Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


10. září 2021

Sestra v akci se představí na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha

Praha, 10.9.2021 - Projekt „Psoriáza/lupénka Sestra v akci“ je určen pro všechny pacienty s lupénkou (psoriázou), ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy odborná sestra, která o psoriáze přednáší a s lupénkou má rodinnou zkušenost. Výjimečně se budou moci zájemci ptát sestry v akci osobně, a to na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v neděli 17. října 2021 v Kongresovém centru Praha.

 

7. září 2021

Jihočeskými Novými Hrady zněly písně od Báry Štěpánové, Martina France, Šárky Vaňkové nebo Tomáše Savky

Již po jedenácté se potkaly známé osobnosti, aby podpořily Dětský den a benefiční koncert „Kdo má rád…“ v Nových Hradech v jižních Čechách. Od 11.00 probíhal dětský den pro všechny děti zdarma a pokud prošly všemi zastávkami, čekal na ně nejen diplom, ale i hračky a sladkosti v podobě pravého pardubického perníku speciálně upečeného pro tuto akci.

5. září 2021

Nespravedlivé jednání státu nebo úřadu? I na ně je lék.

Tisková zpráva
Praha 26.8.2021 Stále stejné chyby v postupech, nespravedlnost systému, která ochuzuje onkologicky nemocné a jejich blízké, nevstřícné nastavení úřadů a úředníků. To je něco, s čím se sociální pracovníci potkávají pravidelně. Někteří se ale rozhodnou pro akci – ne u jednoho člověka, ale za všechny. Napíší na ministerstvo nebo úřad, diskutují, spolupracují s dalšími organizacemi a vytváří tlak na žádoucí změnu. Jsou to odborníci s vytrvalostí a nasazením. Mnohdy neuspějí, ale nedají se. To je hájení práv a zájmů. Pomalé, z venku neviditelné, málo ceněné, ale velmi potřebné a hlavně, pro nás.

31. srpen 2021

Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami proběhne 17. října 2021

Praha, 30.8,2021 - Již 21. ročník konference o technologiích o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v neděli 17. října 2021. Po roční přestávce, kdy kvůli pandemii proběhla konference online, se budou moci účastníci setkat opět fyzicky v Kongresovém centru Praha. Čeká je 23 přednášek a čtyři desítky vystavovatelů s řadou novinek k vyzkoušení, například virtuální rehabilitace. Registraci účastníků dnes spustilo pořádající BMI sdružení.

20. srpen 2021

Streetwork ve Varech. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos podpoří sociální práci s dětmi a mládeží

Praha/Karlovy Vary, 20. 8. 2021 – Po dobu deseti festivalových dní nízkoprahové kluby pro děti a mládež z různých koutů republiky představí návštěvníkům MFF Karlovy Vary streetwork. Ve volném překladu „práce na ulici“ není jen o výměně jehel, Česká asociace streetwork ve spolupráci s Nadací Sirius festivalové veřejnosti v rámci tematické sekce Lidé odvedle přiblíží svět sociální práce s dětmi a teenagery. Streetworkery najdete ve stanu naproti hotelu Thermal.

18. srpen 2021

Knižní novinky

V knize Motivace a osobnost představuje Maslow systematickou teorii a aplikaci motivace a osobnosti, Tajemství ve vaší hlavě nabízí nejrůznější způsoby, jak porozumět svému nevědomí, vliv chutí a vůní na náš život a naše chování představí kniha Tajemství vůní a chutí, Psychická odolnost předškoláků pomůže, aby dítě neupadlo do naučené bezmocnosti.

17. srpen 2021

Být dobrovolník se nosí

Pardubice 16. srpna 2021
Pomáhají dětem, osobám se zdravotním postižením, sociálně znevýhodněným, seniorům, v nemocnicích či přírodě – to vše je práce dobrovolníků. A že je nejen užitečná, ale i zábavná se mohli přesvědčit návštěvníci Dnů dobrovolnictví Pardubického kraje.

16. srpen 2021

Noc s hvězdami

23. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ na zámku Zahrádky u České Lípy rozezněla opět hudba.  Výtěžek letos dosáhl na částku 20 tisíc korun a je věnován na obnovu této vyhořelé památky.

26. červenec 2021

Užijte si dobrovolnické léto v polabské přírodě

Pardubice 26. července 2021
Po uplynulých dlouhých měsících strávených převážně doma mají dobrovolníci možnost konečně vyrazit ven a zpestřit si letošní léto pomocí v přírodě! Ruku k dílu mohou přiložit jednotlivci, skupiny kamarádů i zaměstnanecké kolektivy. Odměnou jim budou cenné zkušenosti, nová přátelství a dobrý pocit z odvedené práce tam, kde to má smysl.

26. červenec 2021

Co nám dává přátelství?

Žijeme zaneprázdněné životy. Chvátáme, odkládáme, nestíháme. Horko těžko zvládáme práci, rodinu a domácí povinnosti. Kde vzít čas na sebe, své zájmy a přátele? Přesto je i to poslední velmi důležité, pocitově to velmi dobře víme. 30.7. je vyhlášeno Mezinárodním dnem přátelství. Proč je vlastně tak důležité?

15. červenec 2021

Lidé si své dary na pomoc postiženým tornádem mohou „odepsat z daní“

Praha, 15. července 2021: Lidé, kteří se rozhodli přispět na pomoc lidem postiženým tornádem, mohou stejně jako ostatní soukromí dárci využít daňový bonus od státu a snížit si daňový základ o hodnotu svých darů. Upozorňují na to zástupci AVPO ČR, která dlouhodobě prosazuje opatření na podporu soukromého dárcovství. Snížení daňového základu umožňuje zákon o dani z příjmu, který byl navíc před několika měsíci novelizován v reakci na pandemii Covid-19. Zatímco podle dřívějšího zákona bylo toto snížení do výše 10 a 15 procent daňového základu u fyzických a právnických osob, pro loňský a letošní rok se tento limit navýšil u obou skupin dárců na 30 procent.

9. červenec 2021

Seniorům v tornádem zasažených oblastech může pomoci i správně předané telefonní číslo

Rodiny zasažené řáděním tornáda čeká ještě dlouhé zotavování. Organizace Elpida myslí nejen na všechny, které přírodní katastrofa zasáhla, ale také na ty, kteří jim pomáhají. Krizoví pracovníci z bezplatné Linky seniorů jsou všem potřebným k dispozici na telefonu, seniory ale většinou nenapadne podobnou službu vyhledat, pokud jim o ní někdo neřekne.

26. červen 2021

NEZISKOVKY Z PARDUBICKA A CHRUDIMSKA DOSTALY PŘES 1 MILION KORUN

Pardubice, Hlinsko – 24. června 2021
Neziskové organizace z Pardubicka a Chrudimska po roce opět prezentovaly své veřejně prospěšné záměry v rámci desátého ročníku Burzy filantropie. Jedná se o unikátní dobročinný projekt, kde se setkává neziskový, firemní a veřejný sektor.

16. červen 2021

PARDUBICKÝ KRAJ VZDAL HOLD LIDEM, NEZISKOVKÁM A FIRMÁM SE SRDCEM NA DLANI

Pardubice – 16. června 2021
Pardubický kraj a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) už podesáté vyznamenali dobrovolníky z řad občanů, neziskové organizace a odpovědné firmy, které v roce 2020 přispěli k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v kraji.

15. červen 2021

Knižní novinky

Hraniční porucha osobnosti ve vztazích, naučit se odpouštět, překonat myšlenkové pasti - to vše od Portálu.

15. červen 2021

Organizace ŽIVOT 90 pořádá osvětovou kampaň v rámci Světového dne proti násilí na seniorech a seniorkách

Dnešní den, 15. červen, je známý jako Světový den proti násilí na seniorech a seniorkách. U této příležitosti připravila organizace ŽIVOT 90 akci, která na tuto problematiku upozorňuje. Dobrovolníky bude možné potkat dnes od 8:30 na Národní třídě, na Andělu a na I. P. Pavlova. Ti budou rozdávat informační letáky a fialové stuhy. Kromě osvěty probíhá také sbírka na platformě Darujme.cz, vybrané prostředky budou použity na služby organizace ŽIVOT 90, které pomáhají obětem násilí.

14. červen 2021

Domovy pro seniory neznamenají automaticky bezpečí

Sociální pobytová zařízení, mezi které patří i domovy pro seniory a seniorky, by měly být bezpečným místem, kde se jejich obyvatelé budou cítit komfortně. V ideálním případě by měli mít dostatek sociálního kontaktu, adekvátní péči, dobré jídlo, své soukromí a především pocit bezpečí. Bohužel ne vždy se jim všeho uvedeného dostává a některá pobytová zařízení mohou být pravým opakem. Místo toho, aby se nový domov stal místem pro důstojné stáří, se v nich mohou odehrávat hrůzy, které podzim života změní v nekončící utrpení.

14. červen 2021

Poslanci rozhodnou o osudu pacientských organizací. Některým z nich hrozí konec z formálních důvodů

Praha, 14. června 2021: O osudu pacientských organizací, které nejsou formálně spolkem, rozhodnou už tento týden poslanci. Pokud projde bez korekce návrh Výboru pro zdravotnictví k novele zákona o veřejném zdravotním pojištění, přestanou být pacientskými organizacemi ty, které mají právní formu obecně prospěšné organizace nebo ústavu. Své zastoupení v jednáních se státní správou nebo zdravotními pojišťovnami tak ztratí například pacientky s rakovinou vaječníků nebo prsu, pacienti s Alzheimerovou nemocí, autismem, celiakií, pacienti po úrazech popálením nebo lidé s bolestivou nemocí známou jako nemoc motýlích křídel.

2. červen 2021

Počet cizinců na českých školách nadále roste. Mnoho z nich však končí mimo vzdělávací systém

Praha, 1. června 2021 – Podle posledních údajů organizace META podíl žáků s cizí státní příslušností ve věku osmnácti let, kteří stojí mimo český vzdělávací systém, dosahuje více než 53 procent. Oproti tomu u Čechů se hodnota pohybuje kolem 10 procent. Podle odborníků bude na trend nesystémové integrační podpory mladých cizinců do českého vzdělávacího systému stát postupem času doplácet a bude tak čelit velkým výzvám a sociálním problémům.

2. červen 2021

Nezisková organizace Dům tří přání má novou vizuální identitu

Nezisková organizace Dům tří přání, která se zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích, představila veřejnosti svou novou vizuální identitu. Tu navrhla a zpracovala agentura Boomerang Communication. Z více než sedmi návrhů vybíralo vedení organizace, správní rada a odborní pracovníci. Vizuální identitu organizace mění symbolicky v roce 20. výročí svého založení.