Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


3. září 2020

Knižní novinky

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

3. září 2020

(Ne)přístupnost audiovizuálního obsahu pro osoby se sluchovým postižením na webech státní správy

Praha, 2. září 2020 - Všechny subjekty státní správy mají od 23. září 2020 povinnost opatřovat videa a zvukové soubory na svých internetových stránkách titulky. K tomuto datu totiž vstupuje v platnost příslušná část nového Zákona o přístupnosti (99/2019 Sb.). Podle nově zpracovaných dat ale nejsou státní instituce na nová pravidla připraveny.

1. září 2020

Darujte dárky, které mají smysl

Jaké dárky s přesahem vybrat pro známé? A co by udělalo radost firemním klientům? Darujte dárky, které mají smysl – pro vás, obdarované, společnost i přírodu.

11. srpen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

1. červenec 2020

Když nám nespavost komplikuje život

„Jsem unavený, bez energie, musím se do všeho nutit,“ přesně tak se může cítit člověk, který se nevyspal. To, že se špatně nebo málo vyspíme, zažije během života pravděpodobně každý. Dokonce můžeme zažívat období, kdy se kvalita spánku na nějakou dobu zhorší a zdá se to normální – třeba pokud máme doma novorozeně nebo pokud zažíváme velký stres, třeba kolem stěhování nebo rozvodu. Když je to jednou za čas, další spánek pomůže. Co ale dělat, když to je častěji či dokonce stále? A kdy už je dobré uvažovat o nějakém řešení, jak se to pozná?

1. červenec 2020

Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením - první publikace svého druhu v ČR

Publikace s názvem „Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením“ poskytuje komplexní pohled na získání asistenčního psa pro dítě s různým zdravotním postižením a příchod tohoto psa do rodiny.

25. červen 2020

FESTIVAL JEDEN SVĚT SE VRACÍ ZPÁTKY DO PRAHY A REGIONŮ

Praha, 24. června 2020 - Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět musel být 10. března z důvodu zamezení šíření koronaviru v polovině přerušen. Plánované podzimní pokračování publiku nahradí neuskutečněné jarní projekce. Podzimní část festivalu proběhne od 11. do 13. září v areálu Kasárna Karlín. Během tří festivalových dnů bude uvedeno 16 dokumentárních filmů, včetně premiér nových českých snímků. Jeden svět se vrátí i do klasických kin. Od 11. do 22. září budou moci diváci a divačky zavítat do kin Světozor, Evald, Atlas, Aero a Bio Oko, kde pro ně bude připravena přibližně stovka jednosvětových projekcí.

25. červen 2020

DONÁTOŘI PŘISPĚLI NEZISKOVKÁM BEZMÁLA 450 TISÍC KORUN

Burza filantropie je unikátní projekt z Pardubického kraje, ve kterém se setkávají neziskovky, firmy a veřejný sektor, aby společně pomohly na svět kvalitním veřejně prospěšným projektům. Druhá letošní Burza se uskutečnila v pondělí 22. června ve Skautském centru Vinice v Pardubicích.

25. červen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

20. červen 2020

CO SEŽRAL ŽRALOK

Co sežral žralok je vtipná a hravá multimediální kniha s důležitým poselstvím. Všem dětem předškolního a mladšího školního věku kromě zábavy osvětlí, jak zacházet s odpady a ještě lépe – jak a proč jim předcházet.


20. červen 2020

HLINSKO BYLO DĚJIŠTĚM PRVNÍ LETOŠNÍ BURZY FILANTROPIE

Dějištěm 41. dobročinné Burzy filantropie se stalo 17. června již po čtvrté Multifunkční centrum Hlinsko. Zástupci 6 neziskových organizací prezentovali před 10 donátory z řad podnikatelů a veřejné správy své prospěšné projektové záměry. Pět projektů si vybrali sami donátoři, šestý vzešel z internetového hlasování veřejnosti. Sedmý projekt byl podpořen i bez prezentace.

20. červen 2020

Projekt MARY´S MEALS aneb jak pomoci hladovějícím dětem

Předsedou správní rady české pobočky mezinárodního hnutí Mary´s Meals je pan Marián Janov. Narodil se 8. 7. 1960 v Trnavě (SR). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě a 9 roků působil jako vysokoškolský pedagog a ve volném čase pracoval jako turistický průvodce v cestovní kanceláři. V roce 1992 se rozhodl jít do podnikatelské sféry. Založil a řídil investiční fond, poutnickou cestovní kancelář a hotelovou společnost. Dnes podniká v realitní sféře.
Sám o sobě říká: „Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.“ dodal.

11. červen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o knižních novinkách z nakladatelství Portál.

9. červen 2020

Po celou dobu Coronavirové epidemie v Husitské na Žižkově v Praze pomáhali potřebným

Aktivizační prostor KC Husitská poskytuje pomoc a podporu osobám v hmotné nouzi v Praze od r. 2017. I za nouzového stavu pomáhali v 1. linii. Bez přerušení zde funguje sociální poradenství, komunitní prádelna a výdej potravin.

3. červen 2020

Zachraňte práci pro lidi s postižením. 

Kdo máte rád nakládaný hermelín, zbystřete. Dobroty s příběhem jsou v ohrožení, proto sdílíme informace o možnosti podpory.

28. květen 2020

Konej Dobro Za Rohem!

Nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. vyzývá skrze nový projekt Dobro za rohem  místní občany k vlastní organizaci jednodenní dobrovolnické akce pro jakékoliv neziskové organizace v blízkosti jejich domova. Hlavním cílem projektu je motivovat a povzbudit nejen děti a mládež k zapojení do dění různých občanských iniciativ a zároveň je naučit základům event managementu v rámci online školicího cyklu v přímé spolupráci se školitelem a koordinátorem dobrovolnických aktivit Tamjdemu po celé České republice. Celý projekt poběží od poloviny června až do konce září.

27. květen 2020

Novinky z nakladatelství Portál

Přinášíme informace o knižních novinkách.

26. květen 2020

Staň se lektorem lidskoprávního vzdělávání

Uvažuješ už dlouho nad tím, jak smysluplně využít svůj volný čas a zároveň chceš být součástí změny, která má reálný dopad? ... tak neváhej a staň se lektorem lidskoprávního vzdělávání v Amnesty International.

26. květen 2020

V Pardubickém kraji začíná fungovat regionální dobrovolnické centrum

Pardubice, 25. května 2020
V deseti českých krajích zahajují od května letošního roku svou činnost regionální dobrovolnická centra. Ta zřizuje a finančně podporuje Ministerstvo vnitra ČR v rámci projektu „Rozvoj dobrovolnictví v ČR“ podpořeného z Operačního programu Zaměstnanost ESF. Jde o informační a kontaktní centra pro dobrovolníky, neziskové a příspěvkové organizace či obce v daném kraji, která především pomohou zlepšit dostupnost dobrovolnictví v regionech. V Pardubickém kraji se jeho provozovatelem stala na základě otevřeného výběrového řízení Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), jež má letité zkušenosti s působením v neziskovém sektoru i s managementem dobrovolnictví.
 

25. květen 2020

Dobročinná aukce ve prospěch obětí domácího násilí

Dvě advokátní kanceláře, zaměřené na rodinné právo, AK Hrdá a AK Andršová, se rozhodly spojit síly a uspořádaly dobročinnou aukci ve prospěch obětí domácího násilí. Díky této aukci je možné zažít dobrý pocit z pomoci druhým a zároveň udělat radost sobě či svým blízkým.