Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


9. července 2014

Předprázdninové slunečné odpoledne na zahradě ve vnitrobloku, kde je Dům s pečovatelskou službou Prahy 4.

Děti se v dopoledním programu připravují na mezigenerační setkání. Už od rána malují krásné obrázky pro babičky, se kterými se dvakrát potkaly. Těší se, jak si spolu zasoutěží při sportovním dni, který si společně naplánovali.

9. července 2014

NOVINKA V NEBUŠICKÉM KOMUNITNÍM ŽIVOTĚ – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ, KONKRÉTNĚ SENIORŮ S PŘEDŠKOLNÍMI DĚTMI.

Projekt zaměřený na setkávání seniorů s dětmi z mateřských školek v různých lokalitách úspěšně organizuje o.p.s. Mezi námi. Jedním z jejích zakladatelů je občan Nebušic, pan Vladimír Staňura...

8. července 2014

Společnost Parkinson slaví 20. výročí založení

Parkinsonova nemoc nemilosrdně vstupuje do života nemocných, zasahuje všechny oblasti jejich života a znemožňuje jim žít kvalitní a plnohodnotný život. Společnost Parkinson ulehčuje těmto lidem jejich těžký život. Letos v listopadu oslaví Společnost Parkinson 20. výročí svého založení.

2. července 2014

MDA RIDE – jedeme v tom s vámi!

V sobotu 21.6 2014 se na smíchovském Hořejším nábřeží u botelu Admirál uskutečnil již 6. ročník MDA RIDE benefiční jízdy na pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií...

2. července 2014

Postavili stan, schody i plot! 100 dobrovolníků na 10 Víkendovkách Tamjdemu!

Více než 100 dobrovolníků, Čechů i cizinců se v období od února do června rou 2014 zúčastnilo 10 Víkendovek společnosti Tamjdem...

26. června 2014

Veselá hluchoslepá Letná

"Chůze bez zraku a sluchu je velmi obtížná a co se týká běhu, obdivuji všechny, kteří dokáží běžet, aniž by mohli používat zrak a sluch." Přečtěte si o akci Veselá hluchoslepá Letná.

25. června 2014

S autisty na pobytu

V červnu pořádalo občanské sdružení Poruchy autistického spektra ve Sněžném v Orlických horách na chatě Sněženka psychorelaxační pobyt ...

23. června 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA - ZDE DOMOV MŮJ - ŘÍP 2014

Na benefičním koncertu pod Řípem se vybralo 23.600 Kč pro nemocnici.

23. června 2014

O fundraisingu s Pavlou Hokszovou - čtvrtý díl

Poslední díl povídání o fundraisingu s Pavlou Hoksovou.

18. června 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA - "KDO MÁ RÁD" 2014‏

Na Martinském mlýně proběhl v sobotu 14.6.2014 již 4. ročník Dětského dne a benefičního koncertu "Kdo má rád..." Výtěžek bude použit na nákup nových polohovatelných dětských postýlek prachatické nemocnice.

18. června 2014

Koncert muzikantů bez domova a buskerů

Mnoho lidí vnímá bezdomovce pouze jako špinavé, páchnoucí žebráky s asociálním chováním, závislé na alkoholu. A vůbec je nenapadne, že i tito lidé mají co nabídnout. Kdo navštívil ve čtvrtek 12.6 2014 klub Rybanaruby v Mánesově ulici v Praze 3, odnesl si kromě nezapomenutelného kulturního zážitku zkušenost, že i bezdomovci mohou být umělci.

16. června 2014

Experimentální zahrada pod Blaníkem

Jsme o.s. Přátelé bájné hory Blaník, od roku 2010 se staráme o ochranu přírody, o rozvoj turistky a kultury na Podblanicku. Rádi bychom založili kombinované experimentální centrum pod Blaníkem, které by se rozkládalo na skoro 2 hektarech půdy a jehož cílem je nejen vrátit krajině původní tvář, ale hlavně dodat kulturní funkci.

16. června 2014

V REDUTĚ SE PROLNOU RŮZNÉ SVĚTY

Už za pár dnů, 23. 6. 2014 vznikne v uherskohradišťské Redutě a Jezuitské koleji originální prostor, kde se mohou na jeden den přiblížit dva, zatím různé světy: svět lidí s postižením a svět žijící běžný život.

11. června 2014

Poznejte nás

Sluch je důležitý pro získávání nových podnětů, poznatků i pro komunikaci s okolím. Život bez sluchu je těžký, avšak i svět ticha má své bohatství, svoji kulturu i svůj jazyk. Festival umělecké tvorby a kutury neslyšících s názvem Poznejte nás, který se konal dne 6.6 2014 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 dal všem účastníkům možnost nahlédnout do světa ticha.

6. června 2014

Prošlapejte si letní organizátorský kurz Cestičky.

Rádi byste udělali zase krok dál? Chcete se naučit organizovat dobrovolnické či zážitkové akce? Objevit své dosud skryté schopnosti a v mnohém překonat sebe sama? Vyzkoušet si, jaké je to vést druhé? Zkuste to!

Otevřete oči, mysl i srdce a v druhé polovině července vykročte na prožitkově-vzdělávací kurz Cestičky. Zváni jsou všichni nadšenci ve věku od 17 do 28 let.

Nemáte čas číst článek? Mrkněte na videopozvánku (http://bit.ly/Cesticky2014)

6. června 2014

Profesionálové v neziskovkách

Ve čtvrtek 5.6. uspořádali autoři internetového projektu Um sem um tam v Brně konferenci Profesionálové, která měla za cíl nejen představit projekt samotný, ale také dát brněnským neziskovkám prostor pro networking, prezentaci a poptávku odborných dovedností směřovanou na profesionály z byznys prostředí.

6. června 2014

Vsetínská Diakonie oslaví 10. narozeniny!

Na středu 18. června 2014 chystá vsetínská Diakonie oslavu 10. výročí vzniku organizace. Své jubileum chce oslavit prakticky - užitečnou pomocí lidem žijícím ve Vsetíně a jeho okolí. Od 14 hodin pro ně proto připravila před Městským úřadem ve Vsetíně koktejl užitečných rad a praktických workshopů. Pro potěchu duše zde zazní i mimořádná zvonkohra v podání souboru, který přijede až z USA.

5. června 2014

Opusťte svou komfortní zónu a staňte se vedoucím workcampu v ČR!

Zkuste opustit svou komfortní zónu jako Jarda, který popisuje svůj zážitek níže, a zapojte se jako vedoucí mezinárodního workcampu v ČR ve společnosti Tamjdem. Pozice vedoucího (campleadera) na workcampu v ČR je vynikající zkušeností, která vám mnoho dá. Nejen, že procvičíte své komunikační a organizační dovednosti, angličtinu nebo jiný cizí jazyk, vyzkoušíte si práci s multikulturní skupinou a naučíte se také něco sami o sobě.

2. června 2014

Pochod pro pohřešované děti

V naší republice je každým rokem pohřešováno až 8000 dětí a mladistvých. Ne každý případ končí radostným shledáním dětí s rodiči. Občanské sdružení Ztracené děti chce Pochodem pro pohřešované děti upozornit veřejnost na tuto citlivou problematiku, která se může dotknout každého z nás.

2. června 2014

Charitativní akce ZŠ Jarov

V úterý 29. 5. vyvrcholil celoroční charitativní projekt připravovaný programem EATS při ZŠ Jarov. I děti mohou pomáhat!