Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


9. září 2014

Projekt Dejme šanci dětem slaví 15. narozeniny!

Jeden z hlavních projektů organizace Spolu dětem funguje nepřetržitě již 15 let. Podporuje vzdělání a talent dětí z dětských domovů a pomáhá zlepšit jejich startovní podmínky.

4. září 2014

1. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb

1. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb, který se konal 29.8. 2014 v Praze 1 na Střeleckém ostrově, byl přehlídkou organizací sídlících v Praze 1, které pomáhají našim znevýhodněným spoluobčanům.

27. srpen 2014

Je na čase vybrat si ty správné holiny – sezóna Víkendovek začíná!

Sezóna dobrovolnických Víkendovek - podzim / 2014, které realizuje nezisková organizace Tamjdem, o.p.s., se za chvíli rozjede a je tedy na čase vybrat si ty správné holiny, barvu bahna do vlasů a pracovní nástroj.

22. srpen 2014

Ruah – navrácení důstojnosti nemoci, stáří i umírání

Ruah je nejen hebrejské slovo, které znamená vítr, vzduch, duch a dech. V biblických textech starého zákona toto slovo znamená Duch, ze kterého vzešlo všechno stvoření a který vše proměňuje k lepšímu. Ruah je také obecně prospěšná společnost, která působí v regionu Benešovsko a jejímž hlavním cílem je zajistit dostupnou odbornou zdravotní i sociální péči nemocným i umírajícím lidem a dát jim tak možnost prožít toto těžké období doma mezi svými blízkými. Ruah pomáhá také rodinným příslušníkům nemocných, umírajících. Více informací o obecně prospěšné společnosti Ruah mi sdělila její spoluzakladatelka a ředitelka Mgr. Marta Vacková.

21. srpen 2014

Jiné Laně – tak trochu jiné občanské sdružení

Umělecké nadání mohou mít i zdravotně, psychicky nebo sociálně handicapovaní lidé. Avšak jejich handicap jim brání využít talent. Občanské sdružení Jiné Laně chce těmto lidem pomoci využít jejich talent tím, že je zapojuje do uměleckého prostředí. Naši talentovaní handicapovaní spoluobčané si kromě pocitu naplnění odnesou také finanční pomoc, získanou vystavováním a prodejem jejich děl. Více informací mi sdělila paní Magdalena Nucová z občanského sdružení Jiné Laně.

17. srpen 2014

Kampaň „Doživotí“ upozorní na příznaky Parkinsonovy nemoci, které široká veřejnost stále nezná

Parkinsonova choroba je vážné onemocnění i sociální problém dnešní společnosti. Více než 1 milion Evropanů s ní v současnosti svádí boj a průzkumy předpovídají, že do roku 2030 se počet pacientů zdvojnásobí. Přestože dopad Parkinsonovy choroby na dnešní společnost je veliký, mnoho lidí o ní není informováno. Povědomí veřejnosti by měla zvýšit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která byla zahájena 2. srpna v Dubňanech spolu se sedmým ročníkem Parkinsoniády. Výstava bude k vidění od srpna do října 2014 v několika městech České republiky.

10. srpen 2014

Dobrotety – Dobré tety

Narození miminka bývá radostná událost nejen pro maminku, ale i pro ostatní členy rodiny. Někdy však tato radost bývá zkalená předčasným porodem nebo nepříznivou životní situací maminky. V takových případech potřebuje maminka podporu, radu a někdy i materiální pomoc, potřebuje mít ve své blízkosti člověka, který jí dává pocit, že není na vše sama. Dobré tety dobrotety pomáhají maminkám i jejich dětem překonat nepříznivé období. Více informací o občanském sdružení Dobrotery, dobrotetách a jejich pomoci, mi sdělila předsedkyně tohoto občanského sdružení, Ing. Hana Kalábová.

7. srpen 2014

Česko přivítá účastníky cyklistické výpravy kolem světa proti roztroušené skleróze - MS World Cycling Tour

Praha, 7. 8. 2014 - Tři česká města – Plzeň, Praha a Hradec Králové budou hostit šestičlennou výpravu cyklistů z francouzské neziskové organizace Cesta naděje. Jeden z nich trpí roztroušenou sklerózou a je upoután na invalidní vozík. Za 365 dní chtějí cyklisté na kole ujet 15 000 kilometrů, navštívit 23 zemí, setkat se s pacienty, vyměnit si zkušenosti a podpořit je v boji s touto nevyléčitelnou nemocí.

7. srpen 2014

Marcela

Přečtěte si příběh Marcely a pomozme společně desetiletému Erikovi s autismem zůstat doma.

5. srpen 2014

Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor v Líchovech

Dne 7.7 2014 se znovu otevřely zrekonstruované prostory rekreačního střediska společnosti PROSAZ v Líchovech.

29. červenec 2014

Cihlafest 2014

Cihlafest je festival, který patří k doprovodnému programu sbírkové kampaně AKCE CIHLA. Základem nestátní benefiční sbírky AKCE CIHLA je prodej symbolických cihel. AKCI CIHLA i festival Cihlafest pořádá občanské sdružení Portus Praha, které má za cíl pomáhat našim mentálně postiženým spoluobčanům žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Výtěžek z prodeje cihel je určen na projekty týkající se zejména integrace lidí s mentálním postižením do běžné společnosti. Letošní Cihlfest se konal 12.7 2014 v prostorách chráněného bydlení Slapy. Generálním partnerem letošního Cihlafestu byla Stavební spořitelna České Spořitelny a.s., mezi další partnery festivalu patřila Skupina ČEZ, Studio Dva, Annonce, Český rozhlas, Café Delikomat aj.

27. červenec 2014

ORBI PONTES – mosty mezi světem ticha a naším světem

Když se řekne sluchové postižení, mnoha lidem se vybaví nepříjemná slova nahluchlost, hluchota. Přestože to tak na první pohled nevypadá, sluchové postižení tvoří velkou bariéru mezi lidmi. Tyto bariéry se snaží bourat občanské sdružení ORBI PONTES. Více informací o občanském sdružení ORBI PONTES, jeho projektech i o sluchově postižených lidech mi sdělila paní Monika Jindrová, spoluzakladatelka občanského sdružení ORBI PONTES.

14. červenec 2014

DOBROTÁM přeji mnoho a mnoho zákazníků

V pátek 11. července bylo slavnostně otevřeno občerstvení DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli. Počasí nám přálo, mezi druhou a čtvrtou přestalo pršet, a prodejkyní se na dvě hodiny stala i herečka Simona Stašová, která je již devátým rokem patronkou AKCE CIHLA. Z výtěžků této benefiční sbírky je stavba sociálního podniku kofinancována. Po celé léto bude otevřeno venkovní posezení s přímým prodejem nakládaných delikates, a to každý den od 8:00 do 20:00. Všechny výrobky je možné zakoupit také v e-shopu na www.dobrotyspribehem.cz.

10. červenec 2014

Zdraví a handicapovaní společně objedou Česko a Slovensko za 111 hodin

30. července 2014 v osm hodin ráno odstartuje ze Staroměstského náměstí v Praze druhý ročník unikátního projektu Opel handy cyklo maraton

9. červenec 2014

Předprázdninové slunečné odpoledne na zahradě ve vnitrobloku, kde je Dům s pečovatelskou službou Prahy 4.

Děti se v dopoledním programu připravují na mezigenerační setkání. Už od rána malují krásné obrázky pro babičky, se kterými se dvakrát potkaly. Těší se, jak si spolu zasoutěží při sportovním dni, který si společně naplánovali.

9. červenec 2014

NOVINKA V NEBUŠICKÉM KOMUNITNÍM ŽIVOTĚ – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ, KONKRÉTNĚ SENIORŮ S PŘEDŠKOLNÍMI DĚTMI.

Projekt zaměřený na setkávání seniorů s dětmi z mateřských školek v různých lokalitách úspěšně organizuje o.p.s. Mezi námi. Jedním z jejích zakladatelů je občan Nebušic, pan Vladimír Staňura...

8. červenec 2014

Společnost Parkinson slaví 20. výročí založení

Parkinsonova nemoc nemilosrdně vstupuje do života nemocných, zasahuje všechny oblasti jejich života a znemožňuje jim žít kvalitní a plnohodnotný život. Společnost Parkinson ulehčuje těmto lidem jejich těžký život. Letos v listopadu oslaví Společnost Parkinson 20. výročí svého založení.

2. červenec 2014

MDA RIDE – jedeme v tom s vámi!

V sobotu 21.6 2014 se na smíchovském Hořejším nábřeží u botelu Admirál uskutečnil již 6. ročník MDA RIDE benefiční jízdy na pomoc lidem postiženým svalovou dystrofií...

2. červenec 2014

Postavili stan, schody i plot! 100 dobrovolníků na 10 Víkendovkách Tamjdemu!

Více než 100 dobrovolníků, Čechů i cizinců se v období od února do června rou 2014 zúčastnilo 10 Víkendovek společnosti Tamjdem...

26. červen 2014

Veselá hluchoslepá Letná

"Chůze bez zraku a sluchu je velmi obtížná a co se týká běhu, obdivuji všechny, kteří dokáží běžet, aniž by mohli používat zrak a sluch." Přečtěte si o akci Veselá hluchoslepá Letná.