Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


9. květen 2018

CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ na PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ

V Praze, 5.5. 2018 - Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně  CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.

2. květen 2018

Spustili jsme sběr podpory Dne konce dluhů

Od dnešních dnů mají možnost podpořit Den konce dluhů všichni, kdo chtějí mít v Brně jarmark finanční a právní gramotnosti.

1. květen 2018

Sociální ekonomika lékem společenské krize?

Kdo jsou vůdčí osobnosti dnešní sociální/solidární ekonomiky? O možnostech, jak dnes získat podporovatele, pozornost médií a veřejnosti?

30. duben 2018

Vyražte na trhy! Na Vyšehrad.

Květnová výzva je sladká! Seznámíte se s Nicol Škorpilovou, její kavárnou a úžasnými dorty. Po občerstvení můžete zaskočit na Trhy chráněných dílen na Vyšehrad.

24. duben 2018

Kostel Sacre Coeur rozezněl benefiční Koncert pro IMPULS

Výtěžek poputuje lidem s roztroušenou sklerózou.

23. duben 2018

Asistence jako životní styl

Jaké to je být asistentem zdravotně znevýhodněných lidí?  Jak se stát asistentem? Co obnáší práce asistenta? Co znamená pomoc asistenta pro lidi upoutané na invalidní vozík?

17. duben 2018

PEČOVAT O NAŠI PLANETU MÁ SMYSL

Tisková zpráva
KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z. s.
Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

PEČOVAT O NAŠI PLANETU MÁ SMYSL
Pardubice – 16. dubna 2018

 

13. duben 2018

Bez nás nepůjde udělat systémové změny v exekucích

Do systémových změn v exekucích mluvíme od dob, kdy se pro veřejnost téma otevřelo zveřejněním právního rozboru zákona o exekucích.

13. duben 2018

4. ročník Jazykové a literární soutěže Čeština je i můj jazyk - tisková zpráva

Praha, 9. dubna 2018: Žáci základních a středních škol se letos už po čtvrté zamýšlí nad tím, jaké to je být cizincem a nerozumět svému okolí. Účast v Jazykové a literární soutěži Čeština je i můj jazyk vybízí k tvůrčí a literární aktivitě a přináší možnost vzájemného poznávání žáků, jejichž mateřským jazykem je čeština a žáků s odlišným mateřským jazykem. Soutěž se zaměřuje na český jazyk jako prostředek k vzájemnému porozumění.

 

11. duben 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

11. duben 2018

Na Václaváku se povedl světový unikát: „7 statečných“

7. a 8. dubna byl ve spodní části Václavského náměstí vybudován čtyř set metrový bruslařský ovál. Ve dvě odpoledne do něj vstoupilo 7 statečných. Sedm dvojic. Vozíčkář a bruslař. Dostali 24 hodin a jediný úkol, najet během této doby co nejvíce kilometrů.
 

6. duben 2018

Sběrná místa pro víčka k 6.4.2018

Ptáte se nás na sběrná místa pro víčka od PET lahví. Některá najdete zde v seznamu. Pokud víte o dalších místech, napište nám na budupomahat@budupomahat.cz.

3. duben 2018

DOMÁCÍ NÁSILÍ - MOŽNOSTI A LIMITY NAŠÍ PRÁCE

 V Praze, 2. 4. 2018. - Centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí a Neziskovka roku 2017 pořádá další v řadě mezioborových setkání pro odborníky. Seminář se uskuteční za podpory Magistrátu hl. m. Prahy v prostorách Staroměstké radnice na Praze 1 ve čtvrtek 5. dubna 2018.

31. březen 2018

Daruj kus sebe

Daruj kus sebe. Tak to je teprve výzva! Kromě času, pomoci a radosti, které můžete věnovat lidem v neziskovkách či jejich klientům, máte možnost darovat krev, kostní dřeň a dokonce i vlasy! Vážíme si toho, že dubnového tématu „Daruj kus sebe“ se ujaly dvě velmi zajímavé osobnosti - Prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA a Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

28. březen 2018

Novinky z nakladatelství Portál

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

23. březen 2018

Megakoncert Dalibora Jandy

Kdo se zúčastnil narozeninového koncertu Dalibora Jandy, byl nejen ohromen skvělou atmosférou a zcela vyprodanou pražskou Lucernou, ale i dobrým úmyslem věnovat Nadačnímu fondu Sudička krásných šedesát pět korun z každé prodané vstupenky.

21. březen 2018

Ratolest Brno spouští nový web

Od 1.3. 2018 spouštíme nový web organizace Ratolest Brno. Stránky prošly zásadní změnou designu, především ke zkvalitnění poskytování informací a uživatelsky příjemnějšímu prostředí. Změna image je součástí projektu Budování kapacit a profesionalizace NNO hrazeného z prostředků Evropské unie v rámci Operačního programu zaměstnanost.

Součástí změny je i nový koncept Výstava na míru, spadající pod projekt Galerie Ratolest. V rámci tohoto projektu je možné si díla koupit nebo také zapůjčit na určité období.  Prostředky získané touto formou jdou zpět do organizace na podporu ohroženým dětem, mladým lidem i celým rodinám.

20. březen 2018

Výstava na míru – umění v domácnostech i ve firmách

Výstava na míru je ojedinělý projekt, díky kterému si mohou firmy i jednotlivci vyzdobit své okolí nebo akci, kterou pořádají. Jedná se o unikátní charitativní počin Galerie Ratolest, která jej jako první otestovala v brněnské pobočce KPMG.

12. březen 2018

99 her a další zajímavé knihy

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

11. březen 2018

Nabídka služeb centra ERGO Aktiv

ERGO Aktiv i v letošním roce pokračuje v neustálém rozšiřování služeb v rámci následné neurorehabilitace.