Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


5. října 2023

INSPO 2023: Konference o technologiích pro lidi se zdravotním postižením opět nabídne výběr toho nejlepšího

Praha, 5. října 2023 - Už 23. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v Kongresovém centru Praha. Program nejvýznamnější konference tohoto zaměření v Česku, který byl zveřejněn na www.inspo.cz/inspo-2023, představí aktuální možnosti využití technologií zlepšující život lidí se zdravotním znevýhodněním.

2. října 2023

Přebytečné vánoční ozdoby a dekorace najdou smysl v Liberci – pošlete je dál

Liberec, 29. 9. 2023 Máte doma vánoční výzdobu navíc? Od 2. října do 30. listopadu bude probíhat již 5. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých na Liberecku. Zapojit se může každý, kdo daruje či nakoupí ozdoby. Získané finance zajistí bezplatné služby odborníků v Centru Amelie Liberec těm, kdo je potřebují a vyhledávají.

20. září 2023

Knihy, které mají duši

Přinášíme informace o novinkách nakladatelství Portál.

18. září 2023

Listopadová konference „I slova léčí“ se blíží

Praha 18. 9. 2023 Letos se 8. 11. v pražském Green Pointu již po šesté sejdou profesionálové i laici, které zajímá mezioborová spolupráce v onkologii. Podtitul konference a téma, kterému se budou v rámci setkání a prezentací věnovat jsou „Změny ve společnosti s dopady na onkologicky nemocné“. Nyní se otevírá možnost pro přihlášení.

5. září 2023

Se srdcem na dlani dorazila Tanja, Březinová, France i Batěk

Na jihomoravském zámku Čejkovice se uskutečnil 1. ročník benefičního koncertu „Srdce na dlani“, jehož výtěžek putuje pro brněnský Nadační fond Krtek – děti s onkologickým onemocněním - www.krtek-nf.cz.

30. srpna 2023

Tam jsi ještě nebyl, pojeď!

Hledáš dobrodružství i po létě? To jsi tady správně. S Tamjdemem jich máš na výběr tolik, kolik jenom zvládneš! Ať už na den, nebo na víkend, vyraz s námi na pomoc českým neziskovkám.

25. srpna 2023

Knihy, které mají duši

Novinky z nakladatelství Portál.

23. srpna 2023

Budu pomáhat!

CHCI

Klikni na obrázek a zjistíš víc!

11. srpna 2023

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

11. srpna 2023

AOOV POMOHLA PROSADIT ZVÝŠENÍ SOCIÁLNÍHO KAPESNÉHO PRO ODSOUZENÉ

Praha, 2. srpna 2023: Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) připomínkovala novelu zákona o výkonu trestu odnětí svobody (VTOS), kterou minulý týden schválila vláda. AOOV vítá, že dojde ke sjednocení postupu při nakládání s příjmy odsouzených a vyrovnání nerovností, které dosud v této oblasti panovaly. Změny v novele se týkají především hospodaření s finančními prostředky odsouzených: příjmu peněz, jejich vedení a provádění srážek, což se týká nejen osob ve VTOS, ale také lidí ve vazbě a zabezpečovací detenci.

10. srpna 2023

Dojemný 25. koncert „Noc s hvězdami“ se slzami v očích podpořili Basiková, Březinová France nebo Smutná

O víkendu se v obci Zahrádky konal již 25. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“ ,který od prvopočátku připravuje zpěvák, herec a producent Martin France. Ten připomněl, že akce měla původně premiéru na hradě Houska, ale po 16 letech se koncert přestěhoval právě na vyhořelý zámek Zahrádky.

4. srpna 2023

„Všichni si chtěli podrbat“, aneb canisterapie s dobrovolníky Amelie Na Pleši

I takové dvojsmyslné věty lze najít v záznamech z návštěv dobrovolníků Amelie, kteří navštěvují onkologicky nemocné pacienty v Nemocnici Na Pleši. V loňském roce se totiž dobrovolnický tým Amelie rozrostl o několik čtyřnohých pomocníků, kteří chodí dělat radost jak pacientům, tak personálu.

31. července 2023

MOTIVACE DOBROVOLNÍKŮ PŘI PRÁCI SE SENIORY

Martina Landová ukončila studium na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální. Ve své absolventské práci se věnovala tématu dobrovolnictví a provedla vlastní šetření, na jehož základě přináší doporučení při získávání dobrovolníků. Děkujeme Martině za možnost seznámit se s výsledky šetření. V případě zájmu o více informací můžete Martinu kontaktovat na martinahaug@email.cz.

23. července 2023

„Žiju s rakovinou“ bojuje proti předsudkům

Praha 20. 7. 2023 Rakovina není jen nemoc, je to i téma spojené s nedostatkem informací, nepochopením a stigmatem, které negativně ovlivňuje nejen nemocné, ale i jejich blízké. „V „Žiju“ nechceme chodit po špičkách, vyhýbat se pohledy jinam a dělat, že problém neexistuje. Chceme téma přiblížit, dát lidem s přímou zkušeností možnost ji popsat a poskytnout tak náhled dalším lidem, kterých se jakkoliv dotýká. Nemusíte mít přímou zkušenost, abyste mohli pomoci. Můžete ale být chápaví a natáhnout pomocnou ruku, když to někdo s onkologickým onemocněním může nejvíc potřebovat,” říká Monika Večeřová, iniciátorka projektu.

4. července 2023

AOOV podporuje přijetí zákona o podpoře v bydlení

Je nutné poskytnout podporu i lidem, kteří vycházejí z dětských domovů, léčeben či výkonu trestu.

30. června 2023

Zúčastněte se podzimního vzdělávacího programu JAK NA SPOLUPRÁCI S DOBROVOLNÍKY a naberte nový vítr do plachet!

Zapojujete ve své neziskovce dobrovolníky do manuální práce? Rádi objevujete nové možnosti, inspirujete se od zkušenějších a máte chuť posunout spolupráci s dobrovolníky o kus dál?

INSPIRUJTE SE NA 6 ZAJÍMAVÝCH WORKSHOPECH

Získejte v dobrovolnících dlouholeté parťáky a ambasadory, budujte pevné vztahy s místní komunitou, navázejte partnerství s regionálními firmami a realizujte dobrovolnické brigády s lehkostí a radostí. Staňte se místem, kam se dobrovolníci rádi vrací.

30. června 2023

Dobrovolníci v nemocnicích jsou potřební a chtění i v létě

Dobrovolnictví má mnoho podob, jednou z nich je i docházení dobrovolníků k lůžkům nemocných do nemocnic. Jak vlastně vypadá takové dobrovolnictví?

29. června 2023

Hledáme koordinátora/ku dobrovolníků a trenéra/ku asistenčních psů

Hledáte opravdu pestrou práci? Máme pro vás hned dvě pracovní nabídky, kde můžete dělat život lidí s postižením pestřejší pomocí asistenčních psů. Pracujete rádi s lidmi a se psy?

27. června 2023

Mají změny ve společnosti dopad na onkologicky nemocné?

Praha 27. 6. 2023 To je základní otázka, kterou si jako hlavní téma vybrala připravovaná konference „I slova léčí“, jediná mezioborová akce svého druhu. Účastníci mohou reflektovat témata, jako jsou roky pandemie, energetická a finanční krize a její dopady na onkologicky nemocné, blízké i všechny pomáhající profese, které se v onkologii pohybují. Akce proběhne 8. listopadu 2023 v konferenčním centru Green Point na Praze 10. Zváni jsou všichni, koho zajímají psychosociální témata spojená s rakovinou.

26. června 2023

Léto a podzim v Klubu Remedium

Klub Remedium zve všechny seniory z Prahy i mimopražské ke strávení času příjemnými aktivitami. Můžete navázat nové kontakty, popovídat si, nebo si jen tak odpočinout při kávě a četbě novin v bezpečném prostředí.