Péče o starého člověka je mnohdy velmi náročná. Kam se obrátit, když ji přestáváme zvládat? Nejsnazší je kontaktovat přímo středisko nebo centrum v místě bydliště, které se na péči o seniory zaměřuje. Ne vždy se člověk setká se vstřícným přístupem. Ze zákona je ovšem s touto problematikou povinna poradit každá sociální pracovnice v domově pro seniory, dokonce i po telefonu a anonymně.

19. listopad 2014

Česká unie neslyšících nabízí přepis mluvené řeči online

I osoby se sluchovým postižením se dostávají do situací, kdy je nezbytná komunikace s úřady, lékaři, nebo potřebují třeba jen poradit v běžné situaci – zeptat se na cestu, koupit si jízdenku na vlak… Pro ohluchlé či nedoslýchavé osoby je optimálním řešením simultánní přepis mluvené řeči online. Tuto službu nabízí Centrum zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících (CZSP ČUN).

18. listopad 2014

Naše cesta

Naše cesta je název zážitkové akce, která umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si na vlastní kůži nástrahy a bariéry, které denně zažívají vozíčkáři, nevidomí i lidé s postižením sluchu. Akce probíhá pod záštitou ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a je součástí kampaně chodicilide.cz, která už od roku 2010 usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením. Návštěvníci si až do 30. listopadu mohou zdarma v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti v Holešovicích v Praze 7 vyzkoušet život se zdravotním postižením na vlastní kůži.

18. listopad 2014

Festival Mluvící ruce

Uvědomila jsem si, že mají lepší výrazové prostředky, lépe vyjadřují emoce než my, kteří používáme hlas. Znakový jazyk není pouze pohyb rukou, lidé se ztrátou sluchu hovoří celým tělem včetně obličejové mimiky. Jejich svět je tichý, ale bohatý. Škoda, že není více akcí, na kterých mohou lidé se sluchovým postižením předvést své umění a ukázat nám bohatství kultury neslyšících.

13. listopad 2014

Jíme proto, abychom mohli sportovat - Prague Beach Team podporuje Centrum Anabell

„Jíme proto, abychom mohli sportovat“ nebo „Sportujeme, abychom mohli jíst“? Jak tenká je hranice mezi těmito dvěma tvrzeními si uvědomují v pražském klubu plážového volejbalu Prague Beach Team, a proto se rozhodli systematicky podporovat Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy.

10. listopad 2014

Vybarvi se!

Dům tří přání spustil projekt „VYBARVI SE“ na portálu www.nakopni.me. Společně s organizací, která pomáhá ohroženým dětem, si můžete zakoupit nebo vlastnoručně vyrobit vánoční dekorace, získat autorem podepsaný exkluzivní kalendář 2015, do kterého zapůjčil obrazy Theodor Pištěk. Můžete být však i při tom, kdy se bude prodej kalendáře slavnostně zahajovat.

9. listopad 2014

Představení pro neslyšící děti v Hradci Králové

I neslyšící děti mají mít možnost jít do divadla na pohádku! Nezisková organizace ORBI PONTES se snaží takový zážitek neslyšícím dětem zprostředkovat. Do hradecké školy pro děti se sluchovým postižením může s Vaší pomocí zavítat Kvak a Žbluňk.

4. listopad 2014

Exkurze v Mall.cz

Také patříte mezi ty, kteří nakupují online? Pak jistě znáte internetový obchod Mall.cz. A právě do jejich logistického centra jsme se spolu s účastníky projektu Roz(h)led Samsung Digital Academy měli možnost v rámci další z exkurzí podívat!

31. říjen 2014

Seminář etikety

Na pracovní pohovor v mikině a otrhaných džínách? Už nikdy! Účastníci projektu Roz(h)led Samsung Digital Academy dobře vědí, jak se vyvarovat společenskému faux pas.

31. říjen 2014

Exkurze IBM

Ve čtvrtek 23.10. jsme vzali děti z projektu Roz(h)led na exkurzi do firmy IBM Česká republika.

24. říjen 2014

Happening Tisíc kilo

Podle zpráv Informačního centra OSN se každým rokem vyhodí 1,3 miliardy tun potravin, které nejsou závadné. V Evropě a Severní Americe připadá na jednoho člověka 95 až 110 kg vyhozeného jídla ročně. Plýtvání potravinami je nejen neekonomické, ale také neetické a neekologické. Na plýtvání jídlem upozornila skupina „Zachraň jídlo“ happeningem s názvem Tisíc kilo, který se konal 18.10 2014 na piazettě Národního divadla.

23. říjen 2014

Jak to, že nevidomý přijde do práce v ponožkách stejné barvy?

A jaké se mu zdají sny? Barevné nebo černobílé? A co udělá vozíčkář, když potřebuje na záchod, ale žádný bezbariérový se na veřejně přístupných toaletách nenachází? Na tyto a další otázky odpovídají dětem zdravotně postižení spolupracovníci Života bez bariér, o.s. v rámci projektu „Prevence proti úrazům“.

20. říjen 2014

Projekt Roz(h)led již začal!

Projekt je určený pro sociálně znevýhodněné studenty z dětských domovů a pěstounských rodin ve věku 15-19 let, kteří dochází na odborné učiliště nebo střední školu v rámci Prahy a celé ČR a věnují se technickým oborům.

17. říjen 2014

S kariérní poradkyní jsme navštívili i Českou Kamenici!

V pondělí 13. října jsme s naší kariérní poradkyní vyrazili za účastníky projektu Roz(h)led do České Kamenice! Opět jsme zjistili, že zájmy a dovednosti všech účastníků jsou opravdu rozmanité.