Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


6. října 2015

Babička je lepší než auto! Život 90 otevírá téma generačně neúplných rodin a upozorňuje, že mít prarodiče je luxus

Život 90 a portál www.seniorum.cz spouštějí první mezigenerační seznamku v Česku. V rámci informační kampaně Babička je lepší než auto upozorňují na zásadní místo, které mají prarodiče v životě rodiny, a otevírají novou cestu, jak se senioři a rodiny mohou najít. Na seznamce portálu pro seniory www.seniorum.cz, který Život 90 provozuje, je totiž poptávka po mezigeneračním seznámení desetkrát vyšší než v ostatních kategoriích.

6. října 2015

Křídla motýlí 2015

Tisková zpráva z letošního 2.ročníku benefičního koncertu Křídla motýlí 2015

2. října 2015

Seminář „Bezdrátová komunikace“

Když se řekne slovo „bariéry“, mnohým lidem se vybaví fyzické bariéry, jako jsou např. schody. Existují však bariéry, které nejsou vidět a které jsou stejně obtížně zdolatelné jako bariéry fyzické. Jedná se o komunikační bariéry.

24. září 2015

Registr ReMuS zveřejnil nejnovější data o roztroušené skleróze v ČR

Praha, 24. září 2015 – Diagnózu G35 neboli roztroušenou sklerózu si ročně vyslechne přibližně tisíc lidí. Dvě třetiny registrovaných tvoří ženy, dvě třetiny mohou chodit do práce. Nemoc se u nich projevuje v průměru ve 30 letech. Vyplývá to z nejnovějších výsledků jediného celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou ReMuS.

24. září 2015

4. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením - zahájení

Svět ticha je pro mnohé lidi neznámý, sluchové postižení není vidět, přestože počet těchto lidí, žijících v naší republice, je přibližně půl milionu. Kolem sluchového postižení panuje mnoho mýtů. Jedním z nejčastějších mýtů je, že každý kdo neslyší, používá znakový jazyk.

23. září 2015

"Běžím s AVL" ... a podpořím dobrou věc!

“Běžím s AVL” – spíš happening, než závod si v sobotu 26. září 2015 na Ladronce v Praze 6 mohou užít nejen rodiny s dětmi. Svou účastí v závodě navíc podpoříte mezigenerační setkávání dětí a seniorů pořádané Mezi námi, o.p.s. Další informace získáte na www.bezimsavl.cz.

23. září 2015

Šárkou se povedlo ujít 2 500 km proti domácímu násilí

V sobotu 19. září 2015 se za krásného slunečného počasí odehrál v pražské Divoké Šárce již 2. ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Centrum ACORUS přišlo podpořit přes 400 pochodujících, kteří "proti domácímu násilí" ušli celkem 2 508 kilometrů (to je o 500 km více než v loňském roce).

19. září 2015

Babí léto v Bohnicích

Jaký je život duševně nemocných lidí? Kdo jim pomáhá a jak? Odpovědi na tyto otázky bylo možné najít na 26. ročníku festivalu Babí léto v Bohnicích, který se uskutečnil v sobotu 12. září v prostorách Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

18. září 2015

PŘIHLASTE SVÉ PROJEKTY DO BURZY FILANTROPIE!

Na podzim, 13. října, proběhne v Benešově historicky první Burza filantropie, která propojí světy neziskových organizací, firem a veřejné správy. Prozatím jde o pilotní burzu, tedy praktický nácvik pro všechny zúčastněné. Sice se ještě nebudou rozdělovat finance a další podpora, autentické však budou veřejně prospěšné projekty neziskovek. Jejich přihlašování bylo odstartováno 7. 9. 2015.

18. září 2015

Dogs for people - slavnostní promoce psích pomocníků

Pes je přítel člověka, stará známá pravda. Pro mnohé lidi je pes i nepostradatelným pomocníkem, který jim nahrazuje ruce, nohy, zrak, sluch, pomáhá jim zprostředkovat kontakt s okolím. V sobotu 12. září se konala ve výcvikovém areálu Helppes v Praze 5, v Motole, slavnostní promoce úspěšných psích absolventů Helppsí akademie s názvem „Dogs for people“.

13. září 2015

Novinky nakladatelství Portál

Jménem nakladatelství Portál přinášíme informace o novinkách a produkci příštího týdne.

11. září 2015

Finanční gramotnost: Proč mít přehled o svých penězích?

Není žádnou výjimkou mít platby, které je třeba co nejdříve uhradit, přičemž do výplaty zbývá ještě několik dní. Někdy nás mohou zaskočit nečekané výdaje v podobě nedoplatku za služby, elektřinu, plyn či rozbité ledničky. V tomto případě přijdou na řadu finanční rezervy. Problém nastává, pokud žádné finanční rezervy nejsou. Nezbývá než si půjčit. Pokud nepůjčí banky, ochotně poskytnou půjčku různé nebankovní společnosti. Ty však obvykle mají takové podmínky, které vedou k pádu do dluhové pasti.

10. září 2015

Oslava 10. narozenin Nadace Leontinka

Nadace Leotinka pomáhá již deset let dětem a studentům se zrakovým postižením. V sobotu 5. září oslavila své desáté narozeniny ve Žlutých lázních.

9. září 2015

Firemní dobrovolníci nahlédli „pod pokličku“ Centru Anabell

Jak moc se liší práce v ziskovém a neziskovém sektoru? Příležitost odpovědět si na tuto otázku mělo několik firemních dobrovolníků během jednoho dopoledne, stráveném v brněnské neziskové organizaci Anabell.

7. září 2015

Akademie seniorů Života 90 otevírá své brány – na seniory čekají lektoři a víc než 70 kurzů

Akademie seniorů Života 90 zahajuje výuku zimního semestru. Pro studenty – seniory je připraveno víc než sedm desítek jazykových, pohybových nebo výtvarných kurzů, lekce práce s počítačem a mnoho dalších. Dříve narozené studenty vzdělávají ve většině případů zase senioři – mezi lektory i posluchači kurzů se najdou i tací, kterým je přes 80 let.

4. září 2015

Neviditelná výstava

Představte si, že zhasne i poslední paprsek světla a okolní svět se ponoří do neproniknutelné tmy. Takový je svět nevidomých a takový bude na jednu hodinu i váš svět, pokud se rozhodnete navštívit Neviditelnou výstavu v Novoměstské radnici v Praze 2. Tato jedinečná výstava vám umožní na jednu hodinu poznat svět nevidomých. Odměnou vám budou cenné zkušenosti a jedinečný, nezapomenutelný zážitek.

3. září 2015

Organizátorské kurzy pro zážitkové pedagogy Praha a Brno startují

Začni organizovat akce Hnutí Brontosaurus. Zjisti, kde se můžeš zapojit. Poznej nové lidi a příležitosti. Nabízíme večerní kurz v Praze a Brně doplněný o víkendové akce s možností získat osvědčení Organizátor Hnutí Brontosaurus nebo Hlavní vedoucí dětských táborů, pro který nás aktreditovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Startujeme už v říjnu.

2. září 2015

První ročník Anabell Beach Tour přilákal na sto dvojic

Benefiční šňůra turnajů v plážovém volejbale pro smíšené dvojice s názvem Anabell Beach Tour má za sebou svůj úvodní ročník. Nutno říct, že úspěšný, a to co do účasti sportovních nadšenců, tak i vybraných financí. Během šesti turnajů napříč městy celé České republiky se utkalo na sto týmů a díky nim šlo na podporu Centra Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy 35 600 korun.

2. září 2015

Hvězdy českého volejbalu podpoří unikátní charitativní beachvolejbalový turnaj na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

Tisková zpráva, Praha – 3. 9. 2015: Bývalý reprezentant Martin Lébl, české špičkové beachvolejbalistky Martina Bonnerová a Lenka Háječková, spolu s italskou hvězdou Andreo Tomatisem sehrají vložený exhibiční zápas a podpoří tak svou hrou charitativní turnaj v plážovém volejbale smíšených týmů na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

31. srpna 2015

Tak jsme dojeli! Světluška a Radiožurnál zakončily v Plzni letní roadshow na trojkole. Světluška spustí sportovní granty pro nevidomé

Cykloprojekt Jedeme pro Světlušku na podporu sportovců se zrakovým handicapem završil 29. srpna dvouměsíční putování po deseti krajích ČR poslední vyjížďkou kolem Plzně. Trojkolo s nevidomým cyklistou nacestovalo přes 1100 kilometrů. K veřejným cyklojízdám se připojily stovky lidí včetně známých osobností. Z výtěžku akce podpoří Světluška sportovní aktivity osob se zrakovým postižením.