Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


1. března 2022

Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději už 10 let

Praha 28. 2. 2022 Již zítra startuje 10. ročník podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých. Po celý březen Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději. Mění onkologie, nabízí akce, zapojení, informace a radost. Zapojit se může každý, kdo není lhostejný. Přidáte se i vy?

24. února 2022

Psychiatr, který si prošel úzkostmi, a proto umí lépe naslouchat lidem s duševním onemocněním

Michal Raszka je psychoteraupeut, psychiatr, lektor a průzkumník v oblasti psyché. Jako psychiatr pracuje od roku 2006. Vede kurzy a semináře nejen pro zdravotnický a sociální personál, psychoterapeuty a další zájemce na téma syndromu vyhoření, komunikace s lidmi s  duševním onemocněním a propojení neurobiologie a psychoterapie. Vede rovněž kurzy motivačních rozhovorů. V rámci vysoké školy v programu Erasmus rok studoval medicínu v Portugalsku a kromě jiného si tam zajistil měsíční stáž na psychiatrii. Psychiatrické centrum Praha mu umožnilo také týdenní školení v Oxfordu organizované EuropeanCollegeofNeuropsychopharmacology. V současnosti pracuje v Beskydském Centru duševního zdraví ve Frýdku Místku a ve své soukromé psychoterapeutické praxi.

24. února 2022

Organizace ŽIVOT 90 technologicky vylepšila dispečink služby a zvýšila tak její kapacitu. Nově ji tak mohou využít další klienti a klientky

Organizace ŽIVOT 90 rozšiřuje kapacitu tísňové péče. Tuto sociální službu nabízí především seniorům a seniorkám. Služba prošla technologickou obnovou dispečinku a rebrandingem. Organizace nyní představuje i nový web a nový název služby NADOSAH.

20. února 2022

Informace o produkci Portálu

Bázeň a chvění / Nemoc k smrti, Hrdinka v nás, Nenásilná komunikace - Řeč života

7. února 2022

Zaměstnanci, pozor! Za dary poskytnuté v roce 2021 lze uplatnit daňový bonus

Praha, 7. února 2022 – Lidé pracující v podnicích a korporátních firmách jako zaměstnanci si mohou uplatnit snížení daňového základu až do výše 30 %. Podmínkou je, že v loňském darovali na veřejně prospěšné činnosti finanční částku v součtu od 1 000 Kč a mají na to potvrzení.

7. února 2022

Organizace zajišťující tréninkové zaměstnávání se spojily do společné platformy

Praha, 7.2.2022 - Sedm organizací, které podporují zaměstnávání lidí s různými druhy znevýhodnění prostřednictvím tréninkových pracovních míst, se sdružilo do Platformy tréninkového zaměstnávání (PLATZ). Jejím cílem sdílet dobrou praxi i zkušenosti a prosadit systémové financování těchto míst ze strany státu.

6. února 2022

Ostravská ADRA zapojila v minulém roce rekordní počet dobrovolníků

Ostrava, 3. 2. 2022 - Rok 2021 byl pro Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava přelomový. Za třinácti letou existenci této organizace, která působí v Ostravě již od roku 2008, se jí podařilo v minulém roce vyslat k potřebným 652 dobrovolníků. To je historicky nejvyšší počet dobrovolníků ADRA nejenom v Ostravě, ale také v rámci všech dobrovolnických center ADRA, která působí v 15 městech napříč celou Českou republikou.

3. února 2022

Knižní novinky

Zvládání životních výzev - Smutek maskovaný perfekcionismem - Jak se vyrovnat s nejistotou

 

27. ledna 2022

Do škol přichází nový program prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 25. 1. 2022 - Téměř sedm žáků ze sta v České republice nedokončí základní nebo střední školu. Stojí za tím řada důvodů - nedostatek motivace, zanedbávání školní docházky, nespokojenost na vybrané škole. Česká asociace streetwork podpoří prevenci tohoto problému na pražských školách prostřednictvím multidisciplinárních týmů. Ty posílí spolupráci škol a sociálních služeb a rozšíří tak podpůrnou síť, která má pomoci ohroženým žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

21. ledna 2022

Známe vítěze cen Zlatý banán a Neziskovka roku 2021

Tisková zpráva Asociace veřejně prospěšných organizací ČR a Nadace rozvoje občanské společnosti

21. ledna 2022

FESTIVAL JEDEN SVĚT SE VRACÍ DO TRADIČNÍHO BŘEZNOVÉHO TERMÍNU A DO KIN!

Praha, 19. ledna 2022 - Je to jako včera, když festival Jeden svět skončil, už teď jsou ale v plném proudu přípravy na příští, 24. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po roční pauze, kdy festival kvůli nepříznivé situaci probíhal v květnu, se akce opět vrací do svého tradičního březnového termínu. Organizační tým nejen v Praze, ale i v dalších 24 městech, kde se Jeden svět letos chystá, doufají, že i přes současnou dramatickou situaci proběhne v kinech po celé České republice. Jeden svět začne 21. března a potrvá do 3. dubna, v Praze proběhne od 23. do 31. března. Součástí pražské části festivalu bude i předání lidskoprávní ceny Homo Homini a ocenění nejlepších dokumentárních snímků aktuálního ročníku.

21. ledna 2022

Knižní novinky

Dětské nitro z pohledu gestalt terapie, koučovací přístup při vedení lidí, jak opustit depresivní a úzkostné myšlenky.

10. ledna 2022

STANOVISKO AOOV K PROGRAMOVÉMU PROHLÁŠENÍ VLÁDY

DIGITALIZACE, ZKRÁCENÍ DÉLKY TRESTŮ, PODPORA ALTERNATIVNÍCH TRESTŮ A LEPŠÍ MEZIOBOROVÁ SPOLUPRÁCE DÁVÁ NADĚJI NA MODERNĚJŠÍ POJETÍ VĚZEŇSTVÍ A TRESTNÍ JUSTICE
Praha, 10. ledna 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) velmi vítá, že se téma vězeňství dostalo do programového prohlášení vlády. Prohlášení nové vlády obsahuje celou řadu progresivních změn v oblasti trestní justice a vězeňství. „Velmi nás těší, že nová vláda považuje téma vězeňství za společensky důležité a zahrnula ho do svého programového prohlášení. Oceňujeme politickou odvahu vládní koalice a nabízíme spolupráci při naplňování konkrétních cílů,“ komentuje krok nastupující vlády Jana Smiggels Kavková, předsedkyně AOOV.

27. prosince 2021

Centrum LOCIKA ve spolupráci slavných osobností a youtuberů představuje dětem mezinárodní gesto pomoci pro oběti násilí.

Praha, 17. prosince 2021 – Centrum LOCIKA vypustila spot, ve kterém známé osobnosti jako je například influencer Kovy, fotbalista Matěj Pulkrab, herečka Eva Burešová nebo zpěvák Radek Banga představují dětem Signál pomoci – mezinárodní gesto pro oběti násilí. Spot poběží na internetu a sociálních sítích s odkazem na webovou stránku www.detstvibeznasili.cz/signal-pomoci , kde si děti mohou přečíst o signálu a jeho použití více.

27. prosince 2021

Ocenění „Dobrovolník roku 2021“ získal dobrovolník ADRA Peter Chvojka

Město Ostrava u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků tradičně oceňuje ty, kteří nezištně pomáhají a věnují svůj čas potřebným. Do již jedenáctého ročníku ankety „Dobrovolník roku“ byl za ostravskou dobrovolnickou organizaci ADRA nominován Peter Chvojka, který se ve svém volném čase dlouhodobě věnuje seniorům. Cenu mu předal osobně náměstek primátora statutárního města Ostrava pan Zbyněk Pražák.

27. prosince 2021

Poslední šance darovat na dobrou věc s daňovým bonusem 30 procent!

Praha, 27. prosince 2021: Výrazný daňový bonus mohou čerpat lidé nebo firmy, které se ještě do konce roku rozhodnou podpořit dobročinné aktivity. Pokud tak učiní, získají možnost snížit si ve svém daňovém přiznání za rok 2021 daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 % daňového základu.

17. prosince 2021

První pomoc pro onkologicky nemocné i jejich blízké

Praha 17.12.2021 Co potřebují lidé, když se dozví, že mají oni sami nebo jejich blízký rakovinu? Kromě léčby jsou to především informace. O léčebnou část se ve velmi dobré kvalitě starají lékaři a zdravotníci, ale co další oblasti? Zde nabízí pomocnou ruku brožura Amelie, z.s. Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

17. prosince 2021

PŘÍPRAVA NA PROPUŠTĚNÍ VYŽADUJE SPOLUPRÁCI PRACOVNÍKŮ VĚZEŇSKÉ SLUŽBY, ODBORNÍKŮ Z NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ, SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ A PROBÁTORŮ A ODSOUZENÝCH

KONFERENCE ODBORNÍKŮ V OBLASTI VĚZEŇSTVÍ CHCE ZLEPŠIT PROCES PŘÍPRAVY NA PROPUŠTĚNÍ LIDÍ VE VÝKONU TRESTU

8. prosince 2021

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 24. 11. 2021 - Česká asociace streetwork v rámci projektu implementace Krajského akčního plánu (iKAP II - Inovace ve vzdělávání) přichází s modelem takzvaných multidisciplinárních týmů. Ty budou řešit předčasné odchody ze vzdělávání. Tyto týmy nabídnou komplexní řešení a pomohou na základě individuálních potřeb žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

8. prosince 2021

Organizace představuje osvědčené řešení v léčbě závislostí

Praha, 7. 12. 2021 - Dobročinná organizace Magdaléna již 25 let pomáhá v oblasti prevence a léčby závislostí. Dlouhodobě upozorňuje na problematiku obtížné zaměstnatelnosti lidí, kteří se potýkají se závislostí na návykových látkách. Organizace přináší koncept tréninkového zaměstnání a pomáhá svým klientům s návratem na běžný trh práce. Koncept tréninkového zaměstnání, jehož popularita v Česku díky pozitivním výsledkům v posledních letech narůstá.