Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


25. června 2013

Víte, kde se dělá dobro?

Kde se dělá dobro a my :)

24. června 2013

Kam s brontosaury v červenci? Bav se a pomáhej na táborech s volnými místy

Prázdniny se blíží mílovými kroky, někteří si jich naplno užívají už teď. Změnili se tvé plány a v kalendáři přibylo pár volných dní? Zaplň je dobrovolnickými tábory Hnutí Brontosaurus, které mají ještě volná místa na červenec.

17. června 2013

Aukce uměleckých děl ve prospěch o.s. Múzy dětem

S kamerou jsme se byli podívat, jak to vypadá na aukci, která pomáhá dětem z dětských domovů. Je to veselá akce a určitě příště zajděte...

17. června 2013

Už jste něco dokázali?

Už jste něco dokázali? Tak zní jedna z otázek na webu, se kterým bychom Vás chtěli seznámit.

10. června 2013

Lidé s autismem mají nový domov

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha zřídila nové pobytové zařízení pro lidi s autismem, které sídlí v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích.

3. června 2013

Jsou potřeba čistící, hygienické a dezinfekční prostředky, pracovní nářadí a pomůcky, dobrovolníci.

Pokud chcete pomoci při povodních, zde naleznete alespoň základní informace, kam se obrátit. Potřeba jsou dobrovolníci i materiální a finanční pomoc.

2. června 2013

Prázdniny s Brontosaurem nabízí na padesát táborů v šesti zemích. Vyber si a obrať léto vzhůru nohama

Spojení užitečné práce, zábavy a nových přátel každoročně přiláká na brontosauří tábory patnáct set účastníků. Ti se letos kromě Česka a Slovenska mohou podívat i do Indie, Rumunska, Srbska, Polska a na Ukrajinu. Seznam letních akcí najdeš na www.prazdniny.brontosaurus.cz

29. května 2013

Modré pomněnky opět pomáhají ztraceným dětem najít cestu, letos se dají koupit i přes internet

Poslední květnový týden (27.5. až 31.5.) může veřejnost ve všech finančních centrech Ery v České republice i v pražském Era světě na Jungmannově náměstí kupovat za třicet korun modrý kvítek a zapojit se tak do sbírkové akce Pomněnkový den pořádané Linkou bezpečí u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Poprvé je možné pomněnku zakoupit také elektronicky, v čemž pomáhá web Dětín.cz

28. května 2013

Na začátku byla pomoc přátelům a známým

"Občanské sdružení Dveře, o.s. jsme založili koncem roku 2008. Vzniklo na základě potřeb našich přátel a známých." Kam až se rozrostla pomoc přátelům a známým?

28. května 2013

Spolu do zaměstnání

Občanské sdružení Letní dům pomáhá mladým lidem po odchodu z ústavní výchovy hledat zaměstnání

27. května 2013

Přeskoč řeku: Vyraz za zážitky do rakouské přírody a pomoz zlepšit svět

Chceš měnit svět a vědět, jak na to? Láká tě potkat 150 mladých lidí, kteří do toho půjdou s tebou? Chceš strávit skvělý víkend plný zážitků v přírodě? Hledáme právě tebe. Vyraz na River Jump! - společný projekt Česka, Rakouska a Slovenska, jehož cílem je propojování a podpora mladých aktivních lidí. Akce, která proběhne 6. a 7. července v rakouském Hohenau, je zdarma. Zbývají poslední volná místa.

24. května 2013

Prošlapej s námi Cestičky. Získáš zážitky i pedagogické vzdělání

Nauč se organizovat akce, objev své dosud skryté schopnosti a překonej sebe sama. Vyzkoušej, jak vést druhé. Otevři oči, mysl i srdce a v druhé polovině července vykroč na prožitkový a vzdělávací kurz Cestičky (www.cesticky.cz). Zveme všechny nadšence od 17 do 28 let.

23. května 2013

Nominujte svého zdravotně postiženého kolegu na cenu Zaměstnanec roku!

Až do 15. září 2013 mohou společnosti nominovat dva své zaměstnance, kteří jsou osobami se zdravotním postižením, do soutěže Zdravotně postižený Zaměstnanec roku 2013. Soutěž již třetím rokem pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a probíhá ve dvou kategoriích. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce, druhou kategorií pak je Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

21. května 2013

Obyvatelům nejmenší české vesnice na světě pomohou v létě brontosauři. Přidej se k nim

Do srbské osady Češko Selo vyrazí na konci června dobrovolníci Hnutí Brontosaurus. Spolu s krajany tam začnou rozvíjet projekt šetrné turistiky, který má podpořit region a přivést do kraje návštěvníky. Češko Selo založili v devatenáctém století čeští přistěhovalci. Dnes v něm žije devětatřicet potomků původních obyvatel.

20. května 2013

Pro děti a o dětech

Občanské sdružení Smíšek pořádá ojedinělou akci. Uskuteční se 26.6. v parku Na Folimance a my jsme se zeptali ředitelky sdružení, Vladislavy Táčnerové, o co jde.

19. května 2013

Děláte jarní úklid? Myslete na Dobroděje

Nevíte po JARNÍM ÚKLIDU kam s věcmi, které by ještě mohly sloužit a udělat někomu radost? Věnujete je do DOBRODĚJE! A máte-li do do Zlína daleko, určitě najdete jiný charitativní obchod ve vašem okolí.

18. května 2013

Prague Barefoot Run

Občanské sdružení ForDreams pořádá ojedinělou akci, která tady ještě nebyla. Uskuteční se 1.6. na Ladronce a my jsme se zeptali předsedy občanského sdružení pana Patrika Béma, o co jde.

17. května 2013

Příležitost pro studenty se zdravotním postižením i firmy

Metropolitní univerzita Praha ve spolupráci s NFOZP připravila projekt, ve kterém 40 studentů této školy získá možnost minimálně pětiměsíční stáže ve firmách, které mají zájem vyzkoušet si spolupráci s OZP a do projektu se přihlásí.

17. května 2013

Projekt Start bez překážek podpoří zdravotně postižené studenty

Absolventi vysokých škol v České republice dnes mají obecně problém najít pracovní uplatnění. O absolventech se zdravotním postižením to platí dvojnásob. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a společnost Tesco Stores ČR se proto rozhodly podpořit právě tyto studenty projektem Start bez překážek.

17. května 2013

Poradna pro zaměstnavatele

Rozhovor s Hanou Potměšilovou o chystaných změnách v zákonu o zaměstnanosti