Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


10. duben 2017

Osobní zkušeností pomáhat dalším

Prožila závažné duševní onemocnění s několikanásobnou hospitalizací. Vše zlé se v dobré obrátilo. Tato žena začala psát a život ji tak postupně naplňoval.

10. duben 2017

Plasma place prostřednictvím svých dárců podporuje NFOZP

Tisková zpráva: Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. V novém odběrovém centru Plasma place Zlatý Anděl ale máte možnost pomoci ještě více. Každý, kdo se vzdá finanční náhrady za darování plazmy, automaticky věnuje finanční příspěvek našemu nadačnímu fondu.

7. duben 2017

Ackee vyhlašuje soutěž pro neziskové organizace o aplikaci za 1 milion korun

Tisková zpráva: Praha, 7. dubna 2017 – U příležitosti svého 5. výročí se společnost Ackee, která působí v oblasti mobilního a webového vývoje, rozhodla darovat vybrané neziskové organizaci a jejímu konkrétnímu projektu své služby v hodnotě 1 milionu korun.

6. duben 2017

PŘIJĎTE PODPOŘIT o.p.s. POHODA A SOCIÁLNÍ KAVÁRNU BÍLÁ VRÁNA NA NGO MARKET

Praha, 6. dubna 2017: POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením a Kavárna Bílá Vrána, sociální podnik provozovaný POHODA o.p.s, se i letos zúčastní NGO Marketu, největšího veletrhu neziskových organizací v České republice.

6. duben 2017

Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří do Prahy

Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský - to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě do italské pizzerie Ciao na tiskovku konanou u příležitosti chystaného benefičního pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.

5. duben 2017

Projekt Pomáháme dárkem

Přinášíme informace o projektu Pomáháme dárkem od autora projektu Petra Šimandla. Online obchod pro prodej výrobků chráněných dílen a neziskových organizací.

3. duben 2017

Lidé s postižením se mohou stát dobrovolníky a rozvíjet prospěšné projekty po celém světě

Ve středu 5. 4. 2017 se v 19:00 ve Studiu Alta v pražských Holešovicích rozběhne série informačních workshopů s tématikou dobrovolnictví, levného cestování a využití dobrovolnictví pro budoucí pracovní kariéru. Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit v rámci večera nazvaného „Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta“ představí potenciálním zájemcům o dobrovolnictví možnosti zapojení do mezinárodních dobrovolnických projektů v ČR a v zahraničí. Zvláštní část programu bude určena zájemcům s postižením i organizacím, které jejich zapojení do společnosti podporují.

1. duben 2017

Novinky nakladatelství Portál

Rozšiřte svoje znalosti a dovednosti - čerpejte z novinek nakladatelství Portál.

29. březen 2017

Sociální oblast není líbivé politické téma

"Sociální oblast je velmi náročná disciplína a není to líbivé politické téma. Málokdo se osobně zapojí do diskuze a je připraven odpovídat na otázky z takzvané „první linie“. Ne každý chce jít i do názorového střetu, což se právě v otázkách sociálních nezřídka stává," říká Lenka Kohoutová.

29. březen 2017

Vy se ptáte, my odpovídáme

Chcete se nás na něco zeptat? Ptejte se, za dobu našeho působení jsme zodpověděli stovky různých dotazů. Možná odpověď najdete i tady ...

17. březen 2017

Dobrovolnictví táhne. neziskovky k němu svolávají konferenci

Letošní 19. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje se bude věnovat fenoménu, který zažívá velký boom – dobrovolnictví. Konference proběhne 20. března od 12:30 v Kongresovém sále Paláce Pardubice. Zazní příspěvky o možnostech dobrovolnictví v Pardubickém kraji, ale i v Evropě.

13. březen 2017

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ SPOLEČNOSTI DUHA MÁ ÚSPĚCH. JEJÍ DUHOVÁ PRÁDELNA OTEVŘELA JIŽ DRUHOU PROVOZOVNU V PRAZE.

Duhová prádelna potvrzuje, že sociální podnikání má svůj smysl. Prádelna, které dala život nezisková Společnost DUHA v roce 2012, letos otevřela svoji již druhou provozovnu v Praze na Černém Mostě. Vytvořila tak dalších devět pracovních míst pro spoluobčany se zdravotním, psychickým nebo mentálním znevýhodněním, kteří by jen velice obtížně hledali uplatnění na otevřeném trhu práce. Za rozjezdem druhé provozovny je opět hodně energie pracovníků Společnosti DUHA, které by v budoucnosti měla Duhová prádelna pomoci ze zisku financovat například i její provoz.

13. březen 2017

Neorientujete se v sociálních službách? Nevíte, kde je hledat a v čem Vám mohou pomoci? Chcete podpořit neziskovky?

Přinášíme informace pro všechny, kteří potřebují sociální služby využívat i pro ty, kteří chtějí neziskové organizace poskytující sociální služby podpořit.

1. březen 2017

Informace o produkci Portálu

Přinášíme informace o nabídce knih z nakladatelství Portál.

23. únor 2017

Vznikla nová aplikace EDA PLAY ELIS pro děti s postižením

Praha, 21. února 2017 - Nezisková organizace EDA vytvořila novou aplikaci pro iPad - EDA PLAY ELIS pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace byla vytvořena na základě potřeb konkrétního dítěte – holčičky Elišky. Je určena pro děti s centrálním postižením zraku a kombinovaným postižením. Úkoly a cvičení ve hře jsou maximálně jednoduché a přitom motivační, aby pomáhaly rozvíjet jejich schopnosti a zároveň jim přinášely radost z úspěchu.

22. únor 2017

Staňte se Srdcerváčem/Srdcerváčkou 2017

NFOZP HLEDÁ: "Hledáme Srdcerváče a Srdcerváčky, kteří za sebou mají stupně vítězů na republikových mistrovstvích a turnajích zdravotně postižených sportovců, nebo účast na světových sportovních kláních handicapovaných a samozřejmě paralympiádách. Staňte se jednou z našich pěti tváří roku 2017!"

18. únor 2017

Nominace na cenu APLAUS

Znáte osobu nebo instituci, která se zasadila o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že její příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte jí do 6. března na cenu „APLAUS“!

16. únor 2017

Neslyším, i přesto tančím

Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, o.p.s. ve spolupráci s Art Mischa připravili tanečně pohybový kroužek pro děti ,Neslyším, i přesto tančím."

15. únor 2017

Hledáš zkušenosti, které dají tvému životu úplně jiný rozměr? Vyjeď v létě na workcamp!

Za okny ještě stále řádí zima, ale ty už plánuješ, kam vyrazíš během letních prázdnin? Tuctová dovolená ani nezáživná brigáda tě nelákají? Chceš si odpočinout od sezení za počítačem a věnovat svůj čas smysluplné manuální práci? Nebo tě jednoduše lákají výzvy všeho druhu? Jestli chceš vyrazit do zahraničí, poznat partu skvělých lidí, procvičit si cizí jazyky a pomoci tam, kde je to potřeba, pak workcamp je přesně to, co hledáš!

13. únor 2017

přihlaste projekty na dobročinnou Burzu filantropie

Burza filantropie odstartovala v únoru svůj 6. ročník. Aktuálně na ni mohou přihlašovat své projekty neziskové organizace působící v okrese Pardubice a Chrudim. Projekty je možné přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Příjem přihlášek bude ukončen 31. března 2017.