Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


2. října 2020

Knižní novinky

Informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

2. října 2020

Konference INSPO 2020 proběhne 12. října online

Praha 2.10.2020 - Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos mimořádně uskuteční online, a to v pondělí 12. října od 16:30. Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a jejich facebookových profilech.

29. září 2020

TZ - V PARDUBICKÉM KRAJI OCENÍ DOBROVOLNÍKY, NEZISKOVKY A FIRMY JIŽ PODESÁTÉ

Letos budou v Pardubickém kraji podesáté vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy za svou záslužnou činnost, přínos k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru. Nominovat je možné až do 30. října.

22. září 2020

Otevřený dopis META, o.p.s. k novele inkluze

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předložilo do meziresortního připomínkového řízení novelu vyhlášky č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a nařízení vlády č. 75/2005 Sb. Novela vyhlášky zásadním způsobem mění možnosti podpory asistentem pedagoga. Nově vymezuje pouze úzký okruh dětí a žáků, kteří mají na tuto podporu nárok. Děti a žáci, kteří nerozumí vyučovacímu jazyku, do této skupiny již nebudou patřit.

21. září 2020

Začíná Týden nízkoprahových klubů

Praha, 21. 9. 2020 – Nízkoprahové kluby po celém Česku otevírají poslední zářijový týden už tradičně své dveře široké veřejnosti. Do kampaně České asociace streetwork, která akci pořádá už počtrnácté, se letos zapojilo sto dvacet čtyři terénních a nízkoprahových programů. Letošní ročník podle organizátorů zcela přirozeně odráží současnou covidovou situaci. Nízkoprahová zařízení vedle sociálních služeb a poradenství pro děti a teenagery komunikují se školami a rodinami a nabízí pomoc s návratem do školních lavic i distanční výukou.

18. září 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

14. září 2020

Podpoříte Sladké děti?

Stránka Sladké děti na sociálních sítích Facebook a Instagram slouží pro osvětu, podporu a zdroj informací ohledně diabetu prvního typu pro všechny, kterých se v životě týká.

3. září 2020

Knižní novinky

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

3. září 2020

(Ne)přístupnost audiovizuálního obsahu pro osoby se sluchovým postižením na webech státní správy

Praha, 2. září 2020 - Všechny subjekty státní správy mají od 23. září 2020 povinnost opatřovat videa a zvukové soubory na svých internetových stránkách titulky. K tomuto datu totiž vstupuje v platnost příslušná část nového Zákona o přístupnosti (99/2019 Sb.). Podle nově zpracovaných dat ale nejsou státní instituce na nová pravidla připraveny.

1. září 2020

Darujte dárky, které mají smysl

Jaké dárky s přesahem vybrat pro známé? A co by udělalo radost firemním klientům? Darujte dárky, které mají smysl – pro vás, obdarované, společnost i přírodu.

11. srpna 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

1. července 2020

Když nám nespavost komplikuje život

„Jsem unavený, bez energie, musím se do všeho nutit,“ přesně tak se může cítit člověk, který se nevyspal. To, že se špatně nebo málo vyspíme, zažije během života pravděpodobně každý. Dokonce můžeme zažívat období, kdy se kvalita spánku na nějakou dobu zhorší a zdá se to normální – třeba pokud máme doma novorozeně nebo pokud zažíváme velký stres, třeba kolem stěhování nebo rozvodu. Když je to jednou za čas, další spánek pomůže. Co ale dělat, když to je častěji či dokonce stále? A kdy už je dobré uvažovat o nějakém řešení, jak se to pozná?

1. července 2020

Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením - první publikace svého druhu v ČR

Publikace s názvem „Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením“ poskytuje komplexní pohled na získání asistenčního psa pro dítě s různým zdravotním postižením a příchod tohoto psa do rodiny.

25. června 2020

FESTIVAL JEDEN SVĚT SE VRACÍ ZPÁTKY DO PRAHY A REGIONŮ

Praha, 24. června 2020 - Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět musel být 10. března z důvodu zamezení šíření koronaviru v polovině přerušen. Plánované podzimní pokračování publiku nahradí neuskutečněné jarní projekce. Podzimní část festivalu proběhne od 11. do 13. září v areálu Kasárna Karlín. Během tří festivalových dnů bude uvedeno 16 dokumentárních filmů, včetně premiér nových českých snímků. Jeden svět se vrátí i do klasických kin. Od 11. do 22. září budou moci diváci a divačky zavítat do kin Světozor, Evald, Atlas, Aero a Bio Oko, kde pro ně bude připravena přibližně stovka jednosvětových projekcí.

25. června 2020

DONÁTOŘI PŘISPĚLI NEZISKOVKÁM BEZMÁLA 450 TISÍC KORUN

Burza filantropie je unikátní projekt z Pardubického kraje, ve kterém se setkávají neziskovky, firmy a veřejný sektor, aby společně pomohly na svět kvalitním veřejně prospěšným projektům. Druhá letošní Burza se uskutečnila v pondělí 22. června ve Skautském centru Vinice v Pardubicích.

25. června 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

20. června 2020

CO SEŽRAL ŽRALOK

Co sežral žralok je vtipná a hravá multimediální kniha s důležitým poselstvím. Všem dětem předškolního a mladšího školního věku kromě zábavy osvětlí, jak zacházet s odpady a ještě lépe – jak a proč jim předcházet.


20. června 2020

HLINSKO BYLO DĚJIŠTĚM PRVNÍ LETOŠNÍ BURZY FILANTROPIE

Dějištěm 41. dobročinné Burzy filantropie se stalo 17. června již po čtvrté Multifunkční centrum Hlinsko. Zástupci 6 neziskových organizací prezentovali před 10 donátory z řad podnikatelů a veřejné správy své prospěšné projektové záměry. Pět projektů si vybrali sami donátoři, šestý vzešel z internetového hlasování veřejnosti. Sedmý projekt byl podpořen i bez prezentace.

20. června 2020

Projekt MARY´S MEALS aneb jak pomoci hladovějícím dětem

Předsedou správní rady české pobočky mezinárodního hnutí Mary´s Meals je pan Marián Janov. Narodil se 8. 7. 1960 v Trnavě (SR). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě a 9 roků působil jako vysokoškolský pedagog a ve volném čase pracoval jako turistický průvodce v cestovní kanceláři. V roce 1992 se rozhodl jít do podnikatelské sféry. Založil a řídil investiční fond, poutnickou cestovní kancelář a hotelovou společnost. Dnes podniká v realitní sféře.
Sám o sobě říká: „Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.“ dodal.