Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


26. dubna 2015

Lovers party‏

Ve Fusion hotelu se konala benefiční večer s výtěžkem pro charitativní organizaci Debra – lidé s nemocí motýlích křídel. Do hotelu dorazilo opravdu hodně lidí a osobnostmi se to jen hemžilo.

23. dubna 2015

KONCERT LUCIE BÍLÉ PŘINESL 150 000 KORUN NA CHARITU

150 000 korun pomůže obětem domácího násilí. V úterý 21. dubna večer se v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny, uskutečnil jedinečný benefiční koncert Lucie Bílé pro centrum ACORUS, které již 17 let pomáhá osobám ohroženým domácím násilím. Na programu byl recitál Lucie Bílé s písněmi z muzikálů. Na klavír doprovázel Petr Malásek, večerem provázel Zbigniew Czendlik. Na úvod vystoupila dvacítka dětí z pevěckého sboru The International Choir of Prague.

22. dubna 2015

Zpěváci z Česka a USA zazpívají pro Asociaci pomáhající lidem s autismem

Na podporu činnosti Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. se rozhodl věnovat výtěžek svého brněnského koncertu sbor ze Spojených států amerických Concordia University Choir. Spolu s ním 1. května od 18.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

21. dubna 2015

Benefice Nadačního fondu IMPULS na roztroušenou sklerózu vynesla více než 481 tisíc korun

Praha 21. 4. 2014 – Více než 481 tisíc korun se podařilo vybrat v divadle La Fabrika při benefici taneční inscenace Korekce. Uspořádal ji Nadační fond IMPULS a věnoval lidem s roztroušenou sklerózou. Výtěžek poputuje na registr pacientů ReMuS a s ním spojený medicínský výzkum.

17. dubna 2015

HLASUJTE PRO PROJEKTY NEZISKOVEK NA BURZE FILANTROPIE!

Letošní Burza filantropie v okresech Pardubice a Chrudim pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

16. dubna 2015

Dejme (že)nám šanci

Ratolest Brno realizuje od ledna 2015 projekt Příležitost pro matky na ubytovnách. V rámci něj dochází sociální pracovnice na několik ubytoven v okolí sociálně vyloučené lokality v Brně.

15. dubna 2015

Jak dobrovolníci změnili Česko? Hnutí Brontosaurus hledá vaše Příběhy nadšení

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se pustily do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 40 let vznikly silné příběhy. Některé jsme loni sesbírali a vydali je jako knihu a výstavu. Letos hledáme další. Pošlete nám svůj a vyhrajte!

15. dubna 2015

Spolek Rozrazil hledá dobrovolníky na letní tábor

Chcete v termínu 1.7.-11.7.2015 navštívit Novohradské hory? Spolek Rozrazil plánuje tábor s mladými lidmi a dětmi s postižením i bez něj. Noci pod indiánskými týpí, putování krajinou, tlačení vozíku klikatými silnicemi, místy i po kamenitých cestách :), tvoření příběhu, nespoutané hry, spousta mladých lidí. Můžete se přidat i se svými kamarády.

14. dubna 2015

Mezinárodní den porozumění autismu si APLA-JM připomněla trojicí akcí

Program, který APLA Jižní Morava uspořádala k Mezinárodnímu dni porozumění autismu, je za námi. Příznivci organizace i široká veřejnost se mohla připojit k Modrému průvodu, pro děti bylo nachystáno hravé odpoledne a do třetice činnost APLA-JM podpořili diváci představení České nebe v podání židenického ochotnického spolku. Výtěžek akce je bezmála 16 000 Kč, které použijeme na podporu volnočasových aktivit pro naše klienty.

14. dubna 2015

Anabell přichází s Týdnem bez diet, chce povzbudit Češky, aby se netrápily hlady

Centrum Anabell, které dlouhodobě pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým, chce v českých končinách vytvořit tradici Týdne bez diet s Anabell, jímž by upozorňovalo na problematiku nepříznivě rozšířeného trendu držení diet. Pilotní ročník projektu se uskuteční v týdnu 4. až 10. května 2015.

7. dubna 2015

Hry pro rozvoj psychomotoriky

Nakladatelství Portál připravuje: Lisa A. Kurtz: Hry pro rozvoj psychomotoriky - pro děti s ADHD, autismem, smyslovým postižením a dalšími handicapy

4. dubna 2015

Modré AERO

Někdy vidíme matku s dítětem, které křičí, vzteká se, a pomyslíme si něco o rozmazlenosti a nevychovanosti dítěte. A přitom mnohým z nás uniká, že dítě není ani rozmazlené ani nevychované, ale že trpí poruchou autistického spektra.

3. dubna 2015

Kde firmy pomáhají

Firemní dobrovolníci z firmy Natmal, s.r.o. pomáhali i během víkendu! Děti tak mohou v prostorách Pestré klubovny opět smysluplně trávit volný čas v bezpečném prostředí nebo se obrátit na pracovníky, kteří jim poskytují podporu a pomoc při řešení každodenních problémů.

2. dubna 2015

Smíchovské „Polívkování“

Polévky mohou pomoci nejen našemu zdraví a štíhlé linii. Polévkami je možné pomoci také druhým lidem, kteří naši pomoc potřebují. Jak je to možné, mohli vidět návštěvníci akce „Polívkování“ v sobotu 28.3 2015 na smíchovské náplavce.

31. března 2015

Projekt Návrat do zaměstání po onkologické nemoci pomalu finišuje.

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci se pomalu blíží ke svému závěru. Co přinesl jeho účastníkům, jak hodnotí aktivity projektu a co se podařilo?

31. března 2015

NÍZKOPRAHOVÝ KLUB PAVLAČ ZÍSKAL ČASOVANOU BOTU!

Brno, 31.3.2015 - Nízkoprahový klub Pavlač – terénní služba, organizace Ratolest Brno získal ČASovanou botu v kategorii Skokan roku. Ta patří spolu s dalšími dvěma – Osobnost roku a Tým roku ke každoročně udělovaným cenám za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb, tzv. ČASované boty 2014.

31. března 2015

Ukaž, že jsi bez hranic

„Ukaž, že jsi bez hranic, podpoř dobrou věc a vyhraj v soutěži!“ Takto zní výzva k akci na podporu Lékařů bez hranic. Akci uspořádala parta kluků, kteří tvoří obsah youtube kanálu "Divočáci". Spojuje je hlavně studium na sedlčanském gymnáziu. Podrobnosti nám prozradil Bc. Ladislav Jelen.

29. března 2015

Být sám sebou aneb Umění „dát“ vztah

Nakladatelství Portál vydává slavnou knihu amerického psychoterapeuta Carla Rogerse Být sám sebou. Rogers v ní shrnuje vše podstatné ze svého revolučního terapeutického přístupu „zaměřeného na klienta“. I když ve své době musel za své názory tvrdě bojovat s odbornou obcí, dnes je jeho způsob terapie široce rozšířen v mnoha profesních oborech a po celém světě. I čeští čtenáři teď mohou nahlédnout do kuchyně toho, jak vytvořit kvalitní vztah, v němž se klient (a zdaleka ne jen v terapii) může rozvíjet.

27. března 2015

Místo pro mě

Organizace Spiralis aktuálně otevírá vzdělávací program pro osoby, které jsou momentálně bez zaměstnání: MÍSTO PRO MĚ aneb Nová kariéra pro zkušené. Zkušení kariéroví poradci naučí zájemce jak vytěžit ze své minulosti maximum, vnímat příležitosti v současnosti a plánovat životní cíle na základě svých kompetencí tak, aby našli vhodné profesní uplatnění. Kurz vychází z unikátní švýcarské metody Mapování kompetencí.

27. března 2015

Bylinná zahrádka našich prababiček

Zima je pryč, jaro přede dveřmi a my bychom Vám rádi rádi představili projekt o.s. Přátelé bájné hory Blaník vhodný pro firmy, rodiny i jednotlivce. Projekt, který odráží současný pozitivní trend návratu k ekologicky čistým produktům, k přírodě, k moudrům našich prababiček.