Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


5. června 2018

Den rodiny

Rodina je základ společenství, rodina je také místo potřebné pro správný vývoj dětí, rodina je místo, kam se člověk rád vrací. O rodinu je třeba pečovat. Ne náhodou je ustanoven Mezinárodní den rodiny, který připadá na 15. května. Den rodiny jsme oslavili i v naší republice, konkrétně v sobotu 19. května v Havlíčkových sadech v Praze. Organizátorem akce byla nezisková organizace Women for Women, založená manžely Pavlem a Ivanou Tykačovými. Organizace pomáhá matkám samoživitelkám a sociálně slabým rodinám.
 

31. května 2018

Sportuješ? Dej sportu další smysl. Sportuj pro charitu.

S René Kujanem jsme se setkali při focení červnového tématu v Kalendáři pomoci. Společně s ním vyzýváme – sportuj pro charitu. Co René chystá na letošní rok? Jaká má doporučení pro běžce?

25. května 2018

Fotografie Jiřího Štarhy pomáhají lidem s mentálním postižením

Výstava a kalendář Jsemvpohode.cz slavnostně pokřtěny v kavárně Bílá vrána.

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. května 2018

Nové knihy

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

17. května 2018

Účast herců na dobročinném bazaru pomohla k rekordnímu výtěžku 185.277 Kč ve prospěch Letního domu

Praha, 16.5.2018
Na Mezinárodní den rodiny v úterý 15. 5. 2018 ožilo náměstí Míru velkým jarním bazarem na podporu rodin v tíživé situaci.

16. května 2018

Novinky z nakladatelství Portál

Nakladatelství Portál nabízí novinky

9. května 2018

CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ na PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ

V Praze, 5.5. 2018 - Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně  CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.

2. května 2018

Spustili jsme sběr podpory Dne konce dluhů

Od dnešních dnů mají možnost podpořit Den konce dluhů všichni, kdo chtějí mít v Brně jarmark finanční a právní gramotnosti.

1. května 2018

Sociální ekonomika lékem společenské krize?

Kdo jsou vůdčí osobnosti dnešní sociální/solidární ekonomiky? O možnostech, jak dnes získat podporovatele, pozornost médií a veřejnosti?

30. dubna 2018

Vyražte na trhy! Na Vyšehrad.

Květnová výzva je sladká! Seznámíte se s Nicol Škorpilovou, její kavárnou a úžasnými dorty. Po občerstvení můžete zaskočit na Trhy chráněných dílen na Vyšehrad.

24. dubna 2018

Kostel Sacre Coeur rozezněl benefiční Koncert pro IMPULS

Výtěžek poputuje lidem s roztroušenou sklerózou.

23. dubna 2018

Asistence jako životní styl

Jaké to je být asistentem zdravotně znevýhodněných lidí?  Jak se stát asistentem? Co obnáší práce asistenta? Co znamená pomoc asistenta pro lidi upoutané na invalidní vozík?

17. dubna 2018

PEČOVAT O NAŠI PLANETU MÁ SMYSL

Tisková zpráva
KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z. s.
Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

PEČOVAT O NAŠI PLANETU MÁ SMYSL
Pardubice – 16. dubna 2018

 

13. dubna 2018

Bez nás nepůjde udělat systémové změny v exekucích

Do systémových změn v exekucích mluvíme od dob, kdy se pro veřejnost téma otevřelo zveřejněním právního rozboru zákona o exekucích.

13. dubna 2018

4. ročník Jazykové a literární soutěže Čeština je i můj jazyk - tisková zpráva

Praha, 9. dubna 2018: Žáci základních a středních škol se letos už po čtvrté zamýšlí nad tím, jaké to je být cizincem a nerozumět svému okolí. Účast v Jazykové a literární soutěži Čeština je i můj jazyk vybízí k tvůrčí a literární aktivitě a přináší možnost vzájemného poznávání žáků, jejichž mateřským jazykem je čeština a žáků s odlišným mateřským jazykem. Soutěž se zaměřuje na český jazyk jako prostředek k vzájemnému porozumění.

 

11. dubna 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

11. dubna 2018

Na Václaváku se povedl světový unikát: „7 statečných“

7. a 8. dubna byl ve spodní části Václavského náměstí vybudován čtyř set metrový bruslařský ovál. Ve dvě odpoledne do něj vstoupilo 7 statečných. Sedm dvojic. Vozíčkář a bruslař. Dostali 24 hodin a jediný úkol, najet během této doby co nejvíce kilometrů.
 

6. dubna 2018

Sběrná místa pro víčka k 6.4.2018

Ptáte se nás na sběrná místa pro víčka od PET lahví. Některá najdete zde v seznamu. Pokud víte o dalších místech, napište nám na budupomahat@gmail.com.

3. dubna 2018

DOMÁCÍ NÁSILÍ - MOŽNOSTI A LIMITY NAŠÍ PRÁCE

 V Praze, 2. 4. 2018. - Centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí a Neziskovka roku 2017 pořádá další v řadě mezioborových setkání pro odborníky. Seminář se uskuteční za podpory Magistrátu hl. m. Prahy v prostorách Staroměstké radnice na Praze 1 ve čtvrtek 5. dubna 2018.

31. března 2018

Daruj kus sebe

Daruj kus sebe. Tak to je teprve výzva! Kromě času, pomoci a radosti, které můžete věnovat lidem v neziskovkách či jejich klientům, máte možnost darovat krev, kostní dřeň a dokonce i vlasy! Vážíme si toho, že dubnového tématu „Daruj kus sebe“ se ujaly dvě velmi zajímavé osobnosti - Prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA a Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.