Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


15. srpna 2019

7 nápadů jak můžete někomu zlepšit den ještě dnes

Léto je tak docela náročným obdobím. Čtvrtina kolegů je na dovolené, čtvrtina se z ní buď vzpamatovává nebo se na ni těší, všechno trvá déle a člověk aby si nohy uběhal. Přebíhání mezi venkem, kdy se nám košile a šaty lepí na záda a chůze je kličkováním mezi zastíněnými místy se samozřejmě neobejde bez následků a nakonec neřešíte jen kam na dovolenou ale také co na rýmu.

8. srpna 2019

Knižní novinky

Informace o novinkách z nakladatelství Portál

8. srpna 2019

Noc s hvězdami 2019

Na zámku Zahrádky se minulou sobotu konal již 21. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ a bylo opět co poslouchat a na co se koukat. Tento festival pop-rockové muziky se stal takovým rodinným. Na koncert už jezdí fanoušci pravidelně z celé republiky.

6. srpna 2019

O růžové princezně

S Bárou Sobotkovou představujeme Nadační fond Pink Bubble. Pomáhá mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve znovu na vlastní nohy. Přečtete si také, jak Báru bavilo být princeznou.

 

22. července 2019

Trio, které pomáhá – nominujte dobrovolníky, neziskovky a firmy

Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Už po deváté máte jedinečnou příležitost nominovat na ocenění dobrovolníky, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy z celého Pardubického kraje.

17. července 2019

Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Praha, 15.7. 2019 -  Pražská jogínská komunita opět v  rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala obětem domácího násilí. Namaste Yoga Day na konci června byl vyvrcholením 3. ročníku charitativního projektu na podporu neziskového centra ACORUS.  Vybralo se celkem 13 706,- korun na přímou odbornou pomoc, kterou poskytuje ACORUS obětem domácího násilí bezplatně. Letošní ročník nesl symbolické poselství “Daruj živou vodu”. Element vody symbolizuje emoce, intuici a ženský princip a po traumatech způsobených násilím je třeba je očistit.

17. července 2019

Mentální zdraví - jak nechat mysl odpočinout

Doba dovolených je v plném proudu. Umíte si ale pořádně odpočinout? Pokud nenajdete rozptýlení na nějaké zajímavé akci, pak mrkněte na pár tipů, které mohou působit radost.

28. června 2019

PŘEDSTAVUJEME: SMÍŠEK

Červenec strávíme se Smíšky!

28. června 2019

Sandra Nováková, Daniela Písařovicová a Jiří Dvořák podpořili slavnostní předání nově zrekonstruované kliniky dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice

Praha (27. června 2019) – Ve Fakultní nemocnici v Motole byla po rekonstrukci slavnostně otevřena Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil ambulance této kliniky tak, aby se zde dětští pacienti, ale i dospívající cítili co nejlépe. Prostory připomínají svět prérijních indiánů a evokují romantiku pravé indiánské vesnice. Autory kreseb jsou výtvarník Lukáš Urbánek a spisovatelka Milada Rezková.

26. června 2019

PROŽÍT PRÁZDNINY JINAK?

Čas letních prázdnin se blíží…

 

… avšak ne každé dítě má možnost prožít je smysluplně. 

21. června 2019

Dobrovolníci společnosti Pfizer se zapojili do výzkumu o stáří. Výsledkem mají být rady pro sendvičovou generaci

Praha (21. června 2019) – Již po šesté se dobrovolníci společnosti Pfizer vydali na pomoc neziskové organizaci Sue Ryder. Nejprve se zúčastnili výzkumu na téma „Neztratit se ve stáří“, odpoledne pak asistovali seniorům při sportovně-společenské akci Nakrm draka.

19. června 2019

Kam s oblečením po dětech

Máte-li věci po dětech, hodí se! Rozsah práce přechodného pěstouna je veliký, jednou pečují o miminko přímo z porodnice, jindy o pětiletá dvojčátka. Vždy je pro ně nejvíc stresující období, než pro své pěstouňátko zajistí materiální věci, protože nelze být připraven na všechny věkové kategorie.

19. června 2019

Karnaval Latino podpořil pěstounství a mentálně hendikepované

Charitativní den na podporu Domova Laguna a Týdne pěstounství „Karnaval Latino 2019“ proběhl v sobotu 15. 6. v pražském parku Portheimka. Na dni plném nejen latinsko-amerických rytmů, vůní a chutí, kterým provázel Slávek Boura, vystoupila i oblíbená česká kapela Naděje.

19. června 2019

Tričko zpříjemní život zdravotně postiženým. Pomoc může mít „na triku“ každý

Tradiční kulturní akcí pro veřejnost Vítání léta odstartoval pražský Domov Sulická i kampaň, která má upozornit na nedostatek asistentů a dobrovolníků v sociálních službách. Unikátní zařízení poskytuje služby pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením.

17. června 2019

Babičky a dědečkové v pardubických školkách slaví 5 let

Pan Jiří celý život pracoval jako výpravčí vlaků na pardubickém nádraží a i ve volném čase byl velice aktivní. Ani jako čerstvý důchodce se ovšem nenudí. Vedle každodenní náročné péče o svou nemocnou maminku je posluchačem Univerzity třetího věku, sportovcem a vášnivým čtenářem. Ale co víc – kromě svých vnoučat je už půl roku dědečkem pro děti v pardubické Mateřské škole Závodu Míru!

14. června 2019

Dobročinný závod PUSŤ KAČKU 2019 trhal rekordy!

Větší, bohatší, zábavnější. Letošní ročník dobročinného závodu PUSŤ KAČKU na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 189 350 Kč.

12. června 2019

Kdo má rád 2019 - tisková zpráva

Další ročník benefičního koncertu a dětského dne „Kdo má rád…“ úspěšně za pořadateli…….i když……

4. června 2019

Dobrovolníci z Francie budou pomáhat v ČR díky solidárnímu programu EU

Díky podpoře programu Evropský sbor solidarity zavítají během června do České republiky dvě skupiny francouzských dobrovolníků. V Hlásnici (Olomoucký kraj) budou pomáhat v areálu komunitního domu, v Kadani (Ústecký kraj) na školní zahradě. To vše navzdory vlastnímu znevýhodnění.

30. května 2019

Co s problémovým chováním a násilím ve školách?

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

29. května 2019

PŘEDSTAVUJEME: MEZI NÁMI

V červnu se v našem letošním Kalendáři pomoci můžete seznámit s obecně prospěšnou společností Mezi námi. Přinášíme pár základních informací.