Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


4. listopad 2013

Zpěvačka Eva Henychová dělá radost druhým

Eva Henychová je charismatickou osobností, která oslovuje řadu lidí nejen jejím nádherným zpěvem s kouzelnými tóny kytary, ale také velkým citem a vírou. Ráda hraje na benefičních koncertech v hospicích, psychiatrických léčebnách i domovech důchodců.

4. listopad 2013

Měníme věci kolem nás aneb budoucnost naší občanské společnosti

Praha, 11. října 2013 - Stálá výstava věnovaná Václavu Havlovi, pouliční hudebně-taneční festival, prohlídka města s architektem, festival dobrovolnictví Dobrofest, fair-trade snídaně, motýlí den pro rodiny s dětmi, kavárnička seniorů, dobrovolníci čtou pacientům na spinální jednotce. To je jen výběr akcí vzniklých díky projektu Měníme věci kolem nás, které se uskutečnily v Brně, Česká Skalici, Liberci, Olomouci, Praze a Ústí nad Labem.

2. listopad 2013

Ministerstvo vnitra spolupracuje se zdravotně handicapovanými studenty

Ministr vnitra Martin Pecina se v úterý 29. října 2013 setkal se skupinou zdravotně handicapovaných studentů vysokých škol. Ti jsou na Ministerstvu vnitra na pracovní stáži v rámci projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a Metropolitní univerzita v Praze. Ministerstvo vnitra se jako státní instituce rozhodlo jít příkladem a účastnit se projektu mj. z toho důvodu, aby vyslalo veřejnosti signál, že proti předsudkům a stereotypům se musí bojovat ve všech jejich podobách. Projekt má nejen nabídnout handicapovaným pracovní možnosti, ale také ukázat veřejnosti, že zdravotní postižení neznamená menší pracovní schopnosti.

2. listopad 2013

Cestujte bezba – cestujte s Bezbatour

Cestování je samozřejmá věc, pokud se ale pohybujete pomocí berlí nebo vodítka nebo invalidního vozíku, je situace úplně jiná. Bariéry jsou doslova na každém kroku – v dopravních prostředcích, v ubytovacích zařízeních, v restauracích... Řešíte-li jak překonat množství bariér, už nemusíte, Bezbatour je tu pro vás.

1. listopad 2013

Občané se sluchovým či zrakovým postižením při katastrofách – mezinárodní konference v Praze

Ve dnech 30.–31. 10. 2013 proběhla na Ministerstvu vnitra mezinárodní konference k problematice potřeb lidí se sluchovým či zrakovým postižením v situacích katastrof.

1. listopad 2013

Daruj krev v pravou chvíli

Darovat se dá nejen čas, peníze nebo věcný dar, ale darovat se dá i život. Není to žádná nadsázka, darovat krev znamená darovat život těm, kteří ztratili velké množství krve, např. vlivem úrazu a bez včasně darované krve by nepřežili. Vychovat mladé lidi k pomoci druhým a k zodpovědnosti je cílem občanského sdružení Zdraví-život.

1. listopad 2013

Každý se může ocitnout na dně

Lenka Ritterová již 33 let bojuje se závažnou nemocí - bipolární poruchou. Její zdravotní stav se zlepšuje díky víře a lidem, kteří jí pomáhají a podporují. Chodí také do sociální aktivizační služby pro osoby s duševním onemocněním – do střediska Jordán, které spadá pod Slezskou Diakonii Třinec. Tam se učí novým věcem a je ráda v kolektivu lidí. Pocit někam patřit je pro ni velmi důležitý.

25. říjen 2013

Mýty a pravda o lupénce aneb nebojte se zaměstnat nemocné s lupénkou

Mezi veřejností kolují mýty o lupénce, které ztrpčují život nemocných s lupénkou a ještě více snižují kvalitu jejich života. Nemocní s lupénkou patří mezi lidi, kterým se nejméně daří sehnat práci a kteří naopak díky lupénce, vlastně mýtům o ní, o práci přicházejí. Řešením je správně informovat veřejnost a vyvracet mýty o lupénce.

25. říjen 2013

Věnujte křeslo nebo sadu hrnců a udělejte dobrý skutek!

Barevné domky Hajnice spouští 1. český charitativní Barevný e-shop

25. říjen 2013

Spuštění nového projektu Spolumat

V rámci akce Týden pro inkluzi, která se koná 4. – 10. listopadu 2013, bude slavnostně odstartován projekt Spolumat, jehož cílem je propojení lidí s různým znevýhodněním, kteří chtějí jít na kulturní nebo sportovní akce, ale nemohou na ně jít sami, s lidmi, kteří jdou na tyto akce a jsou ochotni vzít někoho s sebou.

23. říjen 2013

Sbírání víček–pomoc nemocným dětem

Sbírání víček se věnují hlavně ti, kteří chtějí tímto způsobem získat potřebné finanční prostředky pro léčbu nemocných dětí svých, nebo nemocných dětí, jejichž rodiče nemají na léčbu potřebné finanční prostředky. Stát hradí léčbu alkoholiků a drogově závislých, ale na léčbu nemocných dětí nepřispívá. Sbírání víček je pro některé rodiče nemocných dětí jediná možnost jak získat potřebné finanční prostředky na potřebnou léčbu svých dětí. Naštěstí existují lidé, kteří jsou ochotni těmto rodičům pomoci.

23. říjen 2013

Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu

Radostné podzimní gospely hýbaly v sobotu 19. 10. 2013 Horním kostelem ČCE ve Vsetíně. Skvělí zpěváci spolu s kapelou nadchli příchozí posluchače, takže se společně zpívalo, tleskalo, luskalo i podupávalo. Výtěžek benefičního koncertu použije Diakonie Vsetín na zakoupení auta pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

22. říjen 2013

Kam s Brontosaurem v listopadu? Přehled akcí s volnými místy

Zima se blíží, stále ale můžeš vyrazit na poslední podzimní víkendové akce. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších, které mají stále volno. Vyber si. Čekají tě neobvyklá místa, noví přátelé, trochu smysluplné pomoci přírodě a památkám, zábava a pohoda.

18. říjen 2013

Sbírej tonery

Může odpad, který se hromadí a překáží, někomu pomoci? Na tuto otázku dávají odpověď tvůrci projektu „Sbírej-toner.cz“ občanské sdružení AKTIPO a generální partner projektu společnost KMP.

18. říjen 2013

Pečení pro dobrou věc

Pečení pro dobrou věc je název akce pořádané každou třetí středu v měsíci Nadačním fondem Slunce pro všechny. Nadační fond Slunce pro všechny podporuje děti i dospělé se speciálními potřebami.

16. říjen 2013

Dny duševního zdraví ve Vsetíně

Ve Vsetíně proběhl na začátku října již 4.ročník Dnů duševního zdraví Vsetín 2013 v rámci každoroční celorepublikové akce na podporu lidí s duševním onemocněním.

13. říjen 2013

Tipy na příjemné posezení, které pomáhá

Ocitnete-li se na Pankráci anebo na Florenci, můžete zaskočit na kávu, která pomáhá. V Café na půl cesty a restauraci Mlsná kavka je vytvořen prostor pro pracovní a sociální rehabilitaci lidem s krátkodobou zkušeností s duševním onemocněním.

13. říjen 2013

Helppes – ukázky výcviku asistenčních psů

Helppes je nezisková organizace, jejímž posláním je pomoc osobám s různými druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů. V sobotu 5. října 2013 bylo možné vidět ukázky výcviku a dovedností asistenčních psů na akci Den zdraví Prahy 13 a také na Světovém dni zvířat. A bylo opravdu na co se dívat. Ukázky byly doprovázeny výkladem asistentky ředitelky společnosti Helppes, paní Natálie Novákové.

7. říjen 2013

Rozhovor s Jindřichem Štreitem

Jindřich Štreit se narodil v roce 1946 ve Vsetíně. Jedná se o celosvětové uznávaného fotografa, vysokoškolského pedagoga, kurátora a organizátora kulturního života. Jeho fotografie se nejvíce zabývají sociální oblastí s důležitými vztahy mezi lidmi – s jejich radostmi, ale i strastmi. Podporuje řadu neziskových organizací, mezi něž patří: rožnovská Iskérka o. p. s., Diakonie Vsetín, Charita, Liga vozíčkářů, Spolu, Vincentium, Tyflocentrum Olomouc a řada dalších. Můžete si přečíst záznam rozhovoru, který byl pořízen na tomto kurzu s Jindřichem Štreitem, člověkem, ve kterém je lidskost a úcta člověka k člověku.

30. září 2013

MLUVÍCÍ RUCE - přehlídka tvorby ve znakovém jazyce

Slyšící diváky určitě překvapí, jak jsou neslyšící úžasní, co se týká vnímání a pocitů. Jedno z vystoupení bude zpěv ve znakovém jazyce, což je pro všechny většinou skutečný zážitek. Letošní ročník bude výjimečný, v tom že poprvé na Mluvících rukou uvidíte kouzelnické vystoupení, které připravil pro české publikum zahraniční kouzelník, který je vítězem mezinárodních soutěží v ilusionistických show. Také se můžete těšit na akrobatické vystoupení Michaely Kosiecové, která si pro nás připravila dynamické vystoupení s názvem Motýl a mnoho dalšího.