Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


2. červen 2016

Společnost i stát podhodnocuje autonomii seniorů, možnosti péče o starší lidi jsou roztříštěné

V Praze skončila konference Stáří spojuje, která se ve dnech 31. května a 1. června věnovala kvalitě života ve stáří, sociálním rolím starších lidí i péči o ně. Konferenci už tradičně pořádal Život 90.

2. červen 2016

Stěhování a malování v neziskovce? S pomocí firemních dobrovolníků během dvou dnů.

Díky projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“ a firmě Lopota, která se do něj zapojila, se v neziskové organizaci DEBRA ČR mohou těšit z novotou zářící kontaktní místnosti. Firemní dobrovolník a dobrovolnice pomohli s tím, aby se během několika hodin celá místnost vystěhovala, vymalovala, uklidila a následně opět nastěhovala. Díky jim za to!

30. květen 2016

Novinky z nakladatelství Portál

„Už ani nevím, kde a kdy se objevil nápad napsat knížku o psychologii určenou dětem. Vyplynulo to asi nějak přirozeně ze situace - z pocitu, že takových věcí moc není, nebo vlastně na trhu úplně chybí.“ Tak odpovídá Petra Štarková, autorka knihy na otázku, kde se vzal nápad na knihu psychologie pro děti. Vědí totiž hodně o oceánech, vesmíru, ale málo o vlastních emocích a náladách.

30. květen 2016

Více než stovka cyklistů objela Prahu, aby pomohli handicapovaným

Okolo Prahy napříč handicapy - 80 km okolo Prahy objelo téměř 150 lidí včetně handicapovaných handbiku, lehokole nebo tricyklu. Cíl byl na Letné v rámci Běhu pro Paraple - pro parapel se cestou vybralo 70 tsíc přes aplikaci EPP.

30. květen 2016

Knihy pomáhají - Tamjdem bazar na Žižkovských mezidvorcích

Praha, 4.6.: Také milujete vůni starých knih? Přijďte dne 4.6. na multižánrový festival Žižkovské mezidvorky.

30. květen 2016

Lidem s postižením pomohou expertní dobrovolníci

Projekt Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením 30. května 2016 spustil na webu www.srdcervaci.cz unikátní příležitost pro lidi s handicapy, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví. Expertní dobrovolníci poradí například handicapovaným s rozjezdem jejich podnikání nebo jim pomohou se zorientovat na trhu práce.

22. květen 2016

Tisková zpráva ze Dne otevřených dvěří v Klokánku Štěrboholy

Ve čtvrtek 19. května se v jednom z Klokánků, zařízení, které spravuje Fond ohrožených dětí, konal Den otevřených dveří. Sláva to byla velká.

20. květen 2016

Dobrovolníku, zdokonal se s jedinečnou aplikací!

IM-PROVE – nová appka umožňuje dobrovolníkům „přeložit“ jejich zkušenost do soft skills a ukázat, co se díky dobrovolnictví naučili! Zajímá tě to? Stačí se registrovat na improve.inexsda.cz a začít směle zjišťovat, kam ses už posunul.

19. květen 2016

Ratolest Brno ocení dobrovolníky na celovečerní akci

Brno, 19. 5. 2016 – Dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají v brněnských sociálních službách, budou slavnostně odměněni na akci Dobroš roku 2016

18. květen 2016

Projekt Příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.

18. květen 2016

Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.

17. květen 2016

Mezinárodní den rodin

Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečí pro děti upozorňuje na varující data, která jsou dokladem toho, že pro mnoho dětí není rodina tím bezpečným přístavem

17. květen 2016

Informace o produkci nakladatelství Portál‏

Další zajímavé čtení z produkce nakladatelství Portál.

13. květen 2016

Dobrý pátek třináctého, aneb když firmy pomáhají

Dnešní pátek třináctého se od těch ostatních odlišuje. Letos na něj připadá Mezinárodní den firemního dobrovolnictví. Tomu se poslední dva roky – vedle svých běžných aktivit – intenzivně věnuje i nezisková organizace Ratolest Brno.

12. květen 2016

Výstava vín a obrazů v Lednicko-valtickém areálu

Víno, krásná příroda i umělecká díla s přesahem. To vše na jednom místě čeká na návštěvníky prodejní výstavy Galerie Ratolest, která bude součástí IX. Výstavy vín Lednicko-valtického areálu. Akce se uskuteční 20. – 21. května v kempu Apollo.

12. květen 2016

Benefiční večer Sestřičky na cestách

Ve čtvrtek 28. 4 2016 se konal v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 4 – Chodov benefiční večer k uvedení knihy „Sestřičky na cestách“, která dává nahlédnout čtenářům do pracovního prostředí terénních zdravotních sestřiček Charity.

6. květen 2016

Vznikly dvě nové aplikace pro děti se specifickými potřebami

Praha, 28. dubna 2016 - Nezisková organizace EDA představuje dvě nové aplikace pro iPad - EDA PLAY TOBY a PAULI pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace jsou vytvořeny na základě potřeb konkrétních dětí

5. květen 2016

Galerie Ratolest se dočasně stěhuje na jih!

Charitativní Galerie Ratolest, kterou provozuje nezisková organizace Ratolest Brno, se na dva květnové dny přestěhuje do Lednicko-valtického areálu (LVA). V rámci Výstavy vín LVA v kempu Apollo se zde uskuteční prodejní výstava obrazů Galerie Ratolest.

5. květen 2016

Burza filantropie vyhrála 3. místo v evropské inovační soutěži

Dobročinný fenomén Pardubického kraje - Burza filantropie uspěla v mezinárodní soutěži pro nejlepší sociální inovace SozialMarie. Letošní finále se konalo ve Vídni a burza v něm uspěla v konkurenci dalších 280 projektů.

5. květen 2016

Tisková konference k 6. ročníku dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád“

Rok se s rokem sešel a v romantických prostorách Top Hotelu Praha se uskutečnila již pošesté tisková konference k 6. ročníku dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád“, který proběhne v sobotu 11. června 2016 v jižních Čechách na Martinském mlýně u Trhových Svinů.