Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. prosince 2022

AOOV BUDE SBÍRAT DATA Z OBORU VĚZEŇSTVÍ A TRESTNÍ JUSTICE

Členská schůze schválila strategický plán pro rok 2023, pokračování advokační práce i monitoring oblasti vězeňství
Praha, 7. prosince 2022: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) na své členské schůzi schválila strategický plán pro rok 2023. Mezi priority, kterým se bude Asociace věnovat, patří zlepšování využívání on-line komunikace s odsouzenými, zajišťování financování služeb poskytovaných NNO pro osoby ve výkonu trestu (VTOS) a po propuštění či zlepšování přípravy osob ve VTOS na propuštění. Asociace chce také rozšířit projekt Mapy organizací v oboru peniterciární a post-peniterciární péče a sbírat data z členských organizací, tak aby odborná veřejnost získala lepší obrázek o poskytování služeb v této oblasti. Členské organizace také schválily výroční zprávu za rok 2021, rozpočet a účetní závěrku.

7. prosince 2022

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

17. listopadu 2022

Motivace dobrovolníků

Napsala nám Martina: "V rámci svého studia se dlouhodobě zajímám o oblast dobrovolnictví. Dovoluji si Vás proto touto cestou požádat o pomoc při realizaci výzkumného šetření v rámci VOŠ Sociální práce a sociální pedagogika v Praze, které se týká motivace dobrovolníků. Cílem výzkumu je získat podklady pro to, aby bylo možné řady dobrovolníků rozšířit." Pokud máte pár minut, věnujte jí prosím čas. Děkujeme.

16. listopadu 2022

Kouření škodí, ale co s ním?

Praha 16. 11. 2022 Kuřáctví škodí, to je jasný fakt. Co se za ním však skrývá, je boj proti zlozvyku a závislosti. Překvapí Vás, že kouří i lidé, kteří prošli onkologickým onemocněním, a podařilo se jim jej překonat? Nemělo by. Stejně jako to, že legální distribuce nikotinu probíhá i formou sáčků nebo, že u dětí „letí“ vapování.

9. listopadu 2022

Děti jako neviditelné oběti násilí v rodině

V České republice je zasaženo násilím v rodině zhruba 14% dětí, což jsou pro představu 2-3 děti v každé školní třídě. To znamená, že každý z nás ve svém bezprostředním okolí může mít děti nebo celé rodiny, které se s takovou situaci potýkají. V důsledku domácího násilí v České republice za posledních sedm let zemřelo jen podle statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí 39 dětí a dalších 700 má trvalé následky. Dohromady 304 dívek otěhotnělo v důsledku znásilnění a 12 500 dětí potřebovalo péči psychologa.Tato čísla dokazují, jak je pomoc ohroženým dětem potřebná. Násilí v rodinách proto nesmí zůstat neviditelným problémem, o kterém se nemluví.

3. listopadu 2022

Knižní novinky

Přinášíme aktuální nabídku nakladatelství Portál.

1. listopadu 2022

Den dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhne 4. 11. v OC Forum Nová Karolína

Ostrava, 31. 10. 2022 – Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje (RDC MSK), které provozuje organizace ADRA, pořádá už tento pátek 4. 11. 2022 od 10 hodin v OC Forum Nová Karolina Den dobrovolnictví MSK. Akce je určena široké veřejnosti. Návštěvníci obchodního centra tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s činností dobrovolníků a dobrovolnických organizací v kraji. Na místě jich bude hned dvanáct. RDC MSK představí možnosti dobrovolnictví v různých oblastech našeho života i konkrétní organizace, které s dobrovolníky pracují.

1. listopadu 2022

Studio 27 – zaostřeno na duši: Je potřeba podpořit roli peerů, kteří díky vlastní zkušenosti pomáhají dalším lidem s duševním onemocněním. Kampaň #PEERpomaha tomu má pomoci

1. listopadu 2022, Praha – Podle dostupných dat duševním onemocněním v České republice trpí každý pátý jedinec, téměř 83 % z nich není léčeno. To uvádí analýza dat populační studie Národního ústavu duševního zdraví. Z tohoto důvodu Členové spolku Studio 27 – zaostřeno na duši, z.s., spouští kampaň #PEERpomaha.. PEER je člověk s vlastní zkušeností s duševním onemocněním a pomáhá ostatním sdílením, rozhovory a podporou, která je založena na rovnocenném vztahu. V současné době je v České republice vyškoleno téměř 170 peerů.

21. října 2022

Nová kampaň neziskové organizace Dům tří přání poukazuje na důležitost dětství v životě každého z nás

Praha, 10. října 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám, spustila kampaň Hezké vzpomínky. Jejím cílem je upozornit na to, že vzpomínky na dětství mají zásadní vliv na celý náš další život. Bohužel negativní zkušenosti zažívá mnoho dětí a mladistvých. Podle dat MPSV je každé dvanácté dítě v České republice ohrožené a potenciálně traumatizované tím, co prožívá doma nebo ve škole. V každé obvyklé třídě základní školy jsou tak možná dvě nebo tři takovéto děti. Proto je důležitá odborná práce s celou rodinou, která má dle zkušeností Domu tří přání příznivý vliv na životní situaci až 85 % dětí.

21. října 2022

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

20. října 2022

Výstava v Trojhalí chce přilákat organizaci ADRA nové dobrovolníky

Ostrava, 20. 10. 2022 – Ostravané mohou v následujících měsících navštívit v Trojhalí výstavu „Hodina, která mění životy“. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě chce prostřednictvím velkoformátových fotografií upozornit na tematiku dobrovolnictví. Výstava probíhá právě v době, kdy ADRA zaznamenává nedostatek dobrovolníků. Dobrovolníci ADRA pomáhají dětem, osamělým seniorům, nemocným, ale i lidem s tělesným či mentálním postižením.

17. října 2022

Fokusní skupiny pro neziskovky 30. 11. a 1. 12 –⁠ sdílení dobrovolnických zkušeností

S Tamjdemem už od roku 2013 díky dobrovolníkům na pomoc s manuální prací pomáháme neziskovkám po celé ČR růst. Do některých neziskovek se opakovaně vracíme a vidíme, jak nám téměř rostou pod rukama. Někdy je těžké si představit, že na začátku spolupráce byla jen tvrdá a špinavá dřina a neutěšený stav domků, zahrad, památek… když teď jsou na místech spokojení klienti, obnovené sady a pastviny, či návštěvníci kulturních akcí a turisté.

11. října 2022

Nová kampaň neziskové organizace Dům tří přání poukazuje na důležitost dětství v životě každého z nás

Praha, 10. října 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám, spustila kampaň Hezké vzpomínky. Jejím cílem je upozornit na to, že vzpomínky na dětství mají zásadní vliv na celý náš další život. Bohužel negativní zkušenosti zažívá mnoho dětí a mladistvých. Podle dat MPSV je každé dvanácté dítě v České republice ohrožené a potenciálně traumatizované tím, co prožívá doma nebo ve škole. V každé obvyklé třídě základní školy jsou tak možná dvě nebo tři takovéto děti. Proto je důležitá odborná práce s celou rodinou, která má dle zkušeností Domu tří přání příznivý vliv na životní situaci až 85 % dětí.

10. října 2022

Můžu pro sebe udělat něco víc?

Praha 6. 10. 2022 Když si člověk vyslechne, že má rakovinu, zaskočí ho to. Po čase, ale začne hledat informace a zaměří se na zvládnutí nemoci. Léčba je prvním stupněm, co ale může dělat člověk sám? Na to se ptají jak onkologicky nemocní, tak jejich blízcí, kteří spolu s nimi životem s nemocí procházejí. Možností péče o sebe a další odborné podpory je mnoho, měly by však vytvářet jeden smysluplný celek.

4. října 2022

Informace o produkci Portálu

V nových knihách z nakladatelství Portál naleznete např. tato témata: Práce s fantazijními obrazy; nehledejte správné řešení, najděte správný problém; laskavé meditace o stárnutí; strategie a postupy v sociální práci; nesmířenost se smrtí.

3. října 2022

Na křídle motýla

Letos se uskutečnil v jihomoravských Horních Věstonicích opět benefiční koncert „Na křídle motýla“, tentokráte ovšem premiérově pro Nadační fond Kryštůfek, jež pomáhá dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů a personálu urgentních příjmů nemocnic a jehož novým ambasadorem se v letošním roce stal zpěvák Martin France, který je zároveň producentem této benefiční akce.

26. září 2022

Benefiční ADRAběh proti samotě vyvrcholí 8. 10. v Ostravě

Ostrava, 26. 9. 2022 - Na podporu dobrovolnických aktivit organizace ADRA se od 28. září do 9. října 2022 uskuteční charitativní běh s podtitulem „Běžím proti samotě“. Část běhu proběhne virtuálně, ale Ostravané se mohou 8. 10. těšit i na společný živý výběh. Startovat se bude v 10 hodin od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Třebovicích.

15. září 2022

Už 3. října 2022 začínají kurzy pro seniory, rezervujte si místo včas

Praha 13. září 2022 – Opět i v tomto semestru nabízí Klub Remedium celou řadu kvalitních kurzů – jazykových (angličtina, němčina, francouzština, španělština a italština), pohybových (rekondiční cvičení, jóga, cvičení s prvky taichi, kruhové tance, feldenkreisová metoda), počítačových včetně kurzů obsluhy chytrých telefonů, ARTE dílny a trénování paměti.

13. září 2022

Nezisková organizace Dům tří přání otevřela v Praze 7 multidisciplinární centrum pro děti a mladistvé s potížemi v oblasti duševního zdraví. Řeší zde úzkosti, deprese i sebepoškozování

Praha, 13. září 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích, slavnostně otevřela Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha. Jedná se o jedinou zdravotně-sociální službu tohoto druhu v Praze a třetí v České republice. Vznik inovativní služby umožnil projekt financovaný MZ ČR a významně se na vzniku centra finančně podílel také Magistrát hl. m. Prahy. Centrum se nachází na adrese Korunovační 103/6 v Praze 7 – Bubenči.

11. září 2022

Přihlaste se i vy do Grow with Google Academy for NGOs!

Impact HUB ve spolupráci s Grow with Google i letos otevřeli přihlášky do vzdělávacího programu Grow with Google Academy for NGOs. Akademie je přístupná jak českým, tak slovenským neziskovým organizacím a proběhne online - připojit se můžete odkudkoliv.