Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


15. duben 2015

Jak dobrovolníci změnili Česko? Hnutí Brontosaurus hledá vaše Příběhy nadšení

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se pustily do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 40 let vznikly silné příběhy. Některé jsme loni sesbírali a vydali je jako knihu a výstavu. Letos hledáme další. Pošlete nám svůj a vyhrajte!

15. duben 2015

Spolek Rozrazil hledá dobrovolníky na letní tábor

Chcete v termínu 1.7.-11.7.2015 navštívit Novohradské hory? Spolek Rozrazil plánuje tábor s mladými lidmi a dětmi s postižením i bez něj. Noci pod indiánskými týpí, putování krajinou, tlačení vozíku klikatými silnicemi, místy i po kamenitých cestách :), tvoření příběhu, nespoutané hry, spousta mladých lidí. Můžete se přidat i se svými kamarády.

14. duben 2015

Mezinárodní den porozumění autismu si APLA-JM připomněla trojicí akcí

Program, který APLA Jižní Morava uspořádala k Mezinárodnímu dni porozumění autismu, je za námi. Příznivci organizace i široká veřejnost se mohla připojit k Modrému průvodu, pro děti bylo nachystáno hravé odpoledne a do třetice činnost APLA-JM podpořili diváci představení České nebe v podání židenického ochotnického spolku. Výtěžek akce je bezmála 16 000 Kč, které použijeme na podporu volnočasových aktivit pro naše klienty.

14. duben 2015

Anabell přichází s Týdnem bez diet, chce povzbudit Češky, aby se netrápily hlady

Centrum Anabell, které dlouhodobě pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým, chce v českých končinách vytvořit tradici Týdne bez diet s Anabell, jímž by upozorňovalo na problematiku nepříznivě rozšířeného trendu držení diet. Pilotní ročník projektu se uskuteční v týdnu 4. až 10. května 2015.

7. duben 2015

Hry pro rozvoj psychomotoriky

Nakladatelství Portál připravuje: Lisa A. Kurtz: Hry pro rozvoj psychomotoriky - pro děti s ADHD, autismem, smyslovým postižením a dalšími handicapy

4. duben 2015

Modré AERO

Někdy vidíme matku s dítětem, které křičí, vzteká se, a pomyslíme si něco o rozmazlenosti a nevychovanosti dítěte. A přitom mnohým z nás uniká, že dítě není ani rozmazlené ani nevychované, ale že trpí poruchou autistického spektra.

3. duben 2015

Kde firmy pomáhají

Firemní dobrovolníci z firmy Natmal, s.r.o. pomáhali i během víkendu! Děti tak mohou v prostorách Pestré klubovny opět smysluplně trávit volný čas v bezpečném prostředí nebo se obrátit na pracovníky, kteří jim poskytují podporu a pomoc při řešení každodenních problémů.

2. duben 2015

Smíchovské „Polívkování“

Polévky mohou pomoci nejen našemu zdraví a štíhlé linii. Polévkami je možné pomoci také druhým lidem, kteří naši pomoc potřebují. Jak je to možné, mohli vidět návštěvníci akce „Polívkování“ v sobotu 28.3 2015 na smíchovské náplavce.

31. březen 2015

Projekt Návrat do zaměstání po onkologické nemoci pomalu finišuje.

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci se pomalu blíží ke svému závěru. Co přinesl jeho účastníkům, jak hodnotí aktivity projektu a co se podařilo?

31. březen 2015

NÍZKOPRAHOVÝ KLUB PAVLAČ ZÍSKAL ČASOVANOU BOTU!

Brno, 31.3.2015 - Nízkoprahový klub Pavlač – terénní služba, organizace Ratolest Brno získal ČASovanou botu v kategorii Skokan roku. Ta patří spolu s dalšími dvěma – Osobnost roku a Tým roku ke každoročně udělovaným cenám za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb, tzv. ČASované boty 2014.

31. březen 2015

Ukaž, že jsi bez hranic

„Ukaž, že jsi bez hranic, podpoř dobrou věc a vyhraj v soutěži!“ Takto zní výzva k akci na podporu Lékařů bez hranic. Akci uspořádala parta kluků, kteří tvoří obsah youtube kanálu "Divočáci". Spojuje je hlavně studium na sedlčanském gymnáziu. Podrobnosti nám prozradil Bc. Ladislav Jelen.

29. březen 2015

Být sám sebou aneb Umění „dát“ vztah

Nakladatelství Portál vydává slavnou knihu amerického psychoterapeuta Carla Rogerse Být sám sebou. Rogers v ní shrnuje vše podstatné ze svého revolučního terapeutického přístupu „zaměřeného na klienta“. I když ve své době musel za své názory tvrdě bojovat s odbornou obcí, dnes je jeho způsob terapie široce rozšířen v mnoha profesních oborech a po celém světě. I čeští čtenáři teď mohou nahlédnout do kuchyně toho, jak vytvořit kvalitní vztah, v němž se klient (a zdaleka ne jen v terapii) může rozvíjet.

27. březen 2015

Místo pro mě

Organizace Spiralis aktuálně otevírá vzdělávací program pro osoby, které jsou momentálně bez zaměstnání: MÍSTO PRO MĚ aneb Nová kariéra pro zkušené. Zkušení kariéroví poradci naučí zájemce jak vytěžit ze své minulosti maximum, vnímat příležitosti v současnosti a plánovat životní cíle na základě svých kompetencí tak, aby našli vhodné profesní uplatnění. Kurz vychází z unikátní švýcarské metody Mapování kompetencí.

27. březen 2015

Bylinná zahrádka našich prababiček

Zima je pryč, jaro přede dveřmi a my bychom Vám rádi rádi představili projekt o.s. Přátelé bájné hory Blaník vhodný pro firmy, rodiny i jednotlivce. Projekt, který odráží současný pozitivní trend návratu k ekologicky čistým produktům, k přírodě, k moudrům našich prababiček.

25. březen 2015

Den otevřených dveří v novém centru Alzheimer care

Nové centrum Alzheimer care se slavnostně otevírá v Lázních Bohdaneč 26.3. Proběhne i den otevřených dveří.

24. březen 2015

Nové možnosti volnočasového vyžití pro osoby s tělesným hendikepem v Praze

Sportovní klub vozíčkářů Praha připravil pro osoby s tělesným hendikepem další možnost volnočasového vyžití. V současnosti provádí průzkum zájmu obyvatel Černého Mostu o sportovní aktivity. Na podrobnosti jsme se zeptali Bohuslava Hůlky, předsedy Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

18. březen 2015

Hnutí Brontosaurus uspořádá na jaře 30 akcí pro přírodu a památky. Dobrovolníci pomohou po celém Česku

Stovky mladých lidí na jaře vyrazí pracovat bez nároku na odměnu, ale s chutí pomáhat. Vybírat mohou z téměř 30 víkendových akcí na pomoc přírodě a památkám, které organizátoři Hnutí Brontosaurus připravili po celém Česku. Na zámku v Uherčicích je například čeká víkend motivovaný knihou Gulliverovy cesty, v Dolejších Kunčicích dosází alej starými odrůdami jabloní.

18. březen 2015

Na maratonu MaRS se podařilo vybrat přes 116 tisíc korun pro lidi s roztroušenou sklerózou

Celý den a noc cvičili v prvním březnovém týdnu pacienti, zdravotníci a jejich přátelé v celkem 12 městech u nás i v zahraničí. Konal se totiž Maraton s roztroušenou sklerózou MaRS 2015. Do čtvrtého ročníku se zapojilo 876 lidí a podařilo se vybrat celkem 116 848 korun.

17. březen 2015

Benefiční projekt Pošli příběh

Cílem benefičního projektu Pošli příběh je sdílet vzájemně své zkušenosti s onemocněním bohužel tak častým, jakým je rakovina. Poskytnout si nejen rady, vyměnit názory, ale i dodat sílu, odvahu, důvěru a posílit optimistický pohled do budoucnosti. A to především prostřednictvím Vašich příběhů...

14. březen 2015

Výstava handicapovaných umělců

Spojení fotografií a básní – to je výstava handicapovaných umělců, fotografa Ivana Navrátilíka a básnířky a spisovatelky Violy Jíchové. Vernisáž výstavy se konala ve středu 11.3 2015 od 18:30 v prostorách Tj. Sokol Karlín, Malého 1, Praha 8.