Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


16. říjen 2020

Konference INSPO proběhla poprvé online

Praha 16.10.2020 - Kvůli pandemii se konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami letos poprvé nemohla uskutečnit v Kongresovém centru Praha. Jubilejní 20. ročník proto její organizátoři uspořádali 12. října 2020 online. V živém vysílání, během kterého byla také udělena Cena Nadace Vodafone Rafael, diváci plně využili možnost klást přednášejícím dotazy.

15. říjen 2020

Výzva #NekaslejmeNaDruhe nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru

V jarní vlně šíření koronaviru čelily nevládní organizace náporu klientů a práce srovnatelnému se středně velkou katastrofou. Situace se opakuje, jen s mnohem horšími čísly.

12. říjen 2020

Knižní novinky

Nové knihy z nakladatelství Portál.

12. říjen 2020

Psychiatr, kterého baví život a lidi

Radkin Honzák se narodil 30.března 1939 v Praze. Je český psychiatr, publicista. Specializuje se na psychoterapii a je zastáncem psychosomatického (biopsychosociálního) přístupu.

6. říjen 2020

KŘÍDLA MOTÝLÍ

Byť po šesté, tak se několik zpěváků sešlo vlastně poprvé na benefičním koncertu „Křídla motýlí“ v obci Horní Věstonice a to díky politické přestřelce v Dolních Dunajovicích, kde tato benefice musela uměle skončit, ale koncert se po roční pauze podařilo uskutečnit v malebném prostředí Sportovně-kulturního areálu Horních Věstonic s krásnými kulisami Pálavy.

5. říjen 2020

Pestrá, o.p.s. hledá nové kolegy do týmu

Pestrá, o.p.s. je nezisková organizace, která se věnuje výcviku asistenčních psů pro lidi s různým postižením v domácím bezkotcovém prostředí. Organizace poskytuje sociální službu sociální rehabilitace a pomáhá svým klientům žít aktivní a pestrý život (nejen) prostřednictvím asistenčního psa. Od roku 2010 zaměstnává osoby se zdravotním postižením, které nacházejí uplatnění na kvalifikovaných pozicích napříč celou organizací.

2. říjen 2020

Knižní novinky

Informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

2. říjen 2020

Konference INSPO 2020 proběhne 12. října online

Praha 2.10.2020 - Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos mimořádně uskuteční online, a to v pondělí 12. října od 16:30. Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a jejich facebookových profilech.

29. září 2020

TZ - V PARDUBICKÉM KRAJI OCENÍ DOBROVOLNÍKY, NEZISKOVKY A FIRMY JIŽ PODESÁTÉ

Letos budou v Pardubickém kraji podesáté vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy za svou záslužnou činnost, přínos k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru. Nominovat je možné až do 30. října.

22. září 2020

Otevřený dopis META, o.p.s. k novele inkluze

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předložilo do meziresortního připomínkového řízení novelu vyhlášky č. 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a nařízení vlády č. 75/2005 Sb. Novela vyhlášky zásadním způsobem mění možnosti podpory asistentem pedagoga. Nově vymezuje pouze úzký okruh dětí a žáků, kteří mají na tuto podporu nárok. Děti a žáci, kteří nerozumí vyučovacímu jazyku, do této skupiny již nebudou patřit.

21. září 2020

Začíná Týden nízkoprahových klubů

Praha, 21. 9. 2020 – Nízkoprahové kluby po celém Česku otevírají poslední zářijový týden už tradičně své dveře široké veřejnosti. Do kampaně České asociace streetwork, která akci pořádá už počtrnácté, se letos zapojilo sto dvacet čtyři terénních a nízkoprahových programů. Letošní ročník podle organizátorů zcela přirozeně odráží současnou covidovou situaci. Nízkoprahová zařízení vedle sociálních služeb a poradenství pro děti a teenagery komunikují se školami a rodinami a nabízí pomoc s návratem do školních lavic i distanční výukou.

18. září 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

14. září 2020

Podpoříte Sladké děti?

Stránka Sladké děti na sociálních sítích Facebook a Instagram slouží pro osvětu, podporu a zdroj informací ohledně diabetu prvního typu pro všechny, kterých se v životě týká.

3. září 2020

Knižní novinky

Nabídka knih z nakladatelství Portál.

3. září 2020

(Ne)přístupnost audiovizuálního obsahu pro osoby se sluchovým postižením na webech státní správy

Praha, 2. září 2020 - Všechny subjekty státní správy mají od 23. září 2020 povinnost opatřovat videa a zvukové soubory na svých internetových stránkách titulky. K tomuto datu totiž vstupuje v platnost příslušná část nového Zákona o přístupnosti (99/2019 Sb.). Podle nově zpracovaných dat ale nejsou státní instituce na nová pravidla připraveny.

1. září 2020

Darujte dárky, které mají smysl

Jaké dárky s přesahem vybrat pro známé? A co by udělalo radost firemním klientům? Darujte dárky, které mají smysl – pro vás, obdarované, společnost i přírodu.

11. srpen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

1. červenec 2020

Když nám nespavost komplikuje život

„Jsem unavený, bez energie, musím se do všeho nutit,“ přesně tak se může cítit člověk, který se nevyspal. To, že se špatně nebo málo vyspíme, zažije během života pravděpodobně každý. Dokonce můžeme zažívat období, kdy se kvalita spánku na nějakou dobu zhorší a zdá se to normální – třeba pokud máme doma novorozeně nebo pokud zažíváme velký stres, třeba kolem stěhování nebo rozvodu. Když je to jednou za čas, další spánek pomůže. Co ale dělat, když to je častěji či dokonce stále? A kdy už je dobré uvažovat o nějakém řešení, jak se to pozná?

1. červenec 2020

Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením - první publikace svého druhu v ČR

Publikace s názvem „Asistenční pes pro dítě se zdravotním postižením“ poskytuje komplexní pohled na získání asistenčního psa pro dítě s různým zdravotním postižením a příchod tohoto psa do rodiny.