Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


11. srpen 2016

Klienti nízkoprahového klubu Likusák se mohou těšit z nové herní konzole

Klienti nízkoprahového klubu Likusák, který provozuje nezisková organizace Ratolest Brno, mohou v klubu v Líšni využívat novou herní konzoli. Parta kolegů z IT firmy darovala klubu PlayStation a sadu her. Čas strávený v nízkoprahovém zařízení tedy může být pro klienty zase o něco rozmanitější.

10. srpen 2016

Nadačník umí propojit osoby se znevýhodněním s nadacemi a nadačními fondy

V polovině září bude spuštěn hotový webový portál Nadačník. Kdo se zaregistruje na již funkční mikrostránce do 1. 9., bude mít možnost získat výhodnější členství.

10. srpen 2016

Rozhovor s Mgr. Josefem Zdražilem

"V sociální oblasti se po poskytovatelích požaduje stále vyšší a vyšší kvalita, narůstá administrativa, zdražují vstupy, ale dotace na činnost se ve většině případů snižují", říká Mgr. Josef Zadražil, místopředseda Asociace NNO Zlínského kraje.

9. srpen 2016

Nabídka z Portálu

Přinášíme informaci o zajímavých novinkách nakladatelství Portál.

8. srpen 2016

Knihou ke spokojené duši

Letos v červnu, přesně ve čtvrtek 16. 6. 2016, se v Kroměříži konalo autorské čtení spisovatelky Markéty Harasimové, která má osobní zkušenost s duševním onemocněním. O této akci jsem se dozvěděla, když jsem byla v Kroměříži hospitalizovaná. S radostí jsem se jí zúčastnila.

8. srpen 2016

Brněnské neziskové organizace mohly ušetřit tisíce korun

Desítky tisíc korun mohly ušetřit neziskové organizace (NNO) z Brna v posledních dvou letech. Díky projektu s názvem Spouštíme lavinu dobrovolnictví, který byl zaměřen na rozvoj firemního dobrovolnictví v rámci Corporate Social Responsibility (CSR), měly možnost zapojené neziskové organizace získat nefinanční pomoc od partnerských firem.

2. srpen 2016

Český neziskový sektor má nové nastavení spolupráce se státem a v mezinárodním srovnání se drží na třetím místě

TISKOVÁ ZPRÁVA; Závěry z mezinárodního srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj.

28. červenec 2016

Na víkend do neziskovky letos můžete vyrazit i v létě!

Neziskovka Tamjdem vás zve na UNIKÁTNÍ LETNÍ VÍKENDOVKU, která se bude konat už 5. - 7. srpna v Brně.

24. červenec 2016

V pardubicích už rok pomáhají noví dobrovolníci

V červnu 2015 vzniklo nové Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). Během roku úspěšného fungování vyslalo více jak 80 dobrovolníků do pardubických neziskových organizací, mateřských školek, základních škol, ale také do městského komunitního centra nebo konkrétních rodin, kde dobrovolníci doučují děti.

24. červenec 2016

Tréninkový byt

Program je určen pro mladé lidi od 16 do 18 let, kterým se blíží odchod z dětského domova a je třeba, aby se zorientovali v tématech, které budou po odchodu bezpodmínečně potřebovat

11. červenec 2016

Lidé z Pfizeru natírali lavičky pro seniory

Praha, 30. 6. 2014 – Zatímco děti si poslední školní den šly ve svátečním pro vysvědčení, zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer popadli barvy, štětce i válečky a vyrazili na pomoc seniorům. Desítka dobrovolníků včetně generálního ředitele se v Domově Sue Ryder v pražské Michli pustila do výmalby pokojů, natírání zahradních laviček i umývání oken. Díky firemnímu projektu „Jsem dobrovolník“ sem zavítali už potřetí.

30. červen 2016

Pomáhejte s OC Olympia Teplice

Rádi tlumočíme výzvu OC Olympia Teplice, které pořádá sbírku ve spolupráci s nadací Život dětem.

29. červen 2016

NAUTIS FEST 2016 aneb poznej autismus

Autisté žijí ve svém vlastním světě, mají naprosto jiný způsob myšlení, jejich jednání a myšlení je pro mnohé z nás naprosto nepochopitelné. To však neznamená, že jsou odkázáni na pomoc druhých, někteří z nich se velice dobře integrují. Ukázat na tuto skutečnost bylo cílem multižánrového festivalu NAUTIS FEST 2016, který se konal 19. června 2016 v Písecké bráně v Praze. Festival vznikl ve spolupráci zaměstnanců Národního ústavu pro autismus, dobrovolníků, příznivců NAUTIS a lidí s poruchou autistického spektra.

28. červen 2016

Rozhovor s managerem 1.mezinárodního projektu

Pan Pavel Fejfar byl manažerem mezinárodního projektu " S De Boei do sociální firmy". Tento muž už bohužel odešel na věčnost. Jelikož jsem tento rozhovor udělala již dávno, zaslouží si, aby byl ještě někdy zveřejněn.

24. červen 2016

Navrhněte svého handicapovaného kolegu na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2016

Firmy mohou do 18. září nominovat zdravotně postižené pracovníky do soutěže Zaměstnanec roku 2016. Akce vyzdvihuje zaměstnance, kteří dokáží být přes svůj zdravotní handicap úspěšní ve své profesi.

24. červen 2016

Burza filantropie: 190 000 korun Pro neziskovky z chrudimska

V Chrudimi se odehrála popáté dobročinná Burza filantropie. Realizaci 6 projektů neziskových organizací zde svými finančními a materiálními dary podpořilo 6 donátorů z řad firem a veřejné správy. Díky burze vznikne například nové ekocentrum v Chrudimi nebo budou podpořeni handicapovaní sportovci z oddílu TJ Léčebna Košumberk.

24. červen 2016

CO DĚTI ZAŽÍVAJÍCÍ DOMÁCÍ NÁSILÍ OPRAVDU POTŘEBUJÍ?

Děti zažívající domácí násilí by mimo jiné potřebovaly včasnou a dostupnou terapeutickou péči se zapojením celé rodiny. V praxi to znamená vybudovat více terapeutických zařízení typu Centra LOCIKA, které dětem pomáhá zachovat bezpečí, ale i vztahy pokud možno s oběma rodiči.

23. červen 2016

Projekt „O dětech s dětmi“ získal další podporu

Brno, 31. 5. 2016 – V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají.

23. červen 2016

Za českými krajany do Brazílie

Zapoj se do dobrovolnického projektu v Batypoře a prožij nezapomenutelné 3 týdny mezi potomky československých osadníků!

20. červen 2016

Odpuštěním k novému životu

Duševní nemoc je podle mého názoru horší než nemoc tělesná. Není totiž na první pohled vidět, což může vést k mnohému nedorozumění. A duše bolí víc než tělo.