Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


28. června 2018

Handicapovaným plníme profesní sny. Díky crowdfundingové kampani rozjedeme vlastní kolekci, říká Hana Potměšilová z Revenia

Již letos umožní nezisková organizace Revenium práci 40 zdravotně postiženým, do pěti let pak hodlá aktivity rozšířit tak, aby nabídla práci minimálně 400 lidem s handicapem. Startovací kapitál na rozjezd vlastní kolekce Light House, na jejíž výrobě se v 90 procentech budou podílet lidé s postižením, by měla zajistit charitativní crowdfundingová kampaň na portálu Darujspravne.cz.

28. června 2018

Nordic Walking Challenge

Nordic Walking Challenge je benefiční zážitková akce s nordic walking, věnovaná zrakově postiženým. Letošní třetí ročník se konal v sobotu 23. června 2018 v lesním divadle v Řevnicích nedaleko Prahy. Organizátory akce byl spolek Nordic Walking Challenge a projekt Chůze pro zdraví.
 

28. června 2018

Z obleku rovnou do montérek. Lékaři a ekonomové vyrazili malovat stěny do denního stacionáře

V rámci úspěšného projektu „Jsem dobrovolník!“ věnovali zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer neziskovkám už přes 1 000 hodin času.

25. června 2018

Nové knihy

Přinášíme nabídku novinek nakladatelství Portál.

12. června 2018

být dobrovolníkem znamená více než jen výpomoc druhým

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z. s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

11. června 2018

Daruj sílu pro ACORUS

Praha, 7.května 2018. Česká značka Kantu ve spolupráci s webovým portálem Moje Jóga organizuje 2. ročník charitativního projektu na podporu centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí.

11. června 2018

Magazín Inspirante: Pro všechny, kdo věří, že rozmanitost posouvá věci k lepšímu

Jaké střevíčky obouvá mladá žena s dětskou mozkovou obrnou? Kolik uběhne student žurnalistiky s roztroušenou sklerózou? A jaké prádlo nosí stomičky? Neotřelý pohled na život lidí, kterým do života vstoupila nemoc nebo jiný handicap přináší nový online magazín neziskové organizace Revenium s názvem Inspirante. Na redakci, grafice a provozu se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním.

6. června 2018

Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000 Kč.

Tisková zpráva: V sobotu 2. června se v jižních Čechách na zámku Nové Hrady uskutečnil 8. ročník Dětského dne a benefičního  koncertu „Kdo má rád“ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, která se akce osobně zúčastnila již poosmé.

5. června 2018

Den rodiny

Rodina je základ společenství, rodina je také místo potřebné pro správný vývoj dětí, rodina je místo, kam se člověk rád vrací. O rodinu je třeba pečovat. Ne náhodou je ustanoven Mezinárodní den rodiny, který připadá na 15. května. Den rodiny jsme oslavili i v naší republice, konkrétně v sobotu 19. května v Havlíčkových sadech v Praze. Organizátorem akce byla nezisková organizace Women for Women, založená manžely Pavlem a Ivanou Tykačovými. Organizace pomáhá matkám samoživitelkám a sociálně slabým rodinám.
 

31. května 2018

Sportuješ? Dej sportu další smysl. Sportuj pro charitu.

S René Kujanem jsme se setkali při focení červnového tématu v Kalendáři pomoci. Společně s ním vyzýváme – sportuj pro charitu. Co René chystá na letošní rok? Jaká má doporučení pro běžce?

25. května 2018

Fotografie Jiřího Štarhy pomáhají lidem s mentálním postižením

Výstava a kalendář Jsemvpohode.cz slavnostně pokřtěny v kavárně Bílá vrána.

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. května 2018

Nové knihy

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

17. května 2018

Účast herců na dobročinném bazaru pomohla k rekordnímu výtěžku 185.277 Kč ve prospěch Letního domu

Praha, 16.5.2018
Na Mezinárodní den rodiny v úterý 15. 5. 2018 ožilo náměstí Míru velkým jarním bazarem na podporu rodin v tíživé situaci.

16. května 2018

Novinky z nakladatelství Portál

Nakladatelství Portál nabízí novinky

9. května 2018

CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ na PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ

V Praze, 5.5. 2018 - Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně  CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.

2. května 2018

Spustili jsme sběr podpory Dne konce dluhů

Od dnešních dnů mají možnost podpořit Den konce dluhů všichni, kdo chtějí mít v Brně jarmark finanční a právní gramotnosti.

1. května 2018

Sociální ekonomika lékem společenské krize?

Kdo jsou vůdčí osobnosti dnešní sociální/solidární ekonomiky? O možnostech, jak dnes získat podporovatele, pozornost médií a veřejnosti?

30. dubna 2018

Vyražte na trhy! Na Vyšehrad.

Květnová výzva je sladká! Seznámíte se s Nicol Škorpilovou, její kavárnou a úžasnými dorty. Po občerstvení můžete zaskočit na Trhy chráněných dílen na Vyšehrad.

24. dubna 2018

Kostel Sacre Coeur rozezněl benefiční Koncert pro IMPULS

Výtěžek poputuje lidem s roztroušenou sklerózou.

23. dubna 2018

Asistence jako životní styl

Jaké to je být asistentem zdravotně znevýhodněných lidí?  Jak se stát asistentem? Co obnáší práce asistenta? Co znamená pomoc asistenta pro lidi upoutané na invalidní vozík?