Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


10. ledna 2014

Tomáš Mošnička – šéfredaktor a sportovec i přes svůj handicap

Ráda bych Vám představila velmi zajímavou osobnost, která i přes svůj handicap dělá spoustu užitečné práce. Jedná se o pana Tomáše Mošničku, který je šéfredaktorem portálu www.zijushandicapem.cz , ale mimo to, je také velmi aktivním sportovcem a dosahuje skvělých sportovních úspěchů. Je příkladem pro další vozíčkáře, kteří chtějí dělat něco užitečného. Tento sedmačtyřicetiletý muž je ženatý a od roku 1995 je upoután na invalidní vozík. Důvodem byl úraz při motocyklových závodech. Aktivní život však nevzdal. Naopak, dělá spoustu zajímavých činností a je dobrým příkladem pro ostatní.

3. ledna 2014

Jaký byl rok 2013

Spustili jsme nový web a společně s televizí NOE jsme vytvořili další prostor pro prezentaci neziskového sektoru. To jsou dvě nejzásadnější události roku 2013.

3. ledna 2014

Web BuduPomahat.cz

Jste neziskovka? Zaregistrujte se, zveřejňujte články, pozvěte nás na vaši akci, v burze pomoci inzerujte svou aktuální potřebu nefinanční pomoci. Chcete pomáhat? Zapojte se.

30. prosince 2013

Amelie, o.s. - Psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jeich blízkým

Centrum Amelie Praha zve od ledna 2014 širokou veřejnost na program "Tematicke měsíce" - přednášky a workshopy zaměřené na informace k jednotlivým onkologockým diagnózám a možnostem prevence konkrétních onkologockých onemocnění.

28. prosince 2013

Vánoční dobročinný bazar v Mokré čtvrti

etos již po desáté proběhl v pražském Divadle DISK v Karlově ulici Vánoční dobročinný bazar v Mokré čtvrti. V pátek 13.12 2013 bylo možné přinášet věci k prodeji, bylo možné přinést vše, oblečení, bižuterii, dekorační předměty, domácí potřeby, aj. V sobotu a neděli 14.12 a 15.12 2013 bylo možné si vybrat z velké nabídky širokého sortimentu zboží k prodeji a tak přispět na dobrou věc. Bylo též možné využít služby vlasového poradenství, čínské medicíny, shlédnout ukázku tanců občanského sdružení Amicia nebo se občerstvit skleničkou vína, kávou a dobrým jídlem.

23. prosince 2013

Mýty a pravda o lidech bez přístřeší

Lidé bez přístřeší – lidé žijící na okraji společnosti - bezdomovci. Široká veřejnost těmito lidmi pohrdá, v jejím povědomí je představa bezdomovce synonymem člověka středního věku se základním vzděláním, případně vyučením, s problematickým, agresivním chováním a s problémy s alkoholem nebo drogami a odpuzujícím vzhledem. Názor široké veřejnosti na tyto lidi vyloučené ze společnosti a žijícími na jejím okraji je: „můžou si za to sami.“ Opravdu si tito lidé mohou za to sami, že se stali bezdomovci? Je třeba jim pomáhat nebo ne?

18. prosince 2013

FAIR TRADE – nejen férový obchod, ale i pomoc potřebným

Bio nejsou jen potraviny. Bio je také např. oblečení. Žádný z výrobků FAIR TRADE neobsahuje chemické látky, např. oblečení je z přírodních materiálů, např. 100% bavlna, žádný silon a další umělé látky. Stejně tak všechny rukodělné výrobky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, např. ze dřeva, kovu, apod., je dovoleno používat pouze přírodní barviva. Pro potraviny je samozřejmostí, že jsou pěstovány tradičním způsobem, tj. bez použití chemických prostředků, např. hnojiv. Ani při výrobě se nesmí do výrobků přidávat žádné uměle vyrobené chemické látky.

18. prosince 2013

Dobročinná akce Luftování skříní

Luftování skříní je název dobročinné akce, která se koná každým rokem v prosinci a také název skupiny nadšenců, která tuto akci organizuje. Letošní čtvrtý ročník dobročinného Luftování skříní se konal 7. a 8. prosince v pražské Literární kavárně ve Vyšehradské ulici.

16. prosince 2013

Boj sám se sebou, který nekončí...

"Ať se děje cokoli, tak nevěšte hlavu, nevzdávejte, bojujte a Žijte! MÁ TO SMYSL!!!", říká Tomáš Salák, který nevzdává boj s hendikepem zvaným Dětská mozková obrna. „Handicap není překážka. Je to výzva a inspirace.“ Tak zní Tomovo životní motto.

13. prosince 2013

„PO DLOUHÉ DOBĚ SE ZASE CÍTÍM SKVĚLE!“

Skončil první běh pracovně-vzdělávacího programu Návrat do zaměstnání po onkologcké nemoci občanského sdružení Amelie. Pro absolventy odstartoval nové pracovní šance.

12. prosince 2013

Petr Bazala - akordeon a klavír pomáhá nejen mně, ale také dětem v jejich růstu

Měla jsem možnost osobně se setkat s velmi talentovaným mladým učitelem hudby Petrem Bazalou. I když má od svého narození oční vadu - zelený zákal, přesto se přes svůj hendikep nevzdal. Naopak, pomáhá druhým. Obdržel talent v hudbě, které se věnuje nejen ve svém životě, ale zkušenosti předává především dětem, kteří se chtějí učit při hře na klavír nebo akordeon. Petr Bazala totiž vyučuje své žáky na základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Rovněž doprovází balet a věnuje se kompozici hudby. Vloni se zúčastnil mezinárodní soutěže v Americe - Los Angeles Hollywood kde získal 1. místo. Dohodli jsme si spolu osobní schůzku v jedné čajovně a povídali jsme si nejen o jeho životě, hendikepu, ale i jeho úspěších. V rozhovoru se o něm dozvíte daleko více. Stačí se pouze začíst do následujících slov.

12. prosince 2013

Nizozemští experti předávali ve Vsetíně své zkušenosti ze sociální rehabilitace v Caminu

V pátek 29. listopadu v odpoledních hodinách zavítali do služby sociální rehabilitace Camino vedené Charitou Vsetín nizozemští experti z města Eindhoven v rámci mezinárodního projektu „S uživateli sociálních služeb a nizozemskou expertízou k systémovým změnám“.

10. prosince 2013

Kateřina Lachmanová - Dávat lidem možnost růst v lásce

"Má smysl i to, jestli si občas musí nechat posloužit od jiných, aspoň dávají lidem možnost růst v lásce. A nic důležitějšího v životě stejně neexistuje," vzkazuje Kateřina Lachmanová

9. prosince 2013

SMArt Gospel – benefiční gospelový koncert

SMA (Spinal Muscular Atrophy) je vzácné genetické onemocnění, při kterém atrofuje příčně pruhovaná svalovina. Odtud pochází název benefičního koncertu SMArt Gospel.

5. prosince 2013

Tisková konference na téma Jak se žije s autisty

Autisté žijí mezi námi, cítí bolest i radost stejně jako my, pouze ji nejsou schopni vyjádřit nám srozumitelným způsobem. Autismus je vývojové duševní postižení, které se projevuje abnormálním sociálním chováním, sociální interakcí, poruchou komunikačních schopností a stále se opakujícími vzorci chování. Problémové agresivní chování není u lidí trpících autismem ničím výjimečným. V areálu Barevné domky Hajnice u Trutnova proběhla 28.11 2013 tisková konference o autismu a bezpečném dárcovství, které se zúčastnili novináři z Královéhradeckého kraje a Prahy. A BuduPomahat.cz bylo u toho také, zúčastnila se paní Evžena Janovská.

5. prosince 2013

Sbírka pro lidi bez domova

Podle posledních odhadů tvoří až třetinu pražských bezdomovců ženy: starší i mladé, nekvalifikované i vysokoškolačky, samy i s partnery. Cesta zpět je pro ně nejednou těžší než pro jejich mužské protějšky – i proto, že sociální služby lidem na ulici odpovídají spíše mužským potřebám. Právě ženám-bezdomovkyním chce projevit solidaritu Rodinné centrum Letná. Jak? Druhým ročníkem předvánoční sbírky kosmetiky, spodního prádla a teplých oděvních doplňků.

3. prosince 2013

V Barevných domcích Hajnice proběhla tisková konference o autismu

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 se v areálu Barevné domky Hajnice u Trutnova konala tisková konference věnovaná tématu agresivního autismu a bezpečného dárcovství. Na patnáct novinářů z Královéhradeckého kraje a Prahy mělo možnost prohlídky této příspěvkové organizace, která poskytuje sociální a pobytové služby lidem s mentálním postižením.

28. listopadu 2013

Fotografka a koncertový fanoušek Jana Tomečková

Letos jsem se setkala na jedné akci ve Vsetíně na tzv. Fotoškole s uznávaným fotografem Jindřichem Štreitem a také s jednou velmi zajímavou osobou. Jmenuje se Jana Tomečková, má 50 let a žije v malém městečku na Moravě. Je 15 let na vozíku. Jedná se o tzv. kvadruplegičku. To znamená, že má úplně ochrnuté nohy, větší část trupu a částečně ochrnuté i ruce. Tato žena má ráda společnost a je s ní zábava. Na této akci jsem si s ní zábavy užila také hodně. Ráda si povídá a má spoustu zájmů. Většinu lidí být v její společnosti hodně baví a nenudí se s ní. To můžu ze své vlastní zkušenosti potvrdit. Jelikož mě tato žena velmi oslovila, domluvila jsem si s ní rozhovor. Sami zvažte, jaká je to dobrá bytost.

27. listopadu 2013

Na Ministerstvu vnitra se diskutovalo o využívání asistivních technologií‏

Ministerstvo vnitra uspořádalo odborný workshop o problematice asistivních technologií, tedy technologií, jejichž využívání může usnadnit život občanům se zdravotním handicapem.

26. listopadu 2013

Pavel Liška vylicitoval pro vsetínskou Diakonii přes 140 tisíc korun

Sobotní listopadový podvečer patřil na vsetínském zámku 5. dobročinné aukci Diakonie Vsetín. Společenskou akci zahájila kapela NOcA, která všechny přítomné dobře naladila k nadcházející dražbě šesti desítek uměleckých děl a výrobků uživatelů Diakonie. O to, že se při dražbě všichni dobře bavili, se postaral herec Pavel Liška, který ji protkal svým osobitým humorem. Celková částka se nakonec vyšplhala na úctyhodných 143.800 Kč.