Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. června 2019

Kam s oblečením po dětech

Máte-li věci po dětech, hodí se! Rozsah práce přechodného pěstouna je veliký, jednou pečují o miminko přímo z porodnice, jindy o pětiletá dvojčátka. Vždy je pro ně nejvíc stresující období, než pro své pěstouňátko zajistí materiální věci, protože nelze být připraven na všechny věkové kategorie.

19. června 2019

Karnaval Latino podpořil pěstounství a mentálně hendikepované

Charitativní den na podporu Domova Laguna a Týdne pěstounství „Karnaval Latino 2019“ proběhl v sobotu 15. 6. v pražském parku Portheimka. Na dni plném nejen latinsko-amerických rytmů, vůní a chutí, kterým provázel Slávek Boura, vystoupila i oblíbená česká kapela Naděje.

19. června 2019

Tričko zpříjemní život zdravotně postiženým. Pomoc může mít „na triku“ každý

Tradiční kulturní akcí pro veřejnost Vítání léta odstartoval pražský Domov Sulická i kampaň, která má upozornit na nedostatek asistentů a dobrovolníků v sociálních službách. Unikátní zařízení poskytuje služby pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením.

17. června 2019

Babičky a dědečkové v pardubických školkách slaví 5 let

Pan Jiří celý život pracoval jako výpravčí vlaků na pardubickém nádraží a i ve volném čase byl velice aktivní. Ani jako čerstvý důchodce se ovšem nenudí. Vedle každodenní náročné péče o svou nemocnou maminku je posluchačem Univerzity třetího věku, sportovcem a vášnivým čtenářem. Ale co víc – kromě svých vnoučat je už půl roku dědečkem pro děti v pardubické Mateřské škole Závodu Míru!

14. června 2019

Dobročinný závod PUSŤ KAČKU 2019 trhal rekordy!

Větší, bohatší, zábavnější. Letošní ročník dobročinného závodu PUSŤ KAČKU na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 189 350 Kč.

12. června 2019

Kdo má rád 2019 - tisková zpráva

Další ročník benefičního koncertu a dětského dne „Kdo má rád…“ úspěšně za pořadateli…….i když……

4. června 2019

Dobrovolníci z Francie budou pomáhat v ČR díky solidárnímu programu EU

Díky podpoře programu Evropský sbor solidarity zavítají během června do České republiky dvě skupiny francouzských dobrovolníků. V Hlásnici (Olomoucký kraj) budou pomáhat v areálu komunitního domu, v Kadani (Ústecký kraj) na školní zahradě. To vše navzdory vlastnímu znevýhodnění.

30. května 2019

Co s problémovým chováním a násilím ve školách?

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

29. května 2019

PŘEDSTAVUJEME: MEZI NÁMI

V červnu se v našem letošním Kalendáři pomoci můžete seznámit s obecně prospěšnou společností Mezi námi. Přinášíme pár základních informací.

23. května 2019

Dobrovolnictví s Brontosaurem plné zážitků - Pojeď letos i ty!

I letos budou mladí lidé na letních akcích Hnutí Brontosaurus dobrovolničit. Zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata, opravovat hradní zdi, značkařit cesty v zahraničí a užívat si léta.

20. května 2019

Komu pomáhá Pečovatel s placením asistenční péče?

V našem prvním květnovém článku jste se mohli seznámit s Nadačním fondem Pečovatel. Nyní přinášíme příběhy klientů, kterým pomáhá Pečovatel s placením asistenční péče.

30. dubna 2019

PŘEDSTAVUJEME: Nadační fond Pečovatel

V letošním Kalendáři pomoci v květnu otočíte na stránku, která je věnována Nadačnímu fondu Pečovatel.

12. dubna 2019

Zoxcall FF si mohli poprvé „osahat“ návštěvníci konference o technologiích INSPO 2019

Praha, 2.4. 2019 - Technologická firma Zoxcall se zúčastnila konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Tam poprvé představila Zoxcall FF, nejnovější model svého komunikačního zařízení. Nejmenší telefon na světě, který se vejde do peněženky, rozpoutal vášnivou diskuzi. Zaujal nevidomé, osoby s pohybovým omezením, ale i zástupce vysokých škol.

11. dubna 2019

Nové knihy

Přinášíme nabídku knih z nakladatelství Portál.

10. dubna 2019

Projekt BuduPomahat.cz zřejmě skončí

Upozornili jsme, že stránky projektu budou od 18.4.2019 dočasně - a možná i trvale nefunkční. Zatím je vše v pořádku, ale jen do doby, než poskytovatel ukončí provoz starších verzí PHP.

5. dubna 2019

Peníze nerostou na stromech

Cílem projektu je osvěta finančního vzdělávání dětí na základních školách (2. stupeň) a v dětských domovech.

1. dubna 2019

Zhasnutí světla dechem i ovládání notebooku pohybem očí. INSPO 2019 ukázalo, jak umělá inteligence pomáhá handicapovaným

Tisková zpráva, Praha, 1. dubna: Umělá inteligence byla zvýrazněným tématem 19. ročníku konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Rekordních 521 účastníků vidělo v Kongresovém centru Praha mimo jiné asistenční robot Eiffel, který na dálku z domova v Hustopečích nad Bečvou ovládal hlasovými povely na vozík upoutaný Jiří Jambor. Hector Minto z Microsoftu představil přelomovou mobilní aplikaci Seeing AI, která umí přečíst nápisy i rozpoznávat předměty a osoby, a navíc se díky umělé inteligenci neustále učí. K úspěchu konference přispěl moderátor Daniel Stach.
 

1. dubna 2019

PŘEDSTAVUJEME: HEWER

Kdo máte náš Kalendář pomoci a otočili jste dnes na duben, díváte se na fotografii se zaměstnanci Heweru, který podpořila Martina Ptáčková. Dnes se můžete s Hewerem seznámit.

29. března 2019

Nechceme se topit v odpadcích aneb Zero Waste v „úklidové“ neziskovce

"Skládky přetékají, v oceánech jsou celé ostrovy plastů, toxické látky obsahuje voda i vzduch. Vadí nám to, a proto s tím v Tamtamech chceme něco dělat." Přinášíme informaci o novém projektu neziskové organizace Tamtamy!