Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


7. září 2015

Akademie seniorů Života 90 otevírá své brány – na seniory čekají lektoři a víc než 70 kurzů

Akademie seniorů Života 90 zahajuje výuku zimního semestru. Pro studenty – seniory je připraveno víc než sedm desítek jazykových, pohybových nebo výtvarných kurzů, lekce práce s počítačem a mnoho dalších. Dříve narozené studenty vzdělávají ve většině případů zase senioři – mezi lektory i posluchači kurzů se najdou i tací, kterým je přes 80 let.

4. září 2015

Neviditelná výstava

Představte si, že zhasne i poslední paprsek světla a okolní svět se ponoří do neproniknutelné tmy. Takový je svět nevidomých a takový bude na jednu hodinu i váš svět, pokud se rozhodnete navštívit Neviditelnou výstavu v Novoměstské radnici v Praze 2. Tato jedinečná výstava vám umožní na jednu hodinu poznat svět nevidomých. Odměnou vám budou cenné zkušenosti a jedinečný, nezapomenutelný zážitek.

3. září 2015

Organizátorské kurzy pro zážitkové pedagogy Praha a Brno startují

Začni organizovat akce Hnutí Brontosaurus. Zjisti, kde se můžeš zapojit. Poznej nové lidi a příležitosti. Nabízíme večerní kurz v Praze a Brně doplněný o víkendové akce s možností získat osvědčení Organizátor Hnutí Brontosaurus nebo Hlavní vedoucí dětských táborů, pro který nás aktreditovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Startujeme už v říjnu.

2. září 2015

První ročník Anabell Beach Tour přilákal na sto dvojic

Benefiční šňůra turnajů v plážovém volejbale pro smíšené dvojice s názvem Anabell Beach Tour má za sebou svůj úvodní ročník. Nutno říct, že úspěšný, a to co do účasti sportovních nadšenců, tak i vybraných financí. Během šesti turnajů napříč městy celé České republiky se utkalo na sto týmů a díky nim šlo na podporu Centra Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy 35 600 korun.

2. září 2015

Hvězdy českého volejbalu podpoří unikátní charitativní beachvolejbalový turnaj na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

Tisková zpráva, Praha – 3. 9. 2015: Bývalý reprezentant Martin Lébl, české špičkové beachvolejbalistky Martina Bonnerová a Lenka Háječková, spolu s italskou hvězdou Andreo Tomatisem sehrají vložený exhibiční zápas a podpoří tak svou hrou charitativní turnaj v plážovém volejbale smíšených týmů na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

31. srpen 2015

Tak jsme dojeli! Světluška a Radiožurnál zakončily v Plzni letní roadshow na trojkole. Světluška spustí sportovní granty pro nevidomé

Cykloprojekt Jedeme pro Světlušku na podporu sportovců se zrakovým handicapem završil 29. srpna dvouměsíční putování po deseti krajích ČR poslední vyjížďkou kolem Plzně. Trojkolo s nevidomým cyklistou nacestovalo přes 1100 kilometrů. K veřejným cyklojízdám se připojily stovky lidí včetně známých osobností. Z výtěžku akce podpoří Světluška sportovní aktivity osob se zrakovým postižením.

31. srpen 2015

Nakladatelství Portál - informace o novinkách

Klinická psychologie a nová řada Portálu - Populárně naučná literatura

29. srpen 2015

Nenechte si ubližovat

Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji. Pro mnoho žen je však domov místem, kde prožívají utrpení, ponížení ze strany svého partnera.

29. srpen 2015

Rekonstrukce Domova Harmonie dokončena, po roce se opět otevírá klientům Diakonie

V pondělí 24. srpna Diakonie Vsetín slavnostně otevřela zrekonstruovaný domov pro seniory na sídlišti Ohrada. Při této příležitosti se sešla řada významných hostů a na dvě stovky návštěvníků, kteří měli možnost si nově zrekonstruovaný objekt prohlédnout. Klienti Diakonie se v obnoveném domově zabydlí v průběhu prvního zářijového týdne.

24. srpen 2015

Hledání toho pravého zaměstnání je běh na dlouhou trať, který vyžaduje trpělivost.

Jsem pracovní konzultantkou v neziskové organizaci Asistence, o. p. s. ve službě Podporované zaměstnávání. Ráda bych vám na těchto řádcích ve stručnosti představila naši službu včetně právě probíhajícího projektu s názvem „Do práce s podporou a praxí“.

19. srpen 2015

Firemní dobrovolníci vymalovali dětské centrum

Zapojováním dobrovolnických dní do firemní filosofie a naplňováním konceptu společenské odpovědnosti (CSR) se dnes zabývá mnoho firem. Ty se tak chtějí odlišit od konkurence, dát svému podnikání přidanou hodnotu, stát se pro potenciální zaměstnance i zákazníky důvěryhodnější a podpořit tak status společensky uvědomělého podniku.

19. srpen 2015

Anabell nabídne pravidelnou dávku informační potravy ze svého centra

Centrum Anabell chystá službu zasílání newsletteru, jehož prostřednictvím chce zájemce informovat o dění v organizaci, která se zabývá pomocí osobám s poruchou příjmu potravy.

11. srpen 2015

INEX-SDA vyhlašuje soutěž fotografií ze zahraničních rozvojových projektů. Letos v novém

Soutěž vyhlašuje tradičně INEX-SDA (sdružení dobroovlných aktivit) – největší český sprostředkovatel dobrovolnických projektů. Letos již po deváté. Nově je ovšem letos ošperkována i myšlenkou etiky a boje proti stereotypům.

10. srpen 2015

Smíšek pomůže k životnímu startu dalším patnácti dětem

Občanské sdružení Smíšek otevře 1. září v 15 hodin v Praze 3 (U Kněžské louky 53) již čtvrtou Integrační školičku Smíšek pro děti z převážně znevýhodněného prostředí. Dalším patnácti dětem, které se nenarodily do ideálního prostředí fungující rodiny umožníme tak běžnou věc jako objevovat svět a učit se novým věcem.

10. srpen 2015

Průzkum k možné nové mobilní aplikaci pro uživatele léků

Tisková zpráva, 10.8.: Dovolujeme si vás požádat o pomoc s výzkumem k vytvoření aplikace pro chytré telefony, která by měla jednoduchým způsobem evidovat, jaké léky uživatel užívá a během několika vteřin vytvořila také záznam pomocí naskenování EAN kodu léku.

10. srpen 2015

100% nebo nic – Bajkazyl Brno hledá pomoc

30. 7. 2015, Brno – Nezisková organizace Ratolest Brno rozjíždí nový sociální podnik s názvem Bajkazyl Brno, a to přímo u největšího dopravního uzlu v Brně na ulici Dornych. Nový podnik spojuje dohromady kavárnu, cyklodílnu a kulturní scénu, s přidanou hodnotou sociální práce. Vznikají zde tréninková pracovní místa pro klienty této neziskové organizace. Pro doladění a úpravu prostor však Ratolesti Brno chybí část peněz, které se snaží, skrze zapojení široké veřejnosti, získat formou crowdfundingové kampaně.

10. srpen 2015

Tisková zpráva ze 17. ročníku benefičního koncertu "Noc s hvězdami" na zámku Zahrádky‏

Na zámku Zahrádky v obci Zahrádky u České Lípy se uskutečnil poprvé v historii známý benefiční koncert „Noc s hvězdami“, který se před tím konal 16 let na hradě Houska. Očekávání, zda diváci zaznamenají tu velkou změnu v místě konání a zda dorazí v hojném počtu, bylo úplně zbytečné, protože koncert byl zcela vyprodán a dokonce se musely začít prodávat i vstupenky na stání, jak prozradil zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France.

10. srpen 2015

DOMÁCÍ NÁSILÍ PRÁZDNINY NEMÁ. V CENTRU LOCIKA PŘIBÝVAJÍ DĚTI, KTERÉ POTŘEBUJÍ POMOC.

Více než 30 dětí, které zažívají domácí násilí (jako svědci či přímé oběti), získalo pomoc v novém specializovaném centru LOCIKA. Téměř 400 třicetiminutových konzultací a terapeutických sezení poskytli odborníci centra LOCIKA za dva měsíce od jeho otevření.

8. srpen 2015

Posekali kokořínské louky, postavili hradní zeď na Lukově. V červenci brontosauři pomohli desítkám míst

Stovky dobrovolníků věnovaly v první polovině léta svůj volný čas nezištné pomoci přírodě, památkám a lidem. Vyrazily na Prázdniny s Brontosaurem, dobrovolnické tábory Hnutí Brontosaurus.

29. červenec 2015

Na pomoc uprchlíkům poputuje téměř čtvrt milionu. Lidé přispěli při Husovských slavnostech

PRAHA (24. 7. 2015) – 105 026 korun vhodili při Husovských slavnostech 5. a 6. července 2015 do kasiček návštěvníci akcí na Staroměstském náměstí a v blízkých kostelech. Pomohou tak syrským uprchlíkům v libanonském táboře Shatila. Organizace, která tam lidem pomáhá, výtěžek sbírky zdvojnásobí.