Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


15. června 2016

Dražíme drátované srdce z Knoflikiády

Jak Srdcerváči slíbili, tak plní, a v dražbě na Aukro.cz nabízejí unikátní drátované srdce, které vznikalo od 20. března do 28. května 2016 v rámci charitativní akce Knoflikiáda v Novém zámku u Lanškrouna a které věnovala dobrovolná kastelánka zámečku a členka cechu česko-moravských uměleckých dráteníků Krasava Šerkopová.

15. června 2016

Světový den připomenutí násilí na starých lidech 2016

Policie v roce 2015 zasahovala u 44 případů týrání starých lidí v domácnostech jejich dětí, vnoučat nebo partnerů. Na anonymní lince Senior telefon přibývají 1 - 2 případy denně, vloni jich bylo 475.

13. června 2016

podnikatelé a neziskovky se opět potkají na Burze filantropie

Dobročinný fenomén Burza filantropie zahajuje 15. června v Pardubicích svou letošní pouť Pardubickým krajem. V jejím finále se představí 7 projektů neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální nebo jinou potřebnou podporu u 14 donátorů z řad podnikatelů, firem i veřejné správy. Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

13. června 2016

Historicky nejdražší iPhone 5s? Použitý iPhone Leoše Mareše má hodnotu přes 70 tisíc‏

Nejdražší standardní iPhone z druhé ruky stojí 76 500 Kč. Za tuto částku se vydražil v charitativní aukci na největším českém obchodním portálu Aukro.cz. Telefon původně patřil známému českému moderátorovi Leošovi Marešovi. Výtěžek z prodeje je věnován NFOZP na podporu zaměstnávání handicapovaných osob.

8. června 2016

Čertice Dorka z dílny Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka vás chytne za slovo!

Praha 8. 6. 2016 - Nakladatelství Pasparta právě vydalo knížku pro děti Čertice Dorka – Nechytej mě za slovo populárních autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.

8. června 2016

Zpověď pacientky

Paní Dana Mičolová si v nemocnici popovídala s paní Terezou, která trpí paranoidní schizofrenií ...

6. června 2016

Prosaz na Petříně

V sobotu 4. 6. 2016 se na Petříně uskutečnila akce k 25. výročí založení organizace Prosaz

6. června 2016

„Jak uspět na trhu práce“ – odborné workshopy pro studenty se specifickými potřebami

Tisková zpráva: AV Institut zajistil workshop pro studenty se sluchovým postižením. Komplexní projekt realizovaný společností AV Institut ve spolupráci se společnostmi LMC a Vamed Mediterra radí, jak uspět na otevřeném trhu práce. Soubor celkem 12 workshopů se konal v období od 18. dubna 2016 do 3. června 2016 a byl určen pro absolventy se sluchovým postižením.

2. června 2016

Společnost i stát podhodnocuje autonomii seniorů, možnosti péče o starší lidi jsou roztříštěné

V Praze skončila konference Stáří spojuje, která se ve dnech 31. května a 1. června věnovala kvalitě života ve stáří, sociálním rolím starších lidí i péči o ně. Konferenci už tradičně pořádal Život 90.

2. června 2016

Stěhování a malování v neziskovce? S pomocí firemních dobrovolníků během dvou dnů.

Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ a firmě Lopota, která se do něj zapojila, se v neziskové organizaci DEBRA ČR mohou těšit z novotou zářící kontaktní místnosti. Firemní dobrovolník a dobrovolnice pomohli s tím, aby se během několika hodin celá místnost vystěhovala, vymalovala, uklidila a následně opět nastěhovala. Díky jim za to!

30. května 2016

Novinky z nakladatelství Portál

„Už ani nevím, kde a kdy se objevil nápad napsat knížku o psychologii určenou dětem. Vyplynulo to asi nějak přirozeně ze situace - z pocitu, že takových věcí moc není, nebo vlastně na trhu úplně chybí.“ Tak odpovídá Petra Štarková, autorka knihy na otázku, kde se vzal nápad na knihu psychologie pro děti. Vědí totiž hodně o oceánech, vesmíru, ale málo o vlastních emocích a náladách.

30. května 2016

Více než stovka cyklistů objela Prahu, aby pomohli handicapovaným

Okolo Prahy napříč handicapy - 80 km okolo Prahy objelo téměř 150 lidí včetně handicapovaných handbiku, lehokole nebo tricyklu. Cíl byl na Letné v rámci Běhu pro Paraple - pro parapel se cestou vybralo 70 tsíc přes aplikaci EPP.

30. května 2016

Knihy pomáhají - Tamjdem bazar na Žižkovských mezidvorcích

Praha, 4.6.: Také milujete vůni starých knih? Přijďte dne 4.6. na multižánrový festival Žižkovské mezidvorky.

30. května 2016

Lidem s postižením pomohou expertní dobrovolníci

Projekt Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením 30. května 2016 spustil na webu www.srdcervaci.cz unikátní příležitost pro lidi s handicapy, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví. Expertní dobrovolníci poradí například handicapovaným s rozjezdem jejich podnikání nebo jim pomohou se zorientovat na trhu práce.

22. května 2016

Tisková zpráva ze Dne otevřených dvěří v Klokánku Štěrboholy

Ve čtvrtek 19. května se v jednom z Klokánků, zařízení, které spravuje Fond ohrožených dětí, konal Den otevřených dveří. Sláva to byla velká.

20. května 2016

Dobrovolníku, zdokonal se s jedinečnou aplikací!

IM-PROVE – nová appka umožňuje dobrovolníkům „přeložit“ jejich zkušenost do soft skills a ukázat, co se díky dobrovolnictví naučili! Zajímá tě to? Stačí se registrovat na improve.inexsda.cz a začít směle zjišťovat, kam ses už posunul.

19. května 2016

Ratolest Brno ocení dobrovolníky na celovečerní akci

Brno, 19. 5. 2016 – Dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají v brněnských sociálních službách, budou slavnostně odměněni na akci Dobroš roku 2016

18. května 2016

Projekt Příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.

18. května 2016

Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.

17. května 2016

Mezinárodní den rodin

Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečí pro děti upozorňuje na varující data, která jsou dokladem toho, že pro mnoho dětí není rodina tím bezpečným přístavem