Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


22. listopadu 2013

Předvánoční dobročinný trh

Webový portál Žiju s handicapem bude na svém portálu pořádat předvánoční dobročinný trh dětských obrázků. Výtěžek z prodeje bude předán přihlášeným dětským domovům a organizacím věnujícím se handicapovaným dětem.

18. listopadu 2013

Koncert pro CID

V pátek 15.11. se v kostele sv. Cyrila a Metoděje uskutečnil benefiční koncert pro Centrum integrace dětí a mládeže. Podívejte se na fotoreportáž.

18. listopadu 2013

Dětský domov Loreta ve Fulneku - Rozhovor s ředitelkou Renatou Malinovou

Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, mezi dětmi. Tato práce mě baví a uspokojuje, jinak bych ji dělat nemohla. Nejde o práci, kterou začnu v šest a ve dvě odpoledne jdu domů. Děti i zaměstnanci mě potřebují kdykoli - ráno, odpoledne, večer, v sobotu i neděli, ve školním roce i o prázdninách. Naše zařízení je zařízení s celoročním provozem, prakticky nemáme zavřeno. Mám štěstí, že i v rodinném životě mám partnera, který mou práci respektuje a je mi nápomocný v případě potřeby.

18. listopadu 2013

PO ONKOLOGICKÉM ONEMOCNĚNÍ JE NÁVRAT DO ZAMĚSTNÁNÍ PROBLÉM TEĎ POMŮŽE AMELIE

Vybíráme účastníky ze Středočeského kraje do druhého běhu interaktivního vzdělávacího programu občanského sdružení Amelie Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci.

18. listopadu 2013

Farmář, který se dostal z nemoci díky práci, která ho baví

Bez ní bych nebyl, tam kde jsem. Hodně jsem vytrpěl, ale i hodně získal. Poznal sám sebe, zjistil, že když se problémy řeší, tak posilují. Život je cesta. A je na každém, jakou cestou se vydá. Myslím, že jdu správným směrem.

14. listopadu 2013

Pozvání na dobročinný trh a bazar

Chcete udělat radost druhým a přispět na dobrou věc? Jestliže ano, Maltézská pomoc, jejímž zřizovatelem je Suverénní řád Maltézských rytířů, vás srdečně zve na dobročinný trh a bazar, který se koná dne 30. listopadu v nádvoří Velkopřevorského paláce (Lázeňská 2, Praha 1, Malá Strana) od 11:00 do 17:00. Kromě hodnotných dárků vás čeká příjemná atmosféra a lahodné občerstvení. Více informací o této akci poskytl ředitel pražské pobočky Maltézské pomoci Ing. Jiří Juda.

12. listopadu 2013

Podzim velí pohybu!

Barevná dřevěnka není jen tak obyčejné hospůdka, ale je to jeden z projektů příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Tito lidé však nechtějí být někde v ústraní za zdí, ale chtějí se zapojit do života, tak jako každý z nás.

11. listopadu 2013

Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

Na sobotu 23. listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.

10. listopadu 2013

Rozhovor s Libuší Mičolovou nejen o Přírodní zahradě u smrku

Sociální oblast je o rovnováze braní a dávání, přesněji o přijímání a nabízení, o soucítění, o zvládnuté chtivosti a touze vlastnit, o vztahu k majetku jako svěřeného ke správcovství.

9. listopadu 2013

Nejsem odkázaný na pomoc druhých, ale sám se snažím, co to jde, druhým pomáhat.

Osmatřicetiletý Radim bydlí v menší vesnici nedaleko města Vsetín. Je velmi pracovitý, kamarádský a dobrosrdečný. Rád naslouchá ostatním a pomáhá jim. Díky svému onemocnění schizofrenií si prožil nelehký život, který mu otevřel cestu jiným směrem.

5. listopadu 2013

Týden pro inkluzi

Začal Týden pro inkluzi! Potrvá do 8.11. a je připravena řada zajímavých akcí.

4. listopadu 2013

Srdcerváči

Máte čas jen do 30.11., tak si to nenechte ujít: Vaření piva, zákulisí divadla, žonglérský workshop, individuální prohlídky, exkurze k Igráčkům nebo do televize - to je jen pár příkladů nevšedních zážitků, jejichž nákupem podpoříte zaměstnávání handicapovaných. Tak proč nemít exkluzivní vánoční dárek a ještě k tomu radost z pomoci?

4. listopadu 2013

Výroční zpráva portálu Žiju s handicapem - oficiální tisková zpráva

Portál Žiju s handicapem funguje už přes rok a je skvělým zdrojem informací nejen pro handicapované. Konečně přesvědčit se můžete sami, když ho navštívíte!

4. listopadu 2013

Táňa Fischerová - žena s vysokým sociálním cítěním

Vždy, když se dívám na televizi a vidím v ní vystupovat paní Táňu Fischerovou, s radostí poslouchám její slova, dívám se na její gesta a hlavně na citlivý projev, který osloví každého jedince. Není se čemu divit, když si prožila nelehký životní osud. Stará se o handicapovaného syna Kryštofa s velkým citem a láskou.

4. listopadu 2013

Zpěvačka Eva Henychová dělá radost druhým

Eva Henychová je charismatickou osobností, která oslovuje řadu lidí nejen jejím nádherným zpěvem s kouzelnými tóny kytary, ale také velkým citem a vírou. Ráda hraje na benefičních koncertech v hospicích, psychiatrických léčebnách i domovech důchodců.

4. listopadu 2013

Měníme věci kolem nás aneb budoucnost naší občanské společnosti

Praha, 11. října 2013 - Stálá výstava věnovaná Václavu Havlovi, pouliční hudebně-taneční festival, prohlídka města s architektem, festival dobrovolnictví Dobrofest, fair-trade snídaně, motýlí den pro rodiny s dětmi, kavárnička seniorů, dobrovolníci čtou pacientům na spinální jednotce. To je jen výběr akcí vzniklých díky projektu Měníme věci kolem nás, které se uskutečnily v Brně, Česká Skalici, Liberci, Olomouci, Praze a Ústí nad Labem.

2. listopadu 2013

Ministerstvo vnitra spolupracuje se zdravotně handicapovanými studenty

Ministr vnitra Martin Pecina se v úterý 29. října 2013 setkal se skupinou zdravotně handicapovaných studentů vysokých škol. Ti jsou na Ministerstvu vnitra na pracovní stáži v rámci projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a Metropolitní univerzita v Praze. Ministerstvo vnitra se jako státní instituce rozhodlo jít příkladem a účastnit se projektu mj. z toho důvodu, aby vyslalo veřejnosti signál, že proti předsudkům a stereotypům se musí bojovat ve všech jejich podobách. Projekt má nejen nabídnout handicapovaným pracovní možnosti, ale také ukázat veřejnosti, že zdravotní postižení neznamená menší pracovní schopnosti.

2. listopadu 2013

Cestujte bezba – cestujte s Bezbatour

Cestování je samozřejmá věc, pokud se ale pohybujete pomocí berlí nebo vodítka nebo invalidního vozíku, je situace úplně jiná. Bariéry jsou doslova na každém kroku – v dopravních prostředcích, v ubytovacích zařízeních, v restauracích... Řešíte-li jak překonat množství bariér, už nemusíte, Bezbatour je tu pro vás.

1. listopadu 2013

Občané se sluchovým či zrakovým postižením při katastrofách – mezinárodní konference v Praze

Ve dnech 30.–31. 10. 2013 proběhla na Ministerstvu vnitra mezinárodní konference k problematice potřeb lidí se sluchovým či zrakovým postižením v situacích katastrof.

1. listopadu 2013

Daruj krev v pravou chvíli

Darovat se dá nejen čas, peníze nebo věcný dar, ale darovat se dá i život. Není to žádná nadsázka, darovat krev znamená darovat život těm, kteří ztratili velké množství krve, např. vlivem úrazu a bez včasně darované krve by nepřežili. Vychovat mladé lidi k pomoci druhým a k zodpovědnosti je cílem občanského sdružení Zdraví-život.