Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


9. květen 2017

Dvojitá porce umění, dvojnásobná radost

Ve foyer Činoherní scény Městského divadla Brno budou v době 11. – 31. května k vidění vybraná díla charitativní Galerie Ratolest. Výstava bude zahájena 11. května 2017 v 16:00.

8. květen 2017

Novinky nakladatelství Portál

Motivace, dovednosti, terapie - novinky z Portálu

26. duben 2017

DEN ZEMĚ BYL OSLAVOU PŘÍRODY A NEZISKOVEK

Den plný her s neziskovými organizacemi přilákal více než 1000 malých návštěvníků z mateřských a základních škol.

25. duben 2017

Koncert pro IMPULS vynesl přes 400 000 korun na léčbu duše

Přední čeští interpreti Václav Hudeček, Kristina Fialová a Petr Nouzovský za doprovodu Barocco sempre giovane společně vystoupili 20. dubna 2017 pro Nadační fond IMPULS, a podpořili tak nemocné s roztroušenou sklerózou.

21. duben 2017

Mentoři z byznysu pomáhají ženám při startu sociálních podniků

Vzdělávací program ROZVÍJÍM SVŮJ SVĚT podporuje ženy v Novém Jičíně a okolí

20. duben 2017

Novinky nakladatelství Portál

Chcete-li rozvíjet vlastní schopnosti, je nabídka nakladatelství Portál právě pro Vás.

20. duben 2017

OTROKOVICKÝ PROJEKT ANEB POMOC DUŠEVNĚ NEMOCNÝM

Vloni, lépe řečeno 1. září 2016 se začal realizovat projekt v městě Otrokovice. Nese název Partnerství pro duševně nemocné na Otrokovicku. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Město Otrokovice na něj také přispělo. Jeho cílem je nejen vzdělávání sociálních pracovníků, studijní cesty v Nizozemí, ale především vytvořit koncepci komplexního zajištění sociálních i nesociálních služeb zaměřených na osoby duševně nemocné a jejich rodiny a vytvořit tak partnerskou síť sociálních pracovníků a spolupracujících organizací. Projekt by měl skončit 31.8.2018. Jelikož jsem se o projektu chtěla dozvědět více, rozhodla jsem se požádat o rozhovor samotného autora projektu pana Mgr. Josefa Zdražila, který na Otrokovicku vede komunitní plánování.

19. duben 2017

přihlaste projekty na dobročinnou Burzu filantropie

Burza filantropie odstartovala svůj 6. ročník. Aktuálně na ni mohou přihlašovat své projekty neziskové organizace působící v okrese Svitavy a Ústí nad Orlicí. Projekty je možné přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Příjem přihlášek bude ukončen 15. května 2017.

18. duben 2017

Postřehy z konference INSPO 2017

V sobotu 25. března 2017 se v prostorách Kongresového centra v Praze na Vyšehradě uskutečnil 17. ročník konference INSPO.

13. duben 2017

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Letošní Burza filantropie v okresech Pardubice a Chrudim pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech můžete hlasovat na webu www.burzafilantropie.cz pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

13. duben 2017

Prodej výrobků neziskového sektoru

O projektu Pomáháme dárkem jsem se dozvěděla díky jednomu webu. Zaujal mně natolik, že jsem se rozhodla napsat samotnému tvůrci - panu Petru Šimandlovi. Líbí se mně jeho smysl a chuť pomáhat neziskovým a charitativním organizacím, také chráněným dílnám a hendicapovaným. A to formou propagace a prodeje výrobků. Více informací se dozvíte v tomto rozhovoru.

10. duben 2017

Osobní zkušeností pomáhat dalším

Prožila závažné duševní onemocnění s několikanásobnou hospitalizací. Vše zlé se v dobré obrátilo. Tato žena začala psát a život ji tak postupně naplňoval.

10. duben 2017

Plasma place prostřednictvím svých dárců podporuje NFOZP

Tisková zpráva: Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. V novém odběrovém centru Plasma place Zlatý Anděl ale máte možnost pomoci ještě více. Každý, kdo se vzdá finanční náhrady za darování plazmy, automaticky věnuje finanční příspěvek našemu nadačnímu fondu.

7. duben 2017

Ackee vyhlašuje soutěž pro neziskové organizace o aplikaci za 1 milion korun

Tisková zpráva: Praha, 7. dubna 2017 – U příležitosti svého 5. výročí se společnost Ackee, která působí v oblasti mobilního a webového vývoje, rozhodla darovat vybrané neziskové organizaci a jejímu konkrétnímu projektu své služby v hodnotě 1 milionu korun.

6. duben 2017

PŘIJĎTE PODPOŘIT o.p.s. POHODA A SOCIÁLNÍ KAVÁRNU BÍLÁ VRÁNA NA NGO MARKET

Praha, 6. dubna 2017: POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením a Kavárna Bílá Vrána, sociální podnik provozovaný POHODA o.p.s, se i letos zúčastní NGO Marketu, největšího veletrhu neziskových organizací v České republice.

6. duben 2017

Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří do Prahy

Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský - to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě do italské pizzerie Ciao na tiskovku konanou u příležitosti chystaného benefičního pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.

5. duben 2017

Projekt Pomáháme dárkem

Přinášíme informace o projektu Pomáháme dárkem od autora projektu Petra Šimandla. Online obchod pro prodej výrobků chráněných dílen a neziskových organizací.

3. duben 2017

Lidé s postižením se mohou stát dobrovolníky a rozvíjet prospěšné projekty po celém světě

Ve středu 5. 4. 2017 se v 19:00 ve Studiu Alta v pražských Holešovicích rozběhne série informačních workshopů s tématikou dobrovolnictví, levného cestování a využití dobrovolnictví pro budoucí pracovní kariéru. Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit v rámci večera nazvaného „Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta“ představí potenciálním zájemcům o dobrovolnictví možnosti zapojení do mezinárodních dobrovolnických projektů v ČR a v zahraničí. Zvláštní část programu bude určena zájemcům s postižením i organizacím, které jejich zapojení do společnosti podporují.

1. duben 2017

Novinky nakladatelství Portál

Rozšiřte svoje znalosti a dovednosti - čerpejte z novinek nakladatelství Portál.

29. březen 2017

Sociální oblast není líbivé politické téma

"Sociální oblast je velmi náročná disciplína a není to líbivé politické téma. Málokdo se osobně zapojí do diskuze a je připraven odpovídat na otázky z takzvané „první linie“. Ne každý chce jít i do názorového střetu, což se právě v otázkách sociálních nezřídka stává," říká Lenka Kohoutová.