Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


27. prosinec 2021

Ocenění „Dobrovolník roku 2021“ získal dobrovolník ADRA Peter Chvojka

Město Ostrava u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků tradičně oceňuje ty, kteří nezištně pomáhají a věnují svůj čas potřebným. Do již jedenáctého ročníku ankety „Dobrovolník roku“ byl za ostravskou dobrovolnickou organizaci ADRA nominován Peter Chvojka, který se ve svém volném čase dlouhodobě věnuje seniorům. Cenu mu předal osobně náměstek primátora statutárního města Ostrava pan Zbyněk Pražák.

27. prosinec 2021

Poslední šance darovat na dobrou věc s daňovým bonusem 30 procent!

Praha, 27. prosince 2021: Výrazný daňový bonus mohou čerpat lidé nebo firmy, které se ještě do konce roku rozhodnou podpořit dobročinné aktivity. Pokud tak učiní, získají možnost snížit si ve svém daňovém přiznání za rok 2021 daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 % daňového základu.

17. prosinec 2021

První pomoc pro onkologicky nemocné i jejich blízké

Praha 17.12.2021 Co potřebují lidé, když se dozví, že mají oni sami nebo jejich blízký rakovinu? Kromě léčby jsou to především informace. O léčebnou část se ve velmi dobré kvalitě starají lékaři a zdravotníci, ale co další oblasti? Zde nabízí pomocnou ruku brožura Amelie, z.s. Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

17. prosinec 2021

PŘÍPRAVA NA PROPUŠTĚNÍ VYŽADUJE SPOLUPRÁCI PRACOVNÍKŮ VĚZEŇSKÉ SLUŽBY, ODBORNÍKŮ Z NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ, SOCIÁLNÍCH KURÁTORŮ A PROBÁTORŮ A ODSOUZENÝCH

KONFERENCE ODBORNÍKŮ V OBLASTI VĚZEŇSTVÍ CHCE ZLEPŠIT PROCES PŘÍPRAVY NA PROPUŠTĚNÍ LIDÍ VE VÝKONU TRESTU

8. prosinec 2021

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání

Praha, 24. 11. 2021 - Česká asociace streetwork v rámci projektu implementace Krajského akčního plánu (iKAP II - Inovace ve vzdělávání) přichází s modelem takzvaných multidisciplinárních týmů. Ty budou řešit předčasné odchody ze vzdělávání. Tyto týmy nabídnou komplexní řešení a pomohou na základě individuálních potřeb žákům a studentům základních a středních škol, aby dostudovali.

8. prosinec 2021

Organizace představuje osvědčené řešení v léčbě závislostí

Praha, 7. 12. 2021 - Dobročinná organizace Magdaléna již 25 let pomáhá v oblasti prevence a léčby závislostí. Dlouhodobě upozorňuje na problematiku obtížné zaměstnatelnosti lidí, kteří se potýkají se závislostí na návykových látkách. Organizace přináší koncept tréninkového zaměstnání a pomáhá svým klientům s návratem na běžný trh práce. Koncept tréninkového zaměstnání, jehož popularita v Česku díky pozitivním výsledkům v posledních letech narůstá.

7. prosinec 2021

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

2. prosinec 2021

Tip na novoroční předsevzetí? Být dobrovolník!

Pardubice 1. 12. 2021

Každý rok 5. prosince rozdává štědrou nadílku Mikuláš. Málokdo ale ví, že na toto datum je zároveň vyhlášený Mezinárodní den dobrovolníků, jenž připomíná jejich obrovský přínos pro společnost.

30. listopad 2021

Změňme pohled na onkologickou nemoc

Praha 1.12.2021 Amelie, z.s. startuje kampaň, která má za cíl otevírat prostor pro to, aby rakovina byla vnímána "jen" jako součást života. Rakovina není výjimečná, dotýká se každé rodiny a každého z nás. Změna pohledu na ni pomůže statisícům Čechů. Zapojit do změny se můžete i vy!

30. listopad 2021

SÁM DOMA… A V BEZPEČÍ. To není název nového filmu, ale sbírka dobročinné organizace ŽIVOT 90

Praha, 30. listopadu – Organizace ŽIVOT 90 spustila sbírku, v rámci které mohou lidé podpořit službu Tísňové péče ŽIVOTa 90, která umožňuje seniorům i v pokročilém věku žít v domácím prostředí bez zbytečného rizika, a to díky náramku s SOS tlačítkem.

30. listopad 2021

Ostravská ADRA spustila kampaň na podporu zdravotníků v nemocnicích PEČEME S VÁMI!

Ostrava, 30. 11. 2021 – Od pondělí pečou dobrovolníci ADRA zdravotníkům v přetížených nemocnicích v Ostravě a okolí. Kampaň PEČEME S VÁMI!, však směřuje i k široké veřejnosti. ADRA vyzývá občany Ostravy, ať upečou vánoční cukroví, sladký či slaný koláč, dort, roládu, tyčinky nebo cokoliv jiného, co dodá těžce zkoušeným zdravotníkům energii do dalších dnů.

30. listopad 2021

Adventní dary na dobročinnost lze „odečíst“ z daní. V letošním roce až trojnásobně!

Praha, 29. listopadu 2021: Lidé, kteří se během adventu rozhodnou přispět na charitu, si budou moci za letošní rok uplatnit dvojnásobný daňový benefit oproti letům minulým. Firmy i zaměstnanci si budou moci snížit daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 procent daňového základu namísto standardních 10, respektive 15 procent. Na legislativní novinku, která pro roky 2020 a 2021 výrazně zvýhodnila soukromé dárcovství, upozornil prezident Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) Marek Šedivý v předvečer zítřejšího celosvětového svátku darování Giving Tuesday.

19. listopad 2021

Informace o produkci Portálu

19. listopad 2021

Nešťastné dětství, pocit nízkého sebevědomí v dospělosti vyměnila za tvůrčí psaní, které naplňuje její život

Jiřina Novotná se narodila jako čtvrté dítě do prosté rodiny, žijící v podhůří Orlických hor. Od dětství v sobě měla velkou nejistotu a pocit, že je někde něco špatně. Nerozuměla tomu, ale nešlo před tím někam utéct. Vnímala časté napětí. Z dětství si pamatuje hlavně pláč - spoustu pláče. Byla vychovávána slovy: “Dokud bydlíš u nás, budeš poslouchat!“ Na její otázky Proč je to tak? Dostávala odpověď: „Protože jsem to tak řekla.“ Měla velmi dominantní maminku a mlčícího tatínka. Vyrůstala bez názoru, s velmi nízkým sebevědomím a nedostatkem sociálních kontaktů. První pocit úzkosti a deprese začala mít ve 12 letech. Vše zlé je k něčemu dobré. Letos v září si udělala kurz Peer konzultanta a pod jménem Jiřinka Jirkova se aktivně věnuje psaní.

16. listopad 2021

„Život je krátký na to, abychom nenáviděli své děti“ je hlavním poselstvím online osvětové kampaně

Udělal jsem hroznou věc – to je název, který nese kampaň, za kterou stojí organizace ARA ART. Ta dlouhodobě poukazuje na problematiku vícečetné diskriminace nejen romské LGBT+ menšiny. Smyslem kampaně je právě téma vícečetné diskriminace, která není v české legislativě ošetřena, dostat do širšího povědomí. Zároveň cílí i dovnitř romské komunity, pro kterou je téma homosexuality ještě stále tabu. Kampaň poukazuje na reálné životní osudy, z nichž jeden představuje dramatický videospot. Organizace nabízí poradenství pro romské LGBT+ i jejich rodiče ŘEKNU.TO.

15. listopad 2021

Bubnovačka 2021 - ticho děti před násilím neochrání!

Praha, Nitra, Bratislava, 15. listopad 2021
Na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, 19. listopadu 2021, se mezi 10-11 hodinou v České republice rozezní bubny. Akce s názvem "Bubnovačka" má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence. Tato aktivita vznikla na Slovensku, kde se letos pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputové koná už poosmé! V České republice Bubnovačku poprvé pořádá a zaštiťuje Centrum LOCIKA, které již od roku 2015 pomáhá dětem a jejich rodinám žít život bez násilí. K akci se kromě jednotlivců, škol, firem a nejrůznějších platforem přidá i Policie České republiky.

13. listopad 2021

Emoce, sdílení a informace, i takto se lze učit

12.11.2021 v Praze: Včera se sešli odborníci i laici, které spojuje téma onkologického onemocnění. V rámci konference „I slova léčí V.“ sdíleli informace, zkušenosti a dobrou praxi. Velmi zajímavou byla i osobní zpráva ze života neléčitelně onkologicky nemocného. Zasáhla svou upřímností a emocionalitou, ale také ukázala sílu člověka.

12. listopad 2021

Darování na dobročinnost se v roce 2021 vyplatí. Lidé si budou moci snížit daňový základ výrazněji než v jiných letech

Praha, 12. listopadu 2021: Konferencí s názvem „30 procent pro dárce a co dál?“ v pražském Kongresovém centru odstartovala několikaměsíční kampaň, jejímž cílem je upozornit dárce na možnost zvýšeného daňového odpisu za dary poskytnuté v roce 2021. S možností snížit si daňový základ výrazněji než v jiných letech počítá novela zákona o daních z příjmu, kterou poslanci v reakci na pandemii covidu a úbytek dárců z řad firem i jednotlivců schválili začátkem tohoto roku. Předkladatelé si od novely slibují zvýšenou motivaci pro dárce zachovat svou přízeň veřejně prospěšným organizacím i v ekonomicky obtížné době.

8. listopad 2021

Knižní novinky

Novinky z nakladatelství Portál.

28. říjen 2021

Zkušenost kněze s psychicky nemocnými lidmi

Dokážu si představit kněze, za kterým přijde muž nebo žena trpící schizofrenií nebo něčím jiným, a ten kněz řekne: „Rozumím Vám. Důvěrně to znám.“