Kavárna Bílá vrána zahajuje novou sezónu s podporou FK Viktoria Žižkov a v nových barvách

  • 15. 09. 2017
Kavárna Bílá vrána zahajuje novou sezónu s podporou FK Viktoria Žižkov a v nových barvách
Fotbalisté žižkovského klubu slavnostně zahájili otevření kavárny, která zaměstnává lidi s postižením

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Kavárna Bílá vrána zahajuje novou sezónu s podporou FK Viktoria Žižkov a v nových barvách

Fotbalisté žižkovského klubu slavnostně zahájili otevření kavárny, která zaměstnává lidi s postižením

 

Praha 14. září 2017: Kavárna Bílá Vrána (www.kavarnabilavrana.cz), sociální podnik provozovaný POHODA o.p.s, byla slavnostně otevřena po provozní přestávce na adrese Ve Smečkách 5 na Praze 1.  Bílá Vrána je sociální podnik, který kromě ekonomického cíle sleduje především cíl sociální – zaměstnávání lidí s mentálním postižením. Znovuotevření se zúčastnili fotbalisté klubu FK Viktoria Žižkov www.fkvz.cz . Klub tím vyjádřil podporu zaměstnávání lidí s mentálním znevýhodněním. „Jsme rádi, že můžeme podpořit lidi, kteří musí v životě překonávat mnoho překážek a ukázat veřejnosti, že každý člověk jim může pomoci třeba jen návštěvou kavárny, která je zaměstnává,“ uvedl majitel fotbalového klubu Jiří Rýva a dále doplnil „dlouhodobá podpora jakkoli postižených je prioritou klubu FK Viktoria Žižkov v současnosti i budoucnosti“.

 

#dejsikafe

Zaměstnanci Bílé vrány jsou lidé s mentálním postižením, kterým tato práce přináší možnost zapojit se do profesního života a žít životem, který se podobá životu jejich vrstevníků. Bílá Vrána nabízí také catering pro nejrůznější akce neziskových i komerčních organizací.

Zdeňka v kavárně pracuje jako obsluha a také se podílí na cateringových zakázkách. Baví ji obsluha zákazníků, zajímá se o lidi. „Ráda jim nabízím naše výrobky, také mám ráda akce ve Vráně pro dobrou věc,“ říká Zdeňka. Těší ji, když catering na akcích lidem chutná a že se lidé zajímají nejen o jídlo, ale i o naši kavárnu. „Mám velké přání, aby naše kavárna vydržela co nejdéle. A aby lidi, co si nás váží, k nám rádi chodili. Jejich pomocí my vlastně žijeme,“ dodává.

„Chceme poděkovat klubu FK Viktoria Žižkov a všem našim podporovatelům, kteří našim kolegům s postižením umožňují dělat práci, která je nejen baví, ale přináší jim společenské i finanční ohodnocení,“ říká Lucie Mervardová, ředitelka POHODA, o.p.s provozovatele kavárny Bílá vrána.

 

U příležitosti znovuotevření kavárna Bílá vrána představila nové logo a webové stránky, které se snaží být uživatelsky přívětivější a pravidelně přinášet informace ze „života Vrány.“

 

Co je to POHODA?

POHODA o.p.s. je nezisková organizace, která poskytováním sociálních služeb podporuje normální, důstojný život lidí s postižením. POHODA je zřizovatelem sociálního podniku kavárna Bílá Vrána, Ve Smečkách 5,

Praha 1www.kavarnabilavrana.cz, která zaměstnává lidi s mentálním postižením. Mezi další služby POHODA o.p.s. patří chráněné bydlení, denní stacionář a osobní asistence.