Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


11. dubna 2013

Tomáš Mošnička

S Tomášem Mošničkou jsem se setkala virtuálně prostřednictvím webu Žijushandicapem.cz, který poskytuje komplexní podporu handicapovaným – jak informační, tak motivační. Tomáš Mošnička se snaží ukázat, že i s handicapem lze nadšeně žít.

6. dubna 2013

NFOZP a Hana Potměšilová

Pět dobrovolníků se aktivně podílí na vedení a rozvoji fondu napříč oblastmi legislativy, marketingu a PR, vzdělávání, odborných poraden. Od března má NFOZP prvního zaměstnance, který pracuje jako projektový manažer. Třicet pět dobrovolníků participuje na dílčích projektech.

3. dubna 2013

Ceny APLAUS rozdány

Maminka, která vybudovala na Šumpersku celou síť aktivit pro děti s autismem. Čtrnáctiletá dívka, co je oporou své kamarádce s Aspergerovým syndromem. Škola rozvíjející talent chlapce s AS, přestože jeho chování není standardní. Tak to jsou tři vítězové ceny APLAUS, jejíž vyhlášení proběhlo 2. dubna na Světový den porozumění autismu. 1.ročník soutěže APLAUS - oficiální tisková zpráva

3. dubna 2013

Profesionálové v neziskovkách

Konference „Profesionálové v neziskovkách – to nejlepší, co mohou odborníci z byznysu a neziskovek společně vytvořit“ je určena všem, kteří chtějí svými dovednostmi přispět neziskovému projektu, zatím však nevědí, jak na to.

2. dubna 2013

APLAUS

V úterý 2.4.2013 proběhlo slavnostní předávání cen APLAUS. Přečtěte si nominaci, kterou zaslala maminka 14 leté dívky s Aspergerovým syndromem.

2. dubna 2013

Maminko, srovnejte si to dítě!

OSN přijala 2. duben jako Světový den autismu. Co o autismu víme?

31. března 2013

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.

Už jste potkali vodícího minikoníka? Bydlí ve výcvikovém areálu občanského sdružení Helppes. Seznamte se.

30. března 2013

Pořiďte si babičku!

Úžasný projekt Domova Sue Ryder.

29. března 2013

Agentura pro neslyšící APPN, o. s.

Obětavost, nadšení, hluboká znalost dané problematiky a profesionalita nechybí pracovníkům Agentury pro neslyšící APPN, o. s. (dříve Agentura Profesního Poradenství pro neslyšící). Nejsou lhostejní vůči neuspokojivému stavu zaměstnanosti a uplatnění na trhu práce neslyšících spoluobčanů, kterým se proto rozhodli svojí činností pomáhat.

26. března 2013

Blahomat: půjčovna iPadů na dobrou věc

S velmi zajímavým projektem přišla komunita vývojářů a kreativců ze severních Čech Ragtime. Můžete prodat nebo darovat svůj iPad pro dobrou věc:

25. března 2013

Český Forrest Gump putuje stovky kilometrů

Tisková zpráva o Putování básníka, který se rozhodl ujít 610 km, aby podpořil osvětu autismu. 23. 3. tato akce vrcholila, zúčastnil se jí i herec Jaroslav Dušek.

22. března 2013

Kdybych byla bohatá, pořídím si dětský domov

Není to tak dávno, co mi přišla zpráva se žádostí o adresu Dětského domova ve Strančicích. Psala mi mladá maminka, která náhodou objevila video o tomto dětském domově. A tak jsem poznala paní Michaelu Bílou, maminku samoživitelku, které není osud jiných lhostejný.

19. března 2013

Co uvítají neziskovky

Věřte, že rozhodnete-li se jakkoliv pomoci, vždy bude Vaše pomoc vítána. Stačí jen přijít a říct: „Já chci pomáhat“.

15. března 2013

Popírala jsem fakta a věřila v zázrak.

Příběh paní Marcely Rebernakové začíná narozením jejího vytouženého dítěte. Je v mnohém podobný příběhům jiných maminek, kterým se narodí dítě s handicapem a přece je výjimečný. Marcela se stará nejen o svého syna, ale pomáhá i jiným maminkám. Výrazným způsobem se zasadila o pozitivní vývoj v posuzování míry postižení dětí s autismem, neváhá kdykoliv a kdekoliv veřejně vystoupit a problémy spojené s tímto postižením prezentovat, založila i neziskovou organizaci proPAS, která sdružuje rodiny s postiženým dítětem. Vše, co dělá pro ostatní, dělá bez nároku na jakoukoliv odměnu, pomoc jiným považuje za samozřejmou.

13. března 2013

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP)

NFOZP je jediným nadačním fondem v ČR, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání postižených osob.

13. března 2013

Kola pro Afriku

Paní Mičolová se jako dobrovolník podílela na nakládce kol. Napsala nám o tom, co zažila.

12. března 2013

Sociálně prospěšný podnik SUPERDĚTSKÉ CENTRUM

Podpořte centrum pro děti, které se ve svém volném času starají o svého chronicky nemocného či postiženého rodiče.

7. března 2013

Registrace pro neziskovky je zprovozněna, připravujeme právní poradnu!

Zaregistrujte se a zveřejňujte články, pozvánky a inzeráty, zapojte se do přípravy právní poradny. Zde najdete podrobnější informace.

4. března 2013

Podpořte Dům tří přání

Zařízení s nepřetržitým provozem pro děti vyžadující okamžitou pomoc přivítá materiální podporu.

25. února 2013

Komunitní centrum Motýlek

V roce 1999 se potkaly dvě maminky na mateřské dovolené – Hana Urbanová a Zuzana Jelenová. Navštěvovaly tehdy se svými dětmi mateřské centrum, kde se potkávaly i s hendikepovanými dětmi. A protože to jsou maminky aktivní, rozhodly se, že pro děti udělají i něco víc...