Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


17. března 2014

Petice Rozsviťme modrou na Pražském hradě

Pojďme se společně zasadit o to, aby se tento rok Česká republika důstojně připojila k Mezinárodnímu dni uvědomění autismu, který se koná 2.4.2014 a to rozsvícením Pražského hradu modrou barvou. Je smutné sledovat, jak se každý rok mnoho významných objektů po celém světě rozsvítí modře, zatímco v České republice nadále převládá ohledně autismu tma.

14. března 2014

Den otevřených dveří v sklářské dílně Bona

Ve sklářské chráněné dílně obecně prospěšné společnosti Bona vznikají krásné vitráže v různých podobách. Obecně prospěšné společnosti Bona patří i obchůdek Dvojí svět v Žitné ulici v Praze. V obchůdku se prodává zboží vyrobené v chráněných dílnách, pořádají se výstavy a také se pořádají pro veřejnost pravidelné kurzy vitráží technikou Tiffany. Obchůdek byl ve středu 12. března 2014 místem konání Dne otevřených dveří v sklářské dílně.

12. března 2014

"A přece je tam náhrobek, který často dostane návštěvu..."

I pro Vás se může Malostranský hřbitov stát místem, kde vzpomenete na své přátele, kteří Vás již životem neprovázejí, místem, kde máte komu říci o svých snech a přáních, protože Svatá holčička je jistě plní i dnes...

7. března 2014

Praha snů – Praha bezbariérová

Praha snů je film Erika Čipery na téma, jak se cestuje veřejnou dopravou vozíčkářům, seniorům, ženám s kočárkem. Film se promítal 6. 3 2014 v BIO OKO v Praze-Holešovicích. Po filmu následovala debata, které se účastnili primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, radní hl. m. Prahy ing. Jiří Pařízek, poslankyně a starostka Jana Černochová, zastupitel Ondřej Mirovský, moderovala Alice Němcová Tejkalová. Organizátorem akce byla o.p.s. Asistence, jejímž hlavním cílem je odstranění vnějších i vnitřních bariér a která se významným způsobem zasazuje o Prahu bez bariér.

6. března 2014

Tamjdem – cesty za poznáním i za pomocí druhým

Chcete se odreagovat od každodenní rutiny, práce, poznat nové lidi a zároveň pomoci druhým? Toto vše vám nabízí spolupráce s obecně prospěšnou společností Tamjdem. S touto organizací máte možnost pomoci nejen různým neziskovým organizacím v naší republice, ale i v zahraničí. Obecně prospěšná společnost pořádá také víkendové akce, na kterých máte možnost si vyzkoušet dobrovolnictví, poznat nové lidi a pomoci druhým. Více informací mi sdělila paní Markéta Votavová z obecně prospěšné společnosti Tamjdem.

6. března 2014

Mezi námi – setkávání mezi generacemi

Každá generace je pro společnost přínosem, neexistuje „odepsaná“ generace. Generace dříve narozených nabízí rozvážnost, životní zkušenosti, trpělivost a životní moudrost, generace nejmladších nabízí radost a živelnost. Vzájemné setkávání mezi generacemi je obohacující pro všechny zúčastněné. Setkávání lidí všech generací a osvětě veřejnosti, o tom, čím je každá generace pro společnost přínosem, se věnuje obecně prospěšná společnost Mezi námi. Více informací o mezigeneračním setkávání a o obecně prospěšné společnosti Mezi námi mi sdělila Mgr. Linda Obrtelová.

27. února 2014

Kola pro Afriku - sběrné místo Valašské Meziříčí a jeho činnost

"Pocit mám samozřejmě dobrý, ale vždycky se může dělat víc", říká pan Jakub Drábek, který se o sběrné místo stará společně se svými kolegy.

27. února 2014

Amelie – naděje návratu do zaměstnání po onkologickém onemocnění

Informace o projektu Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci nám sdělila vedoucí projektu, paní Tereza Žílová z organizace Amelie. O svoje zkušenosti s projektem se podělila jedna z účastnic tohoto projektu, paní Jana Kottová.

26. února 2014

Hnutí Brontosaurus pošle na jaře dobrovolníky na terapii smíchem i popelářský výcvik. Stovky nadšenců tím zahájí oslavy 40. výročí

Stovky mladých lidí na jaře vyrazí pracovat bez nároku na odměnu, ale s chutí, pomáhat. Vybírat mohou z téměř 30 víkendových akcí na pomoc přírodě a památkám, které organizátoři Hnutí Brontosaurus připravili po celém Česku. Na zámku v Uherčicích si například vyzkouší, jaké je být popelářem, v karpatských lázních podstoupí léčbu smíchem.

26. února 2014

Příběhy, které si zaslouží aplaus, aneb APLA opět vyhlašuje ceny "APLAUS"

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“! „APLAUS“ je soutěžně - edukativní projekt, který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s., uzávěrka nominací je 15. 3. 2014.

26. února 2014

Women for women – podaná pomocná ruka matkám v krizové situaci

V první řadě se snažíme naše klientky v tomto směru podpořit a motivovat, často je to i otázkou sebevědomí. V rámci našeho programu si klientky mohou doplňovat vzdělání, ať již aktivním studiem nebo absolvováním různých kurzů, které vedou ke zvyšování nebo upevnění jejich kvalifikace. Častým problémem, na který narážíme je také neflexibilní pracovní doba a s tím související hlídání dětí, které se snažíme zprostředkovávat, ale zatím je tato služba na začátku.

25. února 2014

Další část pomoci „stonožkových“ dětí směřuje do Bulharska

Ministerstvo vnitra ČR připravilo ve spolupráci s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka pokračování materiální pomoci dětem syrských uprchlíků. Ve čtvrtek 27. února 2014 bude zástupcům Bulharského červeného kříže slavnostně předáno ošacení, které pro syrské děti v uprchlických táborech nasbíraly na přelomu roku české děti ze škol a dalších organizací spolupracujících s hnutím Stonožka.

25. února 2014

Spolu do zaměstnání - projekt, který pomáhá již druhým rokem

Projekt je určen pro mladé od 17 do 26 let, kteří po odchodu z dětského domova, diagnostického či výchovného ústavu hledají práci na území Hlavního města Prahy.

25. února 2014

Sbírka na pomoc Ukrajině

Nepokoje na Ukrajině si vyžádaly mnoho obětí, nejen na životech. Mnozí lidé jsou zranění, mnozí se díky nepokojům ocitly v nouzi a potřebují pomoc. Česká katolická Charita se snaží těmto lidem pomoci.

23. února 2014

Dětský bazárek v Obchodním centru Šestka

Máte doma oblečení, botičky, hračky a další věci, které vaše ratolesti již nepoužívají? Přijďte do Dětského bazárku tyto věci prodat, vyměnit nebo darovat projektu „Podpora matek s dětmi“. Darováním věcí, které již vaše děti nepoužívají, můžete pomoci dětem, které tyto věci potřebují. Projekt „Podpora matek s dětmi“ se koná pod záštitou Armády spásy. Armáda spásy pomáhá matkám, které jsou v tísni, aby jejich dítka mohla zůstat u nich a nebyla umístěna do výchovného ústavu.

23. února 2014

Projekt Šance – šance pro děti ulice

Projekt Šance je vlastně taková alternativní/náhradní rodina. Klienty doprovázíme k lékařům, na úřady, na nákupy – vedeme je k finanční gramotnosti, pomáháme jim s bydlením, s prací. V Domě Šance v rodinné atmosféře u slavnostního stolu oslavujeme narozeniny. Navštěvujeme pravidelně kulturní a společenské akce, koncerty HAMU, divadelní představení, výstavy v Galerii Rudolfinum, ZOO, chodíme na výlety. Snažíme se vytvořit atmosféru funkční rodiny. Mluvíme s nimi vážně i nevážně, a klienti dobře vědí, že nám na nich záleží, ale jsou věci, které nahradit nejde. Musí se naučit žít se svojí minulostí tak, aby je nestrhávala ke dnu, musí vědět, že každý člověk, nejen oni, mívá těžká období. Snažíme se ukazovat jim, z jakých hodnost lze v životě čerpat a jak se s handicapy vyrovnávat.

20. února 2014

Znakuji, tedy jsem

Znakuji, tedy jsem je akce pořádaná obecně prospěšnou společností Agentura pro neslyšící ve spolupráci s Tichou kavárnou. Jedná se o každoroční oslavu znakového jazyka, zvanou též slavnost světel, dne 19.2 2014 pořádanou již podruhé. Symbolikou této akce je světlo a ruce, nezbytné prostředky pro komunikaci neslyšících.

19. února 2014

Nově založené pražské občanské sdružení Palas Athéna má odvážnou vizi i poslání

Projekt občanského sdružení Palas Athéna má jako hlavní úkol nabízet komplexní poradenství v oblasti marketingu pro neziskovou sféru. Reaguje tak na situaci na trhu pro neziskový sektor, kde začíná být po těchto službách poptávka.

19. února 2014

Víkendovky v českých neziskových organizacích právě odstartovaly!

Tamjdem působí v oblasti českého i mezinárodního dobrovolnictví. Svou činností a aktivním přístupem pomáhá českým neziskovým organizacím a přispívá k jejich rozkvětu. Kam se chystají v nejbližší budoucnosti?

17. února 2014

Asistence – pomoc při překonávání bariér

Máme za sebou stovky jízd v projektu Jedeme v tom s vámi s politiky, známými osobnostmi, studenty, dalšími zájemci. Máme za sebou velké petiční akce, organizujeme happeningy v ulicích města, debaty s politiky, vytváříme krátké filmy a promítáme je veřejnosti, motivujeme lidi okolo nás. Pár let práce nás všechny ještě čeká, ale věříme, že to má smysl a to nás posiluje.