Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


17. červen 2019

Babičky a dědečkové v pardubických školkách slaví 5 let

Pan Jiří celý život pracoval jako výpravčí vlaků na pardubickém nádraží a i ve volném čase byl velice aktivní. Ani jako čerstvý důchodce se ovšem nenudí. Vedle každodenní náročné péče o svou nemocnou maminku je posluchačem Univerzity třetího věku, sportovcem a vášnivým čtenářem. Ale co víc – kromě svých vnoučat je už půl roku dědečkem pro děti v pardubické Mateřské škole Závodu Míru!

14. červen 2019

Dobročinný závod PUSŤ KAČKU 2019 trhal rekordy!

Větší, bohatší, zábavnější. Letošní ročník dobročinného závodu PUSŤ KAČKU na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 189 350 Kč.

12. červen 2019

Kdo má rád 2019 - tisková zpráva

Další ročník benefičního koncertu a dětského dne „Kdo má rád…“ úspěšně za pořadateli…….i když……

4. červen 2019

Dobrovolníci z Francie budou pomáhat v ČR díky solidárnímu programu EU

Díky podpoře programu Evropský sbor solidarity zavítají během června do České republiky dvě skupiny francouzských dobrovolníků. V Hlásnici (Olomoucký kraj) budou pomáhat v areálu komunitního domu, v Kadani (Ústecký kraj) na školní zahradě. To vše navzdory vlastnímu znevýhodnění.

30. květen 2019

Co s problémovým chováním a násilím ve školách?

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

29. květen 2019

PŘEDSTAVUJEME: MEZI NÁMI

V červnu se v našem letošním Kalendáři pomoci můžete seznámit s obecně prospěšnou společností Mezi námi. Přinášíme pár základních informací.

23. květen 2019

Dobrovolnictví s Brontosaurem plné zážitků - Pojeď letos i ty!

I letos budou mladí lidé na letních akcích Hnutí Brontosaurus dobrovolničit. Zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata, opravovat hradní zdi, značkařit cesty v zahraničí a užívat si léta.

20. květen 2019

Komu pomáhá Pečovatel s placením asistenční péče?

V našem prvním květnovém článku jste se mohli seznámit s Nadačním fondem Pečovatel. Nyní přinášíme příběhy klientů, kterým pomáhá Pečovatel s placením asistenční péče.

30. duben 2019

PŘEDSTAVUJEME: Nadační fond Pečovatel

V letošním Kalendáři pomoci v květnu otočíte na stránku, která je věnována Nadačnímu fondu Pečovatel.

12. duben 2019

Zoxcall FF si mohli poprvé „osahat“ návštěvníci konference o technologiích INSPO 2019

Praha, 2.4. 2019 - Technologická firma Zoxcall se zúčastnila konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Tam poprvé představila Zoxcall FF, nejnovější model svého komunikačního zařízení. Nejmenší telefon na světě, který se vejde do peněženky, rozpoutal vášnivou diskuzi. Zaujal nevidomé, osoby s pohybovým omezením, ale i zástupce vysokých škol.

11. duben 2019

Nové knihy

Přinášíme nabídku knih z nakladatelství Portál.

10. duben 2019

Projekt BuduPomahat.cz zřejmě skončí

Upozornili jsme, že stránky projektu budou od 18.4.2019 dočasně - a možná i trvale nefunkční. Zatím je vše v pořádku, ale jen do doby, než poskytovatel ukončí provoz starších verzí PHP.

5. duben 2019

Peníze nerostou na stromech

Cílem projektu je osvěta finančního vzdělávání dětí na základních školách (2. stupeň) a v dětských domovech.

1. duben 2019

Zhasnutí světla dechem i ovládání notebooku pohybem očí. INSPO 2019 ukázalo, jak umělá inteligence pomáhá handicapovaným

Tisková zpráva, Praha, 1. dubna: Umělá inteligence byla zvýrazněným tématem 19. ročníku konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Rekordních 521 účastníků vidělo v Kongresovém centru Praha mimo jiné asistenční robot Eiffel, který na dálku z domova v Hustopečích nad Bečvou ovládal hlasovými povely na vozík upoutaný Jiří Jambor. Hector Minto z Microsoftu představil přelomovou mobilní aplikaci Seeing AI, která umí přečíst nápisy i rozpoznávat předměty a osoby, a navíc se díky umělé inteligenci neustále učí. K úspěchu konference přispěl moderátor Daniel Stach.
 

1. duben 2019

PŘEDSTAVUJEME: HEWER

Kdo máte náš Kalendář pomoci a otočili jste dnes na duben, díváte se na fotografii se zaměstnanci Heweru, který podpořila Martina Ptáčková. Dnes se můžete s Hewerem seznámit.

29. březen 2019

Nechceme se topit v odpadcích aneb Zero Waste v „úklidové“ neziskovce

"Skládky přetékají, v oceánech jsou celé ostrovy plastů, toxické látky obsahuje voda i vzduch. Vadí nám to, a proto s tím v Tamtamech chceme něco dělat." Přinášíme informaci o novém projektu neziskové organizace Tamtamy!

26. březen 2019

Mám chuť to předávat dál

Letní dům je jedinečný ve své kontinuitě – v tom, že ty děti můžou s Letním domem vyrůstat a on může vyrůstat s nimi. Přečtěte si rozhovor s Gabrielou Studenou z Letního domu.

26. březen 2019

Velké firmy chtějí více zaměstnávat lidi se zdravotním postižením. Konference INSPO pomůže bořit bariéry

Praha, 25. března 2019 – V České republice žije více než milion lidí se zdravotním postižením a mnohým se stále nedaří najít zaměstnání. Řada z nich má potřebnou kvalifikaci i zkušenosti, jenže ačkoli OZP tvoří 16 % lidí registrovaných na úřadu práce, jen 4 procenta nabízených pracovních pozic jsou pro ně vhodná. Situaci se dnes snaží zlepšovat řada velkých společností a zaměstnancům se zdravotním postižením nabízí podmínky upravené na míru jejich potřebám. Tento trend se snaží podporovat i konference INSPO, která letos jako novinku představí zaměstnavatelskou zónu.
 

25. březen 2019

Keramický kurz

Dílna Eliáš zve na keramický kurz, který povede keramička Jarmila Syslová.