Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


6. únor 2015

Mám velkou oporu v rodině

Nevidomá psycholožka a lektorka OZP Akademie Mgr. et Mgr. Petra Helebrantová byla NROZP oceněna jako Zaměstnanec roku se zdravotním postižením. Ačkoliv poškození nebo ztráta zraku je pro člověka velkým omezením, Petra Helebrantová je důkazem toho, že lze naplno žít a pracovat, a dokonce pomáhat druhým i s takovýmto hendikepem.

4. únor 2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí.

Praha, 4. 2. 2015 - Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu. Zatímco lékaři ještě v roce 2004 neschvalovali ženám s diagnózou RS těhotenství a často doporučovali umělé přerušení, pozdější studie dokázaly pravý opak. Většině žen s RS těhotenství neškodí, naopak se v době gravidity stabilizují a prospívají.

3. únor 2015

BURZA FILANTROPIE POKRAČUJE I V ROCE 2015: PŘIHLAŠTE SVÉ PROJEKTY!

Úspěšná dobročinná aktivita Burza filantropie v těchto dnech zahajuje svůj čtvrtý ročník. Právě nyní je možné pro neziskového organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim přihlašovat na burzu své veřejně prospěšné projekty, které se zde budou ucházet o podporu donátorů. Přihlašování projektů je možné až do 31. března 2015.

3. únor 2015

Moderní pěstounství

V současné době probíhá řada seminářů a neformálních setkání na téma pěstounství. Na jeden ze seminářů se vypravila i naše redaktorka, paní Evžena Janovská.

28. leden 2015

Ledový drak - Naše srdce nezamrzla

Aby někdo mohl pomáhat druhým, nemusí být bohatý a dokonce nemusí být ani dospělý. Pomáhat druhým mohou i malé děti.

22. leden 2015

Pacienti s roztroušenou sklerózou dostali nové rehabilitační pomůcky

Přes 30 nových rehabilitačních pomůcek za desítky tisíc korun mají nově k dispozici pacienti MS centra neurologie a rehabilitace jihlavské nemocnice. Pořídili je z daru známého producenta čaje a kávy, společnosti Oxalis a Nadačního fondu IMPULS ve spolupráci se Sdružením mladých sklerotiků. Pomůcky pomohou v léčbě více jak tří stovek pacientů s roztroušenou sklerózou, kteří MS centrum v jihlavské nemocnici navštěvují.

21. leden 2015

Ohlédnutí za létem 2014 na workcampech

Brzy bude možné přihlašování na nové workcampy roku 2015. Už teď je možné vybrat si v mezinárodní databázi první projekty. Na workcampy v ČR začínáme hledat dobrovolníky, kteří se ujmou vedení skupiny a budou celý projekt lídrovat.

21. leden 2015

Pavel Šporcl: Před rokem jsem do světa lidí s autismem nahlédnul. Teď jsem se rozhodl vstoupit.

Houslový virtuóz Pavel Šporcl se stal patronem Asociace pomáhající lidem s autismem – APLA Praha.

19. leden 2015

Rozhlédni se do nového roku s Roz(h)ledem!

A je to tady... v únoru nám startuje další kolo projektu Roz(h)led Samsung Digital Academy, který, jak z názvu vypovídá, zaštítila společnost Samsung Electronics Czech and Slovak!

19. leden 2015

Rodina – nejlepší prostředí pro dítě

Rodina je zcela jiné prostředí než dětský domov, jsou situace, které lze zažít pouze v rodině.

17. leden 2015

Milan Drobný oslavil narozeniny dárkem pro nadační fond Veselý senior

Patronka nadačního fondu Veselý senior Tereza Kostková převzala od Milana Drobného šek na narozeninovém koncertě.

13. leden 2015

Večery u kapucínů – benefiční koncert pro Diakonii

Večery u kapucínů je název cyklu benefičních akcí pořádaných řeholními bratry kapucíny každou první středu v měsíci. Akce se konají v prostorách kláštera v Praze 1 na Loretánském náměstí.

12. leden 2015

Matka a syn bez domova: pomůže nám i popovídání

Mirek Čepický je kromě jiného amatérský ultramaratonec, kouč, ředitel,..., ale hlavně člověk, který rád a často pomáhá ostatním. A má oči otevřené. Přečtěte si o jedné jeho procházce ...

12. leden 2015

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha.

8. leden 2015

Předání dárků v dětském domově Střekov v Ústí nad Labem

Díky dobrému skutku, kteří před Vánoci udělali manželé Hlavinkovi, kdy věnovali naší organizaci finanční dar, jsme mohli udělat o Vánocích radost dětem z dětského domova Ústí nad Labem Střekov. Za darovaných 10 000 Kč jsme po dohodě s dětským domovem nakoupili zimní výbavu pro děti, kterou jsme se 29. 12. 2014 vydali předat do dětského domova Střekov.

2. leden 2015

Jaký byl rok 2014

Výroční zprávy nepíšeme, ale snažíme se přinést stručný přehled o tom, co jsme vytvořili. Jen prostou statistiku. Někomu se můžou zdát čísla nízká, někomu vysoká, vše je relativní. My jsme rádi, že můžeme alespoň trošku pomoci neziskovkám s jejich prezentací a šířit dobré zprávy dál. A jsme vděční za to, že u toho všeho dobrého, co neziskovky dělají pro ostatní, můžeme být.

29. prosinec 2014

Ne vždy a ne všude je dobrovolnictví vítáno

Přinášíme krátký článek o zkušenostech dobrovolníků v Plzni, kde se pan Petr Procházka snažil zřídit oddíl Malého zálesáka. Jaké zkušenosti máte s podobnými aktivitami vy?

23. prosinec 2014

Benefiční koncert pro Jako Doma

Většina lidí si představuje bezdomovce jako páchnoucí žebráky poflakující se po městě. Většinou se jedná o muže. Ženy bez domova nejsou téměř vidět, to však neznamená, že jich je málo. Ženy skrývají své bezdomovectví, důvodem je nejen stud. Tyto ženy se stávají terčem násilí, proto jsou nuceny se skrývat a hledat si bezpečné úkryty. Nezisková organizace Jako Doma si vzala za cíl ukázat ženy bez domova v jiném světle a tím bourat bariéry mezi veřejností a lidmi bez domova. Jednou z akcí, která přispěla k odstraňování předsudků, panujících v široké veřejnosti o lidech bez domova, byl benefiční koncert pro Jako Doma. Koncert se konal 21.12 2014 od 18:00 v Praze 2 na Bajkazylu na náplavce na Rašínově nábřeží. Pořadatelem tohoto koncertu byla nezisková organizace Jako Doma. Vstupné na tuto akci bylo teplé oblečení pro ženy bez domova.

18. prosinec 2014

Česko zvyšuje boj proti úrazům a násilí na dětech.

Fakultní nemocnice Motol, 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Brno jsou hlavními nositeli projektu, který má výrazně zlepšit prevenci dětských úrazů a násilí na dětech. Program za patnáct milionů korun je financován převážně z Norských fondů.

18. prosinec 2014

Ecce Homo v Domě tří přání - křest kalendáře 2015 Domu tří přání s obrazy Theodora Pištěka

Slavnostní křest limitované série kalendáře, jehož kmotry byla herečka Petra Špalková a režisér Jan Hřebejk, se uskutečnil 2. prosince. Dům tří přání již po páté spouští předvánoční benefiční projekt. Zakoupením exkluzivního kalendáře můžete přispět na provoz jeho tří center, ve kterých profesionálně pomáhají dětem, které se vinou závažné rodinné situace ocitly v ohrožení a potřebují odbornou pomoc.